Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od jaromir »

Merlin » probírat tousty v testech konzerv je taky " docela úlet." nedalo mi to sorry
Fabulous »

To že vydrží tak dlouho je nejvíce ovlivněno zpracováním výrobku po upečení před balením.
Znám to z praxe:
ručně balené tousty vydrží zhruba datum spotřeby. do 7.mi dnů?
ručně v rukavicích o něco déle záleží na čistotě.

strojově balené s dobrou hygienou pracoviště vydrží nemožné. Jednou se toustu dotkneš a jen vydrží do data spotřeby.
sorbová se dává proti plísním.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Karlos »

Karlos píše:
Mikuláš píše:Přidám něco ze svých oblíbených nebo vyzkoušených výrobků:
Před časem jsem narazil v Kauflandu na sledě v pivní omáčce. Většinou mám raději ryby v oleji, ale teď u mne vede právě tato konzerva. Skvělá chuť, německá výroba, snadné otevírání, lidových 22 korun.
Díky za prima tip, super poměr cena/výkon. Mají i jiné omáčky (vinná, mexická, barbecue atd)...
Nyní v KAUFLANDU za suprových 16,90 :yes
(trvanlivost do 31.12.2016)
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od zumpar »

Podelim sa s vami o potraviny, na ktore spolieham ja. Mam ich overene.
Najprv zacneme masovou konzervou. Je to vyrobok novozamockeho Novofructu a v oblasti konzerv patri asi k tomu najlepsiemu, co sa da u nas kupit. Hoci treba povedat, ze som ich uz dost dlho v obchode nevidel.

Takto vyzera konzerva:

Obrázek

Obrázek

Toto je obsah konzervy pred tepelnou upravou:
Obrázek

Obrázek
Obsah konzervy po tepelnej uprave s ryzou a trochou kari korenia:
Obrázek

Konzerva patri k tym drahsim. Obsah nijako neocari, ale na druhej strane ani neurazi. Pokial je uvedene zlozenie pravdive, tak je to asi najcistejsia konzerva na trhu. Vona/pach a chut su intenzivne, ale nelakaju. Masova cast je skor taka hrca (asi zmes masa a pecienky) a je to dost citit po pecienke. Omacky je hodne a spolu s ryzou alebo cestovinami sa z celej konzervy daju spravit tri vydatne porcie.
Na stupnici od 1 do 10 by som tomu dal sedem kadibudiek.



Dalej som si vsimol, ze sa tu zacal recenzovat chlieb. Dufam, ze ma moderatori nesprcaju za to, ze prispejem i ja svojimi postrehmi. Raz za rok (ci 14 mesiacov) byva v slovenskom Lidli "seversky tyzden". Je to prilezitost na to, aby som si doplnil tieto suchare. Ide o dva rozdielne tovary. Jeden je taky tenky, velkostou asi ako stokoruna. Cele je to zabalene este v plastovej folii, co je podla mna velke plus. Chuti ... no povedzme priemerne. Kto bol na severe a jedol ich pekarenske vyrobky, asi nebude prekvapeny. Chutovo a velkostou o triedu vyssie je suchar na druhom obrazku. Ten je ale baleny len v papierovom obale, co moze byt problem pre dlhodobe skladovanie.
Obidva sa daju pouzit napriklad ako "plnivo" do sackovych polievok alebo konzerv, kde je hektoliter stavy a za prst klobasy.

Obrázek

Obrázek


Snad ma moderatori nezozeru, ked sem prasknem este pohar s dzemom :mrgreen: . Neviem ako vy, ale ja ich mam par v zasobe. Da sa to natriet trebars na tie suchare, kydnut nudzovo do cestovin, do ovsenej kase, prisladit tym krupica alebo len tak zozrat, ked je najhorsie. Navyse tieto dzemy z edicie VGJ su pripravene bez konzervantov a repneho cukru. Cena bola samozrejme tiez vysoka a uz som ich v obchode dlho nevidel. Pozdava sa mi na nich aj hranata sklenica - daju sa skladovat nalezato bez obav, ze by sa skotulali.

Obrázek

Obrázek


No a nakoniec ospevovane alebo zatracovane Oldenhausery z Lidla. Bol som zaciatkom minuleho mesiaca v Nemecku u kamrata na navsteve. Samozrejme hned prvy den som naklusal do miestneho Lidla, lebo ktosi tu porovnaval obsah tejto konzervy kupenej v Reichu a v Cechach. Z nemeckej vypadla hrca masa a z ceskej sunkovy narez.
Zial, sklamem vas. Mne z nemeckej konzervy vypadlo to iste, co mi X krat pred tym zo slovenskej: sunkovy narez:

Obrázek

Obrázek

Este upresnim: bol som v Bavorsku, cca 15km od Norimbergu, takze spoliehat sa na to, ze DeDeRonov krmia hnusom a zapadnych Nemcov nie, nie je na mieste.
kudykam

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od kudykam »

Super fórum. Jestli mohu doporučit, zkuste můj nový web na testování potravin ze supermarketů. Můžete tam zúročit své zkušenosti. Taky mi můžete pomoci vychytat případné chyby. Díky

http://www.reklamu.ne/

Fuck s tebou, spamere! Fab.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Další výsměch od Hamé!

Vepřové maso ve vlastní šťávě PREMIUM 400g

Na fotce je názorně vidět, kolik "masa" (mleté šlichty) zbyde na talíři a kolik nechutného tuku v konzervě. Chuťově průměrné, ale poživatelného obsahu méně, než v 260g luncheonu od Gudingu. Nedoporučuji.
image.jpg
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Tina »

Fabulous : Já to tebou zmiňované Premium ani nemůžu najít na jejich stránkách. Není to něco letitého? Jinak to vypada fakt nepoživatelně, kolik to mělo udávaných procent masa?

Já od nich kupuju tu řadu "Vynikající kvalita", kde mají vepřovku se 90% masa (už tady tuším o ní šla řeč). Je to pouze 300g, v běžném obchodě stojí 65,-, takže se vyplatí počkat na akci. Ideálně na akci v Makru, protože tady v Kauflandu se o ni poperou důchodci s Vietnamcema a je hned pryč. V tom Makru ji mívají za cca 34 korun, to už se dá. Balení po 4 kusech, mají takto i hovězí, krůtí a luncheon meat. A tuším ještě guláš, všechno ta samá řada. Ne všude ji mají, narážím na ni málo. I tady jsou pochopitelně kůže, ale maso převažuje. ;-) Chuťově docela jde.
Pixla vypadá takto:
Přílohy
produkty_vk_veprove_ve_vlastni_stave_29261.png
produkty_vk_veprove_ve_vlastni_stave_29261.png (103.94 KiB) Zobrazeno 22838 x
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Mel jsem ji v zasobach uz dlouho, to je pravda :) Masa uvadeli na etikete 98%, coz je dalsi vysmech. Do masa zrejme pocitaji i tuk, vodu z masa a asi i vzduch, ktereho bylo v konzerve take dost :(
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od snoopee »

OPäŤ starý dobrý OLDENHAUSER z Lidla, tentoraz z Hainburgu-Rakúsko.
Úplne to isté ako je možné kúpiť v SK/CZ lidli. Chuťovo ok, ale bažant na víne to nie je.
Obrázek

Táto legenda by si asi zaslužila vlastnú tému :lol:
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od snoopee »

"Morčacie stehno" - Novofruct (kruti stehno)
A teraz pozor dámy a páni. Výborná záležitosť ! Chuťovo aj opticky. Kúsky masa vo vlastnej šťave, 90% masa (aj im to verím). Príjemné prekvapenie zo slovenského novofructu.
Dostupné v Tesco, vyššia cena (2,60) ale stálo to za to, idem si pár dokúpiť kým nezmenia "technológiu" ako Oldenhauser.
Životnosť: (doplním, nevšimol som si)
Hmotnosť: (tiež doplním - ale dostatok, na obed s chlebom stačilo)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od snoopee »

nenašiel som tlačítko editVystřelenou "kouli" a vyřčené slovo nevrátíš. Tudíš ani nenaješ možnost měnit zpětně příspěvky. Pokud potřebujete něco zpětně funkčně upravit, kontaktuje adminy. MacGyver, takže:
Životnosť: 3 roky
Hmotnosť: 300 g

Je na výber aj s cesnakom a na šampiónoch (levnější verzie, 2,39e)
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Robyn »

OLDENHÄUSER Drůbeží párky ve slaném nálevu

Podle mého názoru a chutě jsou to velmi dobré párky. Maso je v nich skutečně cítit. Žádný sliz jako to obvykle u párků bývá a trvanlivost je taky slušná.

Drůbeží maso 70% (krůtí 60, kuřecí 10)
Voda
Špek 5%
sůl, mléčná bílkovina, cukr, koření

Bílkoviny 13%
Tuky 17%

Doba spotřeby je cca 2 roky.

Koupeno v Lídlu
Váha 360/550g
Cenu už si nepamatuji, ale nebyla nijak závratná.

Samozřejmě se musí brát do úvahy, že jsou to drůbeží párky a ty nikdy nebudou mít nějakou výraznou chuť. Důležité je hlavně, že jsou hodně "masité". Já osobně jsem je zamíchal na kolečka do Uncle Ben´s Szechuan omáčky a k tomu rýži. A perfektní.
PICT0295.JPG
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od felix5 »

cena tušim 45kč za 8nožiček. sou to jedny z mála poživatelnejch párků dnes a taky jediné co kupuju. doporučuju spíš vepřové dle mého sou chuťově lepší .
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od TREW »

Přesně tak, mám v komoře taky zásobu vepřových, chutnají výborně, takže je průběžně obměňuji.
Henten

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Henten »

Celkem me prekvapilo, ze to zde jeste nebylo zmineno. Veprove maso ve vlastni stave z Lidlu. 300 g konzerva se slusnou expiraci a 92% masa. Chutove vynikajici, voni po mase, coz u tohoto druhu konzerv bohuzel neni samozrejmosti. Dle meho nazoru nejlepsi veprova konzerva na trhu. Vyborna za studena i za tepla.
image.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Fabulous »

Mohu potvrdit kvalitu produktu. Jsou tam skutečné, nepomleté kusy masa. A chutná to slušně. Kdo nemá, nechť pádí do Lidla a nakoupí, než to vyprodají a nahradí zase nějakým shitem.
Uživatelský avatar
Mr.Sock
Příspěvky: 33
Registrován: 12.02.2012 11:29

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Mr.Sock »

Táto Lídlacka konzerva je naozaj lahôdka , narozdiel od Oldenhauseru. V skutku asi najlepšia mäsová konzerva akú som doteraz ochutnal a pri tom za veľmi slušnú cenu 1,50 e , už mi robí takmer pravidelne na niekolkodnových výšlapoch spoločnosť :yes
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od peteres »

Bacha při nákupu toho Pikoku. V Lidlu prodávají dva druhy těchto konzerv, které jsou na první pohled stejné (liší se jen nepatrně odstínem jedné z barev potisku), ale obsah masa je různý, přitom cena je stejná. A tyhle dva druhy mívají namíchané v jedné krabici na regále. Takže si u každé piksly radši přečtěte složení a berte jen ty, kde je uvedeno 92% masa.

Jinak potvrzuju, že je to kvalitní masovka, taky jich doma pár kilo mám.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Ano Lidl, obecne to ma clenene v konz. podle ceny/kvality sestupne: coquette -> oldenhauser -> pikok -> baroni..
V nekterych pripadech jde pikok vic do cela..

ps pravidelne maji samozrejme spis ty levnejsi, z tech lepsich kdyz uz teda jsou tak, mnohdy casto ruzne natukle
(skladnik s tim po flamu mlatil, prevraceny kamion, porucha na lince, ..) nebo rovnou obsahove divne/odlisne sarze, holt na vychod vozi odpady..
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od pepa_z_brna »

A pritom kdyz se neco veze k nim (nemcum), tak musi byt vsechno perfektni, jinak jsou schopni vratit kamion. Hame pro ne dela vyrobky, ktere se nedostanou na nas trh a kvalitou jsou jinde. Radsi uz nepokracuji, napadaji me jenom nadavky. Informace samozrejme primo od zdroje i s testem vyvozniho vzorku.
Henten

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Henten »

peteres: Toho, o cem mluvis, jsem si take vsiml. Uz se to ale nejmenuje "ve vlastni stave", ale nejak podobne jako "s kousky masa". I tak to ma kolem 80% masa, coz je na dnesni pomery unikum :)
Odpovědět