Jakou bundu?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od hharo »

ANA Gorka DC-4 "Paratroper" po vzoru +- Britského smocku https://www.youtube.com/watch?v=rZodb5iY5vM
https://grey-shop.ru/Special-suits/Gork ... a-DC-4-ANA v různých barvách.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Stenny »

Nemáte někdo tip, kde (ideálně Praha nebo e-shop) rychle sehnat DPM Windproof Smock ve velikosti 190/120? Lesní, ne pouštní. Potřebuju ho do víkendu, takže čekací lhůty 7+ dní nejsou ideální. Díky.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Mrkni na aukro, jestli ho nema prodejce H-H85 nebo milahemi1. Kupuju od nej anglicky veci a naprosto bez problemu domluva. Sice je z Moravy... ale do patku by Ti to snad prislo.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Stenny »

dolmar: Nemají. Zdá se mi, že tyhle velikosti jsou prostě všeobecně vyprodané a není kde brát...
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od porubak »

Ahoj,

tak jsem si udělal nedávno radost a pořídil bundu Fjallraven s látkou G1000. Bunda střihově padne, neprofoukne, lehká, dobře větrá, rychle schne, pohodlná, praktické kapsy a i trochu deště udrží. Bohužel co je její nevýhoda je dle mého názoru snadná trhavost. To jsem poznal dnes, kdy nijak zvlášť velké zachycení bundy za rukáv o vystouplou hranu snadno roztrhlo bundu na takových 10 cm. Podobnou nehodu měl i můj pracovní kolega, který si stejnou bundu pořídil o několik měsíců přede mnou a rovněž má již stehy na rukávu. Buď jsme oba spolek nešiků anebo opravdu použitá látka je náchylná na roztrhání. Každopádně po dnešní zkušenosti bych do stejné bundy za tu cenu nešel.

p.s. Asi jsem dostatečně pobavil lidi kolem sebe svým hlasitým ostravským dialektem při zjištění nechtěného incidentu.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

Asi se budu opakovat, ale smes polyesteru, co cekat :D Polyester je material patrici na spodni vrstvy, ne na venkovni. Doufam, ze se dockam doby, kdy to vyrobci pochopi, najdou ztracene koule a zacnou zase pouzivat polyamid :D
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od goral »

JENZE.
Polyamid se mnohem hur barvi. a zakaznici chcou hlavne barvicky a nizkou cenu.

To samy je s polypropylenem, ktery je mnohem lepsi na spodni vrstvu, jenze skoro nejde obarvit a potisknout...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

jameson363 píše:Asi se budu opakovat, ale smes polyesteru, co cekat :D Polyester je material patrici na spodni vrstvy, ne na venkovni. Doufam, ze se dockam doby, kdy to vyrobci pochopi, najdou ztracene koule a zacnou zase pouzivat polyamid :D
esli to podceňovanie polycottonu a velebenie nyco nebude len nejaká urban legend ;)
spolek nešikú ktorý lahko potrhá g1000 (ktorý je všeobecne považovaný za jeden z najodolnejších materiálov tohoto typu, často používaný jak monterky do lesa kvoli odolnosti) by v rovnakej situácii imho zvládol aj nyco.
pomerne vysoko cenené britské smocky sú vrátane najnovšej mtp verzie z polycottonu. rovnako jak mnohokrát osvedčené nemecké flekáče. a mnoho dalšich.

fotku jak dopadnú nyco bdu po prechode tŕnitej skratky dat nemožem, už z nich mám kraťasy.
fotku ja dopadnú g1000 keb sice dat možem, ale nič tam nebude videt.

možem odfotit jak dopadla outdórová košela z nylonu po jednej vychádzke. veškeré namáhanie bolo od stiplingu g26.
polycotton alebo ľanové košele je zbytočné fotit. nič sa nedá poznat

spodné prádlo- mám jednu sadu moira ultralight. funkčne fajn, ale zatrhne sa aj pri trochu hriešnej myšlienke. nakúpil so pe underarmor ktorý je super.

to len tak na zamyslenie... :hand
nemóže íst karta furt...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

Z moji osobni zkusenosti to urban legend rozhodne neni.
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od hharo »

Nemá někdo zkušenost s firmou LEO KÖHLER, šijou Smocky v různých barvách..
http://www.leokoehler.com/art.203-einsa ... smock.html
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od voron »

Ja mam.

Mam od nich nohavice BW commando, vobec ich nesetrim. Maju preparacovany strih, su velmi kvalitne usite, v zasade k nim nemam ziadne vyhrady. Su vo flecktarne, po X (strasne vela) praniach je farba stale ako nova. (Smock mam od firmy tac gear, ma vyhodu toho, ze je v ripstope, ale farba rychlejsie vybledla)
Je to jeden z vyrobcov, co sije pre Bundeswehr, co viem, ich vyssie modely si za vlastne kupuju vojaci, co chcu vyssiu kvalitu. Mam to od jedneho, co robil ostrahu objektov leteckych objektov- zasahovku. Leo kohler nosi aj KSK... myslim, ze tou bundou chybu nespravis.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od štaflík »

Dopřál jsem Groce od kavkazského BARSu řádnou dávku fjallraveního Greenland Waxu. Měl jsem obavy, že mi pak bude stát v koutě jak plech nebo týden nošený fusky z čundru, ale po vyfénování je v pohodě měkká.
Přílohy
gorka.jpg
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od fransilice »

Dotaz pro zdejší "bouráky" a nebo pro vojáky.Při dnešním brouzdání na netu jsem narazil na "druhou" generaci českého ECWCS.....pokud je to pravdivý údaj,kde se dá sehnat?
Přílohy
22195339_1541662505871484_6015717951763006186_n.jpg
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od hharo »

Teď lidi začali vozit z výstrojáků goráče od Carinthie ve vz.95. Kalhoty nevím, bunda střihově kratší, na pažích kapsy. Vypadá to tacticcool. Matroš vypadá dobře, uvidíme do budoucna, jak bude držet. Jako vnitřek se do nich dává Carinthia softshell, který samozřejmě není. A ta kombinace těhle dvou věcí, myslím si svoje. To co je na fotce, nejsem si moc jist, že to je ono. Aktuálně bych si tipl, že je to nesehnatelné, neboť si to všichni co to dostanou, budou chtít nechat a radši střelej první model.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

Ofiko se to nejspis nikde sehnat zatim neda. Obcas se neco objevi na bazarech, protoze si to nafasuje nekdo ze stabu, ale pritom mu staci mu stara verze, tak to prodava. Co jsem videl ceny tak kolem 5000kc, jestli to byla jen bunda nebo i s kalhotama nevim. Zkusil bych cekovat armyburzu, ale moc toho podle me nebude.

Jinak to vypada zajimave, ale podle me zbytecne slozite. Moc kapes a picovin, ktery nejsou tolik nutny a jen zvysujou cenu a zhorsujou dostupnost. Goracovy hadry jsou imho vec, kterou obliknes kdyz chcije a musis se hejbat, jinak nevidim duvod je nosit, jen se tim zbytecne snizuje zivotnost. Na statiku lepsi plastenka nebo poncho, ktery stoji nula-nula hovno.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Serža »

ha! teď mi přišla bunda MIL-TEC HARDSHELL BREATHABLE JACKET MANDRA WOOD. Stála tedy necelý dva litry a za ty prachy mi přijde hodně dobrá
Mil-Tec Hardshell Jacket Breathable Mandra Wood_1.jpg
Materiál je tužší/pevnější, než softshell, zevnitř membrána na pohled podobná GTX, přelepené švy. Hádám, že to nepromokne, neprofoukne, ale dýchat moc nebude. Není zateplená = to se dá řešit dle potřeby přidáním vrstvy pod.
Střih je na delší-štíhlejší. Bral jsem velikost L a je mi jako by jí šili na mě...ale nesmím moc ztloustnout :-)
Kapsy na rukávech, bocích, zádech, zipy pogumované = nebude do nich zatékat.
Sucháče na rukávech na nášivky
kapuca se dá srolovat a přichytit takovou chlopní, ale to mi moc šikovný nepřijde...nebo mi nedošlo, jak to tvůrce myslel :-)
stahování kapucy, v pase pruženkama, všechny konce pruženek mají plastové koncovky
z mého pohledu otázkou bude kvalita zipů
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Hohepa »

Už skoro cca 8 měsíců nosím tuhle z Decathlonu
bunda.jpg
a jsem s ní velmi spokojen.
Zatím žádné stopy opotřebení a víc než militari působí na lidi "ekologicky/přírodně",
takže nemám problém v ní chodit denně do práce či po městě a stojí necelých 9 stovek
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Serža »

co tak koukám na některý ty bundy v Decathlonu (i kalhoty), tak si asi Rusové design Gorky zapomněli patentovat...nebo na to Decathlon kašle
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od štaflík »

Jo jsou to takový čínský Gorky - Čorky. :lol:
Ale umělina.
Kdo by řekl, že Frantíci budou napodobovat 40 let stary ruský hadry...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Hohepa »

Patentovat ? Jo patentovat, patentovat....
a nemá náhodou patent omezenou platnost ?
že by cca 15 let ?
Odpovědět