Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od herman »

Civilně moc nevypadá, teda až na červený kříž. A přes prsa 116 cm? To je na nějákýho chcípáka.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Bradley222
Příspěvky: 5
Registrován: 10.05.2015 18:11
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Bradley222 »

cipis píše:No mě by hlavně zajímalo, jak to poznají ... To dělají testy neprůstřelnosti? Číňan pošle "dummy" a je :)

Napíšu to obecně, v rámci EU je to jedno, to nikdo neřeší, ale taky z EU nedovezeš levnou přilbu nebo balistiku jako z Asie, ale celníci používají software který jim tipuj podle názvu a destinace tipuje zásilky to AD.1 no a přilby a ostatní věci rozlišují podle bezpečnostního skenu a také hmotnosti zboží, takže běžná fejková přilba váží pod 1 kg zatímco klasická přilba váží 1,3 kg a více...
Bradley222
Příspěvky: 5
Registrován: 10.05.2015 18:11
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Bradley222 »

achopsalista píše:bradley, čo vravíš na vyskladanie panelu /z 500 HB hardox/ zo 6ks prekrývajúcich sa - 1mm plechov /uložených v kevlarovom obale, ako by sa to správalo po zásahu 7,62x39 s ocelovým nekaleným jadrom?
tá origoš aramidová kapsa v ktorej sú panely zašité má koľko vrstiev? v prípade že mám kevlar a išiel by som do toho samodomo...
Chtěl jsem ti odpovědět na tu soukromou zprávu, ale nešlo mi to, pokud chceš ten článek okopírovat tak s tím nemám problém, ty úvahy které jsi tam napsal, jsou sice správné, ale aby ta keramika opravdu správně reagovala, musí být na správném podkladě, a to je zpravidla kompozit z aramidu, který má nejméně 9mm a jeho složení je 88% aramid a 12% fenolická pryskyřice, polyethylen musí být okolo 10mm a nejméně 160 vrstev slisovaných za tepla ( cca.110 st C)do sebe a to tlakem lisu okolo 240 tun. . .
Jajkuba
Příspěvky: 3
Registrován: 06.03.2015 10:47
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Jajkuba »

Balisticka odolnost oceli Hardox 450, 400x400x10 mm, cil 50 m

https://drive.google.com/file/d/0B3fjs4 ... sp=sharing

1. 338 LM/FMJ, kolmy dopad, prumer 11.8 mm,
2. 338 LM/FMJ, kolmy dopad, prumer 12.3 mm,
3. 338 LM/HP, kolmy dopad, prumer 20.4 mm zuzuje se na 19 mm,
4. melky vryp (maximum 0.1 mm) – 308 Win/FMJ, kolmy dopad, prumer poskozeneho povrchu 4.5 mm,
5. 338 LM/HP, kolmy dopad, prumer elipsy a = 11.5 mm, b = 20 mm,
6. melky vryp (maximum 0.5 mm), 338 LM/FMJ, uhel dopadu 45 st., prumer elipsy zasazene plochy a = 6.5 mm, b = 9 mm,
7. hluboky vryp (maximum 1.8 mm), 338 LM/FMJ, uhel 30 st. od kolmeho, prumer zasazene plochy 11 mm,
8. 338 LM/FMJ, uhel 15 st. od kolmeho, prumer 11.5 mm.


Naboj s cislem 25 v priloze je ten 308 Win (bez plastu), naboj s cislem 21 je 7.62x39

zdroj: http://aimt.unob.cz/articles/09_02/09_02%20%287%29.pdf

Jo, a zjistil jsem, kde v CR sehnat AR500 platy.
Přílohy
7.62x39and.308Win.png
7.62x39and.308Win.png (252.31 KiB) Zobrazeno 10135 x
Uživatelský avatar
nabu
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od nabu »

tak jsem nedůvěřivě zalovil v zákonech a je to skutečně vyhláška č.85/2014 obsahující seznam a specifikaci vojenského materiálu.
Kdo nemá k dovozu/vývozu povolení a licenci = má smůlu = problém pokud to udělal.

Bod SVMe 13 :
d. pancéřované pláty pro osobní ochranu nebo ochranné obleky a jejich součásti:
1. měkké pancéřované brnění nebo ochranné obleky vyrobené podle vojenských standardů nebo specifikací či srovnatelných norem a pro ně speciálně určené součásti;
Poznámka: Pro účely bodu SVMe 13d) 1 vojenské standardy nebo specifikace zahrnují přinejmenším specifikace ochrany proti šrapnelu.
2. pevné pancéřové pláty pro osobní ochranu poskytující balistickou ochranu úrovně III (NIJ 0101.06, červenec 2008) nebo vyšší, případně ochranu srovnatelné úrovně podle vnitrostátních norem.
c. přilby vyrobené podle vojenských standardů nebo specifikací nebo srovnatelných vnitrostátních norem a jejich speciálně konstruované součásti (tj. skořepina přilby, vnitřní vystýlka a vycpávky).

ALE také se tam píše :

Poznámka 3: Bod SVMe 13c) a d) se nevztahuje na přilby, pancéřované ani ochranné oděvy, pokud svému uživateli slouží pro jeho vlastní osobní ochranu...

Dále se tam píše i o ochranných maskách proti blablabla.
"ochranné a dekontaminační vybavení speciálně určené nebo přizpůsobené pro vojenské použití"
pro civilní ochranné masky, ochranné a dekontaminační vybavení, viz také položku 1A004 na seznamu EU zboží dvojího užití.(tedy možnost použití pro vojenské i civilní účely)
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

No tak vidíš, pro osobní potřebu je to ok :)
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Stenny »

Dobré ráno všem,
potřebuju výstrojní radu. Sháním minimalistický nosič plátů (na styl třeba Condor Sentry), prostě něco, do čeho dám přední a zadní plát a na vazbu pověsím pár sumek. Kompatibilita s batohem atd. nehraje valnou roli (podstatné naopak je, aby se v tom dala slušně zapřít pažba - trojzubcová spona obtisknutá brokovnicí do ramene mi stačila jednou). Jenže ty pláty, co do toho potřebuju dostat, jsou z Kirasy - přední 27x30cm, zadní 28x34cm, což je na většinu plate carrierů moc velké.
Doteď jsem používal jakýsi noname nosič koupený tady na burze, ten ale už odešel do velkého armyshopu v nebi.
Shrnutí:
- plate carrier pro přerostlé pláty
- neomezující zapření pušky do ramene (moc)
- čím minimalističtější design, tím lepší. Kapsa na přední a zadní plát, ramenní a boční popruhy, MOLLE vazba, tečka.
- na barvě moc nezáleží, i když zelená/hnědá by byla lepší než maskáč
- cenová hladina pokud možno nižší, protože to přišlo v nevhodný čas

Tipy?
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

To tam chceš dát jen ty ocelové pláty bez kevlaru? To si nemyslím, že je dobrý nápad ...
A pokud mluvíš jen o kevlarových, tak ty jdou nastříhat :)
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Stenny »

cipis: Jenom pláty v té kevlarové "šlupce", samotnou měkkou balistiku ne.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

Já myslel, že to musí být vždy s tou měkkou ...
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od malajizva »

střepiny z kulky zasekaný v gzichtu, to bude mňamka :shock:
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

No proto jsem se ptal ... Kdyby to byly standalone keramické pláty, tak neřeknu ani slovo, ale ocelová destička, byť "okevlarovaná", tak mi samotná do nosiče moc nepasuje, právě kvůli těm střepinám.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Stenny »

Jeden plát v kevlaru jsme postřelovali. Ta "šlupka" funguje celkem spolehlivě - od toho tam koneckonců je. Měkká balistika se dává pod plát, takže fragmenty ze střely roztříštěné dopadem na plát stejně nemá jak zastavit. Ergo pokud by kevlarové kapsy nefungovaly, tak je každá vesta s ocelovým plátem a bez dobře udělaného kevlarového límce rozsudek smrti (při zásahu do vrchní půlky plátu se štěpiny střel smekaly často směrem nahoru).
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

Proto se tam taky dává měkká balistika s límcem, protože nejvíc je ohrožený krk a hlava. A ani to moc nepomáhá.
Jak jsi to zkoušel, abys poznal, že to nešlo do boku?
Tak jak tak bych do té ocele nešel, spíš do keramiky.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

Možná je to hloupý dotaz, ale nedal by se problém odražených fragmentů řešit tvarem toho plátu?
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Stenny »

cipis: stříleli jsme na dva pláty, jeden jsme "oblékli" do staré džínové bundy, abychom viděli, kam půjdou fragmenty. Plát jsme potom na zemi opřeli o poleno tak, aby střely dopadaly +- kolmo. Pokud šly zásahy mimo středovou osu, tak se střepiny střel smekly často bokem (plát není rovný, ale vypouklý), ale zásahy na horní třetinu/polovinu většinou udělaly pár dírek i směrem nahoru, ať sedly kamkoliv.
Když měl plát kevlarovou košilku, tak se nám ji podařilo proděravět akorát tak, že jsme plát střelili pod dost velkým úhlem, aby se střela neroztříštila, ale jenom smekla po plátu a proletěla kevlarem komplet.
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od SWED »

Zdravím.Mám dotaz na Admina.Několikrát jsem zde přepisoval elaborát na téma ocelové pláty a balistická ochrana.Zkušenosti snima ,konstrukce,úprava,výroba... a ani jednou po stisknutí odeslat se text neoběvyl na stránkách a žádalo to po mě nové přihlášení.S pozdravem SWED.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

Zkopíruj si to do schránky, než to odešleš. Třeba to píšeš tak dlouho, že se ti to odhlásí ...
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od SWED »

Děkuji za radu,zítra to zkusím.dnes už na to nemám energii.SWED
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Mirda.85 »

Napadlo někdy někoho nebo zkoušel někdo, na balistický ocelový plát přilepit například gumu? Napadlo mě, že by šlo na plát přilepit například gumu z pásového přepravníku. Jedná se o asi 1 cm tlustou gumu, kdy si myslím, že střela by prošla přes gumu do plátu kde roztříští, ale samotné střepiny by z důvodu přilepené gumy již po plátu nemohly sjet, ale silná a pevná guma by je měla zadržet.
Odpovědět