Filtracni lahev - Water-to-Go

Odpovědět
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Filtracni lahev - Water-to-Go

Příspěvek od neilz »

Zdravim, pouziva nekdo tuto lahev? dle dostupnejch informaci se mi to zda az podezrele moc dobre, momentalne pouzivam sawyer micro + aquasteril coz si myslim ze je nejlepsi reseni az na foltraci kovu ale reseni all in one by mi vubec nevadilo.

https://water-to-go.cz/
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Filtracni lahev - Water-to-Go

Příspěvek od jerry.mysak »

ahoj
všechny tyhle věci už z principu moc nefungují. Aby to bylo k něčemu, tak potřebuješ reverzní osmozu, která je dost náročná na energii.

Když jsem na čundru, tak si o vodu řeknu ve vesnici přes kterou jdu. Vasnicou jsou v čr co 10 km.
Já piju vodu z potoků co tečou lesem bez filtrace. Maximálně se z toho poseru
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Filtracni lahev - Water-to-Go

Příspěvek od DanBlack »

Na odstranění pachutí z pitné vody to jistě funguje dobře... :ugeek:

Odkazy na ofiko reporty z laboratoří jim nefungují, nějaké schéma/složení filtru jsem taky nenašel.
Tak jsem kouknul aspoň na to infovideo - tvrdí cosi o nanotechnologiích.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Filtracni lahev - Water-to-Go

Příspěvek od Ulfhednar »

Přijde mi to principielně nešťastne. Nosit s sebou znečištěnou vodu, hlavně v teple, je nesmysl. Bakterie se v tom budou v teple množit více než exponenciální rychlosti, jak by řekl Micík. Naberu vodu, za pár hodin tam mám řádově více bakterií, a pak to budu filtrovat? Není lepší ji přefiltrovat hned? Případně pak ještě jednou, před konzumací, pokud dlouho stála? Sawyer Mini či Micro.je podle mne lepší volba.
Óðinn á yðr alla
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Filtracni lahev - Water-to-Go

Příspěvek od neilz »

vsechny tyhle filtry ale funguji tak ze musis nosit kontaminovanou vodu a foltrujes si ji vzdy az pri uziti jinak to delas spatne protoze presne jak pises, vzdy neco projde a to se zacne extreme rychle pak mnozit pokud to hned nevypijes
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Filtracni lahev - Water-to-Go

Příspěvek od Alstratt »

Stale Sawyera pouzivam ale tu vetsi variantu co filtruje i nektere viry a nekdy spolecne s uhlikovym filtrem pridavnym na jina znecisteni pokud by se stalo ze budu brat vodu nekde kde hrozi i jine znecisteni. Kdyz uz si to clovek prefiltruje je lepsi si tam pak este hodit/nakapat chemii pokud dotycny chce aby mu dele vydrzela ta voda. Dit to nezabere zadny cas hodit do te vody este neco a nemusi pri tom ani nikde zastavovat. Jednoduse naberu vodu, napojim, jdu a po ceste se to samo prefiltruje nebo az se zastavim nekde na udelani si jidla apod.

Zajimave muze byt i toto k tomu, jen ja nosim ale jiny vodni vak a to Hydrapak ale na hadicky by to melo jit asi i tak napojit.

http://bushcraftportal.cz/2020/12/hadic ... onvertube/

https://www.bushcraftshop.cz/3408-hadic ... nvertube-1
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět