Jaké termoprádlo?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
Havran55
Příspěvky: 17
Registrován: 02.09.2013 15:02
Bydliště: Praha

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Havran55 »

Pánové mám takový zvláštní dotaz, který je možná OT ohledně výběru termoprádla, ale lepší topic sem nenašel...když si vezmu termospodky od Moiry na ostro tak si při nějaké větší aktivitě velmi rychle přivodím vlka. Je to "vlastnost" té syntetiky a měl bych si vybrat jiné spodky nebo moje specifikum? Když si pod tím nechám boxerky a propotím je tak to není problém (minimálně ho dostanu mnohem později) a já bych přitom hádal, že by to mělo být naopak.

Btw. Ten obchod co se výše zmiňoval jako dovozce Aclimy, už to nedělá? Nabídka na českém netu je totiž docela slabá, jak sem zjistil když sem hledal něco pro sebe podle Goralových rad. K čemuž se vztahuje další dotaz. Doporučíte nějaký shop v Praze s větším výběrem kam si to jít vyzkoušet?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od goral »

Zkus jinou syntetiku- napriklad trenky od Under armour- s tema mam nejlepsi zkusenosti.
Pokud i tak budes mit vyrazku/vlka je problem u tebe a budes muset zkusit vlnu.

Aclimu bohuzel v tuhle chvili nikdo poradne nevozi. Co shanis?
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Alstratt »

Od Under Armour mam termopradlo do zimy UA Base 4.0 a naprosto super. Laka me ale merino myslim si ze nejake merino bude lepsi, bude mene smrdet a lepe se chovat v teplotach + nehori tak lehce.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

doporucim jeste mrknout u zaja. mam z tama z vyprodeje za par kacek hadry z polartecu power dry a power stretch
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od herman »

Asi nejlepší termoprádlo, za mých mladých let se to nazývalo spodky neboli jégry, jsem kdysi koupil, čírou náhodou, při koupi malé polní NVA (bývalá armáda NDR). Byly tam dvě trika s dlouhým rukávem + dvoje kalhoty. Dodnes je mám pro případ nouze ve skříni. Jinak jsem je nosil asi 6 let v zimě na cestu do práce, kdo někdy jezdil vlakem na trati Ostrava-Opava asi pochopí (mluvím o stavu před opravou trati).
Ona cesta ve 4:40 trvající asi 50 minut při mínus dvaceti, kdy je na okně zevnitř jinovatka a mrznou nápoje v petkách není zrovna příjemným zážitkem.
;)
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Havran55
Příspěvky: 17
Registrován: 02.09.2013 15:02
Bydliště: Praha

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Havran55 »

Chtěl bych právě vyzkoušet merino, nicméně se bojím, že sem na kousání o dost citlivější ;). Každopádně se plánuji kouknout (v snad po-vánočních slevách/výprodejích) na něco v té 200 gramáži pro většinou lehčí pohyb v nepříliš extrémních podmínkách.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Venet »

Tak u merina sa fakt "kousání" báť nemusíš ;)
Cogito, ergo armatum sum.
orwell_farm
Příspěvky: 32
Registrován: 16.09.2014 9:26
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od orwell_farm »

Havran55 píše:Chtěl bych právě vyzkoušet merino, nicméně se bojím, že sem na kousání o dost citlivější ;). Každopádně se plánuji kouknout (v snad po-vánočních slevách/výprodejích) na něco v té 200 gramáži pro většinou lehčí pohyb v nepříliš extrémních podmínkách.
kupoval jsem to co bylo v Lídlu. Na ježdění na kole, či na kolobce v teplotách pod deset stupňů celsiusa. Jsem spokojen. Odvádí pot od těla, kůže je suchá, hřeje to akorát. Nesmrdí. za ty prachy dobrý.
Jo a na vlnu co kouše jsem háklivý taky. tohle mi přijde snesitelné. není to příjemné jako bavlna ale není to nepříjemné.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

v lidlu meli merino? to jsem nikdy nezargistroval
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od herman »

Nevím, nejlepší jégrovky které jsem kdy měl, jsem získal úplnou náhodou. V exkalibruarmy jsem koupil NVA malou polní s plnou výbavou. Nešlo mi ani tak o tu polní, ale o deku která k ní patřila. Když jsem to rozbalil, zjistil jsem, že je ve výbavě: 2x spoddní prádlo, tři kapesníky, příbor, útěrka (ručník?), lihový vařič + tablety tuhého lihu plus plno dalších věcí.
Ale co mne potěšilo bylo zjištění, že germáni se od Stalingradu dost poučili. Prostě v těch jégrovkách jsem jezdil do práce x let. A to ve vlaku Ostrava-Opava ještě před modernizací tratě. Takže když bylo venku -20°C tak ve vlaku bylo -16.
Dodnes mám jeden pár jako uloženku v kufru auta a druhý doma ve skříni. ;)
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Svantovit
Příspěvky: 3
Registrován: 29.12.2015 14:01

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Svantovit »

Handry ma nezaujímajú ale celkom rád nosím ponožky aj termoprádlo moira , zajo a som s tým úplne spokojný .
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od MFG »

@havran55 Merino dela mraky firem, za ta leta jsem odzkousel vicero firem, ale nevim zda do toho jeste pujdu.

Icebreaker - asi nejlepsi, ale zaroven nejdrazsi, vubec nezmolkuje
RedRam - levnejsi brand vyse jmenovaneho, trochu vice skrabe, hrubejsi, ale mnohem vice vydrzi, nevim zda se jeste dela, ale pro mne optimal
Smartwool - levnejsi, zmolkuje, ale za tu cenu akceptovatelne reseni

Ostatni firmy spise zklamani, jinam bych u Merina nesel, ale nemam samozrejme 100% prehled :oops:

vse ku[uji ve vyprodejich za 50% ceny max, potom to dava smysl, ale za plnou bych vzal spise umelinu, super je Craft, Devold, asi i Moira, ale ta me skrabala

Super trenky mam od fa Progress, vyroba dobiha ale da se po cechach stale sehnat, naprosto bez problemu zalezitosr, nevim proc to neslo na odbyt.

tolik v rychlosti, muzu poslat i nazvy bude li zajem ;)
kacer79
Příspěvky: 1
Registrován: 23.02.2018 10:29

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od kacer79 »

Ahoj, máte někdo zkušenosti se značkou funkčního prádla Sensor? Líbí se mi triko https://www.cyklovybava.cz/triko-dlouhe ... rne:18376/ dá se používat oboustranně pro teplejší i studenější kompfort. díky Kamil
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Stenny »

Ne konkrétně s tímhle tričkem, ale se dvěma jinými. Mám pocit, že vlhkost sice od těla odvádějí, ale moc ji nenechají odpařit, takže je z toho za chvíli stejně mokrý hadr na těle. Navíc brzo začaly žmolkovat. Moira, Polartec ani Coolmax tyhle problémy nemají, čili na základě téhle zkušenosti bych si Sensor koupil nanejvýš na akci, kde bych věděl, že triko asi zničím (kdyby bylo za dobrou cenu).
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od opavak »

Slušný výběr merina za slušné ceny mívá Decathlon ... kamarád co spolu jezdíme bikepacking ho používá a je z něho nadšený (mám od nich takovou tu tenkou péřovku za cca 900,-Kč a taky je super)... osobně roky oblíkám dvoustovku merino (spoďáry a rolák) od Icebreaker a trvalo několik vyprání než mě prádlo přestalo "kousat" - a cena IB závratná...ALE do jiného prádla než z merina bych už asi nešel :yes.
Další termo kousek co nejvíc nosím běkem celého roku je mikina Tilak Serac (černo-šedá).
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od jameson363 »

Venet píše:Tak u merina sa fakt "kousání" báť nemusíš ;)
Zalezi na pokozce, me treba Merino kouse. Zkousel jsem Arcteryx a Icebreaker a ani prd. Kouse to a chladi, najezeny chlupy pod tim a nosit to proste nemuzu.
kacer79 píše:Ahoj, máte někdo zkušenosti se značkou funkčního prádla Sensor? Líbí se mi triko https://www.cyklovybava.cz/triko-dlouhe ... rne:18376/ dá se používat oboustranně pro teplejší i studenější kompfort. díky Kamil
Mam Sensor doubleface, pouzivam jen tou lesklejsi stranou ven, ta co vic zmolkovat, nosim pouze od podzima do jara a super. Je to prijemne teplejsi nez klasicky letni termopradla, ale zase zadnej parak. Zda se mi, ze to pot odvadi tak nejak normalne. Kdyz se clovek poti vic, tak to navlhne, ale rychle to uschne. Jednu dobu jsem v zime nenosil nic jinyho, tedka mam radsi spis zimni Under Armour, ale je o poznani drazsi a je to spis tim, ze ten Sensor proste po deseti letech uz neni takovej jako novej 8-)
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od PetrNO »

mám tak nějak průřez vším (značkově i materiálově..) jitex, moira, icebreaker, sensor, devold, levný věci (tchibo atd..)

osobně za mě nejlepší je devold:-) charita to ale není..

koupil jsem si na sezení a posedávání Devold Expedition - v podstatě "nejtlustší materiál první vrstva).. furt sem nechápal jak v tom chodit a nepotit se - že je to na sezení na posedu max..


dneska 3 hodiny chůze, podle telefonu 10 km - les, sníh, pes na volno takžae na pohodu...

na sobě devold expedition rolák, na tom volný triško s dlouhým - Klimatex... a bunda elfská jen slabá podzimní..

FAKT mi bylo úplně příjemně ... a to sem táhl 5 kg batůžek se zrním, krochnu na pásku, vodítko a drobnosti...
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od PetrNO »

ale asit o bylo tím že bylo podle teploměru v autě -4 na sluníčku takže v lese tipuju -6-8 ))))
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Serža »

taky mám dneska (EDIT - včera :-) ) cca 10 km (tempo cca 5:30/km), navíc podél řeky = větší zima
první vrstva "funkční" tričko s dlouhým rukávem Crivit (Lidl), takový to ne úplně slabý
druhá vrstva běžecká bunda Illuminite (nezateplená, tenká, ale ne moc prodyšná, dá se v ní běhat cca od nuly dolů)
na tělo víc nic (HAD na krk, šátek na hlavu, bezprstý US army pletený rukavice)
na nohy jen dlouhý čapáky CARRA (Sportisimo) - zesílenej materiál, na kolenou + windstopper panely
a bylo to +/- akorát
při nižší intenzitě bych přihodil Moira mikinu mezi bundu a tričko a přes čapáky nezateplený dlouhý šusťáky, v tom se dá (pokud se člověk hýbe) přežít v pohodě do cca -15
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od bivoj »

Dnes (teda včera - (c)Serža), rychlopochod pouhé 4 km, ale hrubě podceněný (proto jsem to taky tak rychle stočil zpět) - tak nějak jsem podlehl modrému polednímu nebi a vyrazil bez větrné ochrany (bez "větrovky"). Tzn. jakmile začalo trošku foukat, tak jsem to začal kurevsky cítit.

Na druhou stranu mě to vybičovalo k tempu, kterému bych mimo zimní období těžko věřil a švihán větrem jsem ty 4 km udělal za necelých 30 min. (A to bez ohledu na moji současnou morbidní nadváhu!)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět