Takticke brýle

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Mikuláš
Příspěvky: 22
Registrován: 16.03.2013 18:50
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Mikuláš »

Já mám dobrou zkušenost s uvex skyper, používá je mimochodem i AČR. Na výběr jsou tři druhy výměnných zorníků (čirý - žlutý -tmavý). Některé ze zorníků jsou k dostání v úpravě proti zamlžení (moc nedoporučuji, špatně se čistí). Nevýhodou je délkové nastavení stranic, které není možné pevně zajistit (posouvají se).
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Maximus »

To Mikuláš: Podle toho co o těch brýlích píšeš, tak to na moc dobrou zkušenost nevidím - tedy pokud nebyly zadarmo či v podobné cenové relaci ;).
Mikuláš
Příspěvky: 22
Registrován: 16.03.2013 18:50
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Mikuláš »

Cena se dost liší podle prodejců, bylo to myslím okolo 400 korun, možná i méně. Takže se od toho zázraky čekat nedají, mně ale bohatě stačí (na kolo atd) - ještě musím vyzkoušet zorníky bez úpravy.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Pepe »

Já můžu doporučit ess crossbow. Koupil jsem je na ebay za cca 1500,- i s poštou (až pak jsem zjistil, že na marines shopu jsou levnější :( ). Nemlží se, v balení jsou čirý a tmavý skla a vodička na leštění a proti mlžení. Dobře pasujou i pod helmu.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Takticke brýle

Příspěvek od sigmark »

nepřipadá ti, že maj krapet tenký nožičky?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Max »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli by mi někdo nemohl doporučit nějaké střelecké brýle odolné proti mlžení? Případně nějaký vyzkoušený přípravek, který by proti tomu opravdu pomohl.
Na kryté střelnici stačí abych se trochu zpotil v obličeji (a já se bohužel potím dost) a za chvíli nic nevidím. Vyzkoušel jsem EES Ice, aktuálně nějaký Uvexy (dokud fungovala Anti-fog vrstva z výroby tak dobrý, teď už to stojí za prd). Zkouším nějakou protizamlžovací vodičku od optika, ale ta je úplně k ničemu. Neřešil nekdo podobný problém?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Takticke brýle

Příspěvek od bacil »

stačí rozetřít a vyleštit kapku jaru
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Fabulous »

Starý potápěčský trik - plivnout a rozetřít. Nebo obyčejné mýdlo.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od jameson363 »

Me dost pomahalo tekute mydlo, nakapat, na nakapt trochu vody, rozmatlat, nechat pres noc zaschnout a pak kapesnikem rozlestit.
AmMa
Příspěvky: 8
Registrován: 11.01.2014 12:09
Pohlaví: žena

Re: Takticke brýle

Příspěvek od AmMa »

Boze, vdaka za toto forum a ludi, co tu prispievaju ;) nevedela som sa dlho rozhodnut ake okuliare si zadovazit, ale vdaka vam som sa konecne rozhodla. Mam "ESS ICE NARO" a nebanujem :)
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Takticke brýle

Příspěvek od kubo4747 »

Zdravím, mám ESS Ice a chcem sa spýtať, že tie bočnice, také rádiusy, ktoré kryjú oči z bokov, tak to má byť na pokožke alebo tam môže byť aj menšia fuga? Lebo ja mám malú hlavu a tým aj užšiu tvár a tie okuliare mám klasické, není sú to ani NARO a ani tie NPF3, to užšie prevedenie.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od des »

moze
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Takticke brýle

Příspěvek od RAD »

Mám ESS ICE CROSSBOW . brejle fajn ale nepoškrábatelné...kdeže . Dnes sem je vytáhl z batohu a zjistil že je na nich nějakej hnus co nejde dolů tak sem je vzal technickym lihem ...nedělejte to . Rozpouští to nějakej asi UV lak kterej je na vnitřní straně brýlí . Jak se na to šáhne musí to dolů komplet . Jo a vyleštit filcákem s červenou pastou taky moc nepomohlo škrábance to srovná ale sklo se zmatní . Takže pokud ukecám známého aby mi objednal z USA náhradní skla (u nás je jak naschvál nevedou) a když seženu někoho s brokovnicí a malorážkou z Prahy tak sem pak hodím testík jak to s tou balistickou odolností vlastně je.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od des »

RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Takticke brýle

Příspěvek od RAD »

Tak prozatím první test .
Metodika : 1 rána z 5m . Druhá z bezprostřední blízkosti (cca 20cm).

Zbraň : Slávia 618
1 test zbran.jpg
Střelivo : 4,5mm JSB Exact energie přibližně 7J
1 test střelivo.jpg
1 test střelivo.jpg (103.22 KiB) Zobrazeno 17863 x
1 test po zásahu - Manuál ke stojanové vrtačce - penetrace 87 stran (poškození bez penetrace hlouběji)
katalog.jpg
katalog.jpg (63.22 KiB) Zobrazeno 17863 x
2 test po zásahu běžné brýle od stolní brusky za 20kč z železářství - bez jakéhokoliv poškození
1 srovnávací.jpg
1 srovnávací.jpg (53.45 KiB) Zobrazeno 17863 x
3 test po zásahu ESS Crosbow - bez jakéhokoliv poškození
1 test.jpg
Závěr - Docela mě překvapilo že oboje testované brýle zásah přestály bez sebemenšího poškození . U dílenských jsem vzhledem k tvrdosti a tím pádem i křehkosti očekával minimálně prasknutí Naproti tomu u brýlí ESS jsem vzhledem k jejich měkkosti připomínající silnější petlahev očekával přinejmenším důlek . Tak či tak v následujícím testu vyzkouším Slávii 631 u které lze očekávat o pár joulů vyšší dopadovou energii , následovat bude střelba z malorážné pistole subsonickým střelivem a na závěr střelba z brokovnice. Nápady vítány.
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Takticke brýle

Příspěvek od kubo4747 »

Zdravím, mám okuliare ESS Crossobw, predtým som mal ICE a tie som predal a kúpil som si tie Crossbow, viac sa mi páčia a jeden ich mal na akcií a skúšal som si ich a lepšie mi sedeli na tvári. Okuliare sú fajn, akurát som si všimol taký menší rozdiel v šedom skle. ICE mal to šedé sklo viac čierne, ako tie Crossbow, cez ICE som oči nevidel, zatiaľ čo u Crossbow vidieť aj oči nositeľa... skratka mne sa viac páčia tie čierne sklá ako u ICE. Ono je to normálne alebo tie Crossbow majú menej tmavé sklá, prípadne, dajú sa niekde kúpiť dymovo-šedé sklá na Crossbow?
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Takticke brýle

Příspěvek od RAD »

Tak dnes jsem otestoval na silnější vzduchovce. Výsledek s diabolkou naprosto stejný . Pak sem ale v šupleti našel štětinku . První 2 rány šli tak z 1m - štětinka se vždy svezla a zabodla do dřeva mimo brýle . Jednou nechala na hraně malý vryp jak je patrné na první fotografii. Překvapilo mě že až na tu hranu to je bez škrábnutí . Následoval test z 10cm v přesně 90°úhlu na brýle a zde už je určitá deformace patrná leč brýle obstály.
t1.jpg
vnitřní strana
t2.jpg
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od LuVa »

Zkusis prosim, jak dopadnou ty obycejne pracovni?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Takticke brýle

Příspěvek od štaflík »

Používáte někdo v ESS brýlých dioptrické vložky?
Přemýšlím o sportovně-takticko-pracovních (ve smyslu fyzické práce) brýlích a vychází mi z toho ESS Crosshair či Crossbow s dioptrickými vložkami. Jenom nevím, jaké to je rutinně koukat přes dvě skla...
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Takticke brýle

Příspěvek od alpi76 »

Používám ESS ICE i s dioptrickou vložkou a to, že koukám přes 2 skla mi nijak nevadí. Nevnímám to.
Odpovědět