Tekutá strava typu Soylent (kromě many)

Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Tekutá strava typu Soylent (kromě many)

Příspěvek od Del-in »

Pravidelně objednávám na svetplodu.cz a párkrát jsem vzala proteinový prášek, mívají tam různé, vždy tedy rostlinné. Vyzkoušený 50% mandlový byl luxusní chuťově. Naposledy dýňový, ale ten zatím čeká na ochutnání. Snad to nebude bráno jako reklama...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Tekutá strava typu Soylent (kromě many)

Příspěvek od PeFi »

jameson363 píše: 20.12.2021 2:28 Bacha na ten hrachovej protein. Z moji zkusenosti je hrachovej protein chutove jen pro opravdovy vegan fanatiky.
Já jsem kdysi dostal hrachový jako reklamní vzorek a tam se chlubili, že chuť je nyní již přijatelná, nicméně netuším co to bylo za výrobce. Ale chuť přijatelná skutečně byla, nicméně to asi není u hrachu samozřejmost.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Tekutá strava typu Soylent (kromě many)

Příspěvek od Martysedlak »

K proteinům v těchto výrobcích. Chcete-li kompletní bílkovinu (všechny esenciální aminokyseliny v náležitém poměru) máte tyto možnosti:

1) použít sóju - sojová bílkovina je plnohodnotná, nevýhodou je velký výkyv kvality sójových bobů podle původu pěstování rezidua herbicidů, u GMO (většina světové produkce) přímá aplikace glyfosátů v porostech sóji - ostatně první GMO plodina byla Monsanto sója rezistentní k rundupu)

2) kombinace několika druhů rostlinných bílkovin ( hrách, rýže) zde je obtížnější trefit správný poměr, je zde veliká variabilita v rámci jedné plodiny dle odrůd.

3) použít živočišný zdroj - mléčnou bílkovinu, vaječnou.

Proto mnoho (většina) výrobců používá sóju - je to jednoduché nemusím řešit poměr aminokyselin, doplňovat chybějící es. Aminokyselinu a může se udělat produkt vegan.
Hrachová bílkovina plus (většinou rýže) se používá do produktů pro lidi kteří mají problém že sójou (poruchy štítné žlázy...) Tyto výrobky nejsou tak chutné jak že sójou.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Tekutá strava typu Soylent (kromě many)

Příspěvek od jameson363 »

https://www.simplymix.cz/simplymix-komp ... a-prichut/

Nezkousel jste nekdo tohle? Za aktualnich 360kc (6000kcal/3dny) mi to prijde cenove hodne zajimave, ackoliv predpokladam, ze doma bych to umichal mozna jeste levneji.

Skladba vitaminu neni idealni, ale tak dat si k tomu par vitaminu bokem neni problem, jde mi o rozumnej zakladni koktejl.
Odpovědět