Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
Merlin
Příspěvky: 47
Registrován: 08.12.2012 15:42

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Merlin »

Tina píše:Podle čeho usuzuješ na Luncheon, podle vzhledu, nebo podle toho, že je to klon Tulipu? Protože podle názvu Delikátní vepřové maso bych to netipla.
Tož on to není klon Tulipu, on to Tulip Food DK přímo vyrábí. Stejně jako SPAM pro Evropu, jak jsem psal výše, stejná fabrika a dle srovnání s tím co se prodává třeba V GB pod značkou SPAM zkrátka ta samá konzerva. Jednoduše je to ten původní SPAM recept, prototyp všech lančmítů.

Osobně mi vrtá hlavou, proč tu k tomu mají kolegové takový antipatie, protože jsem myslím zkusil všechny lančmíty tuzemský a spoustu zahraničních, tenhle SPAM-Tulip-Oldenhäuser mi z nich ale sedí asi zdaleka nejvíc. Asi opravdu kolik lidí - tolik chutí. Souhlasím že by neuškodilo méně soli, ale v kombinaci s rýží, pečivem či jinou přílohou je to vyřešeno pro mě akorát.

Proč tomu tu neříkaj skutečným jménem "luncheon meat", ale "delikatesní vepřové maso" (na účtence dokonce "snídaň. pochoutka") jsem už taky přemejšlel, kdo ví, možná se jen snažili hezky-česky, spíš to bude mít co společnýho s licencí na SPAM, jehož recepturu používaj, ale lančmít je to rozhodně čistokrevnej.
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od gonzo23 »

Kulatý jsem nakoupil, když byl v akci a byl jiný, než dříve( celkem jsme ho doma jedli). Bylo tam více sádla a chuť byla horší. Nevím, jestli je to trvalá změna receptůry pro ČR, nebo to bylo jen pro akci, ale BYLO to jiné. Teď testuji Pikok.
Merlin
Příspěvky: 47
Registrován: 08.12.2012 15:42

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Merlin »

Bohužel jsem se už mnohokrát přesvědčil (hlavně v Tescu teda), že pokud se některá šarže nějakýho výrobku nepovede, dojde k nějaký technologický chybě, tak se udělá "akce" a zmetkový série je snadno se rychle zbavit (a takřka bez reklamací - vždyť to bylo přeci "za hubičku"). Rozhodně stojí za to při větším akčním nákupu nejdřív odebrat vzorek a dle něj se k nákupu rozhodnout, po jistých zkušenostech už to nedělám jinak.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Tina »

Merlin: Bohužel na náš Kaufland jsou pořádány vietnamské nájezdy, kdy tlačí vláček z pěti vozíků a cokoliv je v akcích, je během pár hodin vyprodané. Takže vzít vzorek sice ano, ale pak se už pro nic dalšího nevrátíš, protože to beznadějně vykoupí vietnamci do večerek.:-(
Merlin
Příspěvky: 47
Registrován: 08.12.2012 15:42

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Merlin »

Jj, to je asi všude stejné, osobně řeším přímo na místě v autě - když narazím na něco čeho chci vzít víc tak odeberu vzorek, na parkovišti si jej rozdělám, prohlídnu, očichám, když to jde tak ochutnám a případně se vrátím. Každopádně bez tohoto rituálu už větší zásoby neberu, z toho jsem jednou pro vždy vyléčen.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Leon Chamel »

Zkušenosti s kolísající kvalitou konzerv, konkrétně hranatých "snídaňových pochoutek" Oldenhauser a tuňáků Franz Josef, musím bohužel potvrdit. Nedávno koupený lančmít v hranaté konzervě vypadal i chutnal jinak (hůř) než tatáž konzerva koupená před 2 lety... Tuňák Franz Josef v oleji ve variantách s papričkou i bez, prodávaný při nedávných akcích v Kauflandu i Albertu, pocházel zřejmě z nepovedených šarží, rozdíl byl opět zřejmý už po otevření :?
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Tommy »

Tak jsem se taky rozhodl otestovat někým zatracovanou a někým vychvalovanou hranatou konzervu od Oldenhauser. Po otevření vypadal obsah celkem hezky. Bylo v ni minimum tuku a rosolu. Po vyklepnuti na prkenko, nakrajeni a opeceni mi to celkem chutnalo. Je to něco mezi "lančmítem" a namletym veprovym ve vlastní stave. Sice mi to přišlo trochu slanejsi, ale já moc nesolim. Celkove jsem byl spokojeny, jedla to i přítelkyně, která konzervy a celkove maso moc nemusí.
Po otevření
Po otevření
Na prkenku po vyklepnutí
Na prkenku po vyklepnutí
Plátek
Plátek
Na pánvi
Na pánvi
Po upeceni
Po upeceni
Omlouvám se za korekci, jsem na telefonu
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

A mám tu další specialitku! Samoohřívací slepičí polévku a kapučíno 2GO z nabídky armed.cz. První negativum je cena. Za dvě decky chcou 76 Kč, což tuto pochutinu řadí do kategorie výjimečného použití.

Ovládání je snadné. Utrhnout spodní víčko, promáčknout plastovou patronu, protřepat, otočit, otevřít druhou stranu s nápojem a za tři minuty je vše celkem horké.

Chuť, to je oč tu běží. Kapučínko je sice slabounké, ale dá se vypít. Ale ta slepičí polévka? Jak jí popsat? Napadá mě jediný příměr - zteplalé a zkvašené opičí chcanky. Dobrou chuť! :D
obrázek 1.JPG
obrázek 2.JPG
obrázek 3.JPG
obrázek 4.JPG
obrázek 5.JPG
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Dnes jedna samoohřívací chuťovka! Jedná se o fazole s klobásou v rajské omáčce. 171 Kč za 400 gramů je opět poněkud mnoho, ale jedná se o nouzové jídlo pro nouzové situace, takže cenu lze do jisté míry ospravedlnit. Jídlo je opět z nabídky armed.cz.

Aktivace ohřívání je snadná. Přiloženým dloubátorem se propíchnou tři otvory až na dno a tím dojde k aktivaci ohřevu. Plechovku je nutno poté otevřít a čas od času promíchat. Za deset minut je obsah spolehlivě horký.

A chuť? Po zkušenostech se slepičí polévkou jsem nečekal nic světoborného, ale konzerva spíše příjemně překvapila. Za své peníze dostanete přesně to, co je na víčku napsáno. Velkou porci solidních fazolek v nasládlé rajské omáčce s několika pikantními klobáskami. Zkrátka snesitelné a neošizené jídlo, kterým se dobře zaplníte. Jedinou (a podstatnou) vadou na kráse je energetická hodnota konzervy. 416 kcal ve 400 gramech pokrmu je velice málo, takže je jídlo vhodné hlavně pro dietáře.

Pozn.: Na fotce talíře je už jen půlka porce. Nevím proč, ale můj zmlsaný pes to nežral... :shock:
obrázek 1-2.JPG
obrázek 2-2.JPG
obrázek 3-2.JPG
obrázek 1-1.JPG
obrázek 2-1.JPG
obrázek 3-1.JPG
obrázek 4-1.JPG
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od kusna »

Zdar rozpadlíci,tak jsem byl dnes v Lidlu a náhodou si vzpoměl na konzervy OLDENHAUSER.Koupil jsem si je a použil na odpolední svačinku.I když to nebyla ta nejlepší konzerva v mém životě,tak zcela jistě to nebyla ta nejhorší !!!
Chuťově trochu slanější,ale jinak dost vydatná a po dochucení(pepř,cibule,hořčice atd.) bych ji mohl konzumovat bez sebemenších zábran.Hlavně mne tedy překvapilo po otevření,že se na mne nevyvalila nechutná vůně a zbytečný podíl"rosolu",což je u nás v ČR běžnou složkou většiny masitých konzerv.Ale oproti ostatním výrobcům je dražší,což jí ubírá na"zajímavosti".
Z mého pohledu nepatrně lepší průměr.
S pozdravem Jirka.
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od hangys »

Guding - Kung Pao premium quality

260g - maso 53%, bambus, olej, voda, buraky, atd ... jedina chemie je obligatni glutamat
100g = 566kJ, B 11g, C 6,81g, T 6,89g
trhaci konzerva, trvanlivost tezko rict - na vicku jen datum min.trvanlivosti, ne vyroby
koupeno v Bille, 36 Kc, pro cleny Billa Club o 10 (!) Kc levnejsi

Voni. Obsahu vizualne dominuji ca 1x1 cm kostky bambusu, maso je ve formatu ca 1x2 cm zamichane mezi, mekke az se rozsypa. Obcas burak. Chut vynikajici, lehce pikantni, plne masova, presto nijak vyrazne mastna, odlehcovana krupajicim stavnatym bambusem. Doporucene servirovani s ryzi - jak vyrobcem, tak mnou.
1 ks plechovky + ca 1 pytlik ryze = normalni porce na zasyceni.
Mohu doporucit.

Z telefonu nejak nezvladam prilohy a i ten fotak v nem je tragicky, takze obrazek zde:
http://img.kupi.cz/kupi/thumbs/shottype ... 70_340.jpg
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od hangys »

Guding - Sichuan Pork premium quality

260g - maso 43%, bambus, mrkev, houby, atd ... jedina chemie glutamat
100g = 392kJ, B 7,45g, C 3,38g, T 5,22g
trhaci konzerva, trvanlivost tezko rict - na vicku jen datum min.trvanlivosti, ne vyroby
koupeno v Bille, 36 Kc, pro cleny Billa Club o 10 (!) Kc levnejsi

Voni vic nez predchozi druh. Obsa tentokrat viditelne nudlickovy, dominuji ca 0,3x1 cm nudle bambusu, maso mekke az se rozsypa. Dost mrkve, sem tam houba. Chut proti predesle konzerve je mdlejsi, mysleno mene masova, vice zeleninova, lehce pikantni.
Obsah je mastnejsi nez v minulem pripade, ale stale ve snesitelne mire. Nudlicky bambusu se o neco hure ji vidlickou, bambus opet krupe. Doporucene servirovani s ryzi.
1 ks plechovky + ca 1 pytlik ryze = normalni porce na zasyceni pro zenu. Ubytek masa subjektivne ubira konzerve na sytosti, je treba se dorazit.

Mohu doporucit, chut neni tak skvela jako minule (mozna min glutamatu :) ), ale stale jde o velmi dobrou volbu. Ani z jedne pixly nebyla citit "plechovkovina" nebo neco jineho. Prijde mi, ze obsah odpovida slozeni na obalu.

Onehda jsem v obchode popadl tri plechovky na zkousku, brzy tedy pridam jeste jednu.

Obrazek z webu zde:
http://www.raanthai.co.uk/shop/CSN019lg.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Dnes tu mám jednu konzervu gulášové polévky - dar toť přítele Maximuse z výpravy germánské. S hodnocením budu brzy hotov. Obsah vypadá skoro stejně, jako na přebalu konzervy. A chuťově? Pánové, snad nikdy jsem nejedl lepší konzervovanou polévku! Tohle, kdybych dostal v lepší hospodě, tak to bez řečí akceptuji. Je neuvěřitelné, jak se může lišit kvalita výrobků pro Němce a Čechy :o
image.jpg
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od hangys »

Tedy do tretice ...

Guding - Curry Pork premium quality

260g - maso 31%, kokosove mleko, brambory, atd ... glutamat
100g = 545kJ, B 6,53g, C 5,07g, T 9,1g
trhaci konzerva, trvanlivost tezko rict - na vicku jen datum min.trvanlivosti, ne vyroby
koupeno v Bille, 36 Kc, pro cleny Billa Club o 10 (!) Kc levnejsi

Voni nejlepe, vypada strasne. Chut je ... no kari vyjemnene kokosovym mlekem, dle meho soudu vynikajici. Ale tim hitparada konci. Maso se musi hledat (ostatne popis slozeni to predjima), trocha brambor, bambusu dost. Co plechovka nabidne v mire vrchovate jsou tekutiny - kokosove mleko, voda, trocha oleje. Odhadem tretina obsahu piksly je tekuta. Nutricne to sice vypada lepe nez minule - asi to mleko - ale na najedeni bych potreboval konzervy dve, nebo pridat na priloze. Ona ta tekuta faze by ochutila slusnou hromadu ryze. Suma sumarum i kdyz chutna asi nejlepe, zasyti nejmene.

Obrazek z webu zde:
http://www.king-kao.de/shop_cfg/Asiasho ... 018111.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Dnes jsem ochutnal bez větších očekávání konzervu Hamé vepřový guláš. Po otevření to vypadalo opravdu divně, ale po ohřátí už to bylo lepší. Chutově kupodivu hodně snesitelné. Masa sice pomálu (24%), ale hodnotil bych to jako takový slabší, méně slaný hospodský guláš.
Trvanlivost nejméně 3 roky, nutriční hodnoty šupácký Hamé radši neudává. Ale jinak mohu doporučit.
obrázek 1-1.JPG
obrázek 3.JPG
obrázek 5.JPG
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od escibe »

Kupuji v Rakousku tento viz. foto hovězí guláš Felix ostrý nebo normální 560g dvě porce, bez konzervačních látek, chutná jako doma uvařený a je v tom maso. Ne jako ty blafy co se prodávají zde. Cena v akci 1,89€
Přílohy
18022013434[1].jpg
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od MRAK »

Felix je Rakouská nebo Německá značka?
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od escibe »

Rakouská www.felix.at poprvé jsem to kupoval jako polívku a on je to guláš, je v tom hodně masa a je to husté.
Uživatelský avatar
omaha
Příspěvky: 84
Registrován: 09.01.2012 17:40

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od omaha »

Dnes proběhl test konzervy - Königsberger Klopse od firmy Sachsengold, trvanlivost 09/2015. Je dostupná v Kauflandu a Netto v Reichu (Vogtland). Po otevření vykoukly čtyři masové koule a omáčka kupodivu velmi příjemně hladké konzistence, nenápadné libé vůně obsahující i celé kapary. Může být, že někomu kapary nejdou pod nos, doporučuji provést domácí test :) . Po ohřátí příjemně chutná, jemná. Jen maso je na jemno, viditelně trošku "doladěno", přesto poživatelné.
19022013252.jpg
Omlouvám se za kvalitu obrázku, inu stará Nokia.
Přílohy
19022013253.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Mám tu dnes něco, co se jmenuje Hamé Fazole s koktejlovými párky v tomatové omáčce - vynikající kvalita. Správně by se to mělo jmenovat Tomatová omáčka s kečupem, která kolem fazolí a párečků jen prošla. A psát tam "vynikající kvalita" považuji od výrobce za velikou drzost.

Zkrátka taková kečupová polífčička s kouskem nicmoc párečků a nemnoha fazolkami. Kdybych si k tomu nevzal rohlík, tak bych to kvůli řídké konzistenci ani nepozřel. Nedoporučuji - špatně investované peníze.

P.S. Poslední dobou mě Hamé spíše zklamává. Začíná se řadit mezi "lůzr" firmy, které jedou hlavně na cenu, nikoliv na kvalitu.
obrázek 1-1.JPG
obrázek 2.JPG
Odpovědět