Obleceni (nejen) do prirody - teorie

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od zumpar »

Ano pravda, ospravedlnujem sa a vecer uvediem vsetko na pravu mieru. Fotil som DPM light combat trouser.

EDIT: latka nie je 100% bavlneny Gabarden (zial). V popiske je napisane, ze sa ma prat ako syntetika. Latka susti.
Naposledy upravil(a) zumpar dne 26.02.2013 17:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od goral »

V pohode, jen jsem si rikal jestli jsem uplne slepy :))
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od uaz469 »

-mnozí jistě nebudou souhlasit
Survival - jaké oblečení pro přežití a jak ušetřit?
http://www.armadninoviny.cz/survival-ja ... rit3f.html
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od Fabulous »

Tak to je klasický reklamní článek. Tomu netřeba přikládat velkou váhu.

Náramek z paracordu ti přece zachrání život! :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od sigmark »

PR clanek, viz podpis autora. site na miru army trade
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od Maximus »

Článek s minimální hodnotou :ne.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od Reccol »

Však článek hodnotu přinášet ani nemá, je podepsanej jako PR, takže není co řešit. Z něčeho ten web holt žít musí...
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od GOD »

ak experimentujete a potrebujete porovnat vlastnosti textilu, moze sa hodit csn, stn...
http://shop.normy.biz/trida/8008
Informácia je v časopriestore.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od JirkaK »

Nevěděl jsem kam to umístit.

Outdoorové oblečení čeká detox. Evropská komise zakázala výrobu látek, z nichž je například Gore-Tex :ne

http://byznys.ihned.cz/c1-65622790-outd ... position-3
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od jameson363 »

JirkaK píše:Nevěděl jsem kam to umístit.

Outdoorové oblečení čeká detox. Evropská komise zakázala výrobu látek, z nichž je například Gore-Tex :ne

http://byznys.ihned.cz/c1-65622790-outd ... position-3
Uz se nemuzu dockat, az nas tyhle eurofasisti ochranej od vsechno zla :wasntme
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od porubak »

Ahoj,

díky Gorale za super příspěvek. Velká škoda pro mne, že jsem si jej nevšilm dříve. Můj dotaz zní, mohl bys zde hodit konkrétní příklady kvalitního a levného oblečení vycházející z tvého příspěvku (pokud by aspoň trochu šlo, tak bez maskovacího vzoru) pro každou část oblečení?

"Kalhoty 500kc, bunda 800 (gabarden), gorebunda 1500, termotricko 100 (2kusy), svetr (vlna) 500, tezka fleecka 500 (pripadne bunda z dutych vlaken 500-1000, nebo druhy svetr 500-1000), trenky 300, cepice, rukavice, sala 700. Boty jsou trosku orisek, ale rekneme ze za 2000 se da uz poridit bez potizi (doporucuju ale investici kolem 4-5k), fusekle 500-1000 (zavisi na typu a mnozstvi - opet se zde nevyplati setrit). - vse je pocitano nove nebo velmi mirne pouzite
Vychazi mi 7500kc (v outdoorovem obchode by vas tohle stalo 20-40k) - a s timto setem mam vyzkousene fungovani v opravdu nizkych teplotach a v podminkach o kterych se turistum casto jen zda."
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od opavak »

...JJ vlna je vlna ale jak píše Goral jsou tu i jiné materiály ... já používám kombinaci přírodních a syntetických materiálů = v zimě a chladu jako 1. vrstvu spodky a rolák Merino nebo termo umělinu (Jitex) ... 2. vrstva - 100% vlněný svetr (GB Commandos) nebo Polartec (Tilak Serac) ... 3. vrstva - anorak ušitý z celtoviny nebo ultra lehkou "šusťačku" Snugpak, případně bundu AČR z trilaminátu ... na zimní vandry se mi docela osvědčily vlněné WH kalhoty M43 a na přioblečení je výborná, skladná a teplá bunda Snugpak s náplní dutých vláken (+ suché termo triko z Jitexu) ... zateplené kalhoty Snugpak používám i na přioblečení do spacáku (v teplém období občas vůbec nevozím spacák a na spodní "spací" termo prádlo oblíkám jen tu bundu a kalhoty) ... jako další zateplovací vrstvu pod bundu jsem vyzkoušel i lehkou péřovku z Decathlonu (899,-Kč) a taky fajn ;)
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od Matěj »

To se ty kalhoty ,,M43" po 70 letech nerozpadly? :D
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od jameson363 »

opavak píše:.. 2. vrstva - ..... nebo Polartec (Tilak Serac) ...

Od te doby co Tilak Serak mam, je to moje nejoblibenejsi mikina. Je to neco jaka slaba mikina nebo silnejsi termopradlo. Da se nosit jak jako prvni vrsva, tak jako druha. Ja ji nosim vetsinou jako druhou. Ma to naprosto skvelej strih, material taky super. Osobne nesnasim ani rolak ale ani vytahany limce s dirou jak do zadele. Tohle ma nizkej rolak, tak akorat kolem krku, ze to je super pohodlne a zaroven to brani uniku tepla. Fakt super produkt, co se Tilaku fakt povedl. Je to jako vsechno od Tilaku vyssi cenova, ale zrovna tohle urcite za ty prachy stoji. Jen bacha na velikosti. Sice jsem trochu pribral, ale i tak mi to ve srovnani s jinymi produkty prijde trochu mensi nez bezne Mko. Vyhoda je i velky vyber barev. Ja mam klasicky sedou. V prirode nesviti, v civilu clovek nevypada jak guma :D

Obrázek
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od opavak »

Matěj píše:To se ty kalhoty ,,M43" po 70 letech nerozpadly? :D
... no samozřejmě jejich kopie, ale věřím že tyhle vlněné kalhoty by těch 70 let v poho vydržely ... to mi mimo jiné potvrdil i nejeden hledač-kopáč militári ... a zkazky o vojenských nebo hasičských vlněných uniformách kolují i mezi hrobníky :o ...
... a ještě k tomu Seracu - mám s velikostma opačnou zkušenost ... nedávno jsem si koupil nový Serac (ten military) ve stejné velikosti jako ten první ( tedy L) a byl mi velký = dárek pro kamaráda a teď budu asi kupovat "M" ...
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od Serža »

dám to sem...jen takový veselý příklad, jak staré pouštní maskovací tričko pěkně maskuje....když se člověk šikovně postaví 8-)
Přílohy
IMG_2114.JPG
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Barbr
Příspěvky: 1
Registrován: 17.06.2018 16:10
Pohlaví: muž

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od Barbr »

Za mě teda rozhodně https://www.bdsmshop.cz/kozene-odevy kde sem si taky vybral :)

Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 475
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od alpi76 »

SPAM BAN FAB? :)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od kregan »

Právě jsem dal výbavě pořádně zabrat v afgánském Pamíru.
Co se osvědčilo:
Šátek/rukáv Buff - dobře zaje pot, po namočení chladí, v zimě hřeje. Variabilní využití (čepice, šátak, nákrčník, rouška...)
Lehká péřovka Warmpeace Drake. Za málo peněz hodně muziky. Lehká, skladná, přesto hřeje. I když únava materiálu už se začíná projevovat. Decathlon prý taky začal prodávat bundy obdobných vlastností i ceny.
Nepromokavá cyklobunda Silvini Savio. Narozdíl od membránovek 100% nepromokavá, skladná a lehká. V podpaží dostatečně odvětraná. Výhodou je, že se tolik nemusím starat o poškození. Za cenu jedné bundy od Tilaku jich můžu mít deset. V kombinaci s nepromokavými kalhotami IMHO ideální.
Boty Hanwag Nazcat. Dostaly pořádně zabrat. Prach, suť, štěrk, ostré skály, močály, brození a zatím drží. Narozdíl od souputníků bez jediného puchejře.
Čím víc víš, tím míň neseš.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Obleceni (nejen) do prirody - teorie

Příspěvek od fransilice »

Dárkem jsem obdržel fleesku helikon liberty....no,už to není ten helikon co před lety,je makanější a zdá se že i něco vydrží...ale co mě rozesmálo,že i Pšonek už začal šít hadry v číně....takže polskej helikon je už vlastně Mao-centungova manufaktura :D
Odpovědět