Mana

Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Mana

Příspěvek od bivoj »

2 Ray - Možná by tady měl být i název toho videa, který tak nějak i reflektuje můj pohled na celou tuhle předraženou opičárnu:

Tekuté jídlo Mana – Nejhorší výmysl moderní doby
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mana

Příspěvek od dracekvo »

Já se plně ztotožňuju s tímto komentářem pod videem.
Osobne nemam nic proti tomu produktu a ani proti cene. Cisto subjektivna vec. Ak mi nieco prekaza tak iba marketing v ktorom sa snazia beznym laikom vsunut myslienku ze sa jedna o nahradu tuhej stravy a este k tomu zdravu. Cize bezne jedlo je nezdrave a tento produkt je lepsi ? A ako si spravne uviedol, nie je to iba o latkach obsiahnutych v produkte. Je to omnoho sirsia problematika. Takze mysliet si ze MANA moze byt plnohonotna nahrada beznej stravy je dost hlupe. Zomriet nezomriete, no rozhodne to nebude pre vase telo zdrave.
Dokonce když sem měl ještě facebook, tak se jeden z těch jednodušších lidí na mana klubu chlubil tím, jak tím pravidelně futruje svoje dítě, aby bylo strašně zdravý.
Tento produkt nemám rád a plivu na něj všude kde můžu.
Ale jen kvůli reklamně, kde se snaží lidi, kteří nejsou nadaní zjišťováním informací na netu oblbnout a vnutit jim názor, že je to hyper zdravá strava budoucnosti. Jakou znají ze scifi filmů.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Mana

Příspěvek od Ray »

Mě zaujala třeba ta část s vypíchnutou využitelností hořčíku. Trošku jsem pogooglil (nerad argumentuju jednou zaslechnutou informací) a opravdu je ten rozdíl mezi jeho zdroji dost zásadní. Oxid hořečnatý <10%, bisglycinát hořečnatý až 80%. A v Maně je právě první zmíněný zdroj, jak jsem tu ve vlákně zjistil v jednom odkazu. Ne že by to bylo zásadní a směrodatné, ostatně kolik toho do sebe člověk dostane v běžné stravě, ale trošku to napovídá o tom, jak moc v tom vehementně propagovaném supernápoji záleží na surovinách.
To není hate. Člověk by neřekl ani popel, pokud by to nevydávali za něco převratného, nebo tam alespoň tučně nepsali, že je to "nutričně kompletní" - protože už tohle je v podstatě lež. (viz třeba ta otázka vstřebávání Mg)

Já to vidím následovně:
Dnešní doba různých trendů a sociálních sítí takovým projektům hodně přeje. Lidi se chtějí různě vymezovat, žít správně a mít pravdu, aniž by je zajímalo, jestli ji skutečně mají. Pak stačí fajn marketing a "cílovka" se na výrobek vrhne. A pak než aby přiznala, že to vlastně až tak ultimátní záležitost není, zachová se často zcela opačně, aby neztratila tvář.

Ačkoliv to mají registrované jako "úplnou náhradu jídla" a ne doplněk stravy, v mých očích to nikdy nic víc než právě ten druhý případ nebude. Už jen kvůli negativům, které může přinést jen samotná dlouhodobá konzumace tekuté stravy.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Mana

Příspěvek od Hdm »

Mana je IMO vhodná pro nestandardní situace.
Například:
Kamarád na tom byl asi 14 dní po operaci čelisti a měl zdrátovanou pusu, tak to pil a přežil :-D

Pitím many se lidé ochudí o tu příjemnou část stravování, v klidu si sednout, požvýkat, popovídat + chuťový zážitek. Mana je něco na způsob kelímku s kafem v ruce každý den v MHD "protože nestíhám, voe". Pro běžný život je to podle mě akorát póza, nic víc.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mana

Příspěvek od Lyster »

Právě na mě z reklamy vyskočilo něco na způsob MANY, neznáte někdo?
Pokeat
https://www.pokeat.cz/?utm_source=sezna ... na%20cesty
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mana

Příspěvek od dracekvo »

Hdm: vidíš to, a kdyby nebyla mana, tak by umřel hladem :)

No nevím, dřív se lidi co nemohli kousat krmili jako malé děti. Tj. vše rozmyxované od vařené zeleniny až po br. kaši s kuřetem. Ze sladkého tu máme třeba krupičnou kaši, přesnídávky atd...

Tělo je stavěné na to, aby si vzalo pořebné látky z jídla. Ale většinou se toho účastní nějaké vedlejší látky a bez nich není tělo schopné tuto konkrétní věci využít.
To že je v maně, RNG a dalších chemickejch nesmyslech vše co tělo potřebuje ještě neznamená že to tělo je schopné využít.

RNG je nejlevnější a prezentuje se jako nouzový prostředek. Mana a pokeat a podobné srajdy jsou na oznámení na čoi, protože podle mě je to klamání spotřebitele.
Rozhodně se nejedná o plnohodnotnou náhradu stravy a zdravou už vůbec ne.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mana

Příspěvek od Hohepa »

Lyster píše:Právě na mě z reklamy vyskočilo něco na způsob MANY, neznáte někdo?
Občas to kupuji synátorovi k svačině, jen se to jmenuje Hamánek a stojí cca 30 kč
:rofl

firma pokeat "vyrábějící" je v rejstříku zapsaná 9. října 2017
Předmět podnikání: Pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor
Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona

Jo to budí dojem solidního výrobce potravin
navíc pro rozpadlíka to je nevhodné neb to má jen šestiměsíční trvanlivost. :devil
castiel
Příspěvky: 3
Registrován: 13.06.2019 15:03
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mana

Příspěvek od castiel »

dracekvo píše:Rozhodně se nejedná o plnohodnotnou náhradu stravy a zdravou už vůbec ne.
O plnohodnotnou by se jednat melo, jinak by dostali certifikace ktere maji. Jeslti je to zdrave, nebo jaka je kvalita potravim uz je jina otazka...
https://www.memento-historia.cz - webový magazín o dávné historii
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mana

Příspěvek od Hohepa »

hele mají někde na těch stránkách ony certifikace ?
Já je nenašel. :(
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Mana

Příspěvek od golem »

Tož on ten S.B.F. píše že jinak by je dostali, tak je asi nedostali... :-D
castiel
Příspěvky: 3
Registrován: 13.06.2019 15:03
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mana

Příspěvek od castiel »

Hohepa píše:hele mají někde na těch stránkách ony certifikace ?
Já je nenašel. :(
Na jejich strankach je taky nemuzu najit. Ale 100% to maji, protoze pojem "nahrada jidla" je jednoznacne speifickovany a nemohli by s tim operovat, to uz by si na ne davno nekdo doslapl.
https://www.memento-historia.cz - webový magazín o dávné historii
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mana

Příspěvek od Hohepa »

Fakt by nemohli? :chuckle
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mana

Příspěvek od Hohepa »

Konkurence a velmi pravděpodobně i inspirace produkt MANA na svém webu píše
Mana Prášek i Mana Drink jsou založeny na více než 44 klinických studiích některých surovin či v nich obsažených vitaminech, minerálech a jiných nutrientech našeho produktu. Tyto klinické studie byly podkladem pro vědeckou komisi při EFSA (Evropská agentura pro bezpečnost potravin), která posuzovala pro legislativní účely věcnou správnost navrhovaných zdravotních tvrzení různých nutrientů. Suroviny použité v Mana Prášku i Mana Drinku a jejich obsah vitaminů, minerálů a nutrientů v nich nás opravňují k uvedení zdravotních tvrzení, která byla vědeckou komisí při EFSA schválena a níže je uvádíme. Mana Prášek i Mana Drink dále zakládáme na dalších vědeckých stanoviscích EFSA a WHO (Světová zdravotnická organizace), která vždy vycházejí z aktuálních klinických a jiných studií a reflektují současný stav poznání.

Jsme první a jediný výrobce tohoto typu stravy, který je schopen taková tvrzení deklarovat.

Pod odkazem na naše klinické studie následuje seznam obsažených nutrientů. Z jednotlivých surovin se můžete prokliknout na zdravotní tvrzení, která byla EFSA schválená. Zdravotní tvrzení poukazují na prospěšnost zdravého životního stylu.
Tedy taky nikde scan certifikátu s razítkem, ale alespoň něco ....
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Mana

Příspěvek od jameson363 »

Slozeni a vyuzitelnosti latek bych se nebal, veril bych jim, ze to maj otestovany dobre.

Ja mam s Manou nejvetsi problem s tim, ze se toho clovek proste nenaji. Najedl by se toho nekdo, kdo ma smulu, musi jist jen Manu, je zvyklej a ma zcvrklej zaludek. Pri kombinace s normalnim jidlem je to proste nepouzitelny. Date si manu, za chvili hlad jak zmrd, dofutrujete se normalnim jidlem a ztloustnete.

Nadruhou stranu co je fajn je pouziti v pripade zdravotnich problemu. At uz vyse zminena zadratovana ci rozrezana huba, zazivaci obtize atd.

Dal je to super na pomer kalorii a zivin vuci hmotnosti nekam do prirody.

Nic vic, nic min.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Mana

Příspěvek od golem »

Hohepa píše:Konkurence a velmi pravděpodobně i inspirace produkt MANA na svém webu píše
Mana Prášek i Mana Drink jsou založeny na více než 44 klinických studiích některých surovin či v nich obsažených vitaminech, minerálech a jiných nutrientech našeho produktu. Tyto klinické studie byly podkladem pro vědeckou komisi při EFSA (Evropská agentura pro bezpečnost potravin), která posuzovala pro legislativní účely věcnou správnost navrhovaných zdravotních tvrzení různých nutrientů. Suroviny použité v Mana Prášku i Mana Drinku a jejich obsah vitaminů, minerálů a nutrientů v nich nás opravňují k uvedení zdravotních tvrzení, která byla vědeckou komisí při EFSA schválena a níže je uvádíme. Mana Prášek i Mana Drink dále zakládáme na dalších vědeckých stanoviscích EFSA a WHO (Světová zdravotnická organizace), která vždy vycházejí z aktuálních klinických a jiných studií a reflektují současný stav poznání.

Jsme první a jediný výrobce tohoto typu stravy, který je schopen taková tvrzení deklarovat.

Pod odkazem na naše klinické studie následuje seznam obsažených nutrientů. Z jednotlivých surovin se můžete prokliknout na zdravotní tvrzení, která byla EFSA schválená. Zdravotní tvrzení poukazují na prospěšnost zdravého životního stylu.
Tedy taky nikde scan certifikátu s razítkem, ale alespoň něco ....
Jinými slovy: na základě obsažených vitamínů, minerálů a nutrientů a na základě obecných poznatků o jejich užitečnosti tvrdíme, že náš produkt obsahuje užitečné složky. Zároveň doufáme, že nějaký rejpal nepřijde s dotazem na vyváženost a komplexnost jejich skladby a na jejich biologickou dostupnost, protože to by byla rána pod pás.
Apropo, zkoumá Evropská agentura pro bezpečnost potravin, jestli je vhodné se živit pouze touto jednou potravinou, nebo zkoumá pouze to, jestli ta která potravina není zdravotně závadná? Platí opravdu "co tě nezabije, to tě posílí"?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mana

Příspěvek od Hohepa »

Vodpovídal jsem na toto ,
castiel píše:
Hohepa píše:hele mají někde na těch stránkách ony certifikace ?
Já je nenašel. :(
Na jejich strankach je taky nemuzu najit. Ale 100% to maji, protoze pojem "nahrada jidla" je jednoznacne speifickovany a nemohli by s tim operovat, to uz by si na ne davno nekdo doslapl.

takhle podané to vytrháváš z kontextu , nehájím ani jeden z těch sračkoproduktů .

Jen je tady vidět že mana se díky dobré PR prosadila na trhu pro Hipster nebo yuccie* a tak se na této módní vlně , snaží přiživit další "příživníci".

* Young Urban Creative https://cilichili.cz/blog/jste-hipsteri ... ci-yuccie/
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Mana

Příspěvek od golem »

Vyjádřil jsem svůj dojem z toho jejich reklamního textu, jestli něco hájíš nebo nehájíš opravdu neřeším. Je-li toto pro tebe vytrhávání z kontextu, tak budiž... :)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mana

Příspěvek od Hohepa »

V pohodě :yes
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Mana

Příspěvek od Rafael »

Jen odkaz na článek na který jsem narazil.
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/m ... omika_svob
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Milan.Jandacek
Příspěvky: 1
Registrován: 08.08.2019 10:58
Pohlaví: muž

Re: Mana

Příspěvek od Milan.Jandacek »

Zdravím, právě teď hledám jídlo, které bych si mohl vzít sebou do přírody a nemusel ho nijak připravovat.. bez ohně i další věcí. Přemýšlel jsem o maně, ale po tom co tady čtu, tak bych asi nikdy nezvolil něco jiného.. Napadlo mě nějaký produkt z proteinové diety.. i když sám nijak tyhle věci nepodporuji. Ale na krátkou dobu by to nemohlo být účinné nemyslíte? Našel jsem něco takového https://www.vyblij.cz/hubnuti/proteinovy-koktejl/ je to prakticky klasický protein, ale obsahuje ještě další látky a vitamíny.. jsou tam teda převážně bilkoviny takže sacharidy bych musel doplnit ještě jinak, ale zdá se mi to jako nejhorší volba.

Spam. Ban. Fab
Odpovědět