Survival schránka

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Survival schránka

Příspěvek od Venet »

jj, v poho, rad prispejem. Aspon viem ze nie som sam paranoik. ;)
Edit: jo este mi napadlo, ja by som si tam dal este polnu lopatku. Mas ju v plane?
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Survival schránka

Příspěvek od Venet »

No a jelikoz nibrz ponevadz, sa holim sporadicky (lebo sa mi nechce, a moje povolanie nevyzaduje byt stale oholeny a hladky jak detska prdelka) tak pouzivam klasicky holiaci strojcek na klasicke ziletky (britva by bola lepsia - ale tam moja odvaha este neprisla) A pouzivam ho preto, lebo jednorazovy strojcek si s hustym strniskom ani neprdol......
Takze z osobnych skusenosti by som odporucil takyto a s krabickou ziletiek (okrem toho maju ziletky aj kopec inych moznosti pouzitia) ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Survival schránka

Příspěvek od MRAK »

Polní lopatka tam je.... maličká,skládací ...
Klasický žiletkový strojek na holení nemám, jen ty jednorázové ....

Vzhledem k mé chro-chro chřipce se práce na survival soudku zastavili (a jiných aktivitách), ale brzo to doženu, nafotím po částech a dám seznam s vyúčtováním ....
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Survival schránka

Příspěvek od Venet »

Este k tej hygiene.... Rimsky vojaci nosili so sebou spongiu - kt. pouzili na vytretie zadku a vyprali... takze bola opetovne pouzitalna....
Hmm co takto spongia? zas nieje tak velka ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Survival schránka

Příspěvek od MRAK »

... maminka mě utírala lopuchem, ... byla na něm beruška ....
:mrgreen:

Já nevím, mořskou houbu bych na utírání zadku asi nepoužíval .
Myslím, že v našich podmínkách se najde vždycky nějaká ta tráva, lopuch, nebo smrková větvička :mrgreen:
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Survival schránka

Příspěvek od Venet »

Jo a nezapomen na backurky :lol:
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Survival schránka

Příspěvek od alibaba »

No jo taky nemoci se sirily rapidne a hlavne cerny mor co vlastne zastavil risi rimskou, tedy kdyz padl Rim a zbyla jen Byzanska rise co vlastne byla vychodni rimska rise a o obnoveni rise vlastne zastavil mor kdy tehdy pry vymrelo na 100 milionu lidi v cele rici a jasne Asii tak kdyz jsem toto cislo napsal do jednoho fora tak jsem dostal banana, nebot ani tolik lidi rise a Asie nemela ....udajne .....

Humus byl na dennim poradku stredoveku kde se koupali 2x do roka a plus kdyz zmokli a mesta tak smrdela ,ze i vysoka zver se jim vyhybala a jedna zenska napsala knihu smradlavy stredovek a jak byli americti zoldaci prekvapeni tim smradem na Haity, kdyz tam spustily invazi .....
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Survival schránka

Příspěvek od Josef »

Na dlouhodobé skladováním nábojů se raději nespoléhejte. Někde jsem četl, že ty civilní obsahují bezdýmý prach dvousložkový, který se časem rozkládá za vzniku kyselých produktů, které zkorodují vnitřek nábojnice, ale především znehodnotí zápalku. Vojenské prý sice používají třísložkový prach, který je na to podstatně lépe, ale i tak, pokud svůj poklad vyhrabete po pár desítkách letech můžete být nepříjemně překvapeni, že dvě patrony ze tří selhaly. Ono ne nadarmo se u všech pyrotechnických výrobků uvádí datum výroby i spotřeby.
Naposledy upravil(a) Josef dne 24.05.2011 11:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Survival schránka

Příspěvek od Josef »

Je mi to jasné. Jenže v celé té přípravě na rozpad osobně vidím jeden zádrhel. I když jsem na tomto fóru nováček, po zeměkouli chodím už hezky dlouhou řádku let. Zhruba stejně douhou dobu se ke mě dostávají informace o možnostech dalšího vývoje. Většina odborníků, co se tímto tématem zabývají hloubkově, tvrdí, že proces bude příliš pomalý na to, aby se před ním dalo schovat nebo se úspěšně předzásobit a příliš rychlý na to, aby se dal zmírnit jeho tvrdý dopad. Asi nepřijdu s ničím převratným, budu-li citovat myšlenku J.M.Greera :
Ta část společnosti, která bere nadcházející krizi společnosti vážně, typicky reaguje nejprve voláním po politické změně a politickém řešení. Po nevyhnutelném zklamání, následuje „útěk do hor“ s vizí osobní nebo rodinné záchrany v chatě se zásobami potravin a nabitou puškou.
Dále Greer zdůvodňuje jak špatná a krátkozraká je to strategie a nabádá:
Další reakcí je budování „záchranných společenství“. (Problém současnosti je, že mnoho obyvatel rádoby ekovesnic, živicích se prodejem luxusních biopotravin a předváděním řemesel netuší, jak jsou na hony vzdáleni skutečné realitě, která přijde.) S přípravami na nadcházející kolaps je potřeba začít především v místě bydliště. Navrhovaný styl života s nízkou spotřebou energie a samoživitelstvím je naštěstí českému občanu blízký z totalitní éry - zahrnuje zahrádkaření, zavařování i konzervaci potravin, opravy oděvů a další domácí práce. Je nutné naučit se práci a řemeslu, které lze uplatnit v lokální ekonomice v rámci výměnných služeb. Základní jednotkou není jednotlivec nebo izolovaná rodina, ale společenství v obcích.

Koho by to zajímalo celé: http://www.blisty.cz/aut/2662/art.html
Naposledy upravil(a) Josef dne 24.05.2011 11:31, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Survival schránka

Příspěvek od Karlos »

Josef: Pravda a myslim ze vetsina zdejsiho osazenstva se pohybuje pri uvahach o krizi jiz prave v intencich druheho odstavce resp. jeho druhe poloviny.
Roman
Příspěvky: 87
Registrován: 05.01.2012 13:26

Re: Survival schránka

Příspěvek od Roman »

Ten modrý survival soudek je pěkný, ale obsahuje hromadu krámů, které jsou pro hladového zbytečné (vyjma dvou kusů MRE). Největší problém krizí jsou potraviny !!, proto by je měl obsahovat soudek z 80-90%.
Potraviny, které budou obsahovat sušené mléko, sůl, těstoviny, rýže, luštěniny (hrách, fazole), sem tam konzervu masa + otvírák a sirky. Čokoládu, cukr. Stačí.

Vitamín C (proti kurdějím), vitamín A (proti slábnutí zraku), vitamín D (proti křehnutí kostí).

Cena potravin cca 800-1000Kč. V krizi cena 20x vyšší, kdo chce zhodnotit peníze, nejlepší je potravinový účet.

Plastový soudek s dobrým uzávěrem zakopat (vhodné i na nukleární konflikt proti kontaminaci radioaktivním spadem či BCHL), schovat ve tmě či zazdít. Opakovat tak dlouho, dokud nebudete mít potraviny na rok dopředu.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Survival schránka

Příspěvek od Venet »

To mas pravdu, aj ked nemyslim ze by to malo byt az 80%. Je tam kopec uzitocnosti, ktore Ti pomozu. A este si treba dobre rozmysliet, do coho zabalis to jedlo. Lebo mysky a ine potvorky maju mooooc dobry cuch na potraviny. Este lepsi ako detektor kovov na kovy. Takze asi hermeticky uzatvaratelne nadoby, najlepsie plechove alebo sklenene. Plast by mohli rozkusat ;)
Holt, je to vsetko o scenari.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Survival schránka

Příspěvek od Centurion »

ahoj mam dotaz na kolik litru je ten soudek kde se da sehnat a za kolik
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Survival schránka

Příspěvek od MRAK »

Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Survival schránka

Příspěvek od Pepe »

Mnohem levnější jsou na Aukru ;)
mortinto
Příspěvky: 242
Registrován: 17.02.2012 20:47
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha

Re: Survival schránka

Příspěvek od mortinto »

PEPE:

Tvůj typ: http://aukro.cz/plastove-sudy-250-l-s-v ... 23038.html

Vzal bych jich určitě aspoň 10ks, 220,- Kč za jeden, obsah 250 litrů.. Jde do toho někdo společně? Dopravu z Českého Těšína zajistím, rozhodně bude stát méně než 120,- Kč za kus. Poslal bych tam kamaráda, aby ty bečky předem okouknul, v jakém jsou stavu a uskladnil je zatím v Ostravě.

Pokud jich vezmeme společně více než 15 ks, dostaneme i slevu. Mám pocit, že to víko je průhledné, připadá mi to praktické.

Varianta:

Mrakův nápad - 800-900 Kč od výrobce z Roudnice (tedy, kousek od Prahy + zaručená kvalita nepoužitosti a jistota původu), objem do 120L

nebo 220 - až 340 Kč z Českého Těšína, objem nádoby údajně 250 l, určitě okolo 180 litrů (podle rozměrů 55cm průměr a 115cm výška)

MRAK&PEPE: důležitý dotaz - je ta hmota myším odolná?
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Survival schránka

Příspěvek od MRAK »

Jestli je myšiodolná nevím, zatím jsem neměl možnost to otestovat.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Survival schránka

Příspěvek od Fjord »

Mortinto:
Máme ve vlhkým sklepě, kde jsou brambory podobný sudy - myši nemají šanci to prokousat. To by musela být snad jen velká hospodářská krize, kdy by neměly co žrát, aby se do toho pustily. Je to dost tlustý a než by to prokouslay, tak by nejspíš odešly do věčných lovišt´z důvodu nepohyblivosti střev :mrgreen:

Mrak:
a už je zakopáno? :mrgreen:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Survival schránka

Příspěvek od MRAK »

jasánec ;)
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Survival schránka

Příspěvek od Fjord »

Ještě k těm sudům z aukra-napřed bych hlavně zjistila, jestli jsou nové. Tyhle typy se používaly myslím i v chemických provozech - a dávat do toho pak potraviny - no, nevím.
Odpovědět