Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od felix5 »

jak už jsem tu zmiňoval v jiné diskuzi. kupovat cokoliv v akci se velmi často nevyplatí . akční zboží ...obzvláště pak pokud jde o zboží kde není nouze o odbyt (např jídlo) se dělá na přání obchodu- zhorší se kvalita obsahu / obalu . eventuálně jde o špatně skladované zboží kterého se obchodník snaží zbavit dříve než se mu na skladě ještě v záruční době zkazí , nebo o šarže u kterých se nepovedlo docílit standardní chuti která se u výrobce zpravidla kontroluje a porovnává se šaržemi novými . a ani ten nápis "akce" tam neni místo "sleva" jen tak zbůhdarma. Obchází se tak zákon o ochraně spotřebitele kterej definuje pravidla ohledně prodeje zlevněného zboží ( slovo akce se nerovná zlevněné což se velmi často potvrzuje i v praxi). zkrátka jak vidím nápis akce je lepší zbystřit.
i když netvrdím že to je nutně přímo tenhle případ, v naší zemi je spousta a spousta slušnejch obchodů který vám potvrdí že jim ani trošku nejde o zisk ale pouze o šťastného a spokojeného zákazníka. :lol:
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

maci> no ale fajn by take bylo kdyby jsi konkretne napsal kdy a co za humus jsi v tom Lidlu (jaka pobocka) koupil ty, byl-li to oldenh. hranatej ci kulatej ci zn. coqeutak, v akci (neakci), ..?
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od maci »

Byl to oldenh. hranatej. Vůbec jsem si nepochutnal. Bylo to tak před měsícem.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Kocour »

praalien: dost krátkozraká strategie, s těmi akcemi. Když si něco koupím v akci a bude to hnusný, těžko si to pak ještě někdy koupím za plnou cenu...
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od maci »

Kocour to napsal dobře, už nikdy oldenh. hranatej a můžete o něm básnit jak chcete. Vlastní zkušenost je k nezaplacení.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od sigmark »

hele hele na co jsem narazil. all-in alternativa k BP crackerum, v ruznych velikostech:

http://www.buyemergencyfoods.com/food-s ... -pack.html

zkousel nekdo?
90tidenni pack BASIC z conservy vychazi na 15000, tady u toho vychazi cca na 10000 ( pocital jsem rocni /4)
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od samopal72 »

otestoval jsem již výše zmíněný lunčík maling 80 procent masa,kupoval jsem ho v globusu za 40kč-dost hustá cena ale dobrá chut i příprava,ale dnes jsem totéž koupil v makru za 23kč baleno po 6ks-trošku rozdíl,třeba se tahle informace někomu bude hodit
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Frank »

Mrkni na spotřebu, v Brněnském makru je mají za 17, ale s dvouměsíční spotřebou...
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od samopal72 »

18.8.13,ale datum není žádný problém,ještě ted jím hovězí z dávek kdp ačr se spotřebou 2005 a vše v pořádku,vepřovky ze stejných dávek se stejným datem jsem dojedl nedávno-bohužel,protože nic v té kvalitě se dnes nedá sehnat,anebo jo z haméčka menší vepřovka premium ale už ne za lidovou cenu,prostě mám otestováno,že konzerva je jedlá dlouhá léta po datu spotřeby,pokud není nafouklá nebo prorezavělá,osobně jsem od základáků před lety nakoupil vše co šlo a mám to dodnes jedlé
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Evinka »

"sigmark"]hele hele na co jsem narazil. all-in alternativa k BP crackerum, v ruznych velikostech:

http://www.buyemergencyfoods.com/food-s ... -pack.html




To nevypadá špatně, otázka na kolik vyjde poštovné a zda vůbec zašlou k nám....
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od sigmark »

zejo. taky me to trisklo pres zrak. postovne je otazka. zkusim je oslovit, na kolik by ta sranda vysla k nam. pravdepodobne se dostaneme na hladinu conserva.de, ale tohle vypada mene prostorove vyrazne
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od felix5 »

tak otestovaná hranatá konzerva lanchmeetu z lidlu -zle mi z toho nebylo a i když to vypadalo docela dobře tak mi to nechutnalo . přirovnal bych to k opečený paštice. každopádně bráchovy to chutnalo takže to je spíš věc názoru
16032013223.jpg
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od dracekvo »

Dneska sem v tescu narazil na hotovou polévku Zelná s klobásou. Zaujalo mě, že je od českého výrobce, tak sem si řekl, že jí vyzkouším. Trvanlivost cca rok a něco. Dal jsem si jí dneksa k obědu a vůbec to nebylo špatný.
http://www.sveda-quality.cz/plast-polevky.php
Merlin
Příspěvky: 47
Registrován: 08.12.2012 15:42

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Merlin »

Od Švédy jsem dřív hodně bral hlavně masovky (vepřové maso od sedláka, dědovo nakládané vepřové koleno) a potvrzuju, že i hotovky a polívky nemá vůbec špatný, ALE je neskutečně drahej, ve všem jsou nacpaný zvýrazňovače chuti a další "zlepšováky" a zkrátka dají se najít poctivější, chutnější a přitom znatelně levnější.

Každopádně je však Švéda nad průměrem a jeho veliká výhoda rozhodně je v tom, že začíná být vidět právě v Tescu, Kauflandu a možná i jiných chrámech konzumu.
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od jaromir »

Balkánský sýr
Koupen v makru, chuť velmi dobrá nerozpadá se.
Jeden se mnou najezdil asi 300km. v autě v létě bez změn.

Nevýhoda rezatí plechovky a dost zvenčí

trvanlivost rok dva, přesně nevím
Přílohy
P1010001.JPG
P1010003.JPG
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od snoopee »

Konzerva TUNA STEAK NiXe (in brine) kúpená v Lidli za €1,49 - 195/150g. Lovené v mori, nie odchov. Tichý oceán. Obsahuje: tuniak pruhovaný, pitná voda, jedlá soľ
Konzistencia výborná, chuť prekvapivo dobrá, vôňa výborná.

Obal – plech s samootváracím krytom. Kúpené v februári (2/2012), záručná doba do 12/2015
Celkové hodnotenie 9/10. Absolútna spokojnosť, chutné, vysoko jedlé aj v pokojných časoch ako večera.

Otestoval som 5 konzerv, rovnaká šarža, zhodná kvalita. Odporúčam !
Obrázek
Obrázek
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

snoopee> potvrzuji a podle info obalu je evidentni, ze ty plechovky zatim nejsou zvlast pancovane pro zeme EU-kolonie, tj. jedna fabrika (na Papui) lifruje stejne sarze jak pro zapadni Evropu i zbytek.. zatim.. chut tez potvrzuje.. uvidime jak dlouho jim to vydrzi..pacificky tunak je kvalitnejsi, ale trochu radioaktivni :twisted:
edit: tak po prezkumu jsem nasel na kazdem baleni male promackle tukance ~5mm, takze souzi teutonci asi na vychod posilaj vizuelne horsi sortu (natukle palety) - na kvalitu vnitrku a ulozeni tech par let to nebude mit vliv..

ps pri srovnani 150g pp je cena trochu vyssi nez konkurence (jsou samozrejme jeste drazsi ne o moc lepsi), ale je to tunak "naseho mladi", tak jak kdysi chutnal od kazdeho vyrobce, nez se vylovi posledni kus tak si jich par na pamatku sezente a poucte mladez
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od snoopee »

skontroloval som poslednu konzervu tohto tuniaka. Bez promáčklin a ťukancu. To bude asi tým, že my sme eurozóna, vy periféria :lol: . Ale nie, len vtípek, všetci sme jedno smetisko.
Ešte pár mesiacov počkám a ak sa neobjaví do leta akcia na tohto tuniaka, kúpim 50 kúskov. Životnosť 3 roky (skutočná podstatne viac) mi garantuje že ich stihnem zbaštiť v prírode aj doma. A cena, ktorá sa nám zdá ako "vyššia" bude za 2-3 roky ako z pohádky.
V oblasti kde je tá fabrika som sa pohyboval. Maorovia tam žerú ryby celý život, často aj surové. Rádioaktivitu by som nepreceňoval.
Obrázek
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od jaromir »

snoopee :

Zrovna tuhle konzervu sem ochutnal před pul rokem a paráda.

Nedávno sem opět koupil a nedalo se to žrát tuňák vypadal OK ale chutnal jak rozmočeny piliny s příchutí moře! :ne
ani se mi nechce další dvě otevírat :head
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Pokud jsem dobře rozuměl tak jsi koupil stejnou značku a ta se......Nedávno sem opět koupil a nedalo se to žrát tuňák vypadal OK ale chutnal jak rozmočeny piliny s příchutí moře!.... Takže se silně zhoršili je to tak ? ?
Dík za upřesnění.
Miki.
Odpovědět