Taktické vesty

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Fabulous »

Jeste jsem ji nestudoval, ale kvuli moznosti prani lze vyndat vlozky u 99,9% vest.
goofix
Příspěvky: 38
Registrován: 28.06.2012 9:56

Re: Taktické vesty

Příspěvek od goofix »

Nemeli byste nekdo tip na vestu s kapsama na banany, co by se dala hodit pres tu Kirasu? taky jsem neodolal :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Taktické vesty

Příspěvek od sigmark »

hledej nva chest rig :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Fabulous »

Hlavně nějakou XXXXXXXXL velikost. Kirasa je celkem velká. :D
goofix
Příspěvky: 38
Registrován: 28.06.2012 9:56

Re: Taktické vesty

Příspěvek od goofix »

to jo no a mam este 3XL neb jsem prerostly :)
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Taktické vesty

Příspěvek od scorpio »

Goofix, napiš svoje požadavky, alespoň, jestli to má být modulární nebo s kapsama na pevno (v takovým případě i na na jaký rohlíky to má být)

Jinak za mě z modulárních Tactical Tailor MAV 2, nebo kopie od Bulle. Pokud chceš levnou variantu, tak RACK nosič, nebo FLC vestu. Z nemohulárních bych šel taky do NVA/Chicom chest rig. Není špatnej, je levnej a nezničitelnej, ale komfort předního rozepínání mu prostě chybí.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Taktické vesty

Příspěvek od sigmark »

scorpio, přesně ten NVA jsem měl na mysli. díky tomu, že je jen na zavazování by měl jít uzpůsobit ( nějaký fastexový spony na boky a hned je v 21. století. měl jsem ho možnost vyzkoušet a sedí dobře i přes softarmor. můžu se i navlíct do kirasy a otestovat, ale myslím, že sedět bude dobře na čemkoli
goofix
Příspěvky: 38
Registrován: 28.06.2012 9:56

Re: Taktické vesty

Příspěvek od goofix »

perfekt, diky moc za rady, prolezu si ty linky a neco vyberu. jeste jednou diky.
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Taktické vesty

Příspěvek od scorpio »

V pohodě, není zač ;-)

sigmark: pokud máš možnost, určitě by bylo víc lidí, kterí ocení, když napíšeš, jak se s Kirassou obléká. Osobně si myslím, že by tomu fastexy moc nepomohly, stále musíš dotahovat/zapínat popruhy skoro v podpaží. Na tohle je ve předu zapínanej chest rig ala MAV 2 prostě lepší, ale o kolik je otázka..
Určitě nebude problém s nošením, to bude stejný, ale oblékání bude rozdílné.
PS: Spíš bych řekl, že fastexy posunou Chicom na konec 20. stol. 21. století pro mě reprezentuje RACKminus, nebo Highround chest rig, ale to je věc názoru a pro normálního člověka, který výstroj nenosí denně, zbytečná fičurina..
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Tada »

Kdo správně identifukuje veškeré vybavení na fotce, dostává malé bezvýznamné plus :D :

Obrázek

Taktické vesty! Pokud chceš nějakou tipovačku pro odlehčení tak si založ vlákno v OFF TOPIC. Karlos.
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Tada »

Tak abych nebyl OT:

Chest rig je od http://uwgearinc.com/

Šije to parta bývalých amerických mariňáků, kvalita je výborná a hlavně tam je poměrně unikátní systém zavírání kapes na zásobníky, který je jednoduchý, spolehlivý, rychlý a absolutně tichý. Mrkněte na jejich webovky.

Celé to je lehoučké a pohodlné, dá se to nosit zároveň s opaskem:

Obrázek

Cena 100 dolarů je velice pěkná, celé to je výborně zpracované, stehy jsou dvojité místy i trojité, když rig pověsíte na nějaká hradla v klidu na něm uděláte shyb a nepovolí. Dostat ho do ČR mi trvalo docela dlouho, ale nelituji. Kvalita i i praktičnost jsou výborné.

Na přání se dělá i verze se 4 kapsami na zásobníky. Dělá se pro zbraně AR15, AK74 a AK47 - do AK47 verze pasují zásobníky pro VZ 58 bezproblémů. Šířka molle vazby je také na přání, standardně tři sloupce jako na mém rigu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Taktické vesty

Příspěvek od štaflík »

K té Kirase:
-tady (http://www.armyweb.cz/clanek/soutez-tes ... y-kirasa-l) to vypadá, jakože udrží dost, ovšem v tomto foru (http://www.strelectvi.cz/forum/test-ves ... 10-20.html - člen SharkShield) dostává za uši. Tak si vyberte...Ale za 2700,- se asi nic lepšího nevymyslí. Blembák Kirasa je potom do 1k.
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Krevel »

ten aegis AFAK na fotce se mi vážně líbí, asi taky pořídím :) ale chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s chestrigem od aegisu ? http://www.aegisteam.cz/eshop/chestrig/
přemýšlím, co koupit místo npp na takovéto domácí střílení, původně jsem chtěl npp kvůli plátům, ale kdyžj sem viděl jejich velikost a zjistil jak málo a debilně to kryje tělo (už chápu proč tomu vojáci říkají chránič hrudní kosti) a navíc mi vůbec nesedí na těle, tak sem si řek, že najdu prostě chestrig a pořídím klasickou neprůstřelnou vestu.
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Taktické vesty

Příspěvek od kubo4747 »

Má niekto taktickú vestu CIRAS MAR? Nechcem sa pýtať na ten vyslobodzovací systém, ale na univerzálnosť vesty a jej hlavne taktické využitie, či je dostatočné a či niečo nezavadzia napr. pri ležaní.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktické vesty

Příspěvek od goral »

Kazda neprustrelka bude pri lezeni zavazet.
Obecne je Ciras takova klasika. Na trhu jsou uz lepsi, ale Ciras je porad dobry.

Krevel: mozna si sezen vetsi platy a lepsi platonosic ;)
Ten aegis je pekny, ale vadi mi ty fixni univerzalky (kvuli lekarne), ale zase s SPM se da vzdycky domluvit na upravach. Za ty penize urcite vyborny kousek
Uživatelský avatar
Mitia
Příspěvky: 19
Registrován: 02.08.2012 17:50
Bydliště: Most

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Mitia »

Zdravíčko,

nemáte někdo zkušenosti s firmou TMC, respektive mě docela zaujala http://www.frogman.cz/Takticke-vesty/TM ... akem-Khaki , viděl jsem zde něco podobného od condora.

Díky Mitia
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktické vesty

Příspěvek od cipis »

Od TMC mám pár sumek atd., kupoval jsem je na ebairsoft.com, a zatím spokojenost. Rozhodně lepší než ty nejlevnější A.C.M.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

mitia: podobny bandalir jsem od zminene firmy tento tyden koupil...je to cele z cordury, material vypada oka...svy jsou pevne, na exponovanych mistech znekolikanasobene... spony jsou nejake no name, ale nevypadaji ze by mely byt prbolematicke...celkovy pocit z vesty je pozitivni
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Taktické vesty

Příspěvek od pepa_z_brna »

Chtel bych poprosit jestli nekdo nemá zkusenosti s vestou Cover-Body-Armour, Osprey MK IV. Diky
steule
Příspěvky: 12
Registrován: 25.08.2013 11:13
Bydliště: Ostravsko

Re: Taktické vesty

Příspěvek od steule »

Zdravím, chtěl bych se zeptat k té české kirase. Jde z té vesty tedy vytáhnout kevlar (balistická vložka) a antišok? Případně mohl by to prosím majitel kirasy vyfotit. Děkuji za odpověď.
Odpovědět