Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od pracintl »

zkoušel jsem se podívat na ty aplikace a vůbec jsem nenašel atlas ryb, atlas ptáků, ...
Jak se ty aplikace jmenují na google play a kdo je autorem ???
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od RobertK »

Atlas Ptáčkaře FREE https://play.google.com/store/apps/deta ... .birdsfree
SmartCHYTEJ https://play.google.com/store/apps/deta ... martchytej
zatím jen tohle ještě zkusím placené verze.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od tibet »

super odkazy, ale nemáte něco zajímavého pro uživatele win mobile 8.1 ?

android je samo lepší, ale holt využívám současného pomocníka:-)

díky!
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od štaflík »

Android NENÍ lepši. Jen je na něj víc aplikací. Takže je vlastně lepší? :-)
Vážněji: během roku a půl prodělat triadu iOS, Winp, Android je děs.
A to říkám jako starý skalní linuxář.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od RobertK »

Ano, system řešením kolek je tam aplikaci zde vede jednoznačně android, další věc jaký telefon můj cíl je nějaký odolný telefon viz http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 78#p133967 kde budu mít tyto aplikace. Další možnost je jít do nějakého odolného tabletu nebo notebook který umí dualboot a v nejhorším je zde možnost tohle http://techapple.net/2014/12/top-7-free ... ws-78-110/
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od Kocour »

Barometer Monitor - sice se podílí na vyšší spotřebě, ale dokáže zaznamenávat barometrický tlak v nastavených intervalech a držet hodnoty zpětně po nastavenou dobu. Výsledek se zobrazuje v grafu, takže dává představu o vývoji počasí nezávisle na síti (mobil musí samozřejmě mít tlakové čidlo).

LocatorDroid - zjišťování vlastního radioamatérského "Maidenhead" lokátoru podle GPS. Také se dá zadat odposlechnutý lokátor a vypočíst vzdálenost a azimut. Pokud je k dispozici síť, dá se načíst ortofoto v místě lokátoru (zřejmě je to provázané na Google mapy, ale blíž jsem to nezkoumal) a tak identifikovat z okolí kterých obcí se vysílá. Tohle všechno se dá vyčíst snadno i z papírové lokátorové mapy, ale pokud mobily fungují, je to takhle pohodlnější.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od RobertK »

Mapy.cz Umějí offline celou evropu jen to chce velkou pamět v mobilu
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od RobertK »

Zde najdete zajímavé aplikace které se mužou hodit.
https://play.google.com/store/apps/deve ... ll+Sidorov
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od tygrsdrakem »

Pražský židovský restauratér v článku níže mluví o systému včasného varování, který se rozšířil v pražské židovské komunitě. Údajně používají "něco jako vojenský WhatsApp". Nemáte tušení, o co by mohlo jít? Je to něco OS, nebo jim to dodávají přímo kluci z Mosadu? V článku mě zaujala věta: "Musím ale říct, že policie s lidmi, kteří to mají na starosti, velmi úzce a bez problému spolupracuje." Těmi "lidmi, kteří to mají na starosti" podle všeho míní někoho uvnitř židovské komunity. A podle jiného vyjádření jsou to profíci. ("Pak mohou ti lidi, kteří jsou za to zodpovědní, vyhodnotit, zda tu informaci pošlou dál. To už jde o odborníky a vyloženě jde o náplň jejich práce.") Takže varinata b) by mě vůbec nepřekvapila.
http://www.expres.cz/aaron-gunsberger-r ... ebrity_ren

Pokud to povede k diskusi na téma "Židovská komunita a Izraelská tajná služba", prosím adminy o samostatné vlákno.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
jbem
Příspěvky: 23
Registrován: 07.02.2016 15:19
Pohlaví: muž

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od jbem »

Mě docela překvapil telefon funkcí, o který jsem do tý doby neměl tušení a v první chvíli jsem ani nevěděl, že to na mě pípe vlastní telefon.

Kolegům na Androidu to fungovalo taky. Víte o tom něco víc? Kdo má tyhle zprávy na starosti?

Obrázek
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od RobertK »

Dělají to některé aplikace na počasí, a myslím že i ta nativní co je v androidu to umí občas mi přišla výstraha na bouřky. Ale kde zapnout nebo vypnout to nevím ale musíš mít zapnutý GPS.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
jbem
Příspěvky: 23
Registrován: 07.02.2016 15:19
Pohlaví: muž

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od jbem »

Už jsem to zgůglil. Jsou to WEA zprávy. Wireless Emergency Alert.

"Wireless Emergency Alerts (WEA) are emergency messages sent by authorized government alerting authorities through your mobile carrier. Government partners include local and state public safety agencies, FEMA, the FCC, the Department of Homeland Security, and the National Weather Service."

http://www.nws.noaa.gov/com/weatherreadynation/wea.html

Obrázek
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od Kocour »

Rozhodl jsem se oživit tohle téma s jednou zajímavou zkušeností:
Před pár týdny jsem po delší době uvedl svůj mobil s Androidem do "základního stavu", protože začal být dost zaneřáděný. Předpokládal jsem, že pak do něj aplikace, které jsem používal, nahraju z Google Play, jak jsem byl zvyklý (je tam část se seznamem aplikací, které měl člověk v minulosti nainstalované, a když se to odtud nakliká, přilezou do mobilu samy). Předesílám, že jsem trochu konzervativní *, takže mobil už není nejnovější. Nicméně na to, nač jej používám, vystačí docela dobře.

Jaké bylo moje překvapení, když se mi některé aplikace odmítly nainstalovat, protože v Google Play byla pouze verze pro novější Android, než mám, zatímco další odtud rovnou zmizely celé (zřejmě nedošlo k obnovení smlouvy mezi vývojářem a Googlem). Člověk nedostane žádné varování! V předchozí instalaci se to nejspíš projevilo tak, že skončily pravidelné aktualizace, ale programy normálně fungovaly dál. Takhle nějak si představuji rozpad civilizace! Markety organizované výrobci operačních systémů jsou zjevně dobrý sluha, ale zlý pán. neexistuje tam žádná záruka, že to, co se tam jednou objevilo bude udržováno, a žádné verzování. Jedna z aplikací, která najednou nešla stáhnout, byly Mapy.Cz, které využívám opravdu hodně.

Nechtěl jsem se s tím smířit a většinu aplikací jsem si dohledal po internetu ve formě instalačních balíčků .apk. Jediné, o co jsem přišel zejmě nadobro, je Barometer Monitor, který jsem tu kdysi zmiňoval. Naštěstí existují jednak na Googlu nezávislé repozitáře aplikací, kde jsou k dispozici historie verzí, jednak někteří vývojáři mají svůj vlastní repozitář. Samozřejmě je tam určité riziko, že .apk můžou být podvržené a zavirované, ale dá se to trochu odhadnout podle způsobu, jak který ten web vystupuje seriózně. Osvědčil se mi uptodown.com, ale některé appky tam nemají.

Začal jsem dělat to, na co jsem byl dřív zvyklý z Windows, totiž udržovat si svoji vlastní sbírku software, u kterého mám ověřené, že na daném zařízení chodí. Na Play kašlu, maximálně jej využívám k přečtní si vlastností programů, o které bych měl zájem, ale které pak nainstaluji odjinud přes .apk.

Takže pozor, mimořádné události mohou vést ke zhroucení OS v zařízeních, která se tradičně spravují přes internetový market, ale ten nemusí být pro obnovení k dispozici (ať už pro nedostatek síťového připojení nebo pro odstávku samotného serveru z politických, ekonomických či jiných důvodů)!

*) hlavně se mi zdají všechny soudobé mobily příliš velké. Mobil má být kapesní a inherentně odolný, což větší displeje nedokážou, jsou příliš tenké, vzhledem ke své úhlopříčce.
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od MPSMacek »

Abych nezůstal bez funkčního zařízení řeším to stejným náhradním zařízením, jež spí v šuplíku předinstalováno včetně simkarty... jedno vypnu, druhé zapnu a pokračuju kde jsem přestal... mám aligátora, nynější verze už je celkem spolehlivá, ale starší panceřáky mě vyškolili svoji nepolehlivostí... ale poměr cena/výkon je fajn a odolnost je výborná... (mám kamaráda, co mi dal z reklamací pár kousků na díly, je to seřoubovaný a krásně rozebiratelný, takže za hoďku jsem poskládal z pár kousků funkční stroj ;) )
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od Hdm »

Než instalovat a zkoušet různé klávesnice, zkusím se nejprve zeptat.
Máte někdo vyzkoušenou klávesnici, která našeptává více jazyků najednou? Potřebuji, aby mi našeptávala ČJ a AJ při psaní, ale to ta moje dodaná s telefonem neumí :-( Hledal jsem jestli se v ní nedá někde protlapkat k výběru jazyků a vybrat oba, ale to jsem nikde nenašel. (Huawei P9 2017 lite)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od dracekvo »

A potřebuješ to fakt najednou? Nebo stačí přepínat mezi čj, aj?
Já pišu čr a ru a mezi klávesnicema si velice rychle přepínám přejetím po mezerníku a tím se mění i našeptávání. Mohl by sis nastavit klávesnice čj, aj a přepínat. :)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od Hdm »

Ideálně najednou, protože v Duolingu bych se upřepínal :-D
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od Rafael »

Mi jako nejlepší na kterou jsem narazil, přijde tahle:
https://www.svetandroida.cz/hackers-keyboard/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od krvfx »

Já už si nepamatuji, jak jsem to nastavil, ale v Cubot Dinosaur mi to se standardní klávesnicí nabízí slova z obou jazyků. Je tam čistý Android 6.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

Příspěvek od Hdm »

Nakonec jsem to vybojoval.Beru zpět, že to můj telefon neumí, jen je to krásně zahrabané v nastavení.
Nastavení>Systém>Jazyk a vstup>Virtuální klávesnice>Klávesnice SwiftKey(v mém případě, jinde třeba jiné)>Jazyky.
Tam si můžu vybrat jazyků kolik chci, ověřoval jsem to a nahazuje opravdu oba jazyky co jsem potřeboval.
Odpovědět