Výběr praktických civilních kalhot

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Nuwara »

Ty, já jako dlouhé nosím výhradně Helikony. Jako dlouhé mám dvoje a střídám jenom ty plus jedny staré na špinavou práci atd...
Po pár letech lehce prodřené lemy na nohavicích a už jsem je musel párkrát barvit, protože černá bledne a nechává se vyšisovat od sluníčka. A teď mi vlastně dochází, že jsem taky podlehl panice a zuřivě nakupoval. Sice ne zásoby v super márketu, tam preventivně už nějakou dobu nelezu, ale dokoupil jsem před týdnem dvoje Helikony pro strýčka příhodu. Krom toho budu muset tak do dvou let přeřadit ty stávající z kategorie - nos mezi lidi do kategorie do lesa, na práci atd... :-) Jinak mluvím o SFU verzi.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od hrd »

Ad Bushman: možná, že se zase zlepšili. Před 2 lety jsem u nich nakoupil košile a max. spokojenost. Tak jsem teď risknul a koupil (ach, drahou!) mikinu, zatím jen jedno praní, tak uvidíme.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od dolmar »

Používám Helikon UTP, miluju ty stehenní kapsy které jsou na zip a v dosahu bez toho abych se musel kroutit a ohýbat. Nedávno jsem zhubnul a potřeboval jsem menší velikost. Přitom jsem zjistil že už je nedělají ve verzi Denim, ale jen Denim Mid. Na můj dotaz mi odpověděli že verze Denim už nebude, čímž mne pěkně naštvali :( Nosil jsem je rok v kuse a konečně začínaly získávat tu správnou patinu... Kámoš co je nosí teď si je nemůže vynachválit.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od MarS »

Google mi pořád tlačí reklamu na tuhle značku, nemá někdo zkušennost? Tipuju že poměr cena kvalita asi nebude kdo ví co.
rajtyš
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2021 8:50
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od rajtyš »

Helikony jsem měl v Denimu, ale po roce se mi udělali ďoury na kapce od telefonu. ale na druhou stranu jsem je nosil skoro pořád, neb byli děsně pohodlné a praktické (verze bez stehenních kapes, pouze po stranách kapsy na zásobníky/multitool..)
teď mám oblíbené jedny 5.11, ale co mě dostalo poměrem cena/výkon jsou tyto z dekáče: https://www.decathlon.cz/p/panske-turis ... ANOV%C3%81 bavlněné, příjemné, klasický střih, kapsy tak akorát, nosím je do práce (IT na úřadě) i do lesa, klidně celý týden v kuse ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od DeadMan »

100% bavlnu nebrat. Takové jsem měl první Tru-Spec 24/7 a vydržely o poznání méně, než ty současné z rip stopu ;)
You cannot kill me as I am already dead!
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od jameson363 »

DeadMan píše: 28.12.2021 23:11 100% bavlnu nebrat. Takové jsem měl první Tru-Spec 24/7 a vydržely o poznání méně, než ty současné z rip stopu ;)
Budu se opakovat, ale 100% bavlna je smes na leto, pac to nejlip dejcha. Taky je to pohodlny a celkem levny. Pokud chces, aby kalhoty opravdu vydrzely, tak nebrat ani smes s polyesterem, pouze smes s nylonem (polyamidem). Akorat je to drazsi a malo vyrobcu to vyrabi. Aktualne vim pouze o Helikonu (jen nektere typy) a Crye Precision (vsechny, ale cena je randal). Neco jeste dela Propper a Tru-Spec. No a pak americky armadni, to bude zalevno akorat to bude pouze maskac. Mozna nejaky dalsi US vyrobci to delaj, ale bude to blbe dostupny. Klasicky firmy jako 5.11, Blackhawk nebo VertX, bohuzel pouzivaj pouze smes s polyesterem (vyjma nekterejch maskacu). Podle me je nylon pro lidi s mohutnejsima stehnama (min mistem okolo kouli) naprosto must have, jinak budou sebedrazsi kalhoty menit prosoupany klidne 2x rocne pri castym noseni. Pro hubenejsi lidi nylon nutnost neni, je to taky lepsi, vseobecne proste vydrzi vic.

Nebo koupit NyCo matros (v Nemecku) a nechat usit.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od jameson363 »

dolmar píše: 22.03.2020 10:20 Používám Helikon UTP, miluju ty stehenní kapsy které jsou na zip a v dosahu bez toho abych se musel kroutit a ohýbat.
Helikon je jedna z mala firem, co rozumi fyzice a anatomii a dava kapsy dostatecne vysoko. Kdysi to okopcili od Crye a od te doby se toho drzej. Nechapu, proc jsou ostatni vyrobci uplne dementni.

Napriklad me zase tolik nestve, ze se musim ohnout, ale stve me jina vec. Pokud jsem absolvoval ve skole fyziku, tak vim, ze kdyz vec za stejny cas absolvuje delsi drahu, tak ma vyssi rychlost, kdyz ma vyssi rychlost, tak ma vyssi kinetickou energii a cim ma vetsi energii, tak tim vic se predmet v kapse mrda a tim min to je nepohodlny. Proto nechapu designery, ktery cpou stehenni kapsy az skoro ke kolenum, kde se predmet v kapse pohybuje pro delsi draze nez kdyz je kapsa nahore. Fakt demence.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od hrd »

jameson363 píše: 29.12.2021 2:03 Pokud chces, aby kalhoty opravdu vydrzely, tak nebrat ani smes s polyesterem, pouze smes s nylonem (polyamidem). Akorat je to drazsi a malo vyrobcu to vyrabi.
Ruský Grey-shop, aktuálně tam mají z NyCo 4 typy kalhot od 3 výrobců. Jen všechny velikosti a barvy nejsou vždy dostupné, něco mívají dlouhodobě vyprodáno.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od fransilice »

Má někdo vysvětlení,proč mi goretex vydrží déle ve vojenské obuvi,než-li v civilní trekové,outdoorové botě?
Zatím se mi nestalo,že by mi kanada či vojenská pohorka po roce,roce a půl propustila a už na ní nebyl spoleh.
Odpovědět