Jakou bundu?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Nemá takové zdvojení nikde - armádní originál k porovnání mám. Lehký deštík, spíš mrholení to přežije tak jak to je z krabice, dál jsem se nedostal. Chystám se na impregnaci, buď sprej nebo vosk, ale nechvátám s tím, teď moc neprší :D
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Toho jsem se presne obaval. V tom pripade zsutanu o originalu. Mel jsem nejdriv ho a byl jsem naprosto nadsen. Po vybornych zkusenostech jsem si koupil anorak od Fjallravenu s tim, ze to bude fungovat stejne. A tento kus brutalne predrazene latky vydrzel nepromoknout maximalne 5min. Rychle jsem se ho zbavila opet se s pokorou vratil k armadnimu originalu. Ten ma do pulky zad, prsou a celou kapuci a ramena zdvojenou latku. Proto funguje tak skvele. Nikdy jsem v nem nepromokl. Jen zcela vyjimecne musim nahodit ponco kdyz jsem ve slejvaku pres hodinu a zacnou mi vlhnout rukavy.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Jasný, armádní verze je super, ale v civilnější variantě jsem ji neviděl. Do lesa tahat armádní a mezi lidi tuhle civilní, to byl můj plán, protože ten střih je prostě super. Až se dostanu k impregnaci a testnu ji tak poreferuju. Každopádně kdyby to britové šili jednobarevný, bral bych klidně dvě.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

dolmar: pozrel si to dobre? určite nemáš nikde dvojitú látku? :shock:
ja mám určite dvojitú vrstvu na kapuci, predný diel od ramien po stahovaciu gumu v páse, chrbát takisto od ramien po gumu.
jedna vrstva je rukávy a trup od gumy dole, vpredu aj vzadu.
je to poznat na hrúbke materiálu hmatom, a ked sa trocha posnažím dokážem oddelit rubovú a lícovu vrstvu oproti sebe každu z jednej strany.

rw: ten anorak si mal navoskovaný? g1000 bez vosku samozrejme nepremokavý neni. aj ked niektoré eshopy a predajcovia tvrdia že je. dokonca sa dá natrafit aj na tvrdenie že je tam membrána G1000. neni tomu tak.
mám od FR tri bundy. jedna membránová s goretexom, tam to drží membrána. dve g10000/g1000lite jednovrstvové. po navoskovaní nepremokajú.
je na každom jedincovi či si z toho greenwaxom urobí pršiplášt, premokavú vetrovku alebo hocičo medzi tým

originál britský smock je fajn. ked nemáš problém z maskáčom tak ho ber. cena je hodne nižšia proti tej fínskej. o fjallravene ani nehovoriac.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Jasne. Rozdil mezi navoskovanym a nenavoskovanym byl minimalni. Ano on ten fjallraven dlouho drzi. Pokud ho natahnes na zidli a nechas na nej prset. Pokud ho mas na sobe a pohybujes se ta za 5min citis pronikani vlhkosti
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Takto to ma origos
Přílohy
IMG_1247.JPG
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Matěj »

Kdysi jsem na leteckém dnu v Británii viděl vojáky v combatsmocích v tmavě modré barvě. Střih stejný jako maskáč výše. Chtěl jsem si to pořídit, ale nějak jsem na to zatím nenarazil.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Rainier Wolfcastle: Jasan, já vim, mám dva ve skříni :D Ten z Varusteleky, co tu řešíme, to tak nemá.

Matej: zajímavá informace, to by bylo fajn sehnat to...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

asi je niekde chybka. teraz mám na bunde navoskovanú len kapucu a ramená a ten rozdiel je dramatický.
voskoval som sám. ked som si nechal voskovat v obchode s katričkou na doživotné voskovanie zdarma, tak to dost odflákli.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ja si to tez voskoval sam. Reknu to asi takto. Kdybych mel prvni ten Fjallraven tak asi by bylo vse ok. Rekl bych si jo, neco to vydrzi, sice nic extra ale ponco mam v baglu a hlavne neni to maskac. Jenze ja mel prvni ten britsky windproof ktery jsem koupil jako nepouzivanou funglovku v originalnim igelitu jeste s visackama za 750kc. S nim jsem chodil dva roky a za tu dobu jsem nemel nutnost vytahnout membranovku. Vydrzel cely den poprchani, nepropalil se u ohne, neroztrhl se o trni. Fjallraven mel pro me byt za cca 5nasobonou cenu to same co tento armadni kousek. Ale nebyl. A podle me jen diky zdvojene latce v exponovanych mistech. Vzhledem k tomu ze to neni membrana tak to zacne provlhavat po nejakem case. U jednovrstve latky to jde primo na telo/tricko/mikinu. Ale kdyz to je zdvojene, ta druha vrstva to hodne dlouho podrzi
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Matěj »

Souhlasím s tím, že ty britské smocky jsou neskutečné držáky, mám 2, jak ten starší, tak současný a nemůžu si stěžovat. Plus ještě jednu střihově podobnou bundu, ale bez kapuce. Všechny krom výdrže mají hlavně praktický střih. Je vidět, že Britové při navrhování uniforem přemýšlí a to nejen u bund, ale i u kalhot apod. S tím, co jsem měl na vojně se to srovnat moc nedá. Celkem dobrá kvalita za přiměřenou cenu. Jediné mínus jsou ty maskáčové barvy, ale co nadělat u vyřazeného eráru. :) Třeba se mi někdy poštěstí konečně kápnout na ten modrý.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Tak vsechno je jinak. Ten smock z Finska ma dvojitou kapuci a je dvojitej az do pasu. Zmatlo mne, ze origos ma vevnitr takovej vlozenej kus, kterej je videt, kdezto tuten je proste usitej ze dvou vrstev. Takze je dvojitej.
Naposledy upravil(a) dolmar dne 29.12.2016 19:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

vyfotit to asi nepujde ze?
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Jsem na telefonu a nejde mi vlozit fotka, kdyz se to nepodari, vlozim to z PC zitra.

Edit: byla velka fotka :-) Lepsi na pozadani zitra ci pozitri.
Přílohy
Smock
Smock
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jo. ono to stejne z te fotky nejde pozna jak jsem tusil
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

chrbat
chrbat
kapuca
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Des: a to mas co presne za model?
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

MK. II OD XL Long
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Tak to ale vypada moc zajimave!
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od K4cer »

Drobná technická:

pokud vám vadí jenom maskáčovej vzor, tak to vobarvěte na černo, dělám to běžně.

Někdy se to povede dobře a výsledek je naprosto černá (většinou je potřeba barvit 2x), na některý věci (hlavně polobavlna s vyšším podílem PES nebo čeho) to funguje tak, že výsledkem je bleděčerná s tmavočernou (neřešit) - ale na funkci to vliv nemá samozřejmě, akorát je to furt flekatý takže spíš do práce/lesa než do města.

Zvídavější jedinci mohou zkusit vymáchat to nejdřív v Savu (rozředěným vole) a vytáhnout z toho původní barvu, já tak zvědavej nebyl.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět