Trvanlivé konzervy

Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Maximus »

Přesně jak říká fabrik007, důležitá je celková energie potravin, ale svou roli hraje vzájemný poměr tuků:cukrů:bílkovin a svůj význam má i obsah minerálů a vitamínů.

Zajímavý je fakt, že i alkohol má docela hodně energie (1g má 29 kJ), bohužel jeho využití organizmem je omezené a jeho denní přísun by +- neměl překročit 20 gramů (pro srovnání - 1g sacharidů obsahuje 17 kJ, bílkovin 17 kJ, tuků 38 kJ).

Kolik kJ má 100ml alkoholu:
Pivo 10 % - 168
Pivo 12 % - 186
Víno bílé - 226
Víno červené - 257
Sekt - 431
Vermut - 632
Rum - 900
Brandy 38 % - 920
Slivovice - 925
Vodka - 929
Whisky - 983
Vaječný likér - 1192
Becherovka - 1298
Baileys - 2480

Zdarvotní dávka alkoholu by se tedy do celkové energetické příjmové bilance počítat měla :twisted:.

Energetická bilance jednotlivých potravin se řešila i zde: http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=221
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Karlos »

Tak ono jsme tu váhu nakousli hlavně z hlediska případné přepravy zásob, viz. vlákno o vodě (tam je to lehké spočítat)...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Fabulous »

Tak dnes mi přišla nouzová strava NRG-5 (tím také potvrzuji rychlost a spolehlivost německých E-shopů).

Velice malá krabička o hmotnosti 500 gramů má 2300 kalorií, což je denní dávka středně pracujícího člověka. Mě by vystačila i na dva dny. Chutově je to kombinace Be-Be sušenek se sojovým sukem. Vcelku je to poživatelné, obzvláště s teplým čajem.
obrázek 2-5.JPG
obrázek 3-5.JPG
obrázek 4-5.JPG
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Maximus »

To Fabrik007:
Vypadá to z praktického hlediska velmi zajímavě, vzhledově je to zajímavé už o trochu méně, ale jaká je deklarovaná trvanlivost tohoto výrobku. Díky.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Fabulous »

Deset let je zaručená trvanlivost. Jsou to výrobky určené hlavně pro Červený kříž a podobné instituce.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od MRAK »

Já objednal BP-5
tak můžeme udělat porovnávací test
:mrgreen:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Fabulous »

No ono je to vlastně stejné, jen se to liší výrobcem :D
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Karlos »

Minimum shelf life: 10 years from production. (we always carry a current stock)
Můžete mi někdo vysvětlit přesný význam "we always carry a current stock"?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Fabulous »

Snazi se mit co nejcerstvejsi zbozi.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Karlos »

Tak jsem to pochopil dobre, nerad bych totiz objednal zbozi s trvanlivosti 10 let ale s expiraci za par mesicu tak jako je to povetsinou u tech americkych MRE.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od alibaba »

my mame vzdy jen soucasne zbozi -------mysli se na sklade ......
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od goral »

Fabulous-
muzes dat prosim link na ten nemecky eshop? - dik

k te dehydrovane strave: Beru vahu bez vody, protoze vodu si v prirode dokazu najit a prefiltrovat...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Fabulous »

Je to www.conserva.de Plati se Paypalem, dopravne pouze 10 eur a zasilka dorazila za par dni.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Maximus »

To NRG-5 mě docela zaujalo. Na jaro asi zorganizuji nějaký hromadný nákup. Zde mají i množstevní slevy:
http://www.autarka.de/NRG-5-Kompaktweizenriegel.

Tady je to i trochu víc popsané:
http://www.vorratstipps.de/nrg5

Budu ale samozřejmě hledat dál :).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Fabulous »

No vida, tady jsem mohl usetrit 60 eur. Kupoval jsem totiz tri bedny.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jenom takovej malej tip, ktery se nikomu nemusi libyt...kdyz byli před par rokama u nas povodne, vytopily i obchody...majitel byl rad, ze aspon nejakou kacku na tom "znicenem" zbozi dostane zpatky...Tak jsme od nej nakupovali mineralky a nkonzervy za par korun...nijak neposkozene, nektere vodou nedotkle, nekteretrosicku zaspinene...zadne nic nebylo a nikdo nic nechytl...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Karlos »

Tak pokud je balení z principu vodo/vzducho tesne a nedojde k jeho poskozeni tak neni sebemenší důvod obsah nespotřebovat. Vzpomínám si že to tak i bylo rozhlasováno z oficiálních míst když se množily dotazy lidí zda mohou sníst kompoty ze zatopených sklepů atd...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jasne tak prvne probehla kontrola...hlacni co jsem titmot chtel rict byla cena...kdyz jsem se dival na ceny tech "dlouho trvanlivych" tady jsem nakupoval kozervy v cene do deseti korun. Nechci k nějakému hyenismus nabádat, ale než aby se to vyhodilo...proto z vlastní zkušenosti mohu doporučit, púokud se naskytne takový kup, rozhodně neváhejte...já jsem si tehdy slušně zaplnil sklep;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Fabulous »

Ještě jednu důležitou věc jsem našel na stránkách www.conserva.de. Tzv. pohlcovače kyslíku, které se přidávají do balení sušených potravin. Takto "ošetřená" potravina vydrží násobně déle, protože v balení se nevyskytuje vzdušný kyslík, způsobující oxidaci. Je to vlastně variace na továrně vyráběné potraviny balené v dusíkové atmosféře.
Slick7
Příspěvky: 401
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Slick7 »

Já osobně otestoval ty nové BDP a bohužel mě opět velice zklamaly hnusné sušenky, ať sladké, tak slané. No, je to z popela, co by člověk chtěl :head Chuť hotových jídel hodnotím kladně, až na párek s fazolí. Hlavně jsem ale došel k tomu, že nejlepší je si poskládat své vlastní BDP, vyjde vás to levněji a hlavně víte, co tam máte a že vám to bude chutnat. Zkuste nakoupit jednotlivé konzervy s hlavním jídlem, které v obchodě seženete, ochutnejte a podle toho si pak nakupujte do zásoby, to stejné udělejte i s konzervami na svačinu, malé vepřovky, paštiky, konzervovaná zelenina, sardinky, atd.
Dál si nakupte sladkosti, jako různé tyčinky, né jogurtové, čokolády, sušené maso, atd. Sušenky kupuju BeBe a slané Tuc, zde máte na výběr i několik příchutí ;) Pak taky čaje, kafe. Zkusil jsem i sójové maso a bylo to taky moc dobré, hlavně s kombinací s malou polívkou v sáčku. Pokud chcete mít např. cukr, pepř, sůl, použijte obaly od kinder vajíček, super i na koření k dochucení jídel. Co se týká cukru, pokud plánujete delší pobyt venku, vemte ho více, osvědčila se mi prázdná lahvička po žvýkačkách, nebo tuba od šumivých tablet, ta je ještě lepší v tom, že je v ní lapač vlhkosti.
Odpovědět