Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od cipis »

V Morrisu? Kde? Co jsem našel, tak je vyprodané ... Prosím link, díky.
Kostbone píše:To je taky varianta, ale ta cena je raketa. Apropo v Morisu maj na tuhle věcičku teď akci, takže se dá sehnat o polovinu levněji, ale i tak by za to byly na Ali další 2 baofengy :-D
postak
Příspěvky: 84
Registrován: 23.03.2013 10:26
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od postak »

Kostbone píše:To je taky varianta, ale ta cena je raketa. Apropo v Morisu maj na tuhle věcičku teď akci, takže se dá sehnat o polovinu levněji, ale i tak by za to byly na Ali další 2 baofengy :-D

co je moris mužeš dat link ?

Obrázek


http://www.armymarket.cz/bluetooth-head ... uxun-d5215

:devil :hand
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Jop, tak už to vyprodali, ale ještě včera nebo předevčírem tam snad byl co jsem se díval.
Já mám tento set:

http://www.aliexpress.com/af/ANYSECU-AC ... ECU+AC-B09
Gizmo_CZ
Příspěvky: 15
Registrován: 02.03.2013 8:57
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Chlapi prosím o objasnění nastavení omezení výkonu vysílačky. V menu jsou tři položky
HIGH = nejvyšší výkon tedy 5W
MID = zde nevím kolik?
LOW = zde nevím zda je to 0,5W nebo 1W?

Dost na netu je v tom binec každý uvádí u hodnoty LOW něco jiného..
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Pokud máš UV-5R, tak má pouze 2 možnosti. High (4W a 5W) a Low (1W). Pokud máš BF-F8HP (což je nejnovější model), nebo Inteka KT-980HP, tak máš možnosti 3. High (7W a 8W), Mid (4W a 5W) a Low (1W).
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od dr78 »

Ahoj,
náhodou jsem narazil na pěknou stránku. Snad se bude někomu hodit srovnání většiny modelů od Baofengu.
Poskytuji jak jsem dostal, ikdyž nějaké nepřesnosti tam asi jsou. Zdrojová stránka:
https://baofengtech.com/compare
Přílohy
CompareChart.jpg
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Jj, o te vime, ale je to ta verze s chybou o generacich. Jinak na Bao je lepsi miklor.com
Gizmo_CZ
Příspěvky: 15
Registrován: 02.03.2013 8:57
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Píši do tématu UV5R tedy mám UV5R :-) :yes a mám tam 3 nastavení a to jak jsem popisoval viz příspěvek výše.
Mám ale tu II verzi s tím černým displejem :-) že by to tam bylo již jiné oproti první verzi to pochybuji. I tam jsou 3 položky nastavení.

tedy předpokládám, že to je
HIGH= 5W
MID =4W a
Low=1W

moc díky za pomoc. :yes
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Je hezké že píšeš do tématu UV-5R, ale jak sám vidíš, BF-F8+ je druhá generace UV-5R a BF-F8HP třetí generace, takže píšeš správně, ale už máš jiný typ. Neměl bys to tam mít. Správně bys měl mít jen 2 položky. 3 možnosti má až BF-F8HP a Intek. Je možné že se jedná o chybu, protože přeci jen je to čínská vysílačka a ty firmwary tam frkají jak se jim zlíbí. Taky jsem tu měl několik UV-5R druhé generace. Osobně jsem ani nezkoušel kolik tam bylo možností, ale když se teď dívám do CHIRPu jaké jsem do nich nahrál nastavení tak u nich 3 volby nemám. Pouze LOW a HIGH. A to už je jak jsem psal níž. Předpokládám, že Low u tebe bude 1W a High 4W a 5W dle zvolené frekvence. Co je MID nevím. Musel jsi k tomu ale určitě dostat návod, tak se podívej co je u tvé vysílačky napsáno. Postni sem ještě jakou verzi FW máš.
Gizmo_CZ
Příspěvky: 15
Registrován: 02.03.2013 8:57
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Gizmo_CZ »

frimware je BFB297 u té verze II
U verze I je frimware naprosto stejný!!
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Pri zapnuti podrz 6, ne 3. Tak a tohle cislo mi rekni.
Gizmo_CZ
Příspěvky: 15
Registrován: 02.03.2013 8:57
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Gizmo_CZ »

141006N ten novější II verze ( zde jsou tři HIGH,MID,LOW)
1510110N ten starší I verze (u této je opravdu pouze 2 pozice a to HIGH a LOW) :yes
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od štaflík »

Kdyby chtěl někdo isnatlovat Chirp pod OS X El Captain tak:
1.) je třeba stáhnout Python Runtime KK7DS (tady: http://chirp.danplanet.com/projects/chirp/wiki/Download )
2.) Driver USB-serial ten běžný kabel z DX.COM má drivery PL2303 tady, na níže uvedeném linku (přihlásit jako guest/guest):
http://www.prolific.com.tw/US/supportindex.aspx?id=7 a stáhnout ElCaptain PL2303 driver. Klik, klik, restart.
3.) zkontrolovat v SystemProfileru, že je tam usbserial (po připijení kabelu!)
4.) stáhnout chirp http://trac.chirp.danplanet.com/chirp_daily/LATEST/ a pustit.
Pak v chirpu nastavit jako vstup TTY usbserial (defaultně tam cpe bluetooth), zapnout Bafíka naplno a je tam.
Kabel jsem taky ožižlával, i když nevím, zda to bylo nutné. Ale beru okousaný kabel jako signum příslušnosti ke klubu :lol:
johnudu
Příspěvky: 11
Registrován: 01.03.2016 21:47
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od johnudu »

cipis píše:Tak jsem kuchnul ten stojánek.
A je tam, podle hodně rychlého pohledu, typické zapojení AM6138. Teda, na čipu je napsáno HXN-WS, tak to trochu trvalo, než jsem to v rozsypaném čaji našel :)
Doporučené napájení je 9-10V, absolutní maximum je +12V.
Oba zdroje jsou sice popsány 12V, ale dávají naprázdno 10V, při zatížení nabíjením úplně vybité baterie to klesne na 9,8V.
Tedy ač kecá nálepka na zdroji, tak je to pro použitý nabíjecí obvod tak akorát.

Napájení z auta bych asi moc nedoporučoval, protože, zejména při puštěném motoru, tam bude napětí vyšší, klidně i 14V. Chtělo by to teda do cesty zařadit nějaký lowdrop stabilizátor na těch 9-10V, v nouzi postačí do cesty pár diod v sérii.

Nastavení nabíjecího proudu je jedním rezistorem, v mém případě 0,5 Ohm, takže podle vzorečku v datasheetu 0,2/R je nabíjecí proud 0,4A, tedy zhruba odpovídá udávané době 5h nabíjení.
Pokud by se použil silnější zdroj než dodávaný, tak by se změnou rezistoru dal nastavit větší proud - obvod umí až 1A, což by byla baterie za 2h nabita.

Obvod má vypínání po nabití, akorát v pdfku je VO(REG) Output voltage 8.317 8.4 8.484 V, což teda je trochu malér, protože napětí na baterce by nemělo překročit 8,40V. Bude to snižovat životnost baterie, možná by stálo za to to trochu ošulit, aby to nenabíjel až na jeho 8,4V, ale trochu míň. Také to bude asi záležet kus od kusu, takže kdo má těch nabíječek více, tak by si mohl proměřit tu "lepší".

Ještě se mi nepodařilo kuchnout baterii, ale možná má v sobě obvod proti podbití -zkoušel jsem mít celý den puštěné rádio a teď mi chcíplo a na baterce jsem naměřil 0V, tak jsem se pěkně lekl, nicméně po posazení na nabíječku a pak zase změření měla 6,48V, tedy nad oněch 6V pro vybitý dvojčlánek.

Možná by stála za úvahu úprava baterie tak, aby se vytáhl střed mezi články a stojánek po úpravě (vykuchání) použil akorát jako "konektor" pro připojení na pořádnou nabíječku. Pak by nebyl problém články balancovat a dosáhlo by se zase o fous lepší výdrže a životnosti.

Edit po přečtení příspěvků výše:

Je to správně, někdo uvání (zejména v USA) napětí článku při řekněme provozním napětí, což je u Li článků 3,7V (2x3,7=7,4). Maximální napětí je 4,2V na článek, tedy u dvojčlánku je to 8,4V, což se uvádí na článcích většinou v Evropě.
Minimální napětí je těch 6V, resp. 3V na článek.
Ahoj.
Já jsem kuchnul nabíjecí stojánek na Baofeng UV82 a je kupodivu easy.
Nakreslil jsem v ruce schéma (pravá část).
Protože mi odešel ihned zdroj 10V, budu napájet "univerzálně" ze zdroje 12V a více.
Proto jsem doplnil o stabilizátor LM317 (levá část).
Úbytek napětí na LM317 je 1,3V, na diodě M1 1V
https://drive.google.com/open?id=0B3tju ... 0Jwd0F6d0k
valdstejn
Příspěvky: 14
Registrován: 27.11.2015 21:42
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od valdstejn »

Mam jiz par let koupene 2x Motorola P145 a ted jsem koupil 3x Baofeng UV-82HP. Sice jsem studoval CVUT elektro, ale chybi mi znalosti k tomu, abych vse zprovoznil a urovnal si v hlave. Najdu nekoho, kdo mi pomuze vse zprovoznit (rad se odvdecim formou nejlepe bankovnich poukazek) a hlavne vysvetlit? Programovaci kabel k baofeng mam, k Motorole ne.
johnudu
Příspěvky: 11
Registrován: 01.03.2016 21:47
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od johnudu »

valdstejn píše:Mam jiz par let koupene 2x Motorola P145 a ted jsem koupil 3x Baofeng UV-82HP. Sice jsem studoval CVUT elektro, ale chybi mi znalosti k tomu, abych vse zprovoznil a urovnal si v hlave. Najdu nekoho, kdo mi pomuze vse zprovoznit (rad se odvdecim formou nejlepe bankovnich poukazek) a hlavne vysvetlit? Programovaci kabel k baofeng mam, k Motorole ne.
co máš za kabel?
valdstejn
Příspěvky: 14
Registrován: 27.11.2015 21:42
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od valdstejn »

USB-mikrofon/sluchatko
Englor
Příspěvky: 16
Registrován: 26.12.2013 11:15
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Englor »

Čauves, pořídil jsem našim dva Baofengy na vesnici, aby si mohli volat s babčou mezi barákama a neplatit zbytečně za telefon. Jsou spárované na jedné frekvenci a na obou nastaveno CTCSS.

S vysílačkou u našich je ale problém. Každou chvilku se rozsvítí, jako při příjmu, a krátce zachrastí. Vysledoval jsem, že to způsobuje jejich meteostanice (Evolve EMC447 Pilot 6"), která má bezdrátový USB modul, který stahuje přes počítač aktuální počasí z internetu. Ten modul každou minutu vyšle signál meteostanici. No a tenhle signál cca v 50 % případů vysílačka zachytí a udělá to, co jsem výše napsal.

CTCSS to nevyřešilo, zkoušel jsem jiné frekvence, měnit squelch a zkoušel další různá nastavení, ale nic nepomohlo.

Nemáte někdo nápad, jak by to šlo vyřešit (kromě destruktivních řešení :) )? Je to docela otravný a táta z toho chytá nerva.

Dík.
johnudu
Příspěvky: 11
Registrován: 01.03.2016 21:47
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od johnudu »

valdstejn píše:USB-mikrofon/sluchatko
jasan, ovladač si nainstaloval, nemáš ve správci zařízení vykřičník?
johnudu
Příspěvky: 11
Registrován: 01.03.2016 21:47
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od johnudu »

Englor píše:Čauves, pořídil jsem našim dva Baofengy na vesnici, aby si mohli volat s babčou mezi barákama a neplatit zbytečně za telefon. Jsou spárované na jedné frekvenci a na obou nastaveno CTCSS.

S vysílačkou u našich je ale problém. Každou chvilku se rozsvítí, jako při příjmu, a krátce zachrastí. Vysledoval jsem, že to způsobuje jejich meteostanice (Evolve EMC447 Pilot 6"), která má bezdrátový USB modul, který stahuje přes počítač aktuální počasí z internetu. Ten modul každou minutu vyšle signál meteostanici. No a tenhle signál cca v 50 % případů vysílačka zachytí a udělá to, co jsem výše napsal.

CTCSS to nevyřešilo, zkoušel jsem jiné frekvence, měnit squelch a zkoušel další různá nastavení, ale nic nepomohlo.

Nemáte někdo nápad, jak by to šlo vyřešit (kromě destruktivních řešení :) )? Je to docela otravný a táta z toho chytá nerva.

Dík.
a to blbne na všech sdílenkách?
Odpovědět