Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od vitalis »

Ako sa dajú v provizorných podmienkach opraviť svojpomocne topánky ( boty) diery, trhliny, odlepená alebo zodratá podrážka?
A ako ich vyrobiť?
Naposledy upravil(a) vitalis dne 20.02.2011 10:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Opravy obuvy

Příspěvek od marish »

Vitcong si dělal sandále z ojetých pneumatik. Třeba to jednou oceníme všichni.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Opravy obuvy

Příspěvek od alibaba »

Ale to delali i v Rumunsku pred tim, nez verejne popravili prezidenta kulometem .Za stredoveku boty musely vydrzet 5 let a mnohdy byly podkovany hrebiky ,aby si je snadno neschodil a bota na opravu musi byt k tomu vyrobena a tak dnes Cina vyrabi neopravitelny krap co vydrzi pul roku a musis jej zahodit a koupit novy .
Proto opravny zanikly, nebot boty nejsou k tomu vyrobene aby se daly opravit .....
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Opravy obuvy

Příspěvek od JimmyJazz »

pravda pravdouci. Dnes snad uz clovek nenajde botu, ve ktere by byl umyslne z vyroby hrebik. Rovnez sevcovskou dilnu aby clovel pohledal.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od achopsalista »

zdravím odborníkov na obuv a jeho opravu,
potrebujem poradiť dobré lepidlo ktoré prilepí oddžavenú podrážku na kanadách /koža-guma/ a maratonkach....
tak nejam mi ich je lúto vyhodiť a fakt že tie kanady sú neskutočne pohodlné /us army s hladkou podrážkou/. ale začalo mi do nich z boku tiect...
doma kedysi sme taketo veci lepili chemoprénom ale doba od vtedy pokročila a na trhu sú aj iné lepidlá /o kvalite však nemám prehlad/.
za radu vopred ďakujem.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od goral »

Freesole
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od bacil »

Používám UHU chemoprén a co přilepím, drží líp než originál. Důležitý je však kvalitní průklep! Nepřehnat to se silou (aby se materiál nedrtil), ale zase aby to nebylo málo. Botě obuju 5kg kladivo a s 1kg příbíjím ty "tekutý hřebíky".
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od achopsalista »

myslíš toto: uhu schuh und leder, alebo ten klasický chemopren od tejto firmy?
nič take ako tekuty klinec mi gogel neponukol... pišu tam že pritlačiť. nie údermi ...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od bacil »

Promiň, není to UHU, ale PATTEX univerzál, nějak se mi to uh popletlo.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od achopsalista »

no ale teď smňe dostal bacile...
dnes som patex držal v rukách a v tušim rovnakej cene robia aj univerzal a aj druhý, priamo určený na boty.
tak čo včul? ak je dla teba ten univerzal taky super, tak by mal byť ten druhý asi maxisuper...
na druhej strane sa chybička môže vlúdiť a ten topánkový móže byť úplne na hovno...
takže čo? tvoj zaručene vynikajúci univerzál alebo botolep?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od bacil »

je to univerzál, není to botolep. Lepím s tím většinou ty boty, papuče... už roky a nejdůležitější je fakt to dobře přitlouct.
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od Gall »

Ahoj
Patex nebo Chemoprén prakticky to samé
dlouhý léta s tím pracuji a dost dlouho se potýkal s nedokonalým lepením.
Zásadní chyba byla v dodržení návodu.
Návod uvádí nechat lepidlo 10 minut vysychat a teprve potom lepené díly spojit a zatížit, záměrem je umožnit odpaření nosné tekutiny která dělá lepidlo řídkým.
Časem jsem zjistil, že 25-30 minut je ta správná doba než k sobě lepené díly přiložím, od této doby se mi slepené spoje již nerozlepují. Dokonce sem jednou zapomněl a díly spojil více jak po hodině a dodnes drží.
Nevýhoda je, že po spojení takto vyschlého lepidla už nejde rozlepit a tak je potřeba dát velký pozor na řádné lícování.
Doufám a věřím že tahle rada vám hodně usnadní práci s těmito lepidly a především zlepší výsledky. ;)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od Alstratt »

Ja tu jako lepidla na lepeni bot mam UHU Contact Liquid a Bison Liquid Rubber a na lepeni kovu Bison Epoxy Metal.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výroba a opravy obuvy svojpomocne.

Příspěvek od proforma »

Ja letos pri stavbe oddelala sandaly - skoro mi odpadla podrazka. Moje nejoblibenejsi, takze pokus o opravu. Lepeno guma-guma obycejnym starym chemoprenem. Stavbu jsem v nich dobehala a porad drzi perfektne. Na podzim se mi zacala odlepovat podrazka u kozacek, opravovano predtim v opravne. Lepeno tentokrat Pattex Chemopren na obuv, ani se to nehne, a to ani ted v mokru. Myslim, ze driv to ochodim, nez se to zase rozlepi :-) Ale je bezpodminecne nutnne fakt dodrzovat tu dobu min. 15 min. zavadnuti, nez to budete lepit k sobe. Takze moje zkusenosti - Chemopren, klidne jakykoli.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět