Trvanlivé konzervy

Odpovědět
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od fransilice »

Gervais-protože je to prodávané v českém lidlu,tak zde platí česká norma...tedy 92% masa,nikoliv separátu
myslím,že by si to lidl netroufnul,takhle zkoušet obejít zákon....to by byla sakra drahá pokuta od SZPI

petrnovak72-je pravda,že němci mají jiné normy a opravdu nemusí tak dopodrobna vše rozepisovat na etiketách,jako u výrobků pro náš trh
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od pepa_z_brna »

cipis píše: - výroba normálních konzerv je možná, je však třeba naplnit autokláv, tedy 100 konzerv po těch 800-900 gramech (tedy při ceně masové konzervy 200 Kč je to objednávka za 20 tis. Kč)
- nedají se míchat masové konzervy a sterilovaná jídla
Zvazuji nakup vetsiho mnozstvi masovych konzerv - asi 50ks. Pokud by se nasel nekdo podobne smyslejici, prosim o kontakt do SZ. Nevim jak se zmenili podminky, pro me by byla zajimava platba stravenkami, takze tohle je pro me jedina podminka - budu vznaset dotaz na firmu. Pak nemam problem osobne zajet do firmy - platba/vyzvednuti a pripadne priblizit. Vice asi po SZ

P.S. hledam jednoho, maximalne 2 lidi, kteri jsou nejlepe na trase Brno-Praha-Rozvadov (omezene UH nebo Breclav)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Lyster »

Tak vážění, tohle by mohl být adept na zatim nejlepší "konzervu" z Lídlu. :). Sice stojí 799 Kč. Ale snad bude stát za to. Mam z ní zatim hroznou radost. Doufám že až jí otevřu a ochutnám, tak radost bude ještě větší.
Přílohy
Šunka.jpg
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Count »

Fascinuje mě, jak všechno fotíte na peřinách. Posledně tak někdo fotil sekeru. Prostě "Koupím a hup do duchen se pomazlit". ;)

Jakou má ten mazlík trvanlivost?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Baca »

Sekerecku som fotil ja :-) Mazlil som sa nou asi dva dni, potom ma v spanku jebla po lakti tak sla na vlastne lezovisko :-D
Ono fotit na posteli - v tych kralikarnach uz mame tak vela koktin, ze najst vacsiu rovnu plochu bez toho aby bolo vidiet identifikovatelne pozadie je problem. Na postel to polozos postavis sa nad foteny objekt (ak nevojde do pobejktivu aj na stolicku) a fotis. Navyse vacsina z nas ma nastavenie bielej v kompaktoch na auto a plachta je vacsinou biela (aspon hned po isntalovani ) :-P
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Lyster »

Count píše:
Jakou má ten mazlík trvanlivost?
Když se neotevře obal, tak tam byla minimální trvanlivost do května 2016. Když se otevře a nakrojí, tak cca jeden měsíc i při pokojové teplotě. Jen je dobré, pak místo odřezu ošetřít třeba kusem odřízlého tuku, nebo olivovým olejem. Jinak na dobře větraném a suchém místě vydrží určitě nenačatá i několik měsíců.

PS: Neodolal jsem a pozval pár kamarádů..... přežrali jsme se jako prasata. :). Samozřejmě se dají na internetu najít lepší, ale o dost dražší kousky. Ze začátku se okrajuje dost kůže a tuku, ale pak to stojí za to.

A určitě se ještě zapotim, než jí všechnu snim.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Lyster »

Tak dám sem ještě jednu fotečku té šunky. Už jsem si pořídil i držák s nožem. Takže už se cítím jako opravdový degustátor. :)
Přílohy
Šunka s držákem..jpg
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Baca »

SLINT :head
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Fabulous »

OT!!!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Lyster »

Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Patrixon »

Poraďte mi prosím jaké kupujete hovězí konzervy. Vepřovka je jasně nejlepší ta z Lidlu, ale marně sháním nějakou alternativu s hovězím masem. Zatím nejlepší, na co jsem narazil je Hovězí ve vlastní šťávě od Hamé. Je to 400g a má to 70% masa, cena slušná, stojí kolem 46,-. Věřím ale, že se dá u nás sehnat něco lepšího...
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Count »

Lidl má nyní v nabídce pečené fazole v tomatové omáčce za 13Kč. Trvanlivost do 2018. Koupil jsem dve na zkoušku a poreferuji.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Count »

Vyklopil jsem jednu do hrnce, zkusil za syrova, pak ohřál a snědl s chlebem. Chuťově velmi dobré, hodně fazolí, nemusel jsem dochucovat a ve složení žádné sračky. Za mne :yes a zítra jdu pro celé plato.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Lyster »

Můžeš vyfotit aspoň jak vypadá, aby jsem věděl co hledat.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od MFG »

Predpokladam, ze se bavime o teto...a diky za tip ;)
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg (16.01 KiB) Zobrazeno 22777 x
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Count »

Je to ona. Díky za foto.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od JirkaK »

Mohu je také jen doporučit. Jsou chuťově výborné a pokud se přidá klobásek :P
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od K4cer »

Patrixon: já právě kupuju tu od Hamé, je jedlá

Ale já na konzervách strategický zásoby nebuduju, takže "kupuju" znamená tak 4 ročně, na obměnu v několika různě rozmístěných KDčkách (viz též Jídlo do auta, např.), ty starší pak dám do špaget nebo něčěho.

Paštiky od Hamé nejsou moc chutný, o hodně víc mi chutnaj od Tatrakon-u, některý (Z Uzenýho Masa, Bůčková, Játrová) sou i v klasický plechofce bez trhacího víčka, a zevnitř sou lakovaný. Jediný co bych jim vytknul je že nejdou štosovat, spodní falc je stejnej jako vrchní. Jinak paštiky samotný sou velmi chutný, sou ovšem myslím dražší a taky je nemaj všude.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Baca »

Stosovat sa daju :-) Len musis vychytat sposob. Jednu radu ako leziaci valec, druhu naplocho tretiu zasa ako valec a stvrtu zasa naplocho a do vysky pokracujes ako ked stavias mur z tehal :-D
Prežiť !!!
Martynko
Příspěvky: 41
Registrován: 13.12.2013 21:16
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Martynko »

V tesku maj teď ve slevě rio mare paštiku v tubě, velmi doporučuji i přes i tak po slevě šílenou cenu...

Dotaz, jak je lepší ryba, volit raději v oleji, ve vlastní šťávě nebo v omáčce? (třeba standardní rajčatové)? někde jsem tu něco kdysi četl že ve vlastní štávě raději ne-e, posledně se mi jeví volba raději v omáčce i třeba ty dražší varianty se zeleninou a podobně, zajednak není to tak mastný, za další dá se to sníst kompletně celý, no a pak datum poslední konzumace je většinou v nedohlednu, posledně jsem si dal plechovku ohřát na topení přes noc, na tůru jsem si ji dal pod bundu, na oběd po cestě jsem měl alespoň vlahé jídlo, stačil sebou vzít jen chleba, ten byl z batohu pěkně studený...
Odpovědět