Taktické vesty

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Taktické vesty

Příspěvek od jirka911 »

Je to pěkný, levný a asi by mi to stačilo, ale vejde se do sumky na zásobník M4 zásobník vz58? Kdyby se tam vešel, tak bych koupil vestu crossdraw, ale vejde se?
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktické vesty

Příspěvek od cipis »

Najdi, kde to mají a zkus to. Nebo tam pošli dotaz. Já to nemám na čem vyzkoušet ...
hd1727
Příspěvky: 57
Registrován: 18.03.2013 8:01

Re: Taktické vesty

Příspěvek od hd1727 »

Ptal jsem se prodejce, jestli se do otevřené sumky Condor Single M4 Mag vejde zásobník Sa 58 a nevejde. Předpokládám, že u Condor MCR5 budou ty sumky pro M4 šitý stejně.

Momentálně řeším obdobnou šifru, jako Jirka911. Můj požadavek je decentní nosný systém pro 3-4 zásobníky Sa 58 případně AKS74U, pistoli + 2 zásobníky, nůž, odhazovák a pár drobností (baterka, nářadí ap.). Celé v černé barvě. Chci to mít pro situace, kdy bude potřeba pobrat nejnutnější železo a... Nesmí to omezovat v pohybu, včetně řízení auta, musí to umožňovat skryté nošení. Kvalitativně by to měl být střed, do Afghánistánu s tím určitě nepojedu, ale nemusí se to hned rozpadnout :)

Zatím jsem u varianty chest ring + potřebné kapsy a sumky. Jak je na tom značka Condor? Máte někdo OSOBNÍ zkušenost?

Jako nosič bych použil Condor MCR4, k tomu pouzdro na pistoli MA69, brašničku MA64 a odhazovák MA36. Těch komponentů je na trhu celá řada, ne jen od Condoru, takže tam ten výběr je.

Ale sumky na Sa 58 jsou samozřejmě problém, zejména otevřené, natož dvojřadé. Condor nic takovýho nedělá. Líbí se mi sumka od Blackout Tactical, ale není dvouřadá, stejně tak jako sumka Univerzal Pouch. Zajímavý věci dělá Honza Pávek (jptt.cz), který umí i dvouřadé. Znáte někdo jeho práci?

Budu rád, jestli se mi ozve někdo, kdo zná chest ringy Condor osobně, případně kdo má sumky od J. Pávka. Případně jestli má někdo nějaké jiné tipy.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktické vesty

Příspěvek od cipis »

Tak na otevřené sumky na 58 jsem tu už odkaz dával: http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/su ... -74-sa-58/
Mám tohle na 4 a na 3 a jsem s tím spokojen.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktické vesty

Příspěvek od cipis »

Od kámoša - do MCR5 se vlezou zásobníky do 858 s přehledem.
Jinak na netu se uvádí k sumce Condor Single M4/M16 Open Top Mag Sumka pro zásobníky AK47/74, M16, hodně na těsno G36.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od jameson363 »

hd1727 píše:Celé v černé barvě.
Pokud nejsi prislusnik PCR a netlaci na tebe nadrizeni, tak doporucuju se cerne barve vyhnout. Univerzalnost a nenapadnost je stejna jako s UCP/ACU - nemaskuje to skoro nikde. Leda bys chodil celej v cernym, coz mi prijde dobry leda pro metly, jinak i v komplet cernym ve meste svitis, v lese uz vubec, v lete je v tom vedro atd. Spis bych volil foliage green, ranger green, mozna coyote.


Co se tyce condoru - kvalita sla celkem nahoru, ale i ceny.
hd1727
Příspěvky: 57
Registrován: 18.03.2013 8:01

Re: Taktické vesty

Příspěvek od hd1727 »

To nemaskování černé mi je jasný :) Ale nyní vycházím z toho, že neočekávám využití nosného systému v případech, kdy bych se měl válet někde v lese, na poli nebo v troskách města. Spíš si umím představit, že to hodím na "civil", který mám prakticky černý (bundy, mikiny, svetry, trička) a že to do určité vzdálenosti nebude ani nijak nápadný (na rozdíl od khaki nebo maskáčů).

A v situaci, že budu nucený myslet na maskování, tak tenhle černý nosný systém nebude natolik dominantní, aby mě v přírodě úplně demaskoval. V extrémním případě se dá vždycky přestříknout nějakou barvou na textil.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Taktické vesty

Příspěvek od sigmark »

co k těm nosičům potřebuješ vědět?

do MA33 nebo obdobné dvojsumky narveš SA58 banány s přehledem po dvou na kapsu, zkoušel jsem to
tompar
Příspěvky: 1
Registrován: 30.09.2015 9:53
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od tompar »

Ahoj :)
chtěl bych se zeptat co rikate na tudle vestu ?

http://www.armyoriginal.sk/1835/137641/ ... -gear.html

https://www.youtube.com/watch?v=mFrDRYATq5I

ma v zakladu velmy slušne sumky .
nebo jakou jinou podobnou by jste doporučily ?

jeste jsem koukal na tudle https://www.frogman.cz/Takticka-vystroj ... m-vc-sumek
jaký je váš názor ?
děkuji za názory :)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mohl by mi porsím někdo změřit, jaká je šířka proužků, kterýma se přidělávají sumky k opasku u MNS-2000? zajímalo by mne, jestli se vejdou do 2,5cm molle vazby
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktické vesty

Příspěvek od goral »

sirku neporadim, ale z praxe vim, ze vlezou
Ale dava se to tam strasne debilne, sundava jeste hur.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

i do ALPácké vazby? kdesi jsem četl, že tam se nevlezou
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktické vesty

Příspěvek od goral »

Nevim, tenhle zprasek nepouzivam. Do krizovky na NPP (taky desna uchylarna) vim, ze to nejak jde (resp. se to dela). Do PALS to jde taky.
Ale kdyz se ti to tam povede dat, tak mi ver ze si trikrat rozmyslis nez to sundas...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: Taktické vesty

Příspěvek od hipik86 »

Šířka toho pásku, kterým se vážou věci na MNS-2000 je 25mm (měřeno na pouzdru na Utona).. Průser je jeho tloušťka, k obyčejnému pásku je přišit sucháč a jeho protikus, takže je to celkově mnohem tlustší..
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Díky to mi stačí.

Ještě bych měl dotaz, jestli tu někdo vlastní/ používá americké Molle 2 FLC vesty? Případně vaše názory? Potřebuji rychle nějakou holou vestu bez kapes a sumek (mám svoje) a pro mé účely je hlavní kritérium cena.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktické vesty

Příspěvek od goral »

Je dobra, ale pokud ses mensi postavy, budes na ni muset provest par uprav (vratnych). Za ty prachy slusna koupe, ale jak rikam, je to trosku DODO
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Právě naopak. Jsem kus masa. Vejde se do ní i více prostorově řešený chlap? Předpokládám, že kvalita zpracování bude bezproblémová, co ale pohodlí nošení?
DODO mi nevadí, stejně ji budu nosit jen já
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktické vesty

Příspěvek od goral »

Pro velkyho chlapa idealni.
Kvalita neni uplne TOP, ale kdyz to vydrzi vojakovi nekolik turnusu v Iraku, tobe to taky vydrzi ;)

Pohodli. Jako necekej ze ji nalozis na 50kg a bude to v pohode. Nema polstry na ramenou, ale pokud ji rozumne nalozis (do 15kg), tak se s ni da v pohode chodit. Hlavne se dobre nosi s batohem. i kdyz u nekterych baglu zavazi ocelove spony na zadech - tam musis trosku DODO.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
spaceAngel
Příspěvky: 2
Registrován: 26.11.2015 14:27
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od spaceAngel »

Jsem mel jeden cas FLC2 tu se zipem, ani ne na bojovy pouziti, jako spis "survival/utility" vesta, a na tyhle ucely mi vyhovaval naprosto, taky nejsem uplne nejmensi... :)

Hlavne za tu cenu, za jakou se pohybuje, (radove par stovek), je naprosto super... :) jsem na ni mel nejaky sumky z usaf letecke vesty (klidne prodam:) ). Taky zalezi co na ni vsechno chces mit za kapsy...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Takze Molle 2 FLC mi absolutne nesedla a sla vratit. Do vyberu se tedy ted dostaly slanovaci vesta ACR a chest rigg od Condora.

Ma nekdo delsi zkusenosti s kvalitou vest od Condoru?
Ma ta slanovaci vesta sumky na pevno nebo odjimatelne?
Odpovědět