Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od jaromir »

Jo stejná značka stejného tuňáka z lídlu. ještě zkusím ostatní co sem koupil.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Konzervovaná šunka. Chuť výtečná, pocitově poctivý flák masa. Co k tomu říci více ;) Snad mě jen zarazilo, že obsahuje jen 73% masa, takže je poněkud nastavená, vodou? :? Na pánvi trochu prská, takže asi vodou...
obrázek 3-2.JPG
obrázek 1-5.JPG
obrázek 2-2.JPG
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Včera a dnes jsem testoval pokrmy z tzv. 72-hodinnového kitu od WISE. Vzhledem k reklamě a použité technologii výroby jsem byl pln očekávání. Firma WISE své pokrmy suší za nízkých teplot a díky tomu by měl být výsledek poněkud lepší, než klasická polévka z pytlíků.

Příprava je jednoduchá. Do otevřeného pytlíku se naleje hrnek vroucí vody, uzavře a po 10-12 minutách se může servírovat. První zádrhel byl v chybějícím českém návodu, což může laika zmást. Druhý, vážnější zádrhel je fakt, že v každém z šesti pytlíků obsahuje dvě porce, takže avizovaných 12 porcí dosáhneme pouze v případě, že si půlku pytlíku necháme nesněděnou a pak jí dohřejeme. Nějak... Na druhou stranu - porce jsou dost malé, takže se dá celkem dobře sníst pytlík na ex.

Teda dal by se, kdyby...

Kdyby to bylo k jídlu :( Vyzkoušel jsem těstoviny Stroganov a "Kuře alá King". Výsledek mě dost zklamal. Obojí chutnalo skoro stejně, rozdíl byl jen v příloze rýže/těstoviny. Příloha tvoří skoro 100% obsahu. Zbytek je hlavně jakási krémová, stejně chutnající omáčka. Ano, pokud bude hlad, tak to sním. Ale na rozdíl od českého KDP, které lze celkem dobře požívat i v dobách míru, tak tohle je opravdu použitelné jen jako nouzová zásoba a za normálních okolností nejedlé.

Nechutnalo to mě, nechutnalo to mojí ženě a nechutnalo to ani mému psovi. A kalorický obsah 3600 kcal na tři dny také není žádné terno. Výhoda oproti českému KDP? Cena to nebude (800kč), snadnost použití také ne (uvař a přidej vodu), chuť rozhodně ne (už to plave nesnědené v kanalizaci), takže zbývá pouze poněkud nižší váha balení. Toť vše. Za mě - nedoporučuji.
obrázek 1-9.JPG
obrázek 2-6.JPG
obrázek 3-6.JPG
obrázek 5-3.JPG
obrázek 4-3.JPG
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od miculas »

Šunkové rillettes - LIDL
Cena - něco kolem 70,- Kč (byl jsem obdarován, tak nevím přesně)
Trvanlivost testovaného vzorku - do 16.1.2017 (testováno v březnu, tzn. že vyrobeno někdy začátkem roku 2013).

Rillettes si občas dělám doma v pomalém hrnci, ovšem nekonzervuji jej. Když ho dám ještě horký do skleniček a zavíčkuji, tak nějaký ten týden v lednici vydrží, ovšem spíše je velmi rychle sežrán. Toust s rillettes je naprosto úžasný. Proto jsem byl zvědav na rillettes lidlovský.

Balení - sklo, hmotnost 360g
01.jpg
01.jpg (143.21 KiB) Zobrazeno 16959 x
Složení (já osobně dělám pouze s přídavkem soli a bílého vína, poměr libového masa a tuku cca 60/30)
02.jpg
02.jpg (115.92 KiB) Zobrazeno 16959 x
Šarže, trvanlivost
03.jpg
03.jpg (140.48 KiB) Zobrazeno 16959 x
Po otevření - na povrchu tenká vrstva tuku, což je v pořádku
04.jpg
04.jpg (137.58 KiB) Zobrazeno 16959 x
Rillettes samotný - masová vlákna a tuk ve slušném poměru (rillettes musí být "mazatelný"), žádné nastavované mleté uši a chrupavky.
05.jpg
05.jpg (116.54 KiB) Zobrazeno 16959 x
Chuť - masová. Méně slaná (pro mne), ovšem pro děti tak akorát.
Závěr: dobrá masová paštika. Cena vzhledem ke kvalitě a hmotnosti v porovnání s nejrůznějšími šlehanými odřezky a chrupavkami "renomovaných" výrobců přijatelná. Kupovaným konzervám neholduji ale tento výrobek mne poměrně kladně překvapil.
Rey
Příspěvky: 8
Registrován: 10.01.2013 15:51
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Rey »

Rád bych se podělil o dobrou zkušenost s touto konzervou http://www.hame.cz/cs/product/detail/id ... ci-kvalita
koupil jsem je vícekrát,různé šarže a byly všechny vynikající.Pokud bude čas,pokusím se sem doplnit fotky obsahu.Dá se to jíst na chleba nebo i zamíchat do rýže a pod.
:yes
Zde je odkaz na výrobky z téže řady, stálo by to jistě za vyzkoušení.Krůtí jsem koupil v Penny, ale ostatní konzervy této řady tam neměli.Byl bych rád,kdybyste tyto výrobky zkusili otestovat a taky napsali,kde se dají koupit.
http://www.hame.cz/cs/product/list/bran ... goryId/293
Upřímně řečeno, jak jsem se díval na testy některých konzerv, co zde byly testovány, dělalo se mi zle.
Ta krůtí, co zde doporučuji, opravdu stojí za to, jedním slovem vynikající a to značku Hamé jinak nepreferuji.
Ostatní konzervy od Hamé mi připadají jako by je připravoval Jirka Babica :rofl
Merlin
Příspěvky: 47
Registrován: 08.12.2012 15:42

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Merlin »

Produkce Hamé je k pláči ... tuhle jejich řadu "vynikající kvalita" nevyjímaje.

Koukněte třeba na PRÉMIOVOU pikslu "Moravské uzené - vynikající kvalita"
Aby nám trochu nabyla posloužil bramborový škrob, aby se hezky vybarvila zajistilo krevní barvivo a sušení broučci, že je maso "uzené" obstaralo kouřové aroma, aby nebylo znát že to není k jídlu přidá se maskovací česnek a trocha vody na závěr nic nezkazí. Takovouhle "vynikající kvalitu" nechť si v Hamé laskavě jedí sami.

Jiný jejich vynikajícně kvalitní produkt tu testoval už Fabulous
http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... =60#p48686

A že by krůtí maso ve vlastní šťávě co tu tak vychvaluješ zrovna muselo obsahovat vepřové kůže si taky nemyslím. Alespoň já tam o ně nestojím.

Jsou to dobytci.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od samopal72 »

z této řady mám otestováno vepřové ve vlastní štávě,jelikož jsem tak trochu ujetý na vepřovky,testuju vše co má tento název,tohle je nejlepší výrobek na trhu,cena ovšem vysoká,osobně doporučuji stejný výrobek globus-pozor-je to polokonzerva,tudíž menší výdrž,nebo čínskou konzervu ma ling,cena v makru dobrá a navíc ted tam mají balení s 25 procenty navíc za 26kč-orientačně
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od felix5 »

ta cena je poněkud podezdřelá , za 26kč snad nekoupíš ani 10dk herkulese natož konzervu + obsah
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Terminated Account »

Ad. lyofilizované (dehydrované) jídlo - tato strava má od většiny kvalitních výrobců přesně definovaný účel použití. Extrémní podmínky, absolutně jednoduchá příprava, minimální hmotnost a solidní výživná hodnota = expediční strava. Člověk vyznávající strategii sysel (dle Hausmana sedlák) a další, nemůže tyto výhody v žádném případě ocenit. Podle mě, má určitě tato strava v NZ svoje místo, ale stavět na tom jídelníček bych rozhodně nedoporučoval.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od samopal72 »

proč podezřelá cena? upřesním-je tam o 30 procent navíc a cena 24kč,jde o akci,když koupím od stejné firmy velký lunč v globusu za 40 a v makru to samé za 26,nebo mlíko,normální cena 14.90 za litr,v akci totéž 10.90,jogurt florian za 13-14 v akci klidně 7.90,jde pouze o marže prodejců a snahu nalákat lidi do svého obchodu,obecně makro už dávno není výhodné na vše,ale tyhle věci se tam vyplatí,vepřovky od haméčka s 98 procenty masa tam vyšli o 8 kč levněji než jinde,ted už je to mín,nebo moje oblíbená kofola,normálně kolem 22-23kč za flašku,ted tesco za 15,ty konzervy mám testlé jak v akci tak bez akce a je to totéž,pouze se mění cena a prodejce,chce to sledovat co kde je a za kolik
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Koniáš »

samopal72,

Vepřovky od Hamé s 98% masa? :shock:

Prosím tě hoď mi tu nějaký link nebo foto.
Pokud je to pravda, tak máme jeden potvrzený zázrak.
Dík

Koniáš
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Kocour »

Upřímně řečeno, jediné, co jsem v posledních pár letech považoval za poživatelné od Hamé, byla taková malá staniolová konzerva Favorit (dost často se prodává půl na půl v regálu s Ďábelskými toasty). Jakési namleté vepřové maso s příměsí sádla, rosolu a zeleniny, hlavně hrášku. Ale loni mě dost vyšplouchli, protože oba dva kousky, co jsem měl na akci, byly zkažené a poněkud praskly.
Prekérní to bylo proto, že jsem měl ve stejné igelitce přibalený i jeden nebo dva pivní sýry. Ty jsem hned zpočátku snědl, ale zápach z igelitky vycházel dál. objevil jsem některé potraviny (naštěstí všechno v individuálních obalech) ušpiněné od nažloutlého mazu, takže jsem je zběžně umyl a tašku začal používat na odpadky. Druhý den ovšem problém nastal zase. Měl jsem za to, že jde o nedočištěné zbytky sýra, takže jsem znovu, tentokrát všechno, umyl a igelitku znova vyměnil. Třetí den se tam už opravdu žádný zbytek sýra vyskytovat neměl, takže následné pátrání odhalilo zdroj vytékající z Favoritů. konzistence i smrad byl identický s pivními sýry :puke Mám teď ke značce Hamé poněkud antagonistický vztah.
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od kusna »

Pravda je,že favorit už dávno není co býval...i v Hamé už jedou polský způsob marketingu !!!
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od samopal72 »

rozklikni si odkaz od REY,je tam nafocená,balení 300g,ty ostatní na fotce nemám ochutnané,cena kolem 50 kč ,samozřejmě nemám laboratoř abych měřil to množství masa,ale porovnal jsem to se starou komunistickou a má to stejný vzhled,vůni i chut,žádný křupavky,kusy kůží a podobná svinstva,globus vlastní výroba totéž,kusy masa,větší balení a cena 50 kč,ale pouze polokonzerva
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od samopal72 »

dobrý favorit už nějak není,šetřit se musí
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Robyn »

Krůtí maso ve vlastní šťávě MEI NING
Kaufland .. 32,90 Kč
180g
minimální trvanlivost .. 2 roky

50% krůtí maso
16% drůbeží maso strojně oddělené
16% drůbeží kůže
7 éček
voda, sojový protein, bramborový škrob, jedlá sůl a koření
tuk max. 20%

Snědl sem jí jen tak studenou s krajíčkem chleba. Není špatná, ale pikok-vepřovka je lepší a za stejnou cenu má 300g.
Takže nedoporučuji.
PICT0001.JPG
PICT0009.JPG
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Reccol »

Už jen podle složení bych to ani nezved z regálu.
Uživatelský avatar
P. K. R.
Příspěvky: 36
Registrován: 20.02.2013 14:37
Bydliště: jižní Jih

Re: poznámka

Příspěvek od P. K. R. »

Tohle vlákno sleduju rád, i když je to občas doslova "peklo na talíři" ;) . Ale: občas mi přijde, že někteří jsou "trochu zmlsaní". Ale je jasný, že až něco nedejbože přijde, tak bude dobrá i ta poslední blbá konzerva podřadnější kvality, která vydrží dýl (už jen kvůli obalu apod.) než čerstvé nekonzervované poživatiny. To bude platit to okřídlené "doma jez co je, jinde co ti daji" dvojnásob. Ale samozřejmě chápu, že se chcete dopředu před/zásobit tím kvalitnějším materiálem, co se prodává - resp. dokud je k dispozici. A je určitě dobré o něm vědět, tj. co je lepší a co ne. Tak trochu chci taky reagovat právě na to Hamé, prtž čas od času jejich "TP" a "čočku" mám a nikdy mi to zas tak strašné nepřišlo. Samo je to jen konzerva, ale sníst se to určitě dá pořádně ohřáté. (možná to bude taky tím, že jsem ještě s těmi konzervami z "higher levelu" nepřišel do styku :lol: )
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Leon Chamel »

Doporučoval bych kupovat i do "strategických zásob" převážně takové jídlo, které slupneme s chutí a bez újmy na zdraví i dnes, v rámci jejich potřebné průběžné obnovy. Při troše štěstí tento osud potká většinu našich současných zásob, jsem optimista ;) A dnes skutečně nemá smysl zatěžovat zbytečně tělo nějakým zcela podřadným odpadem, byť by jej hladový rozpadlík jistě v nouzi bez mrknutí oka pozřel.
K testování konzerv: Nevím, jestli jsem to už sem nepsal, ale zkoušel jsem, co udělá s rybičkovými konzervami opakované zmrazení/rozmrazení obsahu, simulující jejich uložení v nevytápěném bug-out objektu. Změnila se jen konzistence masa, které se rozpadalo už při pohledu (víc se mráz samozřejmě projevil na rybičkách ve vl. šťávě než oleji), ale při zpracování do pomazánek bylo vše OK. A to jsem jim dával docela zabrat, bylo to z -16 C do + 21 C a zpět, zatímco někde na chatě by teplotní změny byly mnohem pozvolnější a obsah by při mírnějších zimách díky obsahu oleje a soli nejspíš vůbec nezmrzl. Myslím, že se není čeho bát a lze klidně syslit zásoby i na těchto místech.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Fabulous »

Poprvé v životě jsem ochutnal šunku od Guding. No co vám mám povídat. Čínská !!! továrna stvořila něco, co o dvě třídy překonává produkty Hamé a spol. Šunka obsahovala skutečné, velké kusy masa (žádné namleté kůže a oči jako u Hamé a Lidl specialit) a chutnala! Panečku, chutnala jako normální, sušší šunka. Mohu jen důrazně doporučit!
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Odpovědět