Taktické vesty

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
jigssaw
Příspěvky: 164
Registrován: 13.01.2011 20:39

Taktické vesty

Příspěvek od jigssaw »

Máte někdy zkušenosti s tímto levným chestrigem čínské armády ? (původně na typ 56 - tedy jejich verzi AK)
tady je video http://www.youtube.com/watch?v=an_rb4ISRxI
a tady obrázek
Obrázek
(je jich hodně verzí na 3 zásobníky na 4 .... na sks pásky a podobně)

Dá se to koupit na ebay asi za 8 doláčů + poštovné
Pasují do toho dobře zásobníky vz58 ?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Chicom chestrig

Příspěvek od goral »

na beji za 8 dolacu to bude urcite kopie.. a kopie Cinske veci vyroben a v cine... no kvalitu si dopln sam ;)

je jednoduchej, ale: i u origa je siti nic moc, je hodne hlubokej, coz v kombinaci s tema olivkama zarucuje prebiti za mnohonasobne vyssi cas. Kosovy rohliky vetisna pojme (ale ono je to co kus to trosku jinak usity)
Nosi se bez problemu, vzhledem k tomu ze do nej das maximalne 2,5 kila...

podle me za ty prachy je jednodussi si to usit doma sam (i pro nezkusenyho cloveka je otazka max pul dne. Matros - celta). Ses na stejnych penezich a aspon se tomu da verit.
Ale obecne bych si asi priplatil...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Chicom chestrig

Příspěvek od goral »

pokud hledas levnej chest rig kterej pojme kosovy rohliky, tak solidni variantou kolem petikila (az litru - zavisi jak umis shanet), je PLCE Chest rig. 6 kosovejch rohliku, 2 univerzalni kapsy, misto na mapu...

EDIT:
http://www.army-shop.cz/produkty/taktic ... /1866.html
jo a ty kosovy rohliky tam nesednou jako prdel na hrnec... ale zapnout to jde
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Chicom chestrig

Příspěvek od Ježura »

Neco takoveho mam doma v domacim provedeni a domaci vyrobe. Mam to na 6 zasobniku do kosy. Jak budu moci pridam foto...
jigssaw
Příspěvky: 164
Registrován: 13.01.2011 20:39

Re: Chicom chestrig

Příspěvek od jigssaw »

Jinak není to kopie je to originál (se nedivte že je to tak levný je to vyrobený v číně pro miliardu vojáků za pakatel a vyvezli toho hromady pryč protože maj jinačí vybavení). Osobně si myslím že kopie by byla dražší :D
Tady je ten odkaz na ebay:
http://cgi.ebay.com/CHINESE-CHEST-RIG-A ... 2530803349

Jinak ušití tak to u mě nepřipadá v úvahu s tím bych se umořil a výsledek by stál za nic to radši těch tvrdých necelých 300Kč investuju. Jinak ohledně kvality v tom videu říkaly že je to v pohodě přecijenom na takové jednoduché věci se toho moc pokazit nedá. Ale viděl jsem i videa kde si to lidi upravovali doma - například odpáraly ty taštičky na granáty a dali tam místo toho mole nebo si přidali na záda plastovou přezku místo zavazování (to bych možná taky zvládnul :D).

Ještě nevím jestli si to obědnám ale kdyžtak pak poreferuju jak to maji soudruzi udělaný :D
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Chicom chestrig

Příspěvek od goral »

ten na prvni fotce je kopca, kazdoapdne koukam ze sly ceny dolu...
kazdopadne bych tomu siti az tak neveril - aspon zakaldni veci bych pojistil novyma stehama.. protoze na me se uz jeden rig takhle rozpadl

za 300 je to urcite slusna volba, pokud chces neco kompaktniho. Ja bych si ty dve kila za brita uz prihodil, ale je to podle vkusu kazdeho ze
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Chicom chestrig

Příspěvek od Ježura »

Jak jsem slíbil tady je můj prsák domácí výroby na 6 zásobníků Sa.58
Přílohy
DSC_0087.JPG
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Chicom chestrig

Příspěvek od alibaba »

Snaha chranit prsa se objevuje ve vystroji na konci 1950 a to bylo noseni techto zasobniku a tak kazdy viet-cong takto nosil zasobniky a pozde i ceceni delaji neprustrelne vesty pomoci zasobniku naplnenych piskem a ono to moc nefunguje a tak to zabrani kulce samopalu co uletla nekolik stovek metru jako tk zbloudila kulka.....
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Terminated Account »

Poraďte někdo, kdo tomu rozumíte a máte VLASTNÍ ZKUŠENOSTI, jakou vybrat taktickou vestu. Moje požadavky jsou:
- profesionální model
- kvalitní originál, ne airsoftová kopie či něco podobného
- chci ji používat na střelnici - krátké i dlouhé zbraně
- MOLLE systém se mi zatím jeví jako nejvhodnější
- dostatek originálního příslušenství od stejného výrobce
- nejsem žádný Rambo, mám 180 cm/75 kg
- balistickou ochranu nepožaduji

Jestli je nějaké další podstatné kritérium - sem s ním. :) Poradí někdo co stojí za to a co nebrat? Díky za postřehy.
Naposledy upravil(a) Terminated Account dne 13.09.2011 9:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Ježura »

Já osobně jsem zastánce českých fimiček ALP nebo SPM liberec. Co se týče příslušenství tak SPM má ted hromadu vybavení doost slevněný. Taky záleží do jaké cenové relace se chceš dostat. Hromada softáků taky své vybavení rozprodává a nemyslím že používají repliky(samozřejmě že taky se najdou ale hromada jsou docela magoři)stačí promrknou třebas zde... možná i vybereš.. http://www.armyburza.cz/Menu/Search/... Jinak třebas by jsme nás mohlo v Brně(je nás tu víc takových) srazit i víc lidí na pokec...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

Tezky pomahani...
-zaprvy si rozhodni jakou barvu chces. Pokud pozadujes vz95, jsi bohuzel v pasti SPM a ALP, kde je to z blata do louze.. predrazeny a jedno horsi nez druhy
-pak si ujasni jaky zasobniky do toho. Pokud jen kosa, mas problem, ale rozhodne ne neresitelny
-vykasli se na nakupovani od jedne znacky - zadna znacka nedela vsechno na urovni, kazda ma slabsi modely
-ujasni si co chces nosit ve veste, co nosis po kapsach/1lajna
-PALS system (do ktereho spada i molle) neni zadna vyhra, ale v mnoha ohledech je urcite dobry. Opet je to o ujasneni noseni veci ve veste
-setkani v brne neni zly napad - tohle se resi nejlip osobne
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Terminated Account »

To: goral Na tvou reakci jsem byl zvědavý, protože jsi o goráčích v jiném vláknu psal zasvěceně a vypadalo to, že víš o čem mluvíš. :)

Běžně chci používat na střelnici. 858 + pistole. Mělo by se do toho vlézt rozumné množství zásobníků 858 max. 6 min 3, pistole stačí 3. Láká mě zkusit univerzální pouzdro na pistoli na hruď. Jsem zvyklý na stehenní a opaskové. Používám více pistolí, takže možnost mít jednu na prsou a druhou na stehně se mi líbí - ale možná v praxi zjistím, že je to blbost. Barva: nejsem militarista, ale maskování úměrné našemu podnebnému pásu by mi vyhovovalo. Zelené ani černé se také nebráním. Poušť považuji za nesmysl. Modulární systém se mi líbí ve své variabilitě - vybavení zvolím podle situace.

No a až nastane ta PA doba, tak se mi budou hodit další kapsy či nosné prvky, které bych doplnil podle zkušeností. :)

Kámoš je teď zrovna na misi a když mu dám vědět co chci, tak mi to může sehnat za velmi rozumných lampasáckých podmínek. Proto to řeším - k životu to nepotřebuji.

Btw. Setkání se nebráním, ale navrhoval bych místo sezení někde v hospodě raději nějakou akci typu survival. Jsem schopný to celé iniciovat a dát dokupy, ale až začátkem listopadu. Ale to je na jinou debatu a hlavně jiné vlákno. Každopádně, kdyby někoho lákalo mi s organizací pomoci, rozhodně to uvítám. Pošlete případně SZ. Odpovědět budu schopný až po 15. říjnu, neb se od tohoto víkendu budu pohybovat mimo civilizaci.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

jsem polichocen :oops:

Hele s vestama /bandosema atd

k ceskym vecem:
zkracene receno - natrit na zeleno, hodit z palavy

delsi povidani: v primeren kvalite jsou na trhu dve firmy: ALP a SPM. Jak jsem psal je to z blata do louze. Na netu najdes miliony hadani ktera firma je lepsi (vetsinou se mezi sebou velmi teplym stylem hadaji airsoftaci).
Zjednodusene asi takhle:
-Alp ma lehci materialy, dostatecne kvalitni a designove jsou ty veci lepsi. Ovsem komunikace se zakaznikem je totalne otresna a tim je ta firma pro me mrtva. Nulova moznost oprav, nulova moznost dodatecnych uprav.
-SPM ma tezssi materialy, casto nema design dotazeny do konce. Vyhoda? i jako s civilem se s tebou budou bavit super zpusobem, vsechno dodaji vcas nebo s omluvou a darkem, neni problem zakazkove presit cokoliv za solidni penize.
(urcite tu padne argument ze s vojaky alp jedna lip... ani nahodou ... ve chvili kdy jsem se zminil odkud sem, tak novota mi dal polovicni ceny, vic se zajimal a jeste mi volal osobne o feedback (nechaval sem si hodne presit vestu..), alp me poslal do prdele tak i tak (a to by sakra meli byt radi ze je snaha ty jejich kramy vylepsovat))

Takze moje skromna rada je takova, ze ceskym vecem se vyhnout. I kdyz je to fasovany, tak to rozhodne nema moc dobry uzitny vlastnosti. Pokud bys i tak je z nejakyho duvodu chtel, vem radsi veci vyrobeny SPMkem, prave kvuli vyse zminenemu servisu.


K veste jako takove.

Pokud neplanujes balistiku, tak je varianta bud "assalut vest", pripadne nejaky bandalir/chest rig. Rozhodne zajimavou variantou je remeni.

zjednodusene:
-chest rig se nejlip nosi s velkym batohem, ale moc do nej nenacpes (navic se s nim neda plazit a hur se z nej dostava)
-do remeni nacpes nekonecne veci, ale blbe se nosi s baglem
-assalutka pojme cca co remeni a da se celkem v pohode nosit s baglem (ne vzdy jde ale zapnout bederak)

dve pistole jsou IMHO velkej omyl. S mistem na pistoli... kazdy ma svy pro a proti. Na stehne je dobre k dispozici, nesundavas ji s vestou, ale v aute netasis a pri delsich pochodech zavazi. Ve veste je nejlip chranena proti bordelu, hur ji ztratis, da se tasit v aute, ale kdyz sundas vestu, nemas ani jeden kver...

Pro tebe mi osobne nejlip vychazi nejaky mensi chestrig s pevne nasityma sumkama na 3-6 kosovejch rohliku a zbytek pals... podle dalsich tvych zkusenosti muzes ladit a pridavat veci (je mi jasny ze tedka nemas jasny co chces a co nechces nosit, takze i za cenu vetsi vahy a nizssi prakticnosti je pro tebe optimalni modularnost PALSu).

Dostatecne je neco z produkce warrioru zde a zde. Stoji to par supu, vydrzi to ostry pouzivani. Neni to zazrak, ale nizssi stredni trida urcite.


Cekam ze se zeptas, takze: Aktualne nosim assalut vestu (hodne upravenou), ale mam uz na papire neco mezi bandosem a assalutkou, co bude splnovat vsechny me pozadavky (sit mi to bude muj dobrej kamarad, kterej se timhle zabyva - troska reklamy - zde a zde).

EDIT: suroval atd... ja su takovej salonni prezivac :)) - vzdycky mam radsi na prvni setkani hospodu, ale pokud by se dalo dokopy vic lidi, tak jsem pro
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Max »

Kdyby někdo chtěl levnej, ale origo chestrig, tak za 650 kaček se dá koupit tady:
http://www.us-armyshop.cz/index.php?pag ... t&Itemid=3
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Terminated Account »

Díky za postřehy. Ještě upřesnění:

-Kámoš je na misi a nemá omezení pouze na české výrobky. Může nafasovat cokoliv od Američanů, Britů, Němců... něco snáze, něco hře. Na tuto možnost se ani nechci omezovat. Když se rozhodnu pro něco co může sehnat - líp pro mě. Když se to nebude dát sehnat přes něj - seženu to jinde.

- dvě pistole uvažuji pouze na střelnici. Za normálních okolností nebudu nikdy nosit pistoli na stehně a na hrudi současně. Jde mi o to, abych je měl na střelnici pod kontrolou u sebe a po ruce.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

Problem je ze venku spis sezenes veci na balistiku... to se tyka jakekoliv armady.
Na zakladnach se da nakupovat v PXkach, coz je takovej armyshop rekneme. Ceny lepsi nez ve statech. pro prehled v americkych vecech jukni na optactical.
Ja treba moc fanda americke vystroje nejsem, protoze si myslim, ze evropske bojiste a evropsky zpusob "valceni" je dost jiny.

K tem pistolim - chapu te, ale radsi to no v batuzku, protoze s dvouma pistolema muzes mit spatny navyky, ktery se stanou fatalnimi... just my 0,02 cents...
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Pepe »

Mám zkušenost, že nosit cokoliv na stehně je oprus a to hlavně při delších pochodech. Zavazí to, stahuje to nohu, posouvá se atd. Na střelnici nosím chestrig. Jako pouzdro na pistoli nosím FOBUS paddle za kalhoty a takto mi to vyhovuje.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Max »

Co by si na ty delší pochody doporučil za pistolové pouzdro? klasika opaskové?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

nenosit pistoli :)
sou to tak 2-3 kila ktery v 95% situacich nevyuzijes a pri nastrelu na velky vzdalenosti se sekundarka rozhodne netaha...

Pokud nosit, tak ve veste a to klidne nekde v zazipovane kapse (jako maji treba assalutky).Kdybys chtel vylozene rychyl pristup dela se tuna holsteru co jde dat na vestu pod ruznymi uhly
pistole na pase je imho pri delsich presunech ne zcela optimalni reseni (nezapnes bederak, casem te sere rozedrenej bok)
ale co clovek to nazor...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

zalezi co mas za zbran a jake pouzdro si nosil...ja mel ve sluzbe bezne steheni dastu a zadne problemy pri delsich pochodech sem nemel, je to vec zvyku...me osobne to prijde pohodlnejsi...hlavne vystupovani a nasedani v aute...kdyz sem sedel na spolujezdci a mel standartni policejni sluzenbi pouzdro tak sem se zahakl o sloupek dveri :-/ co se tyce vesty sehnal bych si nejaky zakladni nosny system treba jako je tento tasmanec http://www.alfatactical.cz/index.php?Ta ... etail=8421 a k nemu dokupoval poudra dle potreby...neco na tento zpusob zacala delat i dasta...
Odpovědět