Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od JenDAG »

bivoj píše:
JenDAG píše:Podrazka na mokrych sutrech i dlazbe ci korenech poradne klouze.
Je nepřímá úměrnost klouzavosti podrážky a její výdrže. Ve zkratce - nebude to klouzat, ale vydrží to prd vs bude to klouzat, ale nachodíte v tom 10.000 km... ;-)
Coz je stejne k prdu, protoze svrsek praskne v miste ohybu po 2,5 letech "intenzivniho" pouzivani.
Nejsem jediny, komu se to stalo. Kolega co jede v airsoftu rikal, ze je to bezna zalezitost.
Znovu bych je nekoupil.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od PetrNO »

mám nízké lasportivy.. 13 let
vibram dole, na mokru a kořeny kloužou.. odtahal jsem je všude.. město, dřepy všechno.. letos mi praskla kůže nahoře v ohybu..

a to sem to nikd nesprejoval, nekrémoval, i to 1x ročně pral na hulváta v pračce..

podrážka stále jako nová a nepraskla ))

škoda že už takové nekoupím
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Nemate nekdo zkusenosti s Vagabundy od Prabosu?
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Kivan »

Jaké používáte přípravky k ošetření bot Lowa Zephyr?
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Nuwara »

Zdar, taky se zeptám na zkušenosti:
Má někdo boty SAJAMA od Prabosu? Díky za reference.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Bill Masen »

Pořád tady píšete o botách od Prabosu. Já ty boty vůbec neznám a v žádném outdoor obchodě jsem je neviděl. Co je na nich tak dobrého (kromě toho, že to jsou české boty), že je tu pořád zmiňujete?
Uživatelský avatar
kajsmetke
Příspěvky: 12
Registrován: 23.07.2018 10:21
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kajsmetke »

Prabos celkom fajn, ale majú tam zopár bot. . v SR sú dokonale BOSP obuv sa mi zdá. sú drahšie ale v pohode.. Ale i bežné značky ako MFH alebo Miltec su fajn pokial su drahšie. Mal som lacnejsie ale tie nič moc, vydržali pol roka a reklamácia..
Keď si odmyslím počasie, ludí, rôzne problémy, choroby, vírusy, pokrok, techniku, zbrane, tak sa žije na tomto svete celkom fajn
Luda
Příspěvky: 216
Registrován: 11.10.2012 15:55

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Luda »

Od Prabosu me zajima ta jejich nova modelova rada:
https://www.vybaven.cz/obleceni-a-obuv/ ... lena-zona/
Ma s ni nekdo osobni zkousenost?
Ta kevlarova vrstva v podrazce se me libi... 8-)
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Nuwara »

Bill Masen píše:Pořád tady píšete o botách od Prabosu. Já ty boty vůbec neznám a v žádném outdoor obchodě jsem je neviděl. Co je na nich tak dobrého (kromě toho, že to jsou české boty), že je tu pořád zmiňujete?
Třeba já se na ně ptám, protože jsem na ně dostal doporučení, tak sháním další reference. U nás jsou k dostání v jednom krámě s pracovním oblečením, který místní, ale docela dobrý.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od RobertK »

Zúčastnil jsme se testovaní, mám ty vysoké freestaly,
nejvíc se to podobá těmto https://eshop.prabos.cz/cs/zelena-zona/ ... elikost-37
co je super je kapsička na tkaničky v jazyku a uprostřed samo svar na tkaničku chvilku mi to trvalo si na to zvyknout ale teď na to nedám dopustit. Jinak maskovaní zmizelo za chvilku takže jsou jen světlé. další věc je že pravá bota má určité problémy, co mě překovali byla hmotnost 710g ale jedna má 705 druhá 720 prý to je v toleranci ale mě se to zdá hodně.
Ale pozor ty boty byli testovací!
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
kajsmetke
Příspěvky: 12
Registrován: 23.07.2018 10:21
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kajsmetke »

Pamatam že raz som mal aj klasicke kanady od Prabosu, také klasiky cierne neviem už typ a neviem či ich ešte vyrábajú, len škoda že boli lepené .. ale tie vydržali, no zas boli nejak okolo 2000kč sa mi zdá a za to nemožeme čakať zase príliš :D
Keď si odmyslím počasie, ludí, rôzne problémy, choroby, vírusy, pokrok, techniku, zbrane, tak sa žije na tomto svete celkom fajn
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od PetrNO »

prabos není žádná "kvalita".. 1/3 jeho buznysu dělá státní správa... neříkám že pracovní boty atd.. nejsou gut, ale armádní tendry je špína, soudy, arbitráže... a vytendrované boty za 1400 (stát zaplatí 5)kdy na nich prabos dělá zisk celé firmy..


viděl jsem jeho pár pracovních bot (ne army) a po 2 měsících to vypadalo jak taiwan... i pár bot který vydržely rok na stavbě....

.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od štaflík »

Ale houby. Prabos je stále více kvalitní. Ale když si AČR objedná botu za pár šupů s na hovno návrhem, není to vina Prabosu.
Stejně tak šijí kanady pro Bundeswehr a světe div se - jsou vynikající. Dtto jejich civilní boty už IMHO dohnaly Hanwag.
Kupoval jsem teď troje Condoriri od Prabosu (rodině) a sobě Hanwagy Banks (nesedl mi tvar Condorirek) a ty Prabosy jsou udělány pečlivěji, s lepším návrhem a pevnějšími tkaničkami (Hanwag se mi třepí po pár dnech.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

mám zimní vojenský (s mečíkama) GTX Prabosy už asi 8 let a jsem s nima happy...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Fausto
Příspěvky: 22
Registrován: 30.01.2017 18:20
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Fausto »

Souhlasím se Štaflíkem, Prabos není taková hrůza, jak se na první pohled může zdát.
Výhoda výrobců sídlících v ČR je to, že když se něco podělá, jednoduše jim to poštou pošlete na reklamaci a ještě si je vychutnáte. Když je něo vyrobeno ve Vietnamu, tak nevím, kam se to posílá.
A AČR zimní goretexy, o kterých se zmiňuje Serža seženete na Armyburze od 1500,- Kč...
Opice neberem, máme jich dost!
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od samopal72 »

armáda žádné zimní goretexové boty nemá a neměla,to co asi myslíte dnes,je model 2010 s pogumovanou špicí ale to nemá se zimní botou nic společného,nemá to žádnou zateplovací vrstvu,dřív to byl model 2000 ecwcs,opět bez zateplení
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

je mi fuk, jak se tomu říká
celej den na kursu na střelnici, teplota cca +1, sněhový břečky asi tak po kotníky...a v botách celej den jak v pokojíčku
nevím, co bych od nich měl víc chtít...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od samopal72 »

co chtít? aby byly tak měkké jako model 2011,ty poskytnou stejnou službu a není potřeba je rozcházet
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Ludo »

Na svoje trekingove Prabosy sa po 2 rokoch nemozem stazovat, daval som im obcas dost zahul od snehu, cez baziny atd. a noha furt v pohode a nejavia ziadny naznak toho, ze by mali koncit sluzbu.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Matěj »

Už jsem to tu i psal, mám už od roku 2005, své poslední nafasované celoroční vzor 2000, žádný GTX. Vydržely asi necelý rok ve službě, pak spoustu let v civilu na práci a prakticky je mám doteď. Samozřejmě leda na práci a podle toho vypadaji, ale když jsem si je vzal letos z jara do sklepa, kde vytekl kanál, protože jsem jako naschvál nemohl najít gumáky, tak dokonce ani neprotekly. A to mají podrážky sešlapané, celé jsou zvenku odebrané, protože je tahám na tu nejhorší práci, jako třeba betonování. Jo a vím, že na ně všichni nadávají, tak proto to píšu. 8-)
Odpovědět