Sumky na zásobníky SA 58/AK

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od samopal72 »

Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od hrd »

Krom sumek na 58 mají ve výprodeji i sumky na M4, za 150 Kč jsem nemohl odolat, i když je nepotřebuji - https://www.fenix-protector.com/produkt ... k-bren-sk/ .

Měj bych dotaz, nezdá se mi kvůli tomu zakládat nové vlákno, je to taková blbost - nemáte někdo tip na nějaký "pytlíček", do kterého by se dal rozložený vytěrák na pušku? (konkrétně AR) Něco jako je ten pro čištění na 58, ten mi přijde úplně ideální, jen se mi nechce kupovat celé čištění, co pak s tím zbytkem? Ty "kapsičky", ve kterých je zpravidla čištění na AR, jsou zbytečně velké, chtěl bych něco tak akorát, co se dá vsunout do sumky nebo možná třeba i přivázat na pažbu. Nemusí to být "vojenské", klidně původně na něco jiného, když to bude to pravé. Dík za tip.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od Serža »

co takhle?
https://youtu.be/PO7_NqUVZko
nebo takhle?
https://www.brownells.cz/AR-15/M16-BUTT ... -084000229

btw pokud hledáš jenom "pytlíček", tak sáček na jídelní příbor AČR :ugeek:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od Matěj »

Nebo si takový pytlíček ušij... Ušít si něco jako ten pytlíček na příbor zvládne i nemehlo.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od hrd »

To mě také napadlo. Díky za tipy, asi zkusím nejdříve ten na jídelní příbor, pak uvidím.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od samopal72 »

a co tak vykašlat se na celý vytěrák a nosit pouze čistící šnůru,to nezabere vlastně nic,vložím do igelitového pytlíšku a strčím do kapsy třeba
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od hrd »

Hadem se blbě vyráží nábojnice zaseklá v komoře :) Nejde mi o čištění, ale o tento případ. Mě se to sice nestává, ale kolem sebe jsem to už viděl vícekrát, tak chci být připraven.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od Serža »

nojo, tady jsi ale ve vlákně o Sa58/AK - tady něco takového, jako zaseknuté nábojnice nikdo nezná :-D
takové vyfikundace musíš do vlákna o M4/AR15...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od Matěj »

Ale jo... kdysi nám na cvičení zbylo spousta slepých, respektive ono by nezbylo, většině se spíš s tím nechtělo čistit. Mě už to bylo jedno, tak jsem od nich pobral zásobníky a dávkama to ze své 58 pouštěl. Nevím už přesně kolik zásobníků jsem z toho dal, ale hodně. Oprýskal lak z hlavně a poslední (ve smyslu poslední vystřelená, klidně bych střílel dál tehdy, kdyby to šlo) nábojnice se připekla v hlavni a musela se vyklepat. Puška se pak musela odepsala. Ale to byla erární, se soukromou bych to nedělal. Jen, že i u sapiku se zo může stát taky. :D

PS: kdo ví, jestli to pak ve zbrojovce nepřelakovali a neprodali jako vojenskou uloženku do civilu, ale nedivil bych se tomu :D
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od hrd »

Jsme už OT, tak sorry, kdysi se mi to 2x stalo (zapečená nábojnice) u 1. zásobníku u nového AK-74, možná jsem špatně vyčistil konzervaci, jinak ano, všechny ostatní případy byly AR (nejčastěji V-AR, ale i třeba DD).
To neodpálená je běžnější, to se vidí i u AK, někdy i nepodaná ze zásobníku nebo vzpříčená.
Není to tak časté, ale o to více překvapí (možná by měl člověk mít nějaký dokurvený AK, aby to více natrénoval).
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od jameson363 »

hrd píše:Měj bych dotaz, nezdá se mi kvůli tomu zakládat nové vlákno, je to taková blbost - nemáte někdo tip na nějaký "pytlíček", do kterého by se dal rozložený vytěrák na pušku? (konkrétně AR) Něco jako je ten pro čištění na 58, ten mi přijde úplně ideální, jen se mi nechce kupovat celé čištění, co pak s tím zbytkem? Ty "kapsičky", ve kterých je zpravidla čištění na AR, jsou zbytečně velké, chtěl bych něco tak akorát, co se dá vsunout do sumky nebo možná třeba i přivázat na pažbu. Nemusí to být "vojenské", klidně původně na něco jiného, když to bude to pravé. Dík za tip.

A co pouzivas na stadardni ulozeni cisteni? Jako jaky pouzdro jinak? Osobne me to stary GI cisteni prislo divny, chtel jsem se ho zbavit a koupit neco vic moderniho a cool, ale nakonec to pouzivam cely, tak jak to je origo a na to moje cisteni to staci. Vyterak, kartacky, doplnil jsem to teda o uchostoury, hada a male baleni CLP. Vyndal jsem kartacky na raze co nepouzivam a nosim to s sebou na strelnici furt. Je to male kompaktni, napohodu. Akorat se mi dovnitr nevejde holici stetka na odstranovani pisku/velkych necistot, tak ji nosim u toho v kapse u batohu nebo brasne.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Sumky na zásobníky SA 58/AK

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, rád bych se podělil o svoji zkušenost s pár sumkami. Chtěl sem otevřenou samosvornou sumku, která by dobře fungovala pro SA58 i AK, neb s oběma platformami pracuju - konkrétně jsem zatím pracoval se sumkami od Templar´s gear a Tacticalpro.

TG:
používám jí cca 6 let (možná dýl - cca co jsou TG u nás běžně k dostání). Nová sumka držela oba druhy zásobníků dobře. Navíc v ní dobře držely i pistolové zásobníky. Sumka na nosiči držela docela těsně... tak první rok. Pak měla poměrně nehezkou vůli a při pohybu se hodně hýbala vpřed. Sumka tedy putovala z nosiče na opasek na "průvlek", kde je doteď. Po cca 3 letech od zakoupení značně klesla i svornost zásobníků, řekněme na úroveň sumky pro AK od ESP, kde zásobníky bulharské i sovětské pro 74ku jsou i s největším niplem hodně navolno. Plný jsem nikdy neztratil, ale určitě bych o zásobník přišel při troše neřízené akrobacie. Dotažení pomocí bungeecordu nepomáhá, prostě se unavila ta ?cordura? mezi plastovou kostrou a vliv bungeecordu je zanedbatelný. na ISPC/LOS dobrý, na nějaké plížení a válení se ne.
IMG_20201106_160403_0.jpg
IMG_20201106_160324_8.jpg
TP:
náhrada na nosič za TG. koupil jsem sumku určenou pro SA58 v létě. Neměl jsem moc možností s ní trénovat, takže spíš sdělím jen dojmy než zkušenosti. Zásobník pro AK74 v ní drží stejně dobře. napružený kus kydexu udrží i plný zásobník do AK vzhůru hohama a chce to snahu ho vyklepat. Není o moc vyšší než sumky bez kydexu (na foto pro srovnání sumky od 5.11). Jako nevýhodu vidím možnost zničit sumku, když bude prázdná ( např v mrazu si blbě lehnu na prázdnou sumku a zlomím kydexovou vložku). Hodně se mi líbí, že zásobník je dál od nosiče, tedy se dobře chytá palcem, aniž by ale při pohybu poskakoval vpřed. pokud se látka ve vazbě nevytáhne, bude to super. Kydex vypadá napružený tak akorát, tedy se nebojím cyklické únavy. Jak jsem psal výš, mám obavy ze zkřehnutí a mechanického poškození v případě prázdné sumky.
IMG_20201106_155635_7.jpg
IMG_20201106_155548_6.jpg
IMG_20201106_155607_9.jpg
Vzhledem k srovnatelné ceně a zkušeností s TG bych všem zájemcům o univerzální samosvornou sumku na SA/AK doporučil Tactical Pro, protože věřím že se síla svoru nezmenší, ale řekněme že to za rok budu moct potvrdit. I materiál od TP na mne působí líp. Hlavní výhodou sumky od TP je ale možnost zásobník na nosiči chytit dobře i palcem
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět