Jakou bundu?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Venet »

Des, :lol:
Cogito, ergo armatum sum.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od fransilice »

Dolmar-takže zasílají do čr?
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Jo
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

keby to niekoho zaujímalo, tak moja objednávka prišla celkom svižne.

štvrtok večer - objednávka
piatok poobede - zásielka podaná na pošte
pondelok ráno - odchod z fínska
pondelok poobede - príchod na slovensko
utorok ráno - kuriér s balíkom pri dverách

bral som okrem iného aj ten smock 8-)
nemóže íst karta furt...
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od fransilice »

super.....jak je na tom ten smock s kvalitou?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Maximus »

To Des: Ta kvalita by mě také zajímala.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Mne samozřejmě taky.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

ušitá je pekne, švy rovné, nite netrčia, znatelne lepšie jak napríklad helikon ( ktorý sa s poslednými vecami u mna prepadol do kategórie polská sračka)
bral som verziu long, ja dlhšia jak to na fotkách, tak do pol stehien, celý zadok zakrytý. to som chcel.
rukávy sú dlhé dost aj ked by som prijal o kúsok dlhšie, ale ja som zvaknutý na extradlhé fjallraven.
kapuca má sťahovaciu šnúrku a jeden pozdĺžny nastavovací pásik. je z dvojitého materiálu. akurátna velkost. dobrá.
materiál je pomerne tenký, tenší jak britský smock a na dotyk posobí velmi príjemne bavlnene. dá sa moc pekne zbalit.
zipsy mocné značkové ykk.
náprsné vrecká na zips velmi priestranné
spodné vrecká na ruky majú pomerne nízko ten vstupný otvor, je to fakt na ruky a nejaké veci by som tam nenosil. majú vnútri nejaký jemný flís na tepelnú izoláciu.
bral som verziu 2 bez PU vrstva, potrebujem dýchanie. (preto moj goretexový fjallraven visí v skrini a čaká kým ho odfotím a dám do bazáru :mrgreen: ) verzia 3 má aj PU vrstvu. to nechcem.

bundu som mal oblečenú zatial dvakrát. raz silno fúkalo a jemnúčko mrholilo - voda robila guličky a bunda neprefúkla.
druhý krát fúkalo stredne a mrholilo a potom pršalo. bunda neprefúkla, chvilu guličkovala a potom začala voda miestami vsakovat. ked som to doma pozeral, tak na moje prekvapenie premokla iba trošku na jednom rukáve. každopádne na použitie v daždi bude potrebovat dodatočnú impregnáciu.

z bundy som odpáral všetky suché zipsy a čierne ťahátka na zipsoch vymenil za kožené. teraz už nevypadá tak takticky, skor jak nejaký pomýlený srnomrd/hipster/homeless veterán. 8-)

zatial spokojnost, aj ked radšej jak olivu by som mal nejakú hnedú. ale pekný smock od fjallravenu v dark olive stojí cez 500,- a táto finka 69,- takže vydržim a na trhačku dobré.

just my 0,02€ :angel
nemóže íst karta furt...
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od fransilice »

díky za info,objednám také.... :hand
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Super recenze, dík moc za ni. Asi si ji najezim :)
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od fransilice »

To Des-prosím tě,nějak jsem nezjistil to objednání...platba je předem nebo klasika dobírkou?
Díky za info
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Moje už je na cestě - platba je včetně poštovného předem, platil jsem to kartou.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od fransilice »

na kolik vychází poštovné do čr?
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od dolmar »

Celkem to bylo 79,29 EUR. V pondělí ráno objednáno, dnes v půl třetí pošťák u dveří. Už jsem odpáral ty sucháče a teď ji budu testovat. Jinak naprosto souhlasí co napsal des. Mám i stejnou verzi. Ještě si koupím vosk a provedu impregnaci. Jinak je to Made in China, ale to je v upozornění na webu.
madskin
Příspěvky: 4
Registrován: 18.07.2014 21:55

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od madskin »

ahoj neni to primo bunda ale nevim kam jinam a nove tema mi zalozit nejde :(
Mam takovy (asi hloupy) dotaz. Jak se nosi UBACS? Hlavne pres zimu. Je to na zimu vubec vhodne? (dostal jsem ho jako darek, ale nikde se nemuzu dopidit :D ) je mi trochu volnejsi tak mikinu pod nej dam. Ale pak postrada vyznam jeho funkcnost odvodu potu ne? Predpokladam ze profoukne tak stejne na to musim dat aspon dalsi neprofoukaci vrstvu ne?
A v lete by mela byt velikost na telo??
Diky moc.
Predem se omlouvam jestli tady neco takoveho je, ale nenasel jsem.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Nicotinick »

Ty prosím tě, kolik ti je ? :o Máš googla ? Tak si zjisti, k čemu a do jakého klimatu je UBACS vymyšlený, proč má rukávy jaké má a co se na něm nosí. Logicky si pak odvodíš, co v zimě. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

mskin: bez mikiny a nato dat neprofoukaci vestu. ;)
nemóže íst karta furt...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

madskin píše:ahoj neni to primo bunda ale nevim kam jinam a nove tema mi zalozit nejde :(
Mam takovy (asi hloupy) dotaz. Jak se nosi UBACS? Hlavne pres zimu. Je to na zimu vubec vhodne? (dostal jsem ho jako darek, ale nikde se nemuzu dopidit :D ) je mi trochu volnejsi tak mikinu pod nej dam. Ale pak postrada vyznam jeho funkcnost odvodu potu ne? Predpokladam ze profoukne tak stejne na to musim dat aspon dalsi neprofoukaci vrstvu ne?
A v lete by mela byt velikost na telo??
Diky moc.
Predem se omlouvam jestli tady neco takoveho je, ale nenasel jsem.

UBACS/Combat shirt je hlavne pod balistickou vestu, ktera samozrejme neprofoukne. Nosit to bez balisticke vesty moc nema smysl, leda kdyz je v lete hodne teplo. Pod balistiku se to da nosit i v mensi zimne, kdyz se pod to obliknes. Nosit klasickej combat shirt bez balistiky v zime je uplne nesmysl. Dela se da se rict zimni UBACS (rika se tomu treba hybrid jacket nebo halfshell), kterej je tvorenej ruznejma gramazema softshellu (na telo mensi gramaz, rukavy vetsi) nebo kombinace softshell torzo + gore-tex na ramena. Ale je to vsechno samozrejme hooodne vyssi cenova. Bud pro ty kdo to fasujou nebo pro hodne velky nadsence, nic pro beznyho preppera.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od kregan »

Potkávám v tom vojáky na překážkových bězích. Při plavání to příliš nenasákne a na překážkách si neodřou ruce (třeba prolejzání betonobejma rourama je jinak nepříjemný).
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Vratil bych se jeste k tomu smocku, ma stejne jako britsky original zdvojenou latku v oblasti ramen, casti zad/prsou a v kapuci? To je podle me hlavni kouzlo armadniho originalu a proc na rozdil od predrazene sracky Fjallraven vydrzi i v desti.
Odpovědět