České boty Prestige

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: České boty Prestige

Příspěvek od vrabi »

Nosím už roky Bennon Amigo. Dá se nosit od jara do pozdního podzimu, nepropadá se podrážka, nepraská a drží na noze a je velmi pohodlná. Tím, že se jedná o certifikovanou pracovní obuv, je testována na dlouhodobé nošení a životnost.
https://www.obchodnisa.cz/obuv-sandal-bennon-amigo
Amigo.jpg
Amigo.jpg (33.97 KiB) Zobrazeno 4029 x
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: České boty Prestige

Příspěvek od PeFi »

marabu píše: 18.08.2020 14:57 Podle mě záleží spíš na materiálu, obecně těžší-tvrdší-lepší. Když točíš 3 boty, opotřebují se jen 3x později všechny 3, bude tam nějaký malý nárůst výdrže, protože když ty boty pořádně vyschnou, můžeš to mít jen lepší vliv na všechny švy a slepý, ale na opotřebení materiálu jako je pryž to nebude mít žádný pozitivní vliv.
Onen běžec psal něco v tom smyslu, že zatímco jedny boty zničí do měsíce, tak troje boty mu vydrží celý rok a vsyvětloval to tím, že za ty dva dny se zdupaný plast vrátí do původního tvaru, zatímco když běhá každý den, tak se nestihne vrátit a destrukce je pak velmi rychlá. Týkalo se to kvalitních běžeckých "tenisek".

Kolega má opravdu hodně přes 100 kg, chodí v pracovních botách a neslyšel jsem ho stěžovat si na životnost bot.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: České boty Prestige

Příspěvek od marabu »

Já toho vím o běžeckých botách prd :) ale možná je tam nějaký specielní (paměťový) materiál.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: České boty Prestige

Příspěvek od bivoj »

Není nad boty klasické konstrukce - podešev složená ze silné kůže (vnitřní/horní strana) a kvalitní gumy (spodek, podrážka) slepené a sešité k sobě. Kůže se "rozšlápne", tj. částečně přizpůsobí geometrii ploše chodidla a kvalitní guma vydrží hodně dlouho, než se ochodí. A i když se ochodí, tak pak stačí jen znovu podrazit (vyměnit gumu) a bota může sloužit dál a dál, mnoho a mnoho let. Žádné moderní "unavující se" paměťové/PU pěny atp...

Ale to už teď spíš duplikujem thread Výběr vhodné obuvi
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět