Taktické vesty

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Karlos »

Co se ti nelíbí? Rozkaz zněl jasně, muž s koženou brašnou... :roll:
Cíl byl jednoduchý: vytvořit lehký univerzální chest rig profesionální kvality a užitné hodnoty, ale "airsoftové" ceny.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Terminated Account »

To máte pravdu, ale mě by klidně stačil nějakej jetej, klidně děravej od koulí, za pár stovek :D
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Ježura »

MacGyver:bohužel ty ceny jsou úplně normální a docela slušné... vycházím z nákupů podobného materiálu když jsem ještě dělal MP. Tady se vyplatí sem tam prohlídnout military burzy. Sem tam se tam dá koupit vesta kolem 2k. Tím myslím od firem jako S.P.M či ALP.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Terminated Account »

Jasný, já si fakt nesťežuju, ta cena samozřejmě odpovídá výrobku. Nicméně užitná hodnota pro mne takovou cenu nemá. Ale, vím, že si to časem stejně koupím :twisted:
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

SPM slo s cenem do sebe, to se da jen pochvalit. Rig vychazi z mirne odlisneho kousku, kterej se delal puvodne do prostejova. Celkem fajna vec, ale zavisi taky na co...
Tak ci onak imho za podobny penize bys moh mit zakazkovej rig podle svych predstav
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Pepe »

MacGyver: Hele solidní výrobky má i firma UK Tactical s warrior sérií. Nosí se i do Afgoše na mise. A cenově vyjdou hodně dobře. Koukej po RICASech, což jsou nosiče plátů nebo jukni na chestrigy. Je to přímo z UK, takže po objednání máš balík do týdne doma. Cena pošty byla minulý rok 17liber. Už jsem z tama několikrát bral, je to osvědčenej shop.
http://www.uktactical.com/acatalog/Warr ... _Rigs.html

Pokud bys chtěl něco ještě levnějšího tak zkus pohledat "condor chest rig" za pár peněz a taky něco vydrží. Ale je to spíš pro "airsoft" i když lepší než klasický "čínský" rigy.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Ježura »

Ono spousta věcí se dá spíchnout tzv.homemade viz. http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... =503#p5495
Kompletní náklady mě vyšli tak na 100kč? Na 6 banánů dobrý. Je teda fakt že jsem měl člověka který mi to udělal za ´děkuji´.(ono je to sice složitější ale spíchl mi to zadara...v rámci pronájmu zařízení)
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od edakemlink »

Ono je hlavně důležitý na co ten nosič schceš. Kde a jak dlouho ho chceš nosit, co v něm chceš nosit. Není nylon (cordura) jako nylon, 1000D ti vydrží delší dobu a neprodře se. Taky nejsou přezky jako přezky, já mám dobrou zkušenost se značkami ITW Nexus nebo Dura-flex, nějaký no name nebo ty český co koupíš v Řempu nejshou to pravý... Od toho se odvíjí výrobce, který používá kvalitní materiály, dobrý prošití.Určitě by jsi nechtěl riskovat že se ti rozjede šev, brzy prodře matroš nebo praskne přezka (ITW vydrží fakt dost). Zajímavá možnost je v tom nosit balistickou ochranu.
Já jsem po tom od Aegisu pokukoval, cena je za kompletně (základně) vybavený chest rig přiměřená, ale bylo by dobré ho vidět a vyzkoušet. Líbí se mi, že by šel schovat pod zimní bundu, kdy v něm přeneseš zajímavou palebnou sílu.. Já měl černý nosič pancéřových plátů od ALPu a taky to nebyla špatná věc, ale musíš ho vybavit sumkami což už leze do peněz.
V současné době jsem si pořídil taktickou balistickou vestu (TBV) od ALPu, je to myslím jedna z nejlepších alternativ, pokud chceš nosit taktiku s balistikou zároveň, navíc je celá pošita UV vazbou k připevnění sumek, pouzder, má pouzdro na camelbak, umožnuje vložit mimo měkké balistiky i pláty, disponuje rychloodhozem. Ale je spíš vhodnější pro profíky než civily v PA době, kteří na sebe nebudou chtít zrovna upozorňovat.

Jinak mám velmi dobrou zkušenost s pouzdry, taškami, sumkami od firmy Maxpedition, vyrábí opravdu festovní věci...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Reccol »

Jenze pokud nekdo nechce dat za rig 3 tisice, navrhovat mu TBV je trosku mimo ;) Nehlede na to, ze je docela velky.
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od edakemlink »

No myslím, že jsem psal, že TBV-čko mám a že si myslím, že je to dobrá alternativa pokud člověk chce mít balistiku s taktikou v jednom, TBV nikomu nenavrhuji, jen jsem psal že ho mám. Kromě vest typu RICASu, CIRASu a TBV neznám lepší způsob jak spojit taktiku s balistikou. Ono úplně zadarmo nic nebo spíše nic kvalitnějšího není, záleží ovšem na tom k čemu to člověk chce. Pokud chce něco levného tak jsou tu produkty Mil-tecu a spol, popř. čínský bandalír. Další možnost je taky nosit zásobníky po kapsách nebo v nějakém žebradle přes rameno... Já začínal s levnějšími věcmi (cca okolo 1800,-Kč), ale po chvíli užívání, kdy jsem přišel na to jaký mají mouchy jsem to dal pryč a pořídil jsem si postupně lepší vybavení...

Pro civilní požití může být zajímavá varianta i toto od 5.11, ale jsou k tomu potřeba dokoupit sumky:
http://www.511tactical.cz/eshop/detail/168-chest-rig/

nebo chest rig od Tasmanian Tiger, obě značky mají docela kvalitní materiál:

http://www.tasmaniantiger.cz/eshop/deta ... rig-mk-ii/
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Terminated Account »

Borci nebavte se o mě jako bych tu nebyl :D Zároveň by mě mrzelo kdyby jste se kvůli mě hádali ;) Na věcech na své koníčky ani na běžný život rozhodně nešetřím. Dávám přednost jednoznačně kvalitě, protože všichni víme, že nejsme tak bohatí, aby jsme si mohli kupovat levné věci.

Stran taktické vesty - 99,9% času mi bude ležet ve skříni. A protože mám takových krámů už mrťe hledal jsem inspiraci na něco praktického, kvalitního a levného - typu vojenské přebytky, použitý matroš atd. Do divadla to nosit nebudu. Pokud nic takového nikdo nedokáže poradit, smířím se s normální adekvátní maloobchodní cenou a nezahynu.

Každopádně děkuji všem za názory a rady :yes
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Reccol »

Fakt zalezi co od toho chces, jestli vylozene taktickou vestu ala TL-98, chestrig, nosic platu, nebo systemy jako RICAS nebo TBV.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

mate zkusenosti se znackou Miwo Military? polaci...dival jsem se na ceskeho distributora a pekelne drahy je...primo u vyrobce (polsko) se da nakoupit o vic nez tretinu levnejs...nemel by nekdo o neco zajem? ze by se mohl udelat hromadny nakup, nejlip kdyby maximus neco chtel, ma zkusnosti s nakupem v zahranici narozdil ode me :D
Uživatelský avatar
Carlito
Příspěvky: 46
Registrován: 25.03.2011 19:09

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Carlito »

Miwo vypadá dobře, ale opravdu je potřeba to koupit v Polsku. Potom cena odpovídá kvalitě. Prý je to takový střed, něco mezi čínou a 5.11, ale taky jsem slyšel, že to co firma dodává polské armádě je úplně něco jiného, než co nabízí pro civilní trh – i když to má stejný střih.

Ohledně vest, chest rigů a bandalírů mám jeden osobní poznatek. Super věc – zkoušel jsem TT 2, ale… Pokud neběhám po lese se skupinou airsofťáků, tak bych v tom nevylezl ven a i na střelnici se budí nepřiměřený zájem. Další věc je, že mít na sobě vestu, na ní batoh do cca 40l a na noze ještě pouzdro s pistolí a na druhé sumky, tak jste rádi, že vůbec stojíte. Navíc popruhy batohu si s vestou moc nerozumí, zvlášť když jsou hodně polstrované. Potil jsem se i při teplotě okolo nuly a nechci vidět tu sodu přes léto.

Proto jsem vestu zavrhl a pořídil si pár sumek, které se dají připevnit podle situace a potřeby buď na opasek, batoh nebo na „leg base“. Nepředpokládám že bych se dostal při obraně svých „horizontů“ do situace jakou zažívají speciálové z Kandaháru, takže vesta je pro mé použití zbytečnost. Tím to samozřejmě nechci hanit, ale myslím si, že před pořízením nějakého doplňku je potřeba hodně zvážit jak a kde s ním budeme fungovat a hlavně si to zkusit v reálu.

Batoh 30l v něm věci na převlečení, voda, karimatka a celta, potraviny na dva dny s ešusem a malým vařičem. Na boku batohu dvě sumky po dvou zásobnících do kosy, na noze pouzdro s pistolí a zásobníkem, v ruce pušku a na krku dalekohled, což není moc a rozhodně to váží míň než výbava pro rychlý úprk, ale garantuji, že po hodině chůze v beskydském lese je člověk rád, že to tu ještě funguje. A to nejsem žádná netrénovaná srákora, představuji lepší průměr mužské populace okolo 40ti. Místo pušky jsem měl novodurovou trubku od stativu naplněnou olovem a pískem aby simulovala zátěž a na stehenním pistolovém pouzdře byl nylonový pytlík, ale jak jsem sešel do civilizace, tak jsem pouzdro odepnul a schoval do batohu. I tak jsem ale doufal, že nikoho nepotkám, ale prostě jsem si teorii chtěl vyzkoušet a výsledkem je, že méně je někdy výrazně více.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Maximus »

Nedávno jsem právě přemýšlel o výletě do Polska za nákupy a zrovna něco od Miwo Military bych také potřeboval ;).
Bohužel nejdřív ale tak v květnu :-x.
Kdyžtak si sesumírujte vaše požadavky a až to bude aktuální, tak mi je pošlete přes SZ.

To Carlito: Není nad osobní zkušenosti - nakonec někdy méně může být i více :D.

Taktickou vestu v našich podmínkách bych spíš viděl jako alternativu k nějaké torně či batůžku - určitě je to velmi praktické, ale samozřejmě také považuji za velkou nevýhodou klasických taktických vest téměř nemožnost splynout s "civilním" davem.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Problematika taktické výstroje v Armádě České republiky

Příspěvek od uaz469 »

Problematika taktické výstroje v Armádě České republiky
V současné době je armádní taktická výstroj a především taktická výstroj používaná v misích nevyhovující. Pokud se podíváme na to, co se v Armádě České republiky používá, uvidíme zastaralé a nevyhovující výstrojní součástky a také nekoncepčnost ve vystrojování vojáků....
http://www.armadninoviny.cz/problematik ... bliky.html
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Max »

Treba to někoho zaujme - chestrig SOGu za 2500 Kč:
http://aukro.cz/alp-sog-chestrig-i2266455649.html
Psycho vlk Wolf
Příspěvky: 7
Registrován: 18.06.2012 10:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Ahoj.

Mohu doporučit taktickou univerzální vestu od SPM Liberec. Má 6 větších kapes a 2 zásobníkový (na 4 zásobníky). Na obrázku má pod pravým zipem pouzdro na pistoli (ozkoušeno z CZ75), na druhé straně je místo třeba na mapu nebo jiné věci. Kapsu to má i na zádech zevnitř, stejně jako jsou kapsičky mezi kapsami a samotnou vestou.

Moje vesta se oproti obrázku liší tím, že rychlospony jsou jen na zásobníkových kapsách.
Obrázek

Vybavil jsem postranní zadní kapsy základní lékárnou (vetší v batohu) a jídelními potřebami (lihový vařič-mini kapsa na opasku, sirky, plecháček, lžíce, cukr, sůl, koření...). V horních kapsách mám GPS, vysílačku, kompas a svítilnu + KPZ. A stále mám volné kapsy vedle zásobníkových + trocha místa u jídelních potřeb a lékárny.

Je dobré si k tomu dokoupit ještě jejich pásek na který se uchytí vesta a dají se na něj pověsit další sumky. Na zádech to má připraveny 4 (2 nahoře, 2 dole) plastové samičky pro trojzubec (na batoh k tomu určený).

Nosím na zádech 20l batoh, také od SPM, ale v budoucnu to bude chtít aspoň 80l SPM. Ještě mi nějaké věci chybí, které budu časem doplňovat.

Co se týká nošení, tak jsem jí měl zatím jen v neděli na tréninku a nosí se velmi příjemně. Váhově jí mám dobře rozloženou, dobře sedí, nikam netahá. Ani mi nepřišlo, že jí mám na sobě. Uvidím jak se osvědčí v boji. :rofl

Jinak výrobky SPM doporučuji. :clap
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od GOD »

takže kombinacia : taktika, balistika a sedak sa nelenže nevyraba ale ani nedoporučuje?
ktora taktika ma integrovany sedak? alebo ako to riešia zakukleni?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Pepe »

My fasovali slaňovací vesty od SPM, neskutečnej krumpl, ale slaňovat se na ni dá. Má integrovaný popruhy. Ale když jsme v tní byli 3dny nonstop, tak jsem pak byli rádi, že jsme ji mohi ze sebe shodit. Nejhorší je asi pouzdro na nůž, který je tvrdý, neohebný a omezuje v pohybu. Proto pokud chcete něco doporučovat, tak je nejlepší mít to pořádně vyzkoušený (tím nemyslím nedělní airsoft) ;)
Odpovědět