Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od zumpar »

Toto patri asi k vrcholom slovenskeho konzervarenskeho priemyslu. Osobnu skusenost mam s masom na hriboch a zbojnickou pochutkou. Pevneho podielu je pomenej, ale nie je to ziadny skorobovy zlepenec. Omacky je dost. Takze odporucam doplnit ryzou:
http://www.novofruct.sk/?page=produkty&id=7

Skusenost mam i s konzervami rady Veselá pastýřka:
http://www.nakupdomu.cz/potraviny/steri ... escription

Ceny su vyssie, nez ostatne konzervy. Primesi a konzervanty takmer ziadne.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od sigmark »

fazle červené ve slaném nálevu Bonduelle, mohu doporučit. s cibulí a kouskem uzenýho boku mi zprijemnily vecer ( i rano:-) )
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Milli »

Přeji hezké sobotní odpoledne Rozpadící,
a taktéž zdravím Štaflíka, kterému se po mně už stýskalo.

Pravdou je, že mám teď hodně práce a nevěnuji se Rozpadu, tak jak bych chtěl. Večer během půlhodinky prolétnu Vaše příspěvky, ale k psaní aby to mělo smysl, potřebuji trochu více času.

Nicméně, aby jste neřekli, že na vás zapomínám, mám pro vás dva dobré tipy. Jistě všichni znáte vaničky Hamé Babice se ztvrdlým rizotem, z našich armádních potravinových dávek KDP a BDP. Málokdo však ví, že v německých potravinových řetězcích např. Real se tyto vaničky dají koupit v nepoměrně lepší kvalitě a nižší ceně. Ty na fotografii stojí okolo 1 eura, nejlepší jsou krůtí medailonky a špenátový eintopf. Viděl jsem tam tak 20 variant jídel, možná i víc.

Druhý tip jsou špekové knedlíky, kterými jsem neuvěřitelným způsobem zaskočil přátele na vodě. Jsou to sáčky s granulátem. Hodil jsem je do ešusu s vodu z řeky, a nechal nabobtnat. Mezitím jsem osmažil cibulku, ohřál pytlík zelí a na závěr uvařil knedlíky. Nevěřili vlastním očím, jídlo je za půl hodiny hotové a jsou fakt vynikající.

Takže tip pro vás, co se pracovně pohybujete po Německu. Zkuste ochutnat německé vaničky a špekové knedlíky, stojí to za to.

Přeji všem hezký víkend
Přílohy
vanicky.JPG
knedlíky_1.JPG
knedlíky_2.JPG
knedlíky_3.JPG
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Milli> d. za tip, muzes pro uplnost dodat jake se tam pohybuji data spotreby (a gramaze) at mame predstavu kam to zaradit?
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Milli »

Hezké nedělní odpoledne Rozpadlíci / Kolapsníku,
vaničky jsou rozměrově identické s těmi, které znáte z KDP /BDP tj. 300 gramů. Datum spotřeby konec roku 2014, tj. skladovatelnost dva roky. Možná bych měl dodat, že BUSS dělá celkem slušnou nabídku –topfů, bohužel v plechu.
Více na http://www.buss.de/fertiggerichte_schale.html.

Dehydrované houskové špekové knedlíky mají "suchou" hmotnost 200 gramů a v krabici je šest knedlíků. Datum spotřeby konec roku 2013, tj. skladovatelnou jeden rok. Pro doplnění v těch krabicích se prodávají se tuším čtyři druhy knedlíků (klasické, se smaženou cibulkou, s žampiony a pažitkou, a již citované špekové), špekové jsou asi nejlepší.
Více na http://www.pfanni.de/produkte.

Hezký zbytek dne
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od kusna »

NĚMECKÁ VEPŘOVÁ KONZERVA-GUT PONHOLZ(PRODEJNA NETTO)

Po otevření normální vůně,opravdu obsahuje maso,nálej stejně slaný jako u nás a chuťově se známkou jedná mínus...V podstatě doporučuji,cenově 300 gr za 25 Kč a trvanlivost do 01/2017
Přílohy
DSC00377.JPG
DSC00378.JPG
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od escibe »

CZ Lidl vs. DE Lidl (napravo). Vím proč tady už dva roky nekupuji nic k jídlu
Přílohy
482945_155629977920068_932073696_n.jpg
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od maci »

Já bych to poslal Lidlu, ať se vyjádří. Proč v konzervě z ČR je našlehaná šlichta pro prasata a v Německé kousky masa? :shock:
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

?Proc by se mel Lidl vyjadrovat?
EU komis jiz jasne rekla, ze pancovani stejnych vyrobku napric unii (cocacola, cokolady, ..), tedy odpad pro nuzaky lec ve stejnem "zapadnim" obalu je zcela kosher a toto sizeni se uz pomalu presouva do jadra jako Nemecko, nejdrive samozrejme do tech nejhorsich diskontu v DDR, pak postupne i do tech zatim normalnich. Proste zijes/zijeme v pred-koloniich, bez prava a zastani, smarja co je tezkeho na tom pochopit..

ps a co na to teprve takovy bangladesani ci nigerijci, cely zivot na toxicke skladce, proste si nevazime ani toho co zatim mame :twisted:
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od felix5 »

pokud odepíšou tak jen něco ve smyslu že požadavky na chuť se u jednotlivých národů liší a tak se obsah snaží přizpůsobit přímo na míru... :lol: nebo nějaký jiný keci kterejma z lidí dělaj akorát debily .

Edit : dnes sem testnul paštičku od hamé , takovej ten nejmenší plech za 11kč . chuťově dobrá jen škoda že v ní je 20% masa . taky mi přišlo nepřiměřený množství chlupů uvnitř - pravděpodobně dáno tim že zbylej obsah tvoří právě jen kůže a tuk ale aď sem hledal sebevíc byla to paštika s největšim podílem masa na krámě asi od 4 výrobců což mi přijde vážně k pláči.
foto obsahu je hned po otevření (nic neujedeno)
xx.JPG
xx.JPG (11.18 KiB) Zobrazeno 22991 x
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od SharKhan »

Tommy píše:Tak jsem se taky rozhodl otestovat někým zatracovanou a někým vychvalovanou hranatou konzervu od Oldenhauser. Po otevření vypadal obsah celkem hezky. Bylo v ni minimum tuku a rosolu. Po vyklepnuti na prkenko, nakrajeni a opeceni mi to celkem chutnalo. Je to něco mezi "lančmítem" a namletym veprovym ve vlastní stave. Sice mi to přišlo trochu slanejsi, ale já moc nesolim. Celkove jsem byl spokojeny, jedla to i přítelkyně, která konzervy a celkove maso moc nemusí.

...

Omlouvám se za korekci, jsem na telefonu
Môžem potvrdiť vyššie uvedené. V Lidli na Slovensku celkom OK.

Taktiež tú veselou pastýřku, celkom slušné konzervy.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od miculas »

Ví někdo, jaká je cena výše uvedeného Oldenhauseru u nás a v Německu?
Edit: do toho Lidlu klidně napíšu, jen nevím, jaké je označení konzervy u nás.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Frank »

Taky by mě zajímalo označení konzerv, co kdyby se ty dobré u nás taky občas toulaly :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Vlákno lehce pročištěno.
Uživatelský avatar
omaha
Příspěvky: 84
Registrován: 09.01.2012 17:40

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od omaha »

Další test konzerv, tentokrát "Mexikanischer Bohnentopf" z Kauflandu SRN, netuším zda je dostupný i u nás. Po otevření nepříliš výrazná vůně, za studena i docela mrtvá chuť. Po ohřátí se chuť rozbalila a dá se říct, že je to příjemné, mírně pálivé jídlo. Ale má to háček! Celá porce prošla důkladným ohledáním a pozor! V celé plechovce není jediný kousek masa, jen sedm kousků sojové náhražky! :devil Takže verdikt zní, sežratelný to je, ale nepotěší.
Přílohy
test2.jpg
test1.jpg
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od zumpar »

Toto adresujem vsetkym recenzentom: nechcem rypat, ale skor, nez (rozmazane mobilove )fotky by potesilo zlozenie. Viem, ze je to pracnejsie, ale myslim si (a snad nie sam), ze je to vyuzitelnejsie. Ked bude hlad, zozere sa aj jedlo, co vyzera ako zo skolskej jedalne. Dolezite je, ci vdaka zlozeniu nebude mat clovek traviace tazkosti alebo neprijemnu alergicku reakciu.
Predsa len, ked je clovek hladny, smadny, vycerpany alebo podchladeny, tak mu uskodi aj suchar s Majkou. Sam mam neprijemnu skusenost s konzervou Oldenhausera.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Kocour »

escibe píše:CZ Lidl vs. DE Lidl (napravo). Vím proč tady už dva roky nekupuji nic k jídlu
No to je přesně ono! Psal jsem to tu někdy dřív, ale escibe pěkně zdokumentoval srovnání obou verzí.

Jenže před zhruba létem 2012 se tu prodávala konzerva identická s tou napravo! Kupoval jsem si je několik let v CZ. Loni v srpnu jsem si koupil asi dvě na výjezd do Slovinska, jenže když jsem je tam otevřel, vypadaly jako ta vlevo. Vyhodil jsem to, protože jsem si myslel, že se nějak zkazily :?
čičmundík
Příspěvky: 69
Registrován: 23.12.2012 21:05
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: střední Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od čičmundík »

Tak taky něco přidám
2013-03-06 11.04.41.jpg
Výběrový džem dle domácí receptury Jahoda 375g. Země původu: Srbsko, výrobce FoodLand
Složení: Jahody 65%, cukr, citronová šťáva. Pro vyrobení 100g výrobku použito 97g ovoce. Energetická hodnota 100g výrobku: 1000KJ. Bílkoviny 0,8g, tuky 0,1g, sacharidy 57,9g. Skladujte v suchu a chladu při teplotách 0-28C. Po otevření v ledničce a sežrat do tejdne. Trvanlivost do 29.6.2014, tedy tak rok a půl. V ČR prodává Billa za 59,90. Jahodu jsem zatim nechutnal, ale dneska ráno jsme dobaštili tu samou, akorát meruňkovou a musim říct že skvělá! Se srágorama za dvacku z Alberta se to nedá srovnat, tady člověk vidí, že jí opravdu ovoce!
čičmundík
Příspěvky: 69
Registrován: 23.12.2012 21:05
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: střední Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od čičmundík »

A ještě jedna dobrota
2013-03-06 11.12.01.jpg
Švestkový kompot - švestky půlené. Hmotnost obsahu 680g, hmotnost pevného podílu 385g. Země původu: Maďarsko, vyrábí Zafer, v ČR prodává Billa za 32,90kč.
Složení: švestky půlené, pitná voda, cukt, antioxidatn kyselina citronová. Skladovat při teplotě 0-25C, po otevření v ledničce do 10C. Trvanlivost 3 roky.
Kompot výbornej, zejména přítelkyně se po něm může utlouct!!! :lol:
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od maci »

Když děláte testy konzerv, tak by to chtělo uvádět čísla šarže. Po přečtení několika recenzí jsem koupil v Lidlu vepřovou konzervu a byl to humus. Byla to konzerva v akci a ještě že jsem jich nekoupil více do zásoby.
Odpovědět