Jaké maskáče

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od sigmark »

nojo, ale bez vesty je to zase dost omezené a nápadné řešení.

odbočím:
hodně pozitivně mě překvapily urban tactical pants od helikonu. pohodlný, elastický, příjemná látka, šikovný kapsy
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

Kocour píše:Jameson363: ACU blůza je kompromisní v tom, že kapsy pod balistickou vestou jsou redukované a naopak přibyly tam, kde zůstanou přístupné. ACS je ultimátní řešení, pod vestou nejsou kapsy vůbec a je tam jakýsi trikot, který má učinit dlouhodobé nošení vesty pohodlnější, protože omezuje i faldy, které by se na nepružné látce dělaly. (On to je mimochodem i materiál s vyšší ochranou proti ohni, po zkušenostech s IED.) Ale soudím, že by se to zrovna tak pohodlně nosilo i pod taktickou vestou.

Ja vim, co to je, ja jen reagoval na vesta, protoze je vesta a vesta - pokud neni specifikovano, tak pod pojmem vesta si predstavim jak vestu nebalistickou pouze na noseni vybaveni, tak balistickou vestu a proto jsem doplnil, ze combat shirt je pouze pod tu balistickou, pod nic jineho v tom nevidim zadnou vyhodu, spise nevyhody v nepohodli kdyz se clovek vyvali v/na necem hrubsim atd.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Frank »

sigmark: jsem rad, ze jsi ocenil mou inteligenci, ale představ si ze to dělám. Jedna se o to, ze Vietnam, acu i marpat mají ty úhly, resp. kapsy jiné. Marpat ma strih kapes nejhorší.
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od kubo4747 »

Ahoj, som tu nový a chcem sa opýtať, že čo hovoríte na A-TACS? Podľa mňa, jedna z najlepších kamufláží vôbec. Nemám ich, ale veľmi sa mi páčia a podľa obrázkov a videí to je paráda. Aký máte názor vy?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od sigmark »

to je návrat velkým obloukem k rozpiťákům.
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od kubo4747 »

Nerozumiem. Dívam sa na A-TACS a na PENCOTT, oboje vyzerajú dobre. Ale čo som čítal, tak u nás a u vás sú vraj dobré aj MARPAT Digital Woodland. Máte niekto nejaké skúsenosti?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od sigmark »

čemu nerozumieš? stylově je atacs návrat k prapůvodním německým maskáčům sumpftarn (rozpiťákům) z druhé války. Ano, atacs FG vypadá dobře, ale nic nového to v důsledku není.
Obrázek
Marpaty nejsou špatné, je v nich hodně hnědé, siluetu rozkládají slušně, a dělají se ze slušného materiálu ( třeba Helikon je dělá z NYCO 50/50), a na omak je ten materiál ještě poctivější než origa :-)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goral »

Uz jsem to tu psal, podle me maskovani maskacu je trosku precenovana vec a u me osobn ejedn az poslednich veci ve vyberu. Spis bych koukal po strihu, ktery treba v ATCSU i Pennctoru je nic moc (az na dve vyjimky)
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od kubo4747 »

Jaj tak, no, niektorým českým výrazom nerozumiem :D. A ten A-TACS má dobre adaptatívne schopnosti? Napr. oproti Digital Woodland. V čom sa asi líšia? Rozhodujem sa medzi nimi.

Tak aj na maskáče sa musí brať ohľad, predsa hádam nepôdješ do lesa v ružovom :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od sigmark »

jasně že ne v růžovém :-) ale nenápadná olivová ti nakonec udělá stejnou službu, a maskování na mundůru je jen základ, optimálně bys ho měl vždycky doplnit z místních zdrojů. Třeba Izrael maskování neřeší a všichni mají olivovou, a žádný paka to nejsou, takže k tomu asi mají dobrý důvod.
Amíci se na druhou stranu neustále honí za novými vzory a třeba AT digitál je podle mě krok hodně vedle, leda tak jako varianta nějakého urban maskování
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od kubo4747 »

A tie MARPAT Digital Woodland? Dosť som čítal a väčšinou to bolo len chválenie a univerzálnosť. Je to tak?
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od chodec »

Na maskovací potisk beru ohled, třeba bych si asi 2x rozmyslel, jestli vyrazím ven ve vzoru 95 nebo německém, švýcarském a jiném potisku, který dneska nosí od pohledu kdejaká smažka nebo bezdomovec.
Abych nebyl úplně mimo téma. Celkem se mi líbí ruské cifry, máte s tím někdo zkušenost? Zaujalo mě, že třeba zimní verze je relativně, vzhledem k objemu, lehká. Jedná se mi především o kvalitu.

Zde je mj. popsáno složení materiálu a celkem detailně rozfocený střih:
http://twower.livejournal.com/503147.html
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Max »

Taky uvažuju že bych si je časem pořídil na tahání do lesa. Na aukru se daj sehnat originály za docela dobrý peníze. Pro reálný použití ten vzor a střih asi nebude až taková výhra. Z větší vzdálenosti mmaskuje a rozbíjí postavu asi jako kterýkoliv zelený hadry a střih uniforem je prý taky předmětem kritiky. Na více stránkách jsem viděl návrhy nové unifromy v tomhle potisku, která ze všeho nejvíc připomínala okopírovaný ACU a ECWCS gen III. Nevím, jestli se to už zavedlo, nebo jestli se to vůbec zavede.
Viz třeba tady: http://forum.izhmash.at/index.php?topic=1455.0
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

MARPAT neni spatnej a ja osobne bych hodne hnede videl v MARPATu spis jako vyhodu, je to univerzal jak pro les, tak pro piskovejsi oblasti.

ATACS FG je hodne dobrej, ale diky cene se daj prachy utratit lepe. Tak nak bych se priklonil je Goralovi, pokud to neni barevne uplne mimo, tak je maskovani precenovane, strih a dalsi vlastnosti jsou rozhodne dulezitejsi.

Me osobne se hodne libi ruskej SurPat.

Vzhledove se mi to moc nelibi, ale velice dobre maskuje nemeckej flecktarn.
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od kubo4747 »

A má tu niekto aj Flectarn? Ako sa hodí do nášho/vášho prostredia? Bude podľa vás lepší ako MARPAT Digital Woodland?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od sigmark »

flecktarn nosila před pár lety zhruba třetina národa, protože byly nejlevnější:-)
je to navrženo našimi sousedy pro prostředí mírného klimatu, je to dobré maskování
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rase »

Tak Flecktarn je podle mého jeden z nejlepších maskovacích vzorů pro podmínky střední Evropy. Německé maskáče jsou snadno dostupné, velikosti na nás taky sedí, mají chytrý střih (sice nic extra, ale je funkční) a celkově jsou šikovné. Jen vidím problém v tom, že je nosí opravdu kde kdo. Od dělníků na stavbách, až po lidi, opolidi a nelidi (až sem viděl blůzu přehozenou přes vlkodava, aby nezmokl :D)
goofix
Příspěvky: 38
Registrován: 28.06.2012 9:56

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goofix »

jo flecktarn bych rad, problem je v tom ze na 2m gorilu kalhoty nemaj :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od sigmark »

Daji se sehnat, ale ne za 300 jak jsme u nemcu zvykli
goofix
Příspěvky: 38
Registrován: 28.06.2012 9:56

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goofix »

O cenu ani tolik nejde, pokud bys věděl kde sehnat, byl bych neskonale vděčný ;)
Odpovědět