Voskování oblečení

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Voskování oblečení

Příspěvek od Argonaut »

Moje zkušenost je taková, že je to hlavně o teplotě, kdy to oblečení chcete nosit.

Vosk v chladu a hlavně mrazu udělá hrudky, a bude se vydrolovat v místech, které trpí na ohyby. Ten vosk od Faalkjaven,či jak se to píše, jsem zkoušel taky, tam je pár přísad, ale v chladu se to chová podobně.

Za mě to sem tam vezmu tím voskem, ale moc to neresim.

Sice ot,ale upozornil bych na tuk na kůži Modeta. Dělám s tím vše od kůže a nenašel jsem nic lepšího. Boty, řemeny, kožený klobouk, kožené vybavení.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Voskování oblečení

Příspěvek od PaF »

Pokud jde o bundy do lesa a k ohni, tak asi nemá cenu vymýšlet... Stačí koupit výprodejový goretex Bundeswehru. Ale pokud někdo rád maže a má dojem, že teprve pak pořádně jede, tak je nutno uznat, že "i cesta je cíl". ;)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Voskování oblečení

Příspěvek od Ulfhednar »

GTX je do lesa pro většinu situací celkem na prd. S výjimkou trvalého deště je odolná bavlna lepší volba.
Myslím, že jí nikdo nemaže, ale prostě je fakt, že s navoskováním či naolejováním jde její odolnost vůči vodě nahoru. M Jenom si holt někdo nesmí myslet, že z toho bude mít GTX nebo pláštěnku. Prostě nebude.
mimochodem GTX "je prima" i při používání lanových technik. Takové přelanění vleže dokáže odpálit goráčovku velice svižně.
Míru navoskování bych nechal na vkusu každého soudruha. Ono čim je to navoskovanější, tím hůře to dýchá a je to méně příjemné na nošení.
Když se zadaří a dotyčný to přežene, získá pak bavlna přitažlivý a (takřka) neodstranitelný look plísně, takže člověk má ten správný bushsexuální outfit. Myslím, že ve své skrz nazkrz uzené a plesnivě voskované Gorce se cítím nejlépe :lol:
Óðinn á yðr alla
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Voskování oblečení

Příspěvek od jameson363 »

Voskovani je pravek. Jako prepperska dovednost jiste fajn, jako konicek take, ale cekat od toho zazraky pro bezne prakticke pouziti? No nevim. Nak to asi funguje, ale to caste obnovovani je voser. Jednou za pul roku mi prijde jeste v pohode perioda, zalezi teda na cetnosti pouziti, ale o boty z prirodnich materialu se taky staras casteji.

Zaklad je nebat se upravovat vrstvu - prevlikat, protoze univerzalni obleceni bohuzel neexistuje. Pokud neprsi, tak mam klidne kombinaci bavlny, kdyz prsi, tak vytahnu gorac. Levnej gorac je k ohni v pohode, protoze narozdil od ruznych softshellu neni pruzny a naprosto v pohode to zalepis. Dle vkusu a moznosti kazdeho bud profi zaplatou nebo chemoprenem a kusem sustaku, par centimetru ctverecnich namrdanyho neprodysnyho lepidla nikoho nezabije, spis jde o pohodli pod batoh. Na sichravy mrholici pocasi bez ohne je proste nejlepsi moderni lehkej softshell, co chvilema je vlhkej, prestane mrholit, tak to za chvili uschne atd.
Odpovědět