Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Bill Masen »

Dokelníku vážně sem nemusíš kopírovat každý obsah svého disku a hlavy.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Serža »

k testům potravin:
dnes jsem měl k obědu rychlovku těstoviny s Hamé směsí Špagetka. Konzerva prošla loni v létě. Skladuju víčkem dolů. V neděli jsem z toho měl jednu porci a bez následků. Vrazil jsem otevřenou pixlu do lednice, dnes druhá porce a od tý chvíle střídám rakii, endiaron a hajzlpapír
žádné varování jako divný zápach, nebo tak něco...no nevim :-(
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Vladimir »

Neviem síce dôvod, ale plechovka by nemala ísť do chladničky. Obsah treba preložiť do inej nádoby a až tak do chladničky (kvôli nejakej chemickej reakcii???). Možno to bol dôvod.
Inak pár-krát som takisto dal otvorenú plechovku do chladničky a nikdy som nemal problém, ale pravda nebola to konzerva po záruke a spotreboval som ju max. na druhý deň.
Vladimír
Gater
Příspěvky: 31
Registrován: 05.09.2017 20:04

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Gater »

Tak ono i nějakou dobu trvá, než se breberky ve střevech namnoží, takže závadná mohla být už ta první dávka s dopravním zpožděním.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Andy Glock »

Já si myslím, že to nebude tou konzervou. Rok po záruce není nic (vydrží spoustu let), a v lednici mám často otevřenou nějakou konzervu hromadu dní, a nikdy nic.
achneee
Příspěvky: 7
Registrován: 12.03.2017 11:56
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od achneee »

Po delší době jsem si koupil konzervu a snědl jí. Kuře na smetaně, myslím, prakticky žádná chemie a chuť odpovídající ceně. Co mě ale zaujalo nebyl ani tak obsah, jako spíš obal. Konzerva byla zevnitř bílá, kromě vrchního víčka, to bylo klasicky lakované. O co jde. Průhledný lak používaný na ochranu plechu je epoxidový, ten bílý potah by měl být PET. Dříve jsem bílé vnitřky v ČR potkával jen u rajských protlaků z Itálie, konzervy českého původu byly bez výjimky z lakovaného plechu. PET je chemicky i fyzikálně poměrně stabilní, zato epoxid uvolňuje do obsahu konzervy Bisfenol A(BPA) což je prokázaný hormonální disruptor. Epoxidové laky a pryskyřice jsou nejhorší uvolňovače, BPA je vlastně ta složka B(ta menší) při míchání dvojsložkových pryskyřic. Nebudu zabíhat do detajlů, informace k tématu jsou dnes již snadno dohledatelné. Přečtěte si i o následovníkovi BPS. Zajímat by to mělo hlavně ty, co praktikují FIFO. A položte si pár dalších otázek: Proč se moc neinvestuje do výzkumu vlivu BPA na lidský hormonální systém(stejně tak Teflon na pánvích a fenolové pryskyřice ve všem možném? Kolik se toho vyloučí do obsahu za 3-4roky skladování? Co je to předběžná opatrnost a koktejlový efekt? Proč jde to rozmnožování čím dál tím hůř? Nenaučím se raději zavařovat?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Serža »

1) to rozmnožování už v 50+ není úplně na pořadu dne
2) popiš proces zavařování (včetně uskladnění vybavení atd...) v bytě 25 m2, žádná garáž, žádná zahrada, v bytovce uprostřed další zástavby. To je stejné, jak s přebíjením - prostě to není kam dát.
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
achneee
Příspěvky: 7
Registrován: 12.03.2017 11:56
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od achneee »

No ono to nebude asi jen o rozmnožování, hormony řídí kdeco. V dnešní době se ukazuje celkové zdraví jako dobrá investice do neklidné doby. Na trhu jsou i masové konzervy ve skle a jak jsem v úvodu psal, bílý PET povlak je lepší řešení než epoxid. Na kopci naproti jsou sousedé hospodáři, nemají ledničku ani mrazák, jen podsinek. Dokáží zpracovat celé zvíře do skla. Třeba se lidi zase začnou scházet v kuchyních, koupí společně půlku prasete a společně zavaří. I v bytovkách... Nebo před bytovkou na ohni, až nebudou mít na energie?
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Eli »

Pri takýchto "rizikových" konzervách treba dať pozor na to, aby sa obsah neohrieval priamo v nej (to sa aj tak robí výnimočne). Obavy by som mal aj pri ohreve konzervy vo vode, nie priamo nad plameňom. Problém by bol možno pri postupnej ročnej konzumácii desiatok takýchto 2-3 ročných konzerv s uvoľneným škodlivým obsahom, čo by sa opakovalo niekoľko rokov. No ktovie. Ale bál by som sa toho viac ako škodlivosti hliníka, ktorý preventívne tiež nepoužívam. Ale tak to je len môj názor.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od JOBU »

Až raz budeš hladný niekoľko dní, budeš mať na háku, či je konzerva lakovaná, teflonovaná alebo hliníková... ;)
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Eli »

Máš pravdu, komentár bol ale myslený inak. Ak budem tvoriť z niečoho rezervy, budem to jesť postupne tak či tak, aj keď nepríde kríza, len aby som to nevyhodil a obmieňal. Preto nevidím dôvod, prečo by som jedol dobrovoľne niečo škodlivé alebo škodlivým spôsobom niekoľko rokov. Niekto môže oponovať, že škodliviny sú všade a to je aj pravda, ale konkrétnetejto by som sa rád vyhol, keďže je taká možnosť. ;) No a ak už mám niečo v takom obale tak to držím čo najkratšie a ohrievam to osobitne od pôvodného obalu.
...áno, hladný zjem aj pečienku, ktorú veru veľmi nevyhľadávam. :D
BOB2016
Příspěvky: 141
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od BOB2016 »

To je vsetko super, tieto informacie. Ale ako zistim z coho ma konzerva vnutornu stenu?
Je to niekde napisane? Alebo jedina moznost, kupit 11 rovnakych konzerv, jednu hned zjest, preskumat a na ostatne napisat zistenia?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Germanik1 »

Prostě jí sníst studenou nebo ohřát v jiné nádobě
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od PeFi »

https://www.expresmenu.com/kruta-se-zelim/

Příjemná chuť i konzistence, skutečně stačí jen ohřát (a případně dokořenit, protože chuťově je to neutrální), poctivé velké kousky masa, moje balení mělo trvanlivost někdy do poloviny roku 2024. :yes
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Montezuma »

Jo, expres menu je hodně dobrý. Tuhle jsem si dával jejich hovězí guláš, protože jsem potřeboval něco akutně ohřát a fakt chutnal dobře.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Snad nevadí když udělám malou reklamu, je to spíš pro rozpadlíky fajnšmekry... právě jsem koukal na jeden díl Xaver Live a tam nově mají smlouvu s nějakým prodejcem francouzských specialit... docela masochismus to dokoukat až do konce jak to ochutnávají... ale proč to nezkusit, mají tam i právě i různé konzervy. A může to být asi i dobrý...

Díl Xaver Live: https://www.youtube.com/watch?v=WPRgnTZ ... =XaverLive

Firma: Topitor
https://www.topitor.com/
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od devlop »

Našel jsem své šampióny:
Gulášovou polévku a hovězí guláš od Švédy. V Kauflanud za 69Kč.
Maso v hovězím guláši libové, měkké, chuť výborná. Gulášová polévka rovněž. Tohle by se dalo žrát furt. Trvanlivost akceptovatelná, na to že to není konzerva
IMG_20211107_140330.jpg
IMG_20211107_140341.jpg
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od PeFi »

Montezuma píše: 03.11.2021 7:45 Jo, expres menu je hodně dobrý. Tuhle jsem si dával jejich hovězí guláš, protože jsem potřeboval něco akutně ohřát a fakt chutnal dobře.
Jejich jelení ragů taky bylo výborný. Z doslechu mám, že jejich kulajda nebyla dobrá - chuť i konzistence prý taková, že "nikdy více".
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Serža »

poslední dobou jsem si oblíbil hovězí ve skleněné konzervě z Penny - hodně masa a dobrá chuť
i když je to jen 300g je to na dvě (menší) porce třeba s těstovinou nebo rejží...
Přílohy
4467056.jpg
4467056.jpg (17.69 KiB) Zobrazeno 2952 x
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Count »

devlop píše: 07.11.2021 16:04 Našel jsem své šampióny:
Gulášovou polévku a hovězí guláš od Švédy. V Kauflanud za 69Kč.
Maso v hovězím guláši libové, měkké, chuť výborná. Gulášová polévka rovněž. Tohle by se dalo žrát furt. Trvanlivost akceptovatelná, na to že to není konzerva
Tři zvýrazňovače chuti a ještě tam musí rodinná firma hodit Maggi. Beru cenu, ale ještě nejsem tak švorc, abych si nemohl objednat konzervu od Dovastu.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Odpovědět