Opasky, pásky, řemeny

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od porubak »

Ahoj,

uvažuji o pořízení Maxpedition Liger Gun opasku, ale má preferovaná velikost kolem 110cm není k dispozici. Dotaz zní. Když si pořídím delší,lze do tohohle opasku bezproblémově přidělat díry a případně opasek zkrátit, aniž by došlo k poškození jeho kvality a funkčnosti? Opasek je ze syntetického materiálu Biothane.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jameson363 »

zedik píše:a není ten lezeckej pásek měkkej na připnutí pouzdra s full size pistolí ?

Na vnejsi pouzdro nejspis je, v ruce jsem pasek nemel, ale podle fotek to vypada na variantu autopasove popruhoviny a ta je v jedne vrstve na vnejsi pouzdro uplne naprd. Zalezi na tuhosti samotne popruhoviny, ale vetsinou to chce minimalne 2 vrstvy a nekolikanasobne prosit. Nekdo dava plastove vystuhy, podle me to je pri vhodne popruhovine a konstrukci opasku zbytecne, akorat je pak opasek mene pohodlny.
TOMKAA
Příspěvky: 17
Registrován: 11.08.2016 5:04
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od TOMKAA »

Dostal jsem tento od ježíška a jsem na 100% spokojenej..Po 2 dnech nošení už ani nevím že ho tam mám (opasek :-) ), spona je tak akorát, nikde nepřekáží a opasek je krásně tvrdej a drží kruhový tvar (problém by byl kdyby chtěl kalhoty s opaskem pěkně poskládat např. do skříně)...Velká spokojenost...

http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/po ... sek-cobra/
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od hharo »

Chtěl bych si nechat udělat EDC kožený opasek, primárně určen na nošení pistole. Nějáké rady/ doporučení co bych si měl u výrobce navymýšlet za požadavky?
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od zedik »

malej testík pásku od Pávka s cobra sponou od Krakena z buscraftportálu,co ten pásek vydrží - já ho mám a můžu doporučit,používám na nošení full size pistole,je super.drží a nekroutí se
test: https://www.youtube.com/watch?v=4NCgLNs3qow

ps: pro členy Lexu je tam sleva :-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od štaflík »

Znáte US Utlity Belt? Srnada za asi 150 Kč. Tahám ho přes dva roky, skvěle se zapíná, drží, je to všech kalhot tak akorád a kydex ani Dasta se na něm nekroutí a drží. J
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Jaké máte zkušnosti s nošením vnějšího opasku a na něm výstroje? Uvažuji o něčem takovém, jen se nemohu rozhodnout jestli jít cestou nějakého bojového opasku s molle vazbou nebo jen pevného klasického opasku. Uvažuji na něm nosit g17, čutoru s vodou a nějakou edc sumku.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od goral »

rozhodne jedine bojovy opasek.
Opasek do kalhot je moda, ktera je dusledkem afghanizace vsech armad.
V zime to nebude fungovat - nedas pres to delsi bundu.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Asi jsi me spatne pochopil. Nemyslim opasek do kalhot, ale ze se rozhoduju mezi bojovym opaskem s molle vazbou nebo 5cm tuhym napr s cobra sponou. Oba samozrejme nosene vne kalhot.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od zedik »

o pár odkazů výše je ten youtube odkaz na test Pávkovo pásku a kraken na něm má navěšeno taky mraky věcí včetně čutory. ten pásek sám mám,nosím na něm PPQ v kydexu a je super.a vleze se i do džínů.nevýhodou je vyšší cena ale věřím,že mě možná přežije :-)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Jj to je jeden z adeptu (nerikam primo od pavka ale tento typ opasku). Rozhoduji se mezi necim takovym a pak bojovym opskem s molle vazbou, ktery svou sirkou uz spis pripomina bederak.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Serža »

no, já mám tenhle:
http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/po ... peracni-z/?
(tedy když pominu US ten poslední na ALICE systém s plastovou sponou)
výhoda je, že je tuhej a nekroutí se a i při velký zátěži (steheňák s glockem na jedný straně, platforma s třema šuplíkama do EVO3 na druhý noze) drží na místě
nevýhoda - jak je tuhej, při kotrmelcích a jinejch divnejch pohybech se zařezává, nastavování délky je vopruz
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jameson363 »

Rainier Wolfcastle píše:Jj to je jeden z adeptu (nerikam primo od pavka ale tento typ opasku). Rozhoduji se mezi necim takovym a pak bojovym opskem s molle vazbou, ktery svou sirkou uz spis pripomina bederak.

Ne kazdej opasek s MOLLE musi bejt jako bederak.

https://www.facebook.com/pg/56gear/phot ... 8089129455

Doufam, ze nevadi, ze si tu trochu prihreju svoji polivcicku, ale za tech XXX postu, co jsem poradil, snad admini prominu. Jinak aktualne dost nestiham, ale behem dubna budou nejaky opasky navic zase skladem.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od štaflík »

Pořídil jsem si ruský VKBO opasek.
Neskutečný kus materiálu a kovu. Primárně asi není zamýšlen do kalhot. Má dvě pohyblivá kovová poutka. Nejsem si jistý, zda na mateiál, nebo na traky. V kalhotech samozřejmě musí zůstat u opaskové spony, protože poutky kalhot neprojdou.

Nevýhody:
-tak široký, že v Helicon UTP se dá nacpat jen na krev, v Gorkách v pohodě
-jak se jednou zapne, je dost těžké ho rozepnout, zvlášť je-li utažen
Výhody
-(asi) neskutečně pevný, robustní, odolný. Kromě silné (přes 3mm) cordury je na něm všechno z kovu. A ne zrovna subtilního.
-věřím, že by mě v pohodě unesl, i do pádu. O vybavení nemluvě
-když ho nacpete do kalhoty, tak vám kalhoty spadnou jedině i se spodní částí těla
-pouzdra na kvéry na tom skvěle drží, pokud se do nich ovšem pásek vejde
-čisté šití a zpracování, přezka bytelně při nýtovaná
-vypadá krutě :devil
-použitelný jako ošklivá zbraň
-slušná cena

http://rusvvo.com/sk/oblecenie/doplnky/ ... opasokvkbo

Bohužel jsem si koupil blbě velikost, takže nesmím zhubnout ani kousek.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od golem »

A ta poutka nejdou z opasku stáhnout přes jeho konec?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od štaflík »

Jo, na podruhý to jde. Ono se jim moc nechce za "syrova" přes kovový konec pásku. Ale přemluvil jsem je, a teď už jdou v pohodě. Já jsem to letmo zkusil, nechtělo se jim, tak jsem to odpískal, že je to pásek přes mundůr. Ale po tvé připomínce (tímto díky) jsem to zusil znovu a jo.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od des »

na civilné skryté nosenie je imho k ničemu.
šírka 5cm je moc na drvivú vačšinu nohavíc a rovnako aj puzdier na skryté nosenie. a rozostupy medzi dierkami sú strašne velké. 4,5cm? wtf?
navyše vypadá hodne takticky, chýba mu už len nápis kontraktor alebo operátor v azbuke.

ale na nejaké iné použitie može vyhovovat. a navyše je lacný.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od štaflík »

Jo, není to kousek od Gucciho k semišovým mokasínům a fiži, ale zas tak krutopřísně v reálu nevypadá. Vyčítat vojenskému pásku že vypadá jako vojenský pásek. No, co na to říct...
Tak je to služební pásek a pásek do nepohody, není to hipsterský kousek. Mám i civilní pásky, ale chtěl jsem i nějaký bytelný, do přírody, na střelnici apod. A bytelnost tenhle splňuje na 200%.

Mám ho na UTP kalhotech a tam je v klidu. Na Gorkové a nějaké pracovní z canisu sedí taky.

Pouzdra: Dasta tam jde v pohodě a s rezervou, Alp taky, kydex co mám ne. Pouzdra od nožů tam jdou všechny (Fallkniven, Ka-Bar, Kizlyar, AK bajonet). Stará i nová US čutora, waistpach od Maxpeditionu i z Wishe tam sedí taky. Takže pohoda.

Ano, 4.5 cm rozteč dírek je hodně. Naštěstí se vejdu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Serža »

des píše:na civilné skryté nosenie je imho k ničemu.
šírka 5cm je moc na drvivú vačšinu nohavíc a rovnako aj puzdier na skryté nosenie. a rozostupy medzi dierkami sú strašne velké. 4,5cm? wtf?
navyše vypadá hodne takticky, chýba mu už len nápis kontraktor alebo operátor v azbuke.

ale na nejaké iné použitie može vyhovovat. a navyše je lacný.
je to ekvivalent US dirkáče - ten do kalhot taky nacpeš blbě...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od des »

jop, preto píšem že na normálne nosenie naprd ale na iné použitie može byt dobrý.

možno ho vezmem synovi na airsoft. tie medzery medzi dierkami sú tak obrovské že sa medzi ne dá vpohode urobit dalšia dierka a tŕne vypadajú že by sa mohli zmestit do očiek ktoré sa dávajú na kydexové puzdra.
sekundárku nosí na stehne, to na 5 cm neni problém a opasok nemá v nohaviciach ale navrchu na blúze.
navyše má rád military veci a zrovna prechádza ruským obdobím.

takže nakonec za tie prachy dobré 8-)
nemóže íst karta furt...
Odpovědět