Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od bacil »

Kde jsi ho koupil, ještě jsem tuhle "značku" neviděl.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Ray »

Globus.
Navíc, tohle je tuňák žlutoploutvý (thunnus albacares). Podle D-testu "ten pravý" tuňák z rodu Thunnus :)
RioMare má Euthynnus (katsuwonus) pelamis (podle netu), takže by se dalo říct, že vlastně za víc peněz méně muziky.

viz D-test
Identifikace tuňáka
Nespokojte se s tím, je-li v názvu konzervy napsáno tuňák. Jejím obsahem může totiž být jak tuňák pravý, tak tuňák nepravý. Ti opravdu praví tuňáci jsou z rodu Thunnus, ti nepraví z rodů Sarda a Euthynnus. Mezi pravé tuňáky byl navíc přiřazen tunec pruhovaný z rodu Katsuwonus – Katsuwonus pelamis, se kterým se můžete v konzervách nejčastěji setkat; dělení tuňáků dle nařízení Rady (ES) č. 1536/1992.
Cena kolem 50 kč za těch 185g. Ještě zbývá ho otestovat v oblíbené a lahodné tuňákové pomazánce mé ženy a pak už na RioMare ani nesáhnu :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Serža »

myslím, že FiveStar jsem viděl i v Albertu...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od bacil »

No kdysi se jako pravý tuňák uváděl Skipjack (tedy pruhovaný - Katsuwonus) ale bylo to předtím, než Kaiser začal se žlutoploutvým.

Jak jednoduše poznat pravého tuňáka - podívejte se, za které tuňáky platí japonské restaurace horentní sumy.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/obri- ... ku/1838688

Píšou ale Tuňák obecný, tak nevím.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
MonttyJack
Příspěvky: 6
Registrován: 18.08.2013 18:13
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od MonttyJack »

Gouda v plechovce
Chci se podělit o "zážitek" ze sýru v plechovce...

Prý ručně vyráběný sýr Gouda v plechovce s dlouhou trvanlivostí(cca 10 let + co snese plech, stálo by za test). Výrobek z Německa, koupen v českém eshopu 150,- za 200 g plechovku.

Info z eshopu
"Složení:
pasterizované kravské mléko
sůl
sýrová kultura
mléko a mléčné produkty (obsahuje laktózu)
chlorid vápenatý.

Nutriční hodnoty na 100 g:
1527 kJ/365 kcal
tuk 40,05 g, z toho nasycený 21,39 g
cukry, uhlohydráty 0 g
proteiny 25,5 g
sůl 1,5 g."

Po otevření voní hezky sýrově. Na omak příjemný pórovitý. Při krájení se trochu drolí. Chutná jako gouda, trochu suší a jak se drolí tak sem se párkrát zakuckal.
Nevědět že ochutnávám plechovku, nepoznám.

hodnoceni:
Vůně: 5/5
Vzhled: 5/5
Chuť: 5/5

PA potenciál: Za mě předražený dobrý sýr do dlouhodobých zásob. Jednu konzervu možná uložím do "depozitu" a pokud za 20 let nebude PA, tak znovu zrecenzuji :D
Přílohy
syr1.jpg
syr2.jpg
Syr3.jpg
syr4.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem se obětoval a testnul paštiky v kelímku od Hamé. Cíl byl vybrat tři, které budou dobré a dostatečně různé, abych je dal společně s nutelou a marmeládama v jednoporcovém balení do takové domácí potravinové dávky jako snídani se sucharem.
Většina toho je fakt hnus, tak to skončilo kocourovy v misce. Ani pes mu to nezáviděl. Nejhorší byla asi drůbeží paštika, svačinka a bůčková. Co mi naopak skutečně chutnalo, byla tuňáková pomazánka. Z klasických paštik to vyhrála májka, jakožto ucházející. Zkoušel jsem i krůtí s vejci jako třetí a co nejvíce rozdílnou variantu a nedojedl. Tři se mi vybrat nepodařilo.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Serža »

mě se sklad tak nějak ustálil na tomhle (množství úmyslně vymazáno)
vesměs vše velmi dobré a kvalitní
(k tomu teda točím nějaké kartony mlíka + balenou vodu...)
a nezapočítávám věci v lednici a v kuchyni, které jsou ve stavu "k sežrání" :angel
Untitled-2.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Serža »

tak dnes testováno to vepřové ve vlastní šťávě od Pikoku cca rok prošlé...a nemělo chybu! :yes
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
MonttyJack
Příspěvky: 6
Registrován: 18.08.2013 18:13
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od MonttyJack »

Kuřecí prsa ve vlastní šťávě od Baltaxia/Sokra
1.jpg
Další věc na kterou sem narazil v krámě, a myslím že tu ani není zrecenzovaná. Překvapilo mě složení: kuřecí prsa 65%, vlastní šťáva 34%, jedlá sůl. Toť vše. I takhle to jde...
2.jpg
Nutriční hodnoty na jednu porci, to je 52g, pevné složky a 28g "vývaru":
293 kJ/69 kcal
tuk 0,8 g, z toho nasycený 0,3 g
sacharidy 0 g
proteiny 15,6 g
sůl 0,7 g

Klasická konzerva s odtrhávacím víčkem. Po otevření "voní" hodně po drůbežím mase, nemám moc drůbež v lásce, spíš jako doplňkovou stravu. Hrudka masa vypadá jak vypadá. Vlastní šťáva, "vývar" je chuťově překvapivě dobrej, ne moc slanej, trochu slabej, ale vyzunklo sem ho za studena.
Samotné maso je suchá drůbež osolená tak akorát, půlku sem zhltnul jen tak v pokojové teplotě a půlku si ohřál. Studená byla lepší. Nejlepší co mě napadá je to rozďoubat ještě v konzervě a přidat do polévky i se šťávou pro zvýšení výživové hodnoty. Nebo do salátu, ale bavíme-li se PA tak toho salátu asi moc nebude ;)
3.jpg
4.jpg
hodnoceni:
Vůně: 2/5
Vzhled: 2/5
Chuť: 3/5

PA potenciál: Moje konzerva má trvanlivost cca 14 měsíců což není moc. A nemám tušení jak se bude chovat při skladování v pokojové teplotě, na temném a suchém místě, po datu spotřeby(třeba 10let;) ). Ale jako obohacení jídelníčku to není špatné
Uživatelský avatar
MonttyJack
Příspěvky: 6
Registrován: 18.08.2013 18:13
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od MonttyJack »

Krémová špenátová polévka s olivami z Lidlu 400 g za 26.90,-
Opravdu "zážitková věc". Složení snad bude k přečtení na fotce.
101.jpg
Nutriční hodnoty na 100 g:
262 kJ/63 kcal
tuk 3,8 g, z toho nasycený 0,9 g
sacharidy 5,4g, z toho cukry 0,4 g
proteiny 1,4 g
sůl 1,05 g
102.jpg
Po otevření voní příjemně po smetaně a olivách. Vypadá že dobrá 1/3 je směs oliv a brambor. Po ohřátí mě překvapila chuť kombinující smetanu, špenát a oliv. Přišla mi trochu nedosolená ale to beru jako plus, přisolit si vždy můžeš. A já moc nesolím. Ty dvě porce v balení, do mě zahučeli ani sem nemrkl.
103.jpg
104.jpg
hodnoceni:
Vůně: 4/5
Vzhled: 3/5
Chuť: 3/5

PA potenciál: Pro zpestření, nutričně to zabírá moc místa na malou výživnost. Ale člověk nefunguje jen na výživě ale i na psychickej pohodě, a pokud máte rádi krémové polévky, špenát a olivy tak se pro pár konzerv vždy místo najde ;)
Uživatelský avatar
MonttyJack
Příspěvky: 6
Registrován: 18.08.2013 18:13
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od MonttyJack »

Papriková polévka s feferonkami z Lidlu 400g za 26.90,-
Další "zážitková věc". Složení snad bude k přečtení na fotce.
201.jpg
Nutriční hodnoty na 100 g:
215 kJ/52 kcal
tuk 3,1 g, z toho nasycený 0,8 g
sacharidy 4,1g, z toho cukry 1,8 g
proteiny 1,2 g
sůl 1,10 g
202.jpg
Po otevření konzervy mě překvapila absence jakékoliv vůně nebo zápachu. Vonět to začalo až po ohřátí, příjemně po paprikách. Chuť je smetanová s příchutí "kozích rohů" které tam jsou pokrájené. Dochuceno akorát.
203.jpg
204.jpg
hodnoceni:
Vůně: 3/5
Vzhled: 4/5
Chuť: 4/5

PA potenciál: Pro zpestření, nutričně to zabírá moc místa na malou výživnost. Ale člověk nefunguje jen na výživě ale i na psychickej pohodě ;)
Uživatelský avatar
MonttyJack
Příspěvky: 6
Registrován: 18.08.2013 18:13
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od MonttyJack »

Zeleninová polévka s těstovinami na italský způsob.
Minestrone 400 g z Lidlu za 26.90,-
Další "zážitková věc". Složení snad bude k přečtení na fotce.
301.jpg
Nutriční hodnoty na 100 g:
207 kJ/50 kcal
tuk 1,7 g, z toho nasycený 0,2 g
sacharidy 6,2g, z toho cukry 2,2 g
proteiny 1,5 g
sůl 0,83 g
302.jpg
Nejsem nějaký znalec Minestrone ale vypadá to správně, voní to správně a chutná to zhruba tak jak si tuhle polévku pamatuji s mírně "konzervovým ocasem"
303.jpg
304.jpg
hodnoceni:
Vůně: 3/5
Vzhled: 3/5
Chuť: 3/5

PA potenciál: Jako předešlé dvě polévky pro zpestření, nutričně to zabírá moc místa na malou výživnost. Ale člověk nefunguje jen na výživě ale i na psychickej pohodě ;)
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od colek »

V sobotu otevřena domácí konzerva lančmítu,rok výroby 2012,dobrá,zatím žijem. :oops:
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od MFG »

Nic objevneho nemam, ale podelit se musim ;)

Masove konzervy bezne dostupne v obchodech nejime (moc soli a malo skutecne suroviny), takze je v zasobach nemam, ale maso to proste chce. Tak jsem se nakonec zlomil a vzal ciste kostky masa od Dovastu a jsem v prijemnem soku! Takhle si presne predstavuji nouzovou zasobu - cista surovina v hodne slusne kvalite a bez sajrajtu.

Resila se tu jejich svickova ... ja ji dnes delal domaci a schvalne z hecu s jejich hovezim a fakt me to maso vyrazilo dech, to je uplne jina planeta ve srovnani s tim co je v kramech. Tak me to prekvapilo, ze jsem sel otevrit jejich “klasickou veprovku” a vratil se do detstvi ... takhle presne chutnala ... bylo v ni totiz opravdove maso ;)

No nic, konec reklamy ... jejich ochucene verze jsem nezkousel, ale ciste maso je proste OK. Pokud vite jeste o jinem dodavateli v podobne kvalite, budu rad za tip.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Serža »

ty Pikoky 94% a 96% jsou hodně v pohodě
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Serža »

segedínský guláš značky veseko (koupeno v PENNY) nebrat
masa sice dost, ale chuťově je to takové nijaké chemické fuj :-(
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od bacil »

Segedin jsem vždycky kupoval v Albertu, byl lepší než jako ho dělá žena, ale už je to delší dobu. Mám pocit, že je taky "veseko".
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Serža »

no, já tenhle zkusil a víckrát ho zkoušet nebudu
dnes otestována směs na špagety TATRAKON a velice milé překvapení...chutné, voňavé...jen tam teda není maso :-)
Přílohy
198426_600_TUaDi.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od golem »

Asi neposoudím, jestli stoupá moje rozežranost, nebo klesá kvalita výrobků firmy Whalley s.r.o. (guláše Pikok z Lidlu, guláše jejich vlastní značky Veseko, různé verze vepřovek Veseko mimo jiné nedávno prezentované v akci v Lidlu).
Ale: kdysi mi jejich výrobky (alespoň ty mně známé) celkem chutnaly, ale v poslední době přesně jak napsal Serža: chuťově je to takové nijaké chemické fuj.
Naposled mě napadlo podezření: žluklý mimozemšťan... a tím jsem s pokusy tímto směrem skončil.
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od poloventilator »

Polsky hnus tvarici se jako military. Mekka polomazlava hmota slana, no mozna vyhladly pesak po celodennim pochodu zbasti ale normalni clovek ne : https://www.armed.cz/vojenska-konzerva- ... ikou-300g/
Odpovědět