Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od bivoj »

Jak vestu skladovát by mělo být v návodu k výrobku. Některé se mají skladovat zavěšené, jiné vodorovně (ale v tom případě většinou ne více jak dvě na sobě, viz příloha (screenshot z návodu k bal. vestě GTB1)...
Přílohy
vesta.png
Naposledy upravil(a) bivoj dne 23.03.2021 18:49, celkem upraveno 3 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Wdog »

Lyster:
tyhle vesty se mi líbí, za ty peníze. Má ta vesta na hrudi kapsu? ... pokud ano, hodíš si tam ocelový plát a máš to i proti pušce. Jinak je proti pistolovým, ten sklopný panel zesiluje ochranu hrudi a nebo se odmontuje. A dále ji lze použít i skrytě, např. pod volnou mikinu či bundu.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Lyster »

Kapsy to ze spodu má jak zepředu tak zezadu, je tam právě ukrytá ta měkká balistika, takž asi nějaký samodomo upgrade by asi možný byl.
Přílohy
IMG_20210323_191004.jpg
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Wdog »

Aha, já jsem bral v ZS nedávno velmi podobnou polskou policejní, a ta má navíc originál kapsu zepředu nahoře na povrchu. Tam vleze akorát ten plát. Tady u této pohraniční by to asi dalo více práce na úpravě. Ale za ty peníze furt dobrá. Ten plát je stejně až extrémní řešení "do boje".
Ronin
Příspěvky: 13
Registrován: 20.09.2012 18:23

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Ronin »

Je to ta stejná jako měli minule, to znamená jedna kapsa vepředu. Pasuje do ní plát LUBAWA .
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Maric »

Nebude do té kapsy Lubawa malá? Výška kapsy je určitě přes 31 cm. Ideální by byla informace přímo od ZS.
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Wdog »

Já jsem dal do té přední kapsy u polské policejní vesty ze ZS "ocelový plát zadní" taky ze ZS, který (s novým proti střepinovým obalem) se tam vešel, sice natěsno, ale vešel. V ZS je ten zadní za stejnou cenu jako "plát Lubawa", ale je o něco větší, tedy lepší, více pokryje.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Koso »

Narazil som na potulkach internetom na eshop kde ponukaju kevlarove vlozky do balistickej vesty, jedna sa o vlozky z nosenych kusov, samozrejme presla expiracia, ziadna zaruka na funkcnost....ale relativne smiesna cena...stalo by za pokus nieco odtial zobrat a podrobit to testovaniu? boli by ste ochotny zverit v krizovej situacii svoje zdravie/zivot?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

Podle vzhledu se asi pozná co a jak, jestli je to jako nové, tak bych se nebál. Jen je otázka, jaká byla původní odolnost, pokud to tam není přímo uvedené. Prodejcům se to nedá věřit, občas je tam nějaká blbost (třeba že ty pláty ze ZS jsou level IV apod.).
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Koso »

Uvadzaju tam IIIA....tomu by som bol ochotny verit
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

To jo. Tak bych třeba pro jistotu vzal jednu navíc a tu, co vypadá nejvíce jetá, bych otestoval.
Já takhle koupil 2 helmy ze ZS a jednu rozstřílel, Mám to ověřené a i tak to vyšlo cenově supr.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Koso »

Tu je ta cena naozaj smiesna takze pouvazujem ...ale napsiel som priamo od prevadzkovatela eshopu kratky clanok o tom ako dva vzorkove platy testovali ...cca 10 rokov po expiracii platov skusali rozne druhy streliva ....v podstate pistolove strelivo to znieslo bez priestrelu puskove uz robilo paseku ale je rec o IIIA takze myslim ze fajn...kazdopadne by som to bral asi len ako nejaku zalohu resp doplnkove krytie, napriklad vlozit do batohu alebo take nieco, predsa len hardoxu verim viac :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

to jo, ale je potřeba mít něco proti střepinám, samotný hardox nestačí
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Koso »

To je samozrejmost ....este ma napadlo ako by sa spraval ten kevlar keby bol podlozeny prave hardoxom ci by to malo nejaky vyznam proti prehnutiu kevlaroveho platu....ale to uz velmy spekulujem
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od mahroch »

Koso píše: 03.04.2021 19:39 Narazil som na potulkach internetom na eshop kde ...
Toz se pochlub kdes tto nasel...
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Venet »

Koso, ak to nieje tajné, tak daj info, aj ja som zvedavý...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Koso »

Posielal som do SZ zatial ale tak ked je zaujem, snad to nebude brane ako reklama

https://www.zbrane-ke.sk/kategoria/body-armour/

Aby teda nebol nikto uvedeny do omylu, jedna sa o pevne platy nie o makku balistiku
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

Mě to přijde zajímavé, za ty peníze. U kevlaru, počítám, protistřepinová kapsa potřeba není.
Podkládat to ještě Hardoxem mi přijde jako blbost, to už tam můžu nechat jen ten Hardox.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Koso »

No jo, kazdopadne nejaku antishock vlozku by to asi chcelo koli prehybu pri zasahu
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

Tohle je na nic. Je to hlavne vyndane z toho fusaku, ktery to chrani pred vlhkosti.
Pokud by to byla treba Dyneema, tak v pohode, ale tady nema nikdo paru, jak to bylo skladovane.
Kevlar nema rad vodu, jakmile to jednou navlhne, tak konecna. Vlakna se rozestoupi a uz to nema tu pevnost.
Odpovědět