Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Josef »

2 Štaflík:
Napadá mě třeba scanner ALINCO DJ-X11E nebo AOR AR8200 Mk3 (což je léty prověřená klasika), ale to je cenově už o dost jinde než Tecsun. K tomu by jsi navíc potřeboval dokoupit ještě několik druhů antén, které by zvládaly celý přijímaný rozsah, který scanner umí. Když se to sečte, praskne na to obsah i dost velkého prasátka (myšleno pokladničky). Na druhou stranu vánoce jsou přede dveřmi a i důvod udělat si něčím radost. Navíc třeba zrovna AOR je natolik kvalitní "hračka", že ti vydrží napořád a to i kdyby se během času tvé nároky na poslech a kvalitu přijímače výrazně zvýšily.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od GOD »

pekný článok:
Radiotechnické pasivní systémy PRP-1 KOPÁČ, RAMONA, TAMARA
http://www.csla.cz/technika/specialtech/tamara.htm

a pasáž:

"Širokopásmová přijímací aparatura výše uvedených typů techniky je velice citlivá a umožňuje příjem prakticky všech známých radiotechnických vysílačů v pásmu decimetrovýchcentimetrových vln s dosahem (detekcí vysílačů) do 400 až 500 kilometrů. Použité monoimpulsní zpracování signálu se vyznačuje nezávislostí na kmitočtovém přelaďování zaměřovaného cíle. Tato důležitá vlastnost umožňuje jednoznačné zaměřování kmitočtově agilních radiolokačních cílů, případně signálů šumových nebo impulsních rušičů, které pro pasivní systém představují nejen užitečný zdroj polohových informací, ale též dalších nezbytných parametrů pro odvetná opatření aktivních systémů elektronického boje. Z uvedeného je zřejmé, že vojenská hodnota českých pasivních systémů je skutečně vysoká"
Informácia je v časopriestore.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od JOBU »

A ?
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Kocour »

Obávám se, že pro běžného skeneristu mezi 0.8 a 18 GHz nic zajímavého nebude. Asi si tu Tamaru ani kupovat nebudu...
postak
Příspěvky: 84
Registrován: 23.03.2013 10:26
Pohlaví: muž

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od postak »

co k dnešnimu dni ještě lze slyšet na leteckem pasmu pokud zrovna nejde někdo na přistani ?

Mate někdo setup pro Kenwooda s uloženyma CB frekvencema? Ptám se než se do toho pustim
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od JOBU »

Všetko,od "prihlasovania" sa lietadla k letisku,prechod cez hranice,meteorologicke spravy a letove podmienky a podobne.Len treba hľadať a počúvať.Frekvencie odomňa nechci,tie sa daju najsť na nete,a dosť pomôže aj aplikacia flyradar.
cody
Příspěvky: 6
Registrován: 14.12.2014 8:39

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od cody »

Neodolal jsem nazivo Tescun PL365. Za cca 2000kc muzu doporucit jako dobry kup. Provedeni slusne, pri mechanickem namahani v rukou neskripe. Tlacitka a tocitka dobry a presny. Rozmery vazne do kapsicy. Vaha nic. Co nepisou ma webech... Z nabijecky mini usb doma nebo v aute umi napajet rovnou pristroj a obejit AA clanky. Nebo prepnete na nabjeni clanku AA uvnitr. Pro setreni Enelopek super funkce.

Dela to co pisou v popisech az na kompletni prijem CB radiostanic. Kratke vlny ok. LSB i USB a hlavne BFO po 10Hz prudce funguje:-) Je to navykove na kazdem kopecku naladit jine borce. Kamarada na 3,7MHz slysim v baraku na vysunuty teleskop podle pocasi, je to cca 8km. Na dodany drat (byl v pytliku, nektere verze maji navijec) na kopci chytim stanic vazne mraky. Kdyz proskenujete vsechna pasma zaplnite hned 150 mist v pameti.

Cetl jsem nekolilrat, ze pridavne anteny moc nefunguji. Moje zkusenost je opacna. Zkousel ksem to cca 10x. Naladim DV SV KV VKV bez anten. V DV tam je klasicky kulovy:-) Vysunutim teleskopu se pocet VKV FM stanic zdvojnasobi. Nacvaknutim dratu na KV se naladi razem 2x tolik stanic. Pouzitim tecka na DL a SV se taky naladi 2x tolik stanic. Opravdu pouzitim anten se temer zdvojnasobi. Pak ze to nefacha:-) Pridavna antena na 150 az 1700MHz je genialne jednoduse rozebiratelna prstama pro upgrade. Na youtube typek nahradil origo feritku za delsi namota svoje a citlivost naladene stanice jeste o cca 20% narostla.

Podle me pro rozpadlika do auta nebo do kapsy idealni radio. Nevyhoda je absence vodotesnosti a nejsou podsvetlena tlacitka! Neni jich ale moc za 14 dni jsem uz zvykly. Na druhou stranu mi pri zavazovani boty z kapsy na hrudi vypadl prvni den na dlazbu. Na mou dusi neni videt jedine poskozeni.

Projel jsem poctive diskuze a nabidky podle parametru a ikdyz jsem byl ocbotny priplatit za tradicni znacku, ono s SSB neni moc na vyber za ty prachy.
Dudulik
Příspěvky: 8
Registrován: 10.09.2019 12:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Dudulik »

Ahoj všem. Nemáte náhodou někdo CZ návod na scanner ubc75xlt? Případně na 125xlt což je podobný funkčně?
Mockrát díky za info.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od Serža »

nevim jestli to patří sem, ale zajímavý zařízení:
Pocket ALL BAND/ALL MODE SDR receiver (Malachite clone)
https://youtu.be/7oduM0ISWRI
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od dako »

Patří. Skvělá věc od ruských autorů Tulipu SDR. :yes
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od CombatMedic »

Omlouvám se za hloupý dotaz, ale tohle jde totálně mimo mně. Je možné tímto scannerem (malachit SDR kopie) poslouchat vše v pásmu 50KHz-200MHz, jak píšou prodejci na Aliexpressu? Pokud například RF13 pracuje v pásmu 30-88mhz, tak je chytnu? Samozřejmě za předpokladu, že jsem v dosahu a je vypnutý šifrovač.
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od bacil »

Pořiď si raději tohle - tam to scanování kanálů RF13 si můžeš dát (doprogramovat) do menu a pak to bude fungovat i bez PC.
https://www.rtl-sdr.com/a-review-of-the ... -firmware/
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od voron »

Ahojte! Kupil som scanner uniden ubc69xlt-2. Nejako sa mi nedari ulozit tam cb a pmr pasmo medzi ulozene frekvencie. Stale mi to pise error. Nenasiel by sa niekto kto by mi s tym trochu poradil? Kludne Pm. Dakujem!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od devlop »

voron: zkoušíš to přesně podle návodu?
Storing Known Frequencies Into Channels
https://www.manualslib.com/manual/18495 ... =25#manual
podle všeho tam zadáváš nevalidní frekvenci
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Výběr scanneru (přehledového příjímače)

Příspěvek od voron »

Zdravim! Máš pravdu, robil som tam chybu. Uz sa mi to podarilo, stiahol som aj cz navod k nemu. Dakujem
Odpovědět