Sušené maso

Odpovědět
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Sušené maso

Příspěvek od Pez »

Lehké OT
Tak ono se není čemu divit, ta fólie je na tom plechu po celou dobu výroby. Na plech se nanáší hned po povrchové úpravě plechu, pak následuje nějaký způsob dělení, laser, vodní paprsek apod., ohýbání, montáž. Čím je na tom déle, tím hůře jde dolů.
Za fólií tahej ne nahoru kolmo k plechu ale rovnoběžně s plechem, pak to jde docela dobře.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Přibližně o 268 nadávek později...

Až to zapojím a nebude to fungovat a budu to muset reklamovat, tak mě odvezou do Bohnic. :lol:
Přílohy
IMG_20220104_232050.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Dobrý, rychlé zapnutí... vypadá že vše bude fungovat...
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Sušené maso

Příspěvek od Patrol »

Vypadá to luxusně. Já nemít švagrovou, co suší bio hovězí ve velkém(https://www.arnostice.cz/produkty/), tak si to asi taky pořídím.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Tak nemusí se tam sušit jen maso, ovoce, zelenina, myslím že na to najdu i jiné uplatnění. :)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Dneska večer se chystám pokřtít mou novou sušičku (vlastně až zítra v sobotu, musí se ještě vše namaráinovat a nechat aspoň 12h odležet), objednáno cca 2 x 2kg hovězí váleček, 2 x 1.2 kg kotlety a 4x cca 400g svíčkové a na konec cca 1,5 kg vepřové kotlety , to vše půjde do sušičky. To by mělo dorazit dnes (pátek) kolem 16h
.
Další cca cca 2x 600g panenky půjdou do visu spolu s další cca 1,5 kg kotletou...

Fakt se netěším na to krájení na plátky, to bude masakr, ještě když mám bolavý palec na ruce se kterou řežu.
(samozřejmě maso nechám tak hodinku v mrazáku aby trochu ztuhlo, než ho budu krájet.)

Ale dal jsem se na to, tak budu bojovat.

Koupil jsem nějaké základní koření, od Maso-here, pak jablečný ocet (někdo ho tam nedává není to původní receptura jerky, ten spíš patří do biltongu, já ho tam dám, maso je jemnější.) Pak tekutý kouř, na to se hodně těším. A pak asi udělám nějakou verzi s BBQ kořením co tu mám, a možná něco málo kombo kmín + hořčice, hodně to na youtube chválí. (uvidím kolik se toho vůbec do sušičky vejde.)

No a do visu klasicky česnek + medvědí česnek (to se osvědčilo) a taky asi to BBQ koření, nebo zauzená paprika... ještě se uvidí, co doma vyhrabu...

Hrozně se na to těším, bude to fakt výzva. (ani z toho nespím.) Tak držte palce. :) Bude to asi akce na skoro celý víkend.
Přílohy
IMG_20220113_160907.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Hotovo, málem mě hráblo... ale už to hajá v lednici... (fotka po nakrájení.) Na fotku po marinaci už nebyla síla, tak ta bude až to vyndám z lednice, dělal jsem to fakt dlouho. Nejdelší ale stejně bylo (průběžné) čekání až mi to ztuhne v mrazáku,
Přílohy
IMG_20220114_215731.jpg
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Sušené maso

Příspěvek od Liqid »

Pěkný, na kolik vidíš náklady na cca 100 g? Bez ceny sušičky. Uvažoval jsem o něčem podobném, ale vycházelo mi to výrazně dráž než kupované.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Ale já to nějak extra cenově neřeší, asi to vyjde podobně plus práce a tak, taky hodně záleží jestli chytneš nějakou slevu na maso. Mě se třeba podařilo sehnat 4xcca450g panenky za 89Kč kus, Já to dělám pro radost ne pro peníze. Ale náklady si časem nějak spočítám. Ale plánuji sušit i jiné věci než maso.

Jinak naprosto nejlepší maso byly ta 2kg hovězí válečky... luxusní maso, nemusel jsem z toho nic odřezávat. Nejvíc odřezků bylo z vepřové pečěne, to fakt aspoň 1/3 masa šla mimo sušící proces. a jedna z panenek byla taková hodně rozpraskaná a jak je to libové maso tak se to hodně roztrhalo (to mám v lednici na nějakou masovou směs na pánvi.)

Jinak po menším zdržení, (chytli mě záda že jsem se nemohl hnout,) jsem naládoval právě teď sušičku. Ale teda myslel jsem že se tam toho vejde víc. Jsem tam tak3-3.5l kila masa, a ještě tak 2-2,5l mi zbylo. (Hovězí váleček.) Takže to bohužel budu muset dělat na 2x. Fakt jsem čekal že se tam toho vejde víc, ta sušička klame tělem vypadá že je o dost větší, ale tak z jedné třetiny zadní části má větráky a topnou spirálu. Taky jsem to nechtěl dávat snímač blízko sebe ty kousky masa aby se to dobře usušila. No uvidíme jak rychle se to bude sušit, hádám že každý druh maso trochu jinak. Hádám tak rozmezí 8 až 12 hodin. Tak držte palce dneska to bude dlouhá noc.

Na dvě hodiny jsem nastavil pro jistotu 75st, po potom dosuším na 55st.
Přílohy
IMG_20220115_162041.jpg
IMG_20220115_170828.jpg
IMG_20220115_171412.jpg
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Sušené maso

Příspěvek od jolky palky »

Natočíš o tom video na svůj kanál? Jsem věrný divák :wasntme .
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Heh, třeba až zjistím jestli se to dá vůbec jíst. Ale jinak díky. Poslal jsem ti SZ. :)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Tak ve 4:00 ráno, po 10 hodinách vyndávám ze sušičky, všechno je naprosto skvělý. Dal jsem do sklenic (zatím nezavíral). Naládoval znova sušičku druhou várkou a jde se na to znova. Vyšlo to akorát opět na plnou sušičku takže se do ní vejde cca 3 kg masa. Mám z toho hroznou radost. Snad se povede i druhá dávka, trochu se bojím, aby nebyla moc slaná když byla déle naložená. Ale snad bude vše OK a bude to stejně super, jako ta první.

Pět hodin ráno... jdu umýt nádobí a hlavně uklidit kuchyň, bordel teda hroznej, kapající marináda je snad všude!!! Ale určitě to za to stálo a všem kdo mají možnost se do toho pustit jen a jen doporučuji!
Přílohy
IMG_20220116_035204.jpg
IMG_20220116_044638.jpg
IMG_20220116_044814.jpg
IMG_20220116_044934.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Info k první fotce: (už mi to tam nešlo přidat.)
Horní vytažené plato je vepřová panenka
Prostřední plato je vepřová pečeně
Spodní je hovězí váleček.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Liqid píše: 15.01.2022 15:29 Pěkný, na kolik vidíš náklady na cca 100 g? Bez ceny sušičky. Uvažoval jsem o něčem podobném, ale vycházelo mi to výrazně dráž než kupované.
Nemohu ještě jednou reagovat, jak jsem říkal, záleží na ceně masa... jsem asi magor, ale na to co jsem narazil teď se prostě nedá odmítnout, asi je to i nadšením, že se první várka masa povedla na jedničku, ale na jednom nejmenovaném internetovém a dovozovém prodejci (kde jsem mimochodem koupil i to předchozí maso a byl jsem naprosto spokojený,) tak vylezla akce panenka 420g za 55 Kč... chápete že jsem neodolal... a objednal dalších 8ks ( celkem cca 3kg co se vejdou do sušičky.) Spolu ještě s 1.2kg válečkem za 239kč. (ten půjde rozříznutý napůl na gárniž do visu :)
Přílohy
IMG_20220116_073141.jpg
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Sušené maso

Příspěvek od tajfun »

susicka vypada paradne! u toho masa co si objednaval by mi asi vadilo datum spotreby…proto ho maji i ve sleve… pri suseni radsi pouzivam co nejcerstvejsi suroviny… ale diky za inspiraci, vzpomnel jsem si, ze mi doslo suseny maso :-D
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Jasný, díky tomu je v akci, pořádně každý kousek omrknu než jej namarinuji, a sežere se prostě jako první.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Sušené maso

Příspěvek od Proba »

Lystere doporučuji to maso nenechávat ve sklenicích, ale dát do něčeho co bude prodyšné, třeba plátěný sáček, nebo zavakuovat. Ve sklenici to časem začne s největší pravděpodobností plesnivět, pokud to nemáš stabilizovaný benzoanem. Mě takhle zplesnivělo sušené srnčí pro psa.

Edit: taky by to šlo zavakuovat a dát do mrazáku. Vlhkost to žádnou nenabere i když to zmrazíš a naopak potrhá to svalovinu, takže by to mohlo být jemnější.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sušené maso

Příspěvek od Lyster »

Jo, díky za info, počítám s tím, mám vakuovačku, případně i pytlíky přímo na sušené maso i s absorbéry kyslíku (viz to foto výše, s tím, jablečným octem, sójovkou a kouřem,) takže žádná vlhkost se tam nedostane a absorbéry kyslíku. Ty sklenice jsou jen provizorium,
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sušené maso

Příspěvek od Germanik1 »

Možná by šlo dát sušené maso do zavařovací sklenice, zavickovat a na 80 stupňů sterilovat a zavřít v troubě s přesnějším termostatem.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sušené maso

Příspěvek od Germanik1 »

Zavařit. Txt, sry.
Udělám co musím
Odpovědět