Doma dělané MRE

drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Doma dělané MRE

Příspěvek od drigon »

Dobrý den.
Včera jsem se u nás v Albertu díval na toustove chleby. Ten od Penamu plesniví fakt rychle. V regálu jsem našel tři plesnivé balíčky, trvanlivost ještě přes týden. Ukázal jsem to obsluze, bylo vidět že jsou z toho otrávení. Podle nich celkem běžná věc, když si bude zákazník stěžovat, nebo přijde hygiena akorát dostanou flastr. Ale s vedením to nehne.
Holt, kdo nekouká tak se z těch "evropských dotací" po.ere. A to doslova.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Doma dělané MRE

Příspěvek od Ježura »

Já si jsem do doma dělaného MRE zařadil proteinový chleba od Mestemacheru. Sice je trochu dražší a 250 gramů stojí cca 40Kč. Sice nevím co do toho dávají ale chleba má roční dobu spotřeby.
https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ ... 40x540.jpg
Spes non confunditur - naději nelze zničit
In vino veritas...in pivo taky..
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Doma dělané MRE

Příspěvek od Grunt »

K chlebu dodám, že u našich BDP se nepoužívají klasické atomkrekry ale extrudované a pufované výrobky („polystyreny“), neřeknu přesně od koho ale myslím že se to dělá z kukuřice a pšenice a že jsou docela kladně hodnocené. Nechci tady dělat reklamu ale konkrétně u nás je těch výrobků víc. Třeba knäckerbroty (nebudu jmenovat přesný výrobek, ale dodám že ty červené a ne kulaté) jsou velice dobrá náhrada, mně to chutná i v rámci běžné dennodenní konzumace a i rozdělené to vydrží docela dlouho protože je to suché jako sahara. No a pokud ne tyhle tak ještě docela dobré jsou žitné celozrnné chleby. Ty se zase při hodu na nepřítele dají použít jako docela účinná zbraň (při zásahu do hlavy je to jistota).

Nicméně mám úplně jiný dotaz: Nemá někdo páru kde by se dali sehnat méně dostupné součásti z běžného KDP? Tím myslím hlavně chemický ohřívač, nebo třeba ten ohřívač na tuhý líh (vše úhledně zabaleno vč toho plechu). Já mám pocit že i ty hlavní chody nebo třeba čokoláda není úplně běžně k sehnání na trhu, ne? Dá se to vůbec někde legálně koupit?
shinigami
Příspěvky: 50
Registrován: 16.10.2014 21:40

Re: Doma dělané MRE

Příspěvek od shinigami »

Grunt píše: 16.02.2020 20:37 Nicméně mám úplně jiný dotaz: Nemá někdo páru kde by se dali sehnat méně dostupné součásti z běžného KDP? Tím myslím hlavně chemický ohřívač, nebo třeba ten ohřívač na tuhý líh (vše úhledně zabaleno vč toho plechu). Já mám pocit že i ty hlavní chody nebo třeba čokoláda není úplně běžně k sehnání na trhu, ne? Dá se to vůbec někde legálně koupit?
Chemicky ohrivace doda strejda google, treba

https://www.armed.cz/bezplamenny-ohrivac-mre/

nejsou ale uplne nejlevnejsi...
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Doma dělané MRE

Příspěvek od colek »

Grunte,liháč koupíš v každým armyšopu.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Doma dělané MRE

Příspěvek od Grunt »

Boží cena. To už radši MRE, vyhdodit jídlo a nechat si žvejky a vyjde to skoro na stejno. Ano liháč a urotropin koupím i u nás v železářství, ale rozhodně ne ty kulaté tablety přímo s takovým tím plechem, vše vodotěsně zabaleno. Já mám pocit že s k tomu dodávají i sirky zatavené v nějaké fólii, ne?
Odpovědět