Jak poznat kvalitní triko:

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Venet »

Tygr, už si sa vrátil z expedície?
Ako dopadlo to Jitex triko?
Recenzia?
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od štaflík »

Já mám po vyzkoušení všech možných wundertermotrik stejně čímdál raději tělňašku. Háček je v tom, že musí jít o originál ruskou a ne nějakou kopii. Bavlna zabíjí, ale tělňaška hřeje i mokrá. Jistou nevýhodu vidím v tom, že originál tělňasky jsou hrozně dlouhé, (což je samozřejmě v přírodě a na frontě výhoda), takže se blbě nosí přes kalhoty. Ať už aby zakryly hromovou hool, nebo že to tak uživatel má raději. Potom si musíte vybrat, zda na bude telňaška našponovaná, nebo bude mít trochu formát noční košile.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od herman »

Souhlasím. :yes
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Matěj »

Kdysi jsme na útvaru likvidovali staré zásoby oblečení a vystroje. Našel jsem mezi vecma nepoužité štosy starých dvoudílných spoďárů, nekecám, že většina z jich měla ještě německá razítka a k tomu naše přejímky z let těsně poválečných. Vzal jsem si pár kompletů, že se to bude možná hodit treba na čundru, v té době ještě nebylo běžnou praxí různé termoprádlo. A překvapivě bylo to dost teplé a hlavně nezničitelné prádlo. Vesměs jsem nosil trička. Pár trik mám stále a to i přes dříve celkem časté nošení, treba v zimě na práci, na čundry. Škoda, že vzhledově to jsou takové asexualní věci, jinak bych to snad nosil i mezi lidi. :D předpokládám, že to ruské triko bude něco podobného, co se materiálu týká, ale s nim zkušenost nemám.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od štaflík »

No, nejsem technik, resp. tkalcovský odborník, ale předpokládám, že hlavní rozdíl mezi tělňaškou a tričkem je v tom, že tělňaška je úplet, zatímco trička jsou tkanina. A zatímco v normálním bavlněném tričku člověk klepe kosu a triko neuschne, tak tělňaška taky moc neschne, ale hřeje.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Matěj »

Ty moje měly takový vertikální proužkovaný úplet... Ale co to bylo za materiál nepoznám...
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Frank »

Pletené je obojí, ale ty originální ruské trika mají osnovní vazbu a jsou výrazně tlustší než normální triko.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od des »

herman+štaflík - a jaké presne máte tie telňašky?
ja mám spektr letnú s dlhým rukávom http://rusvvo.com/sk/oblecenie/telnasky/til-flot a tá mokrá rozhodne nehreje. a k tomu hodne dlho schne- proste klasický bavlnený zabijak.

esli je nejak rozbitá mi moc nevadí.
mám ju jak tričko na spanie prípadne poflakovanie sa bez rizika spotenia a na to je super.
príjemný materiál, výborný dlhý strih a ikonický vzhlad z ktorého ženy jačia vzrušením a muži uznanlivo pokyvkávajú hlavami...
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Patrol »

Zkoušeli jste někdo trika City Zen?
Česká firma, trika prý odolná, funkční, nešpinivá.
Cena celkem vysoká, ale pokud by to fungovalo, tak asi OK.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od gravedigger »

Dělá u nich kamarádova dcera, triko jsme zkoušeli polívat vším možným a dobrý. Pocení taky dobrý.

Jen nemají moje barvy, jinak bych ho koupil.
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od scorpio »

CityZen mám, dokonce právě na sobě. Dostal jsem ho jako dárek a není špatné, ale ani všespásné. V létě funguje, skrvny od potu jsou menší než s normálním bavlněným trikem, ale jsou. Špinaví je také podobně. Za mě kvalitní triko za trochu vyšší cenu s českým původem.
Odpovědět