Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Kocour »

No vida, a já jsem si vždycky myslel, že je to kvůli tomu, aby voják ve výstroji neměl nic, čím by se dalo mávat, kdyby se chtěl vzdát...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Terminated Account »

Plenty tyhle trenky, aby byla kapsička na šprcku k něčemu, musí nosit jedině pořádnej bourák. Většině chlapů nosících tyhle trenky je kapsička na šprcku k ničemu. Leda by chtěli udělat dětem balónek. Takovou Miu Jovovich, bych taky přefik i kdyby nosila babičkovské kalhotky. Sice by se mi to tak nelíbilo, ale přefik.
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od plenty wolfs »

Mac Gyver, každý za seba :mrgreen:
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od cipis »

Tak o tu Miu se asi popereme :D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Terminated Account »

Plenty já jsem právě předpokládal, že zrovna ty Bourák budeš. Nebo se snad pletu?
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od maci »

Pro Mac Gyver, tady mám jedy echt :http://lotmat.cz/sleva/3027-06-panske-s ... el-ruzove/

:lol: :D
hadrak
Příspěvky: 3
Registrován: 25.03.2014 21:55

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od hadrak »

Podnětné téma.. V PA době však podobně vymakané (pokud nějaké) prádlo neseženeme a zásoby nevydrží věčně. Pouvažovala bych o nějaké formě bederní roušky, případně naučit se ušít něco jednoduchého.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Nightmare »

Dost příjemné jsou trenky od Bushmana, jen je málokdy mívají... Délka nohaviček akorát, aby se nedřely stehna a velmi kvalitní bavlna... Ale cena je taky kvalitní...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od kregan »

Jednoduchý střihy včetně spodků (aneb udělej si sám snadno a jednoduše v polních podmínkách) mají tady http://www.curiavitkov.cz/clanek24.html
Ještě jsem se setkal s rukávem či tunelem z látky, v kterym se v půlce vystřihla kulatá díra. Tou dírou se vlezlo dovnitř jako do kalhot a nohy se prostrčily ven, každá z jednoho konce rukávu.

V současné době se mi nejvíc osvědčila Moira.
Uživatelský avatar
Observer14
Příspěvky: 3
Registrován: 01.04.2014 12:01
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Observer14 »

Já používám taktéž trenky čsla, protože se dobře nosí a dost vydrží. Hodně jsem koketoval i s myšlenkou boxerek, ale ty mi nesedly. Pod oblečení plánuji nějaké termoprádlo, ale snad mi někdo ze zdejších expertů poradí. Buďto od slováků, což vyjde na nějaký 390 korun za tričko a spodky, anebo naše od jitexu... ;)
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Joezbrna »

Hlavní je prádlo nenáročné na údržbu...
Obrázek
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Nicotinick »

Co nedoporučuji:

Bergans Soleie ...http://www.scandinaviashop.cz/soleie-bo ... ske-1.html

Sice merino, ale po 14 dnech i přes velejemné praní přestaly držet tvar, nohavičky se furt rolují, po třech měsících používání (treking 2 x týdně) na zadní téměř části průsvitné.....jakékoli trenky třeba z kvalitního bambusového vlákna za poloviční až třetinovou cenu je podstatně lepší kup. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od SWED »

Zdravím.Osobně doporučuji klasické trenýrky do půle stehen volnějšího střihu na tkaničku(akorát na to člověk musí mít pas a né pivní břuch bo tam to bez gumy nejde) bo není nic horšího než prasklá guma :twisted: a materiál je po staletí ověřený 100% jemné lněné plátno ,saje mnohem lépe něž bavlna a vydří mnohem déle .A pro zmrzlíky merino vlna.Hold nemám rád umělotiny a věřím po staletí prověřeným materyálum.A teď mě ukamenujte ;) SWED
yorkin
Příspěvky: 23
Registrován: 27.07.2014 21:25
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od yorkin »

Ono to asi bude individuální kombinací velikosti výbavy a stehen (a pokud má někdo nohy do X jako já, tak je to problém o to větší). Na delší pochody nosím funkční (bavlna+umělina) boxerky z M&S, ale stejně to chce mazat proti vlkovi třeba Sudocremem...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Bill Masen »

Ačkoliv na čundrech používám funkční oblečení, tak na podvozek je nejlepší kombinace klasický bavlněný Tesco trenýrky a sudocrem.
yorkin
Příspěvky: 23
Registrován: 27.07.2014 21:25
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od yorkin »

Takže se potvrzuje: kdo maže (a nejlíp Sudokrémem), ten jede 8-)
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od guntroll »

Mi se nejlíp osvědčily trenky under armour kompresní, není to drahé a je to vcelku kvalitní.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Hdm »

Na běh beru UMBRO boxerky, při delším běhu je dobrá lékařská vazelína ;-) Ted pokukuju po Klimatexových s Lycrou...
Obyčejný bavlněný trenky jsou dobrý na běžné dny, ale při nějakém výraznějším pohybu je to peklo, zvlášť když se člověk zapotí.
Glock1984
Příspěvky: 26
Registrován: 20.08.2015 16:34
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřice

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Glock1984 »

Potvrzuji, nyní mám v plánu také Klimatexy pro běh, bavlna je pro tento pohyb k ničemu i vazelínou :D
Glock1984
Příspěvky: 26
Registrován: 20.08.2015 16:34
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřice

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Glock1984 »

Zdravím, tak po 3 měsících používání mohu Klimatexi doporučit. odvod od těla dobrý, žádný vlk i když se nešlo hned převléct ani nikde materiál nedává najevo že by v exponovaných místech odcházel. Takže za mě OK. :D
Odpovědět