Filtr na vodu, filtrace vody

Odpovědět
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od neilz »

Nuwara píše:
neilz píše:tak u sawyeru kdo vi jak to je ale hlavni problem je ze spoustu lidi nechape ze prefiltrovana voda se musi ihned vypit a nesmi se uskladnovat na potom coz je zakladni chyba
A důvod je jaký?
ze i v te prefiltrovane vode neco zustane a to neco se ti tam behem par hodin namnozi do takoveho poctu ze z toho bude nepozivatelnej sajrajt proto se z filtru pije primo u zdroje a nebo si sebou neses nabranou (spinavou) vodu a zas ji filtrujes az pri piti
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
racha
Příspěvky: 1
Registrován: 12.03.2019 2:56
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od racha »

V Izraeli vyrábějí vodu ze vzduchu, litr vyjde na necelou korunu
https://plus.rozhlas.cz/v-izraeli-vyrab ... nu-7781919
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Vladimir »

Rozmýšľam nad filtrom na vodu priamo na vodovodný kohútik, narazil som na BRITA On Tap systém. Montuje sa priamo na kohútik, má prepínanie na filtrovanú a nefiltrovanú vodu, filter vystačí na 600 litrov vody. Špecifikácia podľa výrobcu:
Účinná filtrácia vďaka membráne z dutých vlákien, granulovanému aktívnemu uhliu a iónomeničovému vláknu.
Systém eliminuje – pokiaľ sú obsiahnuté vo vode z kohútika:
- chlór a iné kovové častice ovplyvňujúce chuť a zápach vody (ako napríklad olovo)
- častice s veľkosťou > 0,5 µm (ako napríklad plasty)
- 99,99 % baktérií
- pesticídy a herbicídy
- hormóny a zvyšky z farmaceutických produktov

Zachováva minerály, ako horčík a vápnik.
Máte niekto skúsenosť, prípadne poradíte niečo iné?
Vladimír
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od JOBU »

Dával si si vodu na rozbor, že to potrebuješ?
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od eotto »

Nějaké novinky v outdorové filtraci vody?
Ten SAWYER SP128 koupit či nekoupit?
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Lyster »

To bych spíš už šel do novějšího modelu Micro squeeze. (má lepší průtok než 128 a je také kompaktní.)
Já jsem asi 5x použil v přírodě klasický 129 squeeze a v poohodě.


Na internetu jsou dvě skupiny lidí, ti co Sawyer pomlouvají a ti co na něj nedají dopustit. Já jsem problém zatím neměl takže u mě asi ta druhá strana. :)
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od eotto »

Půjdu do něj.
Ještě dotaz, je nutný ten jejich pytlík na "špinavou" vodu, nebo tam můžu našroubovat PETku?
"Mors certa hora incerta"
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Stenny »

eotto: Jedna z velkých výhod Sawyeru je, že má stejný závit, jako standardní PETka. Ale používat ho přímo z PETky je nešikovné, protože potřebuješ přetlak, aby voda tekla - takže zmáčkneš PETku, vycedíš nějakou čistou vodu, pak musíš povolit filtr, láhev zase narovnat, aby v ní nebyl podtlak, utáhnout filtr, zmáčknout láhev... nejvíc se mi osvědčila kombinace Sawyeru se sbalitelnými lahvemi Evernew. Platypus ne, ty mají jiný závit.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Piston »

Ten dodávaný pytlík u Sawyeru je docela praktický, nic neváží, místo nezabere… Kupoval jsem ho minulý rok na německém Amazonu v akci, cena byla asi o čtvrtinu nižší než u nás. Bral jsem ten novější Micro squeeze.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Lyster »

Tím originálním pytlíkem nic nezkazíš, ale po čase stejně asi někde začne protýkat.
Vím že hodně používají třeba skládací láhev CNOC Vecto. Nový typ je i s pojistkou (na videu ještě starší verze.)

Skládací lahve CNOC Vecto 2l a 3l)
https://www.youtube.com/watch?v=AJGYwXkNyKE&t=10s
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od PeFi »

eotto píše: 17.01.2022 12:47 Nějaké novinky v outdorové filtraci vody?
Ten SAWYER SP128 koupit či nekoupit?
Hlavně jako každý podobný filtr po prvním použití už ti nesmí projít mrazem (ani v letadle) nebo ti filtr nacucaný vlhkostí kvůli mrazu popraská a pak nefiltruje.

SP 128 mám, používal jsem, za mě dobrý - co slibuje to nejspíš plní.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od skagerak »

Nevím jestli píšu do správného vlákna - tak případně omluva a prosím přesunout
ještě jsem našel
"voda v domácnosti"
"nouzové zásoby pitné vody"

Nedávno jsem narazil na otázku - jak nejlépe udělat v nouzové situaci pitnou vodu z vody ze zahradního/parkového a pod jezírka ?
(složení asi neznám, je to obecná dotaz)

Filtr/chemie/převaření /UV ?
respektive co si případně pro tuto situaci pořídit
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Martysedlak »

Já jsem vsadil na filtr Sawyer v případě získání vod v přírodě, kdyby bylo úplně hodně špatně, tak mám v zásobě
Filtr Sawyer S3 Foam Filter. Ten by měl zvládnout i těžké kovy.
Uživatelský avatar
Wwirusz
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2020 18:01

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Wwirusz »

Uz delsi dobu me trapila myslenka, ze veskere moje zasoby jidla jsou k nicemu, pokud nebudu mit pristup k ciste vode. Sledoval jsem toto vlakno a mel v planu si koupit nejaky filtr na vodu. Stale jsem to odkladal a nyni, kdyz vypukla ta pitoma valka, jsem se rozhodl, ze je cas prejit z teorie k realite. JENZE filtry na vodu jsou vlastne skoro nedostupne! Na posledni chvili jsem poridil, ne zrovna levny, KATADYN Pocket Filter 2010000. Za den uz nebyl na sklade a posledni 3 kusy zmizly jak para nad hrncem.
Uvazoval jsem i o koupi levnejsich filtru, treba z amazonu, nebo ebaye, ale vyprodano. Nikde nic.
Nejsem clovek, co by sem psal, vetsinou si jen ctu, ale tohle mi neda a musim se zeptat. Co se to dopr*ele deje??? Jako pred pul rokem bylo vsude filtru plna rit, clovek si mohl vybirat, a ted nic??! Mam to brat jakoze se blizi rozpad a probuzeni se zasobuji? Jsem v soku, ale tech cca 50tisic litru, co mi filtr zaruci me uklidnuje, bude se mi lepe spat. :angel
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Liqid »

Klid, to bude jen narušení dodavatelských řetězců, rozpad je v nedohlednu.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Argonaut »

Rád bych znal váš názor na využití děšťovky nouzově jako vody k pití. Postavil jsem u baráku 5m3 akumulační nádrž, kam svádím střechu. Celoročně tam mám vodu. Nemám studnu.

Zvažoval jsem, zda by se dala tahle voda nouzově použít k pití. Desinfikovat to celé nemá cenu, protože ze střechy pořád přitéká další voda. Ale třeba po 50l to prohnat SAVem a potom přes filtr Sawyer? Případně přes písek a uhlí...
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od xgordon »

Wwirusz píše: 22.04.2022 21:46 JENZE filtry na vodu jsou vlastne skoro nedostupne!
Na Bexamed (CZ firma) som kupoval nejake veci do lekarnicky a nasiel som to aj filtre na vodu. Tak som si prihodil dva do kosika. Pisal som aj s jednou pani z firmy a vravela, ze je to skladom a moju objednavku uz maju nachystanu na expediciu, tak snad to aj dojde.

https://www.bexamed.sk/lifestraw-personal.html
Uživatelský avatar
Wwirusz
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2020 18:01

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Wwirusz »

Argonaut píše: 25.04.2022 21:43 Rád bych znal váš názor na využití děšťovky nouzově jako vody k pití. Postavil jsem u baráku 5m3 akumulační nádrž, kam svádím střechu. Celoročně tam mám vodu. Nemám studnu.

Zvažoval jsem, zda by se dala tahle voda nouzově použít k pití. Desinfikovat to celé nemá cenu, protože ze střechy pořád přitéká další voda. Ale třeba po 50l to prohnat SAVem a potom přes filtr Sawyer? Případně přes písek a uhlí...
Osobne chci vyzkouset katadyn na destovce a potucku, co mi tece pres zahradu. Myslim, ze by ten filtr mel zvladnout v pohode tu vodu. Savo nebude potreba. ;)
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Radek07 »

Za vesnicí máme rybník - takový kačinec špinavý - vodu jsem katadynem přefiltroval a vypil asi dvě deci - nic se mi nestalo ;)
Uživatelský avatar
Wwirusz
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2020 18:01

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Wwirusz »

A dalo se to pit? Nemelo to "zabi" pachut? :)
Odpovědět