Karimatky a nafukovací matrace

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od K4cer »

Desouza píše:.. co si myslíte o tomto : Nafukovací matrace z PVC pro 2 osoby ...
Spal jsem na ní jednou (na návštěvě), a pokud k ní výrobce nepřibalí náhradní záda, tak příště budu raději spát na pytli vod cementu. Tahat takový monstrum ssebou do lesa už vůbec ne.

Používám klasickou karimatku NATO a nemám potřebu nic vylepšovat, je to funkční a hlavně to není háklivý.

JInak plně souhlasím s MRAKem.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Hdm »

Ta brutus matrace je dobrá na občasné přespání.
Jako velkou nevýhodu vidím, že jak spí dva a jeden se převalí, druhý skáče jako na míči. Silně je to znát pokud je větší váhový rozdíl. Nevím jak tu píšou někteří, že luxus spaní :-S Za mě spíše nouzovka.
Nějaká píchlá místa se dají zalepit, ale na tom semiši to fakt blbě drží a pak v těch záhybech je to téměř nemožné.
Nafouknout se to opravdu dá i pusou, ale dost to trvá (desítky minut).

Celkově do stanu, na zahradu, pro děti, do stanu, v létě dobrý, ale na vožení by jsem to nebral.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od cipis »

No já si pořídil ke klasické evě ještě Nomad50 od Pinguina a nemůžu si vůbec stěžovat. Je sice potřeba ji trochu dofouknout, ale to je už to poslední. A pokud se budu držet rad od McG, tak mi snad i vydrží dlouho :) Holt u těch (samo)nafukovacích je potřeba dávat bacha, kde to člověk pokládá a hlavně, kde to balí, protože při tom balení musí trochu víc zatlačit, aby se to zvládlo srolovat do tvaru od výroby. Takže to mám tak, že mám klasickou karimatku (tu evu) a na tom tu samonafukovačku a jsem spokojený. Auto to uveze, tak co :)
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od RAD »

mam tuten bazmek http://www.armyburza.cz/inzerat/nafukov ... ska-armada už asi 2 roky a zatím pohoda (u mě 2roky znamená asi 8 nocí) že není dostatečně dlouhá vůbec ničemu nevadí.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Baca »

Po 5tich rokoch po rozpade (vaznom) budu samonafukovacky vdaka neustalemu dennemu baleniu a pouzivaniu v prdeli. Monolitne penovky sa rozpadnu po 10tich rokoch nabeton. V pripade, ze sa znovuzrodi zakladne polnohospodarstvo a preziju ludia s vedomostami zakladneho tkania a vyroby latok, bude k nezaplateniu hruba ovcia deka zo surovej vlny. Jednak ovcia vlna dokaze hriat aj mokra a neprana surova vlna bude roky mastna tak, ze velmi slusne vodu - dazd, odpudi. Jedina vlastnost proti je to ze po case smrdi ako zhnita noha. Teplo a tym padom aj zivot vsak zachova. :-)
Eventualne ta vlna nemusi byt tkana. Dokonca viac uzitku splni vlnena deka PLSTENA, aj ked bude tazsia a dost neohybna.
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od RAD »

Toho že by někdo používal tenhle tip podložek 5-10let denně bych se teda vážně nebál. Nějak si ani nedovedu představit situaci která by někoho k něčemu takovému vedla. Respektive situaci při které by nastala apokalypsa tak brutální že by nezůstaly žádné budovy a už vůbec žádné matrace.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Baca »

Hehe toje jasne, baraky, aj matrace nejake urcite zostanu. Ja skor uvazujem o situacii, v ktorej sa uz nebudem chciet kontaktovat s nikym (v ramci moznosti). Odidem niekam, kde sa mesto a velka dedina bude len spominat ako davna minulost a byt v co najvacsej miere sebestacny :-)
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od RAD »

Vem si že když pračlověka vyhnali z tlupy , v podstatě to znamenalo jeho smrt . Pak tu sou ještě psychologické aspekty ,bojím se říct- tvého plánu .Člověk totiž vždycky byl a je smečkovej tvor . To že tě momentálně lidi serou, nebo mně alespoň ano je dáno spíše faktem že sme přemnožený jak kvasinky v útrobách východoevropské striptérky. Jenže jak zůstaneš nějakou dobu sám , samota se ti velmi rychle přejí. Navíc nevidím důvod proč by sis nemohl postavit nějakou chajdu a v ní alespoň primitivní slamák.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od kregan »

Přes léto spim bez podložky běžně, stačí si lehnout na trávu nebo suchej mech. Případně pod sebe nalámat trochu chvojí , větviček nebo nařezat vysokou trávu. V zimě to jde bez omezení komfortu taky. Jen je potřeba větší vrstva a nechci kvůli tomu ničit živý stromy. Ale v případě PA, když nebude nic jinýho k dispozici (a stromy stále porostou) je podložka na spaní to poslední, co by se muselo řešit.
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od jaromir »

Foto pro srovnání.
Therm-a-Rest Z-lite
Therm-a-Rest RidgeRest SOLite Large,velikost podle mě je už na hranici nositelnosti na batohu ale do auta perfektní.
Přílohy
P1170691.JPG
P1170692.JPG
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od micheldecoucy »

Zaujala me tahle nafukovacka "Klymit Inertia X Frame Recon" ... Podle informaci je to velky jako plechovka piva (cca 7x15cm) a vazi to 300g.

S necim jako SOL Escape Bivvy by to na spani mohlo byt fajn minimalisticke reseni. BTW jake mate zkusenosti s tim Escape Bivvy? Nekde jsem tu cetl, ze material neni prodysny a desne se uvnitr kondenzuje vlhkost. A jinde zas ctu ci na YT vidim recenze, kde jsou z toho prozmenu nadseni, ze je to teple a prodysne ... :o
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Reccol »

Recon je dle mýho nouzovka, častějc bych na tom spát nechtěl. Nemluvě o tom, že na tu konstrukci je to ve výsledku dost těžký.
Jinak Klymity (za ty malý peníze, co to stojí), nejsou úplně blbý karimatky.
mula
Příspěvky: 46
Registrován: 17.05.2015 15:16

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od mula »

jameson363 píše:Osobne mam BW skladaci karimatku, US penovou a US samonafukovaci termarest.

BW skladaci - taham v lete, tak nak mi staci, slozeni na placato - super na sezeni.

US penova rolovaci - taham v zime, je skoro o polovinu lehci nez nafukovacka,
mám to samé bez nafukavacky a naprostá spokojenost, skládačka jistí léto a ta tlustá penovka zase zimu! podle mě je zbytečné vyhledávat něco jiného za draho!
nordicarea.cz
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od RedneckBear »

Je nejaky rozdil mezi karimatkou NATO a treba YATE Eva Classic, pls? Vidim rozdil jen v rozmeru a hmotnosti. Obe maji byt EVA.
The Emperor protects ...
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Zorge »

Asi jsem exot, když nosím kus koberce cca 600x1500 zbaleného do rulicky na batoh? Není to ultra taktické ani extra lehké ale pohodlné a funkční. Je fakt, ze jsem sváteční tramp a nejextrémnější noc byla na Sněžce v asi 2 stupních pod nulou.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Serža »

imho je to na hovno hlavně kvůli špatné tepelné izolaci a vysoké hmotnosti na metr čtvereční
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od viktor »

nejdříve jsem spal na zemi, to jsem zas po letech vyzkousel a nic moc. takze karimatka
klasicke rolovaci pěnovky dobre, az na vyslovene sity ale velke a prudi
vsechny samonafukovacky co jsem mel zacali byt i samovyfukovaci a tudis na nic..
nakonec jsem skončil u skladaci BW.. a je to to nej co jsem mel a mam,
koupil jsem jich před par lety asi 15 - 20 ks jetych a v ruznem stavu nektere skoro nejete a něco na rozstriheni na male kusy jako napr podprdelniky za par korun,
takze na leto staci jedna, na zimu beru dve,
vejde se to do batohu a nikde moc neprudi,
na to jak je to tenke docela dobře izoluje
da se na to sedet,
da se s tim dobře rozfoukat ohen
na se na to i docela dobre spat
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od jameson363 »

viktor píše:nejdříve jsem spal na zemi, to jsem zas po letech vyzkousel a nic moc. takze karimatka
klasicke rolovaci pěnovky dobre, az na vyslovene sity ale velke a prudi
vsechny samonafukovacky co jsem mel zacali byt i samovyfukovaci a tudis na nic..
nakonec jsem skončil u skladaci BW.. a je to to nej co jsem mel a mam,
koupil jsem jich před par lety asi 15 - 20 ks jetych a v ruznem stavu nektere skoro nejete a něco na rozstriheni na male kusy jako napr podprdelniky za par korun,
takze na leto staci jedna, na zimu beru dve,
vejde se to do batohu a nikde moc neprudi,
na to jak je to tenke docela dobře izoluje
da se na to sedet,
da se s tim dobře rozfoukat ohen
na se na to i docela dobre spat
viktor
Taky ji mam a obcas pouzivam. Na sezeni super, jako zpevneni zad urcitych typu batohu super, izolace na 3 sezony celkem v pohode, komfort na spani bida, ale kdyz si clovek ustele na mekcim podkladu v lese tak se to da.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od opavak »

Před pár lety jsem měl od kamaráda půjčenou nafukovací karimatku zn. Sea to Summit Insulated UL a po první noci jsem měl jasno - už nebudu chtít spát na ničem jiném :D . Tahle karimatka je sice za ranec ale vrátí se to v neskutečném komfortu spaní, je skladná, vymakaný ventil na nafukování, lehká na nošení, ideální i na bikepacking akcičky. Klasickou pěnovku už beru jen v zimě a podkládám jí pod tuto nafukovačku. Mimo zimu používám k podložení a k ochraně nafukovačky podlážku z Tyveku ... na tom karimatka StS trochu klouže, ale pokud si na spaní najdete rovný flek :yes
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Bill Masen »

Já používám Klimit V2, váží 460 g, má výšku 6 cm a má zvýšené boky, takže z jí nevypadnu. Nemá tepelnou izolaci, ale v těch mezerách zůstane spacák neslehnutý a hřeje. Spal jsem s ní v lednu a v pohodě. Velikost jako půllitr.
Odpovědět