Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Rafael »

Před léty jsem někde od někoho, nějakého novináře, publicisty, četl zajímavý výrok, který mě hodně tehdy do budoucna ovlivnil. Vlastně až doteď.
"Na Facebooku nejsem, nikdy jsem nebyl a ani nikdy nebudu!
*
Co si o tom myslíte?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od štaflík »

Používám pouze asociální sítě. Tj. ty, kde jsem výhradně já sám ;)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Nicotinick »

Výborná věc tyhlety sociální sítě. Hlavně pro zjištění, že 80% lidí na nich přítomných, jsou naprostí kokoti, jejichž jedinou kvalifikací k čemukoliv je IP adresa.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od majsner »

Přijde na to, jestli se bavíme o sociálních sítích, jak je uvedeno v názvu vlákna a nebo o Facebooku, jak naznačuje první příspěvek. Facebook nepoužívám. Chvíli jsem ho zkoušel a nepřišel mi nijak užitečný. Ale myslím, že některou ze sociálních sítí dneska používá skoro každý. LinkedIn, Youtube, ČSFD... Rozpad je svým způsobem taky sociální síť.
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od danny1691 »

Stran FB. Jak si ho nastavíš, tak ho máš.
Poskládám si tam vše co mě zajímá. Muzika, zprávy, filmy atd. Už nemusím proklikávat ranec webů, mám to v jednom.
To že pak o mě FB bude něco vědět? V pohodě- jednou na netu, navždy na netu.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Bak-ly »

Možná bych trochu pootočil téma - je tu někdo, kdo používá Twitter? Co jsem slyšel, tak dnes už i v ČR je dobrým zdrojem informací o aktuálním nejen politickém dění.
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Žulda »

Já jo, už pár let, právě kvůli informacím.
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od danny1691 »

Ja taky. Zacal jsem ho pouzivat kvuli konfliktu v Syrii a Jemenu.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Hohepa »

.... pro některé je Rozpad asociální síť :chuckle
popravdě FB mám jen z důvodu přístupnosti fotografií z některých akcí, neb bych se k těm fotkám jinak nedostal.

Edit: Sorry kecám, teď jsem se díval a za poslední rok mám čtyři příspěvky
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Kocour »

Twitter - šířit informace pomocí zpráv o 280 znacích musí nutně vést ke zblbnutí.
Facebook - vždycky, když někdo umře, spoustě lidí se to líbí - to je takový moderní způsob kondolence...

Prostě blázinec. Ocitli jsme se ve stejné době, jako po vzniku knihtisku. Nejdřív se tiskly Bible. Pak se tiskly komentáře k Bibli. Nakonec si kdejaký hejhula vytiskl pamflety a pobuřoval lid. Trvalo to přes 100 let, než se Evropa zase trochu zklidnila (a taky se zavedla cenzura, která v různých podobách vydržela zhruba 500 let :cry: ).

Zkrátka debata musí být strukturovaná a moderovaná. Jako například tenhle web: taky to není zrovna hitparáda, ale když se člověk koukne jinam, díky moderátorům za to :yes
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od proforma »

Ja site pouzivam, osobne i pracovne. Ale drzim se zasady, ze jedina informace, kterou nedokazou zneuzit, je ta, kterou mu nedas. Takze to mam osefovany na ruznych urovnich, vcetne toho, ze na celym netu (nejen na FB) nemam zadnou svoiji fotku apod.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Nuwara »

Kecáš, vedle komentáře jasně vidím tvou profilovku :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od bivoj »

proforma píše:...ze na celym netu (nejen na FB) nemam zadnou svoiji fotku apod...
Hele, kecáš... Zrovna tady jsem tvoji naprosto jasnou fotku našel:
57000365-après-l-apocalypse-nucléaire-studio-coup-survivant-en-lambeaux.jpg
;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od proforma »

:lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od danny1691 »

Kocour píše:Twitter - šířit informace pomocí zpráv o 280 znacích musí nutně vést ke zblbnutí.
Facebook - vždycky, když někdo umře, spoustě lidí se to líbí - to je takový moderní způsob kondolence...

Prostě blázinec.
Ne a ne. Blázinec si v tom udělá akorát uživatel, který bezhlavě odkliká vše. Bez ohledu na následky.
FB- pokud si nastavíš sledování a příspěvky jen od lidí/firem/kapel/zpravodajství co tě zajímá, nemusím proklikávat x webů a máš to v jednom. Stejně tak tak Twitter.
Zkus si najít někoho, kdo využívá soc. sítě normálním způsobem, hlavně nekoukej na FB děckám a speciálně ženským. Ty to mají zaplevelené jako prase. Prostě musíš být sám sobě moderátorem a adminem. Ale pokud v tomto směru tvoje IT gramotnost pokulhává, neloguj se tam.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od dracekvo »

Měl jsem a zrušil jsem.
Jako výhodu FB jsem hodnotil to, že člověk třeba mohl dohledat bývalé spolužáky na které už neměl žádný kontakt.
Jako nevýhodu, že zjistíte, že většina vašich přátel má v hlavě nasráno :D A to jen díky tomu, jaké články sdílejí a jaké k tomu přidávají komentáře.
A stejně řazení příspěvků od přátel už poslední dobou bylo nějaký pošahaný. Že byl kamarád tam a tam a přidal pár fotek se mi mezi hlavníma příspěvkama neukázalo. Ale to že si nějaká máňa udělala kvíz a vyšlo jí že je 100% sexy, to jsem tam viděl pořád.

Výhodu č.2 jsem viděl v zájmových skupinách. Člověk tam našel spoustu rad a znalostí, mohl diskutovat o problémech. Akorát časem se tam už probíralo pořád to samé dokola, protože tam nejde příspěvky nijak kategorizovat jako na fóru. A hledání je úplně o ničem.
Už jsem bez FB téměr rok a pořád žiju :D

Dalším sociálním sitím sem nikdy nepřišel na chuť.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Rafael »

Nevím jestli se to dá nazvat sociální síti...
Občas pro inspiraci nebo lepší hledání používám Pinterest.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Patrol »

Taky jsem FB používal hlavně ke komunikaci a sdílení fotek, a informací užšího okruhu lidí. Ale přesto, že jsem si tam dal jen lidi, které znám osobně, stal se mi časem nepřehledný a plný reklam na dementní hrátky. Vzal mi iluze o inteligenci některých osob. Za poslední rok jsem na něj koukl tak třikrát a vždy zase zhnuseně odešel. Čas, který zabere listování FB umím využít lépe.
V tom užším okruhu lidí si teď zase po staru posíláme emaily a občas někdo WhatsApp.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od Kocour »

Myslel jsem tím, že do tak krátkých výkřiků se nedá vtěsnat rozumné sdělení. A že na Facebooku se zcela cíleně vydávají úplně odlišné pocity za oblibu nebo přátelství. Z velké části se nejedná o inteligentní sdělení a to dokonce ani od lidí, kteří by jej schopni byli. Prostě špatný formát.
danny1691 píše:
Kocour píše:Twitter - šířit informace pomocí zpráv o 280 znacích musí nutně vést ke zblbnutí.
Facebook - vždycky, když někdo umře, spoustě lidí se to líbí - to je takový moderní způsob kondolence...
Prostě blázinec.
Ne a ne. Blázinec si v tom udělá akorát uživatel, který bezhlavě odkliká vše.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Používáte, aneb co si myslíte o sociálních sítích?

Příspěvek od kregan »

Jak sociální sítě nemám moc v oblibě a účet na FB bych si už z přesvědčení nezaložil, tak si musím pochválit sledování složek IZS na Twitteru. I z kanceláře tak mám aktuální přehled o tom, co se kde děje. Sledování díky omezenému počtu slov nezabere moc času a účty bývají aktualizované opravdu během několika minut od události a pak v celém jejím průběhu, včetně fotek a krátkých videí.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Odpovědět