Co na řepu (hlavu)

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Co na řepu (hlavu)

Příspěvek od štaflík »

Vzhledem k tomu, že mám dešťovou bundu bez kapuce, přivedlo mne pátrání po vhodné pokrývce hlavy k založení tohoto tématu.
Jednak: co na hlavu do pořádného deště, za druhé co proti sluníčku (zvláště pro folikulárně handicapované jedince citlivé thema).
Normálně nosím nějakou nevýraznou basebalku. Nesnáším, když mi prší (byť lehce) na brejle a svítí sluníčko do očí. Vzhledem k tomu, že čepice ztrácím jak na běžícím pásu, vyrostl jsem z nakupování drahých čepic a la North Face atd. Kromě řádně jeté Gločí čapky si kupuji kšiltovky od Quechua. Civilní střih, dobrá kvalita, tmavo-khaki-šedo-hnědá. Působí civilně, decentně a přesto je v přírodě nenápadná. Cena kolem 150,-.
Teď řeším klobouk do deště, protože kapuca ohlušuje a oslepuje (resp. zužuje zorné pole). Nenápadná barva, ne maskáč (stačí maskáčová bunda, když ostatní bude bez maskáče, člověk přecijen nevypadá tak moc kombatantsky), aby fakt nepromokl, ideálně aby šla krempa cvaknout a abych v tom nevypadal jako kokot (to bude nejtěžší podmínka). Asi něco jako menší australák, ale nepromokavý. na druhou stranu australák je asi problém zmuchlat do batohu. Spíš asi jako boonie...? Co Vy si dáváte na hlavu (mimo kapucy), když chčije?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Co na řepu

Příspěvek od Nicotinick »

My folikulárně handicapovaní jedinci s hypermetropií, postižení navíc hyperhidrozou nosíme totok.

http://www.hunting-shop.cz/produkty/lov ... 115013054/

Vypadám sice jako kokot, to jako jo, ale komu se nelíbím, ať se na mně nedívá.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Co na řepu (hlavu)

Příspěvek od Baca »

Sice nie som folikularne handicapovany ako Staflik a Nicotinick, skor stojim na opacnej strane spektra, ale ostatne problemy mam rovnake. Rovnako neznasam zaprsane ci inak zasrate okuliare a slnko priamo do oci (horsie pre mna je, ked mi slnko svieti viac menej kolmo na hlavu a napriek antireflexu sa mi vsetko odraza z vnutornej strany skiel. V prirode som to riesil klasickou ciapkou flecktarn BW so siltom. Ked mi vsak tohoto leta zacalo casto prsat za krk (co tiez nie velmi znasam) dal som si usit siltovy hybrid rybarskeho klobuka zo starej maskacovej bundy (ihlicky). Naimpregnoval som to horucou zmesou lanoveho oleja a vcelieho vosku (tak isto ako aj kabat vz.60 - ihlicky) a uz mi ani nesvieti slnko do oci a ani nemoknem. :-D Mimochodom, nevyzeram v tom ako kokot, ale ako uplny chuj, bavim tym okolitu posadku tabora (vdaka tomu mam vacsi pridel potravy :P, takze v suchu a nazrany :rofl )
Odpovědět