Jídlo do auta

Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od DeadMan »

Taky sójové suky👍
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Count »

Kupuji Raw tyčinky z Lidlu, ty co mají u pokladny. Mám jich tam vždy tak 5-6 a průběžně je rotuji. Nejstarší jsem jedl po půl roce a byla v pořádku. V zimě tam mám kteroukoli, v létě se vyhýbám oříškovým kvůli žluknutí. Teplem se neroztečou, jen změknou a protože v nich není obilí, tak jsou i pro celiaky.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Germanik1 »

Sojové tyčinky clasic, tvrdé roxy a tuby Salka. V zimě ještě čokoládu. Celoročně žitný knackebrot z Lidlu. Ten ale po načnutí letí ven
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Serža »

taky sojové suky...otestováno mockrát v balkánských vedrech a jsou nejlepší!
tedy...naopak do mrazu bych volil něco jiného, to jsou pak o ulomení zubu :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Fabulous »

Jo, sójový suk bude asi to pravé. Ostatně má podobné složení a chuť jako NRG-5.

Dík všem za pomoc.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Venet »

Keď som na dlhej ceste, tak mám skôr chuť na niečo slané ako sladké, preto nosím v aute okrem musli/raw tyčiniek, hlavne bonavita kukuričné chlepíčky. Tie nestrácajú senzorické vlastnosti ani po mrazo-horúco-chladno cykloch.
A ešte Chalvu. Ale tá dlho nevydrží. Teda neviem akú má trvanlivosť, ale zakaždým ju zožeriem skôr ako prejde nejakým cyklom...
Cogito, ergo armatum sum.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od cipis »

To je obecně problém všech zásob (nejen) v autě. Většinou to sežereme dřív. Když se k tomu přidá doplňování, tak by to tak nevadilo, ale většinou je spíše deficit než přebytek :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od bivoj »

To je obecně problém zejména tzv. "zvláště chutných zásob". Na začátku Covidu jsem přikoupil do strategických zásob domácnosti dvě kilovky Nutelly (byly ve slevě), jako energetické bomby kdyby to šlo z tlustejch do tenkejch. Jenže ani ještě nešlo a... ...no a jsou pryč... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od bacil »

Ještě Bake Rolls, jedno balení vydá asi za 3 rohlíky. A pak tmavý chleba půlkilovku, vydrží to skoro rok. Ryby v hořčici z Lidlu, segedín z Alberta, fazole v kečupu, loupaná rajčata v konzervě, zelená masovka z lidlu, tuňák, arašídy. Přes zimu vozím babišovy škvarky, vydrží půl roku i mimo ledničku a jsou excelentní.

Sladké v létě - zmíněné kokosky i ve variantách s náplní (Albert, Lidl), kukuřičné čokoládové kuličky, instantní kaše (vodu i ohřívač tam mám), marmeláda, dobrý kompot v konzervě...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Germanik1 »

Tohle není seznam do auta, ale bašta na útěku 👍😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Serža »

až bude nový auto, asi udělám pod zadní sedačky (stejně tam nikdo jezdit nebude) bednu na proviant a budu tam mít na sežrání na cestách vyřazený věci ze skladu NZ :-D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od skafloc »

Fabulous píše: 02.05.2020 14:37 Nějaké nové zkušenosti ohledně nouzové energie do auta? Vybalil jsem po roce půl kila čokolády z autobáglu a byla jaksi (očekávatelně) jiná. Tuk z ní odtekl pryč a zbyl jen kakaový prášek s cukrem. K jídlu to moc nebylo.
Mám dobré zkušenosti s nějakými cereálními tyčinkami zalitými medem, většinou s nějakými oříšky (kešu, pistácie,mandle, arašídy). V létě to trochu více lepí, v zimě je to o něco tvrdší, ale jíst se to dá v pohodě, na chut ty teploty nemají žádný vliv, jednu jsem takhle měl schválně v podběhu dva roky, naprosto bez problémů.
Nebo dlouhodobě jsou beze změny chuti a konzistence skladovatelné ty vietnamské nouzové tyčinky, už tu o nich byla řeč - doporučuji hlavně ty ve stříbrném obalu, chutnají jako naše Jesenka. Ale dobré jsou i žluté a červené - žluté chutnají po kešu a červené jsou lehce čokoládové.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od bacil »

Fabulous píše: 02.05.2020 14:37 Nějaké nové zkušenosti ohledně nouzové energie do auta? Vybalil jsem po roce půl kila čokolády z autobáglu a byla jaksi (očekávatelně) jiná. Tuk z ní odtekl pryč a zbyl jen kakaový prášek s cukrem. K jídlu to moc nebylo.
Fabe, potvrzuji tvou zkušenost - s čokoládami na vaření Lidl. Z mléčné se stal doslova světlý tuhý pášek a z hořké taky stejně světlý, o něco tužší ale taky skoro prášek, uvnitř takové bubliny plné prášku. Mléčná se rozpadá. Nepamatuji, že by mi někdy dřív toto jakákoliv čokoláda udělala. Jíst se to ale dá, lžičkou, rozpadá se to. Kakaového másla je tam opravdu minimálně, všecko jen prášek a cukr.

EDIT: trochu to připomíná jakousi směs co se prodávala za komunistů, ale do mlíka jsem to nedal, neboť jsem obě právě sežral. Se asi nevyseru.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od proforma »

Na rychle obcerstveni na ceste s sebou vozim cerealni tycinky z Lidlu - nejradsi mam pistaciove v medu a cokoladove. Zasyti, ale clovek po nich neni pri rizeni ospalej. Nestacila jsem vyzkouset cyklus horko-zima, vetsinou je ani nestacim doplnovat :-) Ale ze sve podstaty by mely prezit.

Jako nouzovku tam mam 2 gulase, taky z Lidlu, trvanlivy cerny chleba z Penny (nejaka nemecka znacka, driv mivali jinou, co vydrzela rok, ted uz jen pul roku, ale porad slusny), Jesenky, 4 ovesny a jecny kase v prasku (ochuceny, idealni na D1 :-)), konzervu loupanych mandarinek (je v ni i hodne sladky stavy a je mensi nez ananasy, takze se po otevreni spotrebuje cela), trojkombinaci kafe v prasku a Energit bonbony s guaranou (ty vydrzi hodne, po 2 letech se trochu meni vzhled, ale nikoli chut a ucinek). Kdyz jedu delsi cestu, beru si s sebou termosku s horkou vodou, pro uplnou nouzi tam mam i maly varic s horlavou pastou, ale ten jsem jeste nemusela pouzit.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od pracintl »

V autě vozím klasické sojové suky - mám je tam už 3-4 roky a pořád poživatelné (jen tvrdší).
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Del-in »

V autě vozím 74 % čokoládu, úplně noname výrobce a přestože změnila několikrát během posledního roku své skupenství a tím pádem i tvar, stále se dá konzumovat. Ale když se roztaje je krémová a rozhodně z ní nevystupuje žádný prášek, ani cukr. Jen svrchní obal už nemám, tak nevím přesně, kdo ji vyrobil. Balení bylo po 200g a jezdí se mnou 3 kusy víc než rok a půl.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od bacil »

Když se roztaví, je krémová, ale když ztuhne, se drtí na prášek.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Piston »

To, že se čokoláda na vaření po opakovaných změnách teploty rozkládá na jednotlivé složky, podle mě není závada, ale vlastnost… Není prostě určena na dlouhou archivaci.
Zkušenosti z praxe: Nedávno jsem našel v nepoužívané cyklistické brašničce, uložené ve sklepě, nějaké cca 10 let staré musli tyčinky a jelikož nebyly načaté myšmi ani zubem času, ochutnal jsem. Drama se nekonalo, šly normálně sníst. Dva roky staré proteinové tyčinky z Lidlu, zapomenuté v batohu, rovněž v pohodě, nechutnaly moc dobře ani jako nové… No-name sójový kmen je dalším ideálním kusem na delší uchovávání. Obecně lze říci, že metody konzervace potravin a hygiena při jejich výrobě neuvěřitelně pokročily, takže doporučená doba spotřeby je velmi orientační.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od MarS »

Vzal jsem teď v akci 120ks raw tyčinek. Oceňuju, že chutnaj přirozeně a nejsou v tom sračky. Trvanlivost nebude nic moc, 6 měsíců.

https://www.zdraviafitness.cz/bombus-ra ... IIQAvD_BwE
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Bill Masen »

Já ti nevím, já to ochutnal a sežrat jich 120, to bych radši jel na výlet s Českými Drahami. :angel
Odpovědět