Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Jenda »

Tommy píše:Jen ještě pár otázek, offset bude vždy stejná frekvence jako ta, kterou nastavuji na začátku?
Ne, offset je relativní vzhledem k přijímací frekvenci (je to tam docela vidět…).
Tommy píše:Tam, kde se nastavují hodnoty. Jak zjistím jakou hodnotu potřebuji/chci?
To prostě musíš tak nějak vědět… Mně to třeba řekl operátor převaděče. Nebo se to dá odposlechnout/naskenovat.
Tommy píše:A ještě k tomu wide a narrow, tu volbu tu nikde nemám.
Narrow je kanál široký 5 kHz a wide 12,5 (myslím). Lepší je si to změřit na spektráku, třeba můj starý Baofeng to měl spíš 2 a 5 kHz…
postak
Příspěvky: 84
Registrován: 23.03.2013 10:26
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od postak »

Ahoj záleží s kým budeš komunikovat, mam dva configy klidně pošlu přes se. Jeden mám na hory a jeden na moře každý má jiné určení a jiné kanály krom pmr
Laděním svých parametrů můžeš znepříjemnit život lidem s chuvickami nebo radioamaterskym prevadecum aniž bys to věděl
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od sigmark »

On vzhledem k dotazům které pokládá bude Tommy zatím používat asi jen základní funkce.
Chce to si aspoň základy načíst, aby člověk nezarušil půlku města :-D
třeba tohle vlákno, je tu i Veřejné Oprávnění, které definuje co, kde a jakým výkonem je možno pro veřejnost bez licence
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Dávám k dispozici práci, co jsem dával dohromady pro náš team. Ať slouží ;)

Návod na Baofeng/Intek
https://docs.google.com/uc?authuser=0&i ... t=download

- odkaz je vždy aktuální
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Patrol »

Nějak se mi nedaří připojit vysílačku k PC. Program i ovladač jsem stáhnul z Elixu ,a verzi softw mám BF297.Zkoušel jsem i nastavit port, jaký se mi zobrazil ve správci, ale stále to nekomunikuje.Taky jsem oříznul konektor, aby sednul až na doraz.
Nemám s takovejma věcma moc praxi,co ještě může bejt špatně? :head Udělal jsem printscreen:
http://funnygrass.rajce.idnes.cz/nastenka#Beznzvu.jpg
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od sigmark »

Uz sw to tu resilo, ale v rychlosti:
Nehadaji se ti porty? Pouzivas chirp nebo tovarni soft? Ovladac se ti ukazuje prolific?
Jo uz mi nabehl obrazek. Nevidim tam peipojenou vysilacku. Kdyz pripojis vysilacku, objevi se ti tam (ve spravci hw) nova polozka?
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Jeď podle tohoto návodu:
http://www.miklor.com/COM/UV_Drivers.php

Můžeš zkoušet i různé USB porty v PC.
Nebo koupit origo kabel.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Patrol »

Když jsem to večer zkoušel, tak jsem se podle toho návodu dostal až někam k bodu č.11, kde chce vybrat ovladače.Když jsem chtěl vybrat ovladač ze souboru, kam jsem ho stáhnul. tak jsem ho tam neviděl. Chtěl totiž koncovku".ini" nebo tak něco(teď z hlavy nevím přesně).Ten soubor 3.2.0.0. prostě vůbec neviděl. Tak to je asi ten bod ze kterýho nevím, jak se pohnout dál. :cry:
Kabel jsem koupil v Elixu tak snad by to měli mít vyzkoušený. Do jinýho portu v PC jsem to taky zkoušel. Jo a ještě po několika pokusech se mi už nezobrazoval ten žlutej trojúhelník u portu, v nastavení správce zařízení.
Soft jsem stáhnul ze stránek Elixu. Když připojím vysílačku, tak se nic nezmění.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Jestli jsi neviděl ovladač ve výběru, neměl jsi ho nainstalovaný. Nevybíráš složku, kam si ho instaloval, vybíráš ho ze seznamu, ovladačů pro porty.

Postupoval bych následovně.
- odinstaloval ty ovladače, jestli jsi je teda opravdu instaloval
- odebrat ovladače, co se k portu nainstalovali
- restartovat PC
- nainstalovat profilic driver z Elixu
- připojit kabel
- vybrat dle návodu správný ovladač

Je to jednoduché, ale často to blbne. Elix to odzkoušené má. Prodává ale jako všichni stejný kabel z číny který stojí pár korun a jsou s tímhle právě problémy. Pokud by jsi chtěl originál kabel jdi třeba na amazon.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od sigmark »

Neni ovladac zazipovany? Zkus ho nakopirovat do slozky windows/ini
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Patrol »

Tak už se mi to nějak povedlo.Odinstaloval, znovu nainstaloval ovladač a hle, samo si ho to našlo a nastavilo.Čtení dat tedy až na podruhé, ale pak už OK. Tak teď už se jen zorientovat, co je užitečné jak nastavit .Děkuji za podporu. :mrgreen:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Jo, občas je to alchymie. Já už uvažuju že bych si koupil origo kabel. ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od sigmark »

Hele nastavoval jsem 8 ruznych bao po jednom a tomtez kabelu a alchymie to je jen do chvile kdy nevis kam se kouknout. Spravce zarozeni ti po pripojeni vysilacky rekne co je spatne
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

To já jich nastavoval ještě víc, a není to problém když spojení mezi PC a Bao funguje. Ale už jsem to dělal na několika PC a každý vyžadoval jiný přístup a házel jiné chyby. Časem poznáš. A ještě lepší, počkej až se ti dostanou do ruky různé firmwary bao. To je taky prdel.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od sigmark »

8 ruznych zahrnuje i ruzne modely a typy fw, na 3 pc. Co rikam mam overene
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Říkám, ještě jsi nenarazil na ty perličky, až to nepůjde, nebude to házet chyby a vše bude ok. Nebo budeš mít 2 vysílačky naprosto stejné i se stejným FW a jedna půjde a druhé se prostě nebude chtít. ;)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Patrol »

Zatím se s Bafem teprve seznamuji a zkouším, co vše umí. Několikrát se tu opakuje, že vysílat jen na sdílenkách a jak nastavit ty jejich frekvence, a frekvence PMR, to je jasný, to už mám. Já jsem ale v oblasti, kde na těchto frekvencích prostě nic není, leda sem tam lesní dělníci. Když dám scanovat, tak mi to projíždí jen tyto mnou nastavené frekvence. :?: Jde zapnout scanovat celý rozsah, co Bafik zvládá? Byl bych jen za bukem, ale zajímá mě kam až ode mne usliší a co se dá naladit. Určitě to jde nějak jednoduše, jen nevím jak. Asi mám zvolenou nějakou funkci Scan jen nastavených.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Desouza »

Zmáčkni tlačítko vfo/mr ( budes mit nahoře i dole frekvence ) a podrž tlačítko scan.

Poradne si prostuduj manual je tu v češtině.
Vincit omnia veritas .
Kostbone
Příspěvky: 28
Registrován: 15.04.2015 9:22
Pohlaví: muž

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Kostbone »

Přepni se oranžovým tlačítkem do frekvenci módu. Tam máš volné pole v zadávání frekvencí či scanu. Jen bude trvat dlouho, než se proskenuje celé spektrum. Při skenování VHF můžeš dát rozteč klidně 12,5kHz, ať to netrvá tak dlouho.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvek od Patrol »

Díky, já tušil, že je to jen nějaká drobnost, kterou jsem přehlédl. :angel
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět