Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Kapo »

Pozerám, že Samsung Xcover je správny rozpadlícky telefón. :yes
Zatial úplná spokojnosť. ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od MRAK »

já mám v záloze ještě pořád sonim XP1
je to vodotěsná, blbuvzdorná věc, která se v nouzi dá použít i jako zbraň (vyzkoušeno - mrsknul jsem s ním po cigánovi, co kámošovi kradl poklice na autě - cigán šel k zemi, telefon bez sebemenšího poškození)

kamarád na sonimech jede dlouho a ty poslední modely jsou fakt dobrý
http://www.sonim.cz/

velká výhoda je v záruce - něco se posere (málokdy) , pošlete foun a přijde vám novej ...

normálně ale používám iPhone (momentálně iPhone 5)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bivoj »

Na některé Sonimy jsou bohužel na netu celkem nehezké reference - hlavně co se týče stabily software a jeho nenadálého zamrzaní ap. Po stránce hardwarové jsou to ovšem asi nejvychytanější (z hlediska odolnosti) a nejnezničitelnější mobily.

Před koupí Sonimu bych si na netu projel, zda zrovna model o který se zajímám nemá nějaké takovéto softwarové neduhy.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Kocour »

Jedna praktická zkušenost z používání mobilu za mimořádné situace - Povodně 2002, stavěli jsme jako dobrovolníci hráze v Plzni u řeky, motalo se tam spousta lidí a činovníků a na to celé čuměl zpovzdálí za páskami ohromný dav. Telefonovat se absolutně nedalo, ale SMS prošla zhruba napotřetí. Telefon při pokusu o odeslání hlásil něco ve smyslu, že je služba nedostupná, ale připravená zpráva zůstávala ve stavu k odeslání a stačilo to zkusit za půl minuty až minutu znova. Takže jsme normálně komunikovali s kolegy výš proti proudu, jaká je situace tam. Otázka je, jestli by dneska síť nepadla, protože mobil má daleko víc lidí a hodně jich navíc datuje.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Kocour »

A ještě jsem oddělil do jiného příspěvku můj názor, co se týče outdoorového ne nutně jen rozpadového použití (protože, jak to chápu, to byla původní motivace vlákna): To, co se vydává za outdoorové telefony, jsou ve skutečnosti jenom telefony zodolněné.

Skutečný outdoorový telefon by měl splňovat požadavky na specifické použití jako: Zcela spolehlivé nošení v batohu či kapsách bez náhodných zapnutí, vypnutí, neúmyslného volání a pod. Dobrá čitelnost displeje a klávesnice jak ve tmě, tak na velmi silném slunci. Dobrá srozumitelnost ve vichřici, mořském příboji a podobně. Přehlednost a pohodlná dostupnost základních funkcí - volání a SMS s ohledem na nejdůležitější použití - nouzovou komunikaci.

Nejlépe tyhle požadavky popsal jistý uživatel v recenzi jistého telefonu zde:
http://www.treking.cz/testy/evolve-pred ... ent[]=9008
v samotném závěru článku. Nechci to sem přímo kopírovat, protože si to tam nepřejí, ale ztotožňuji se s těmi body tak, že nemám co k nim dodat.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sigmark »

no já mám defy motorku. výborná mašinka. jako bývalý operátor poruchovky O2 jsem si to prostě tenkrát nemohl odpustit. vodotěsná a hodně šikovná. a jako záloha je K750. klasika klasik. po 5 letech vydží pořád týden na nabití.

přetížení sítě vám může způsobit i prosté množství aparátů na BTS přihlášených. Když si pepíci v práglu nakoupili pod strom telefonky, tak byla praha 4 v tu ránu bez 3G, čistě proto, že bylo těch přístrojů moc a BTSky to nestíhay. dobrý web na architekturu sítě je třeba gsmfordummies.com
Prskal
Příspěvky: 10
Registrován: 11.01.2013 11:38

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Prskal »

Sonim.Ted je vyprodávaj za super peníze na Alza .cz
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od B89 »

Průhledná fotovoltaická fólie v cenně 1 eura zvládne dobít mob. telefon během 6 hodin.
http://www.rozhlas.cz/leonardo/technolo ... l--1182151
Do podeje by se to mohlo dostat během jednoho roku, tak snad mě do té doby ten starý telefon vydrží :)
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Ludo »

Ako pohotovostný mobil by podľa reklamných informácií nebol odveci http://www.nokia.com/global/products/phone/105

Údajne viac ako 30 dní na jedno nabitie
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od goral »

pripadne tohl eje urcite zajimava vec do BOBu spolecne se simkou na jedno pouziti a par baterkama

http://spareone.com/spareone-emergency-phone
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od alive »

Sonim. Ctvrtej rok bez jedineho problem, baterka porad min. 14 dni...
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Kocour »

goral píše:pripadne tohl eje urcite zajimava vec do BOBu spolecne se simkou na jedno pouziti a par baterkama

http://spareone.com/spareone-emergency-phone
Tohle je zajímavá věcička, ovšem trochu mi uniká smysl použití. Běžná neaktivovaná předplacená SIMka bude mít nějakou dobu, po které vyprší její platnost (i když se to nikde běžně nepíše, operátoři si nenechají blokovat číslo do nekonečna). Takže opatřit si s výhledem na víc let do budoucnosti emergency mobil s lithiovou 1,5V baterkou a do něj novou neaktivovanou kartu může znamenat, že až by se měl použít, baterie sice fungovat bude, ale operátor kartu nezaregistruje.

Fakt je, že na 112 má každý operátor povinnost spojit hovor i bez karty, čili dalo by se to uložit jenom s baterií a opravdu jenom pro případ absolutní nouze, ale stejně si nějak neumím představit, jak by pak použití vypadalo. Spousta situací může vyžadovat, aby se tísňové středisko dovolalo zpátky (něco si ujasnit a tak), což na telefon bez čísla půjde asi těžko.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Artifex »

Mělo by to jít spojit dle IMEI.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Počítám, že 112 v případě nějaké nouze bude zaplněna jako reklamační linka O2 v běžném pracovním dni.
Telefon bez možnosti kontaktovat své blízké je vesměs k ničemu.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od goral »

Nerad bych fabuloval, ale koupena kreditova simka, nikdy nepouzita a nevybalena ma podle meho neomezenou zivotnost, protoze nebyla aktivovana. Operator ji bere jako jeste neprodanou (a tyhle simk ykoupite v kazde trafice)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Fabulous »

Protože čísel je jen omezené množství, tak u operátorů rotují. Skutečně po nějakém čase karta zmrtví. Bývá to později, než-li operátor uvádí na balení karty, ale umře na 100%. Nejlepší by bylo zakoupit nějaký tarifní program, potom se o kartu netřeba starat.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od goral »

Ktery je ovsem na jmeno (coz je IMHO nezadouci) a za pravidelny poplatek. Financne mi prijde vyhodnejsi po expiraci koupit vzdycky novou simku (=200Kc)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Fabulous »

No jo, ale kdo to má pořád hlídat...

Edit: Některé tarify se neplatí. Třeba T-Mobile Partner.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od MRAK »

mě se to zařízení líbí - třeba na chalupu, nebo do auta,

jde spíš o to, že máš funkční mobil ....
v případě nouze rozštípeš svůj iphone (nebo cokoliv, co přestalo kvůli vybitý baterii, pádu, utopení, přejetí tankem ... fungovat) a vyndáš z něj aktivní simku, ne?

pak to smysl má .... a kdyby si ho někdo kupoval, tak bych se s jedním-dvěma kouskama asi přidal

pro dobu PA - ? žádnej mobil nebude moc platnej - buď to spadnou sítě komplet, nebo budou tak přehuštěný, že se stejně nedovoláš (Katrina a podobně) , to už jsme tu diskutovali přece ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Fabulous »

Iphone nerozstipnes. Ma jinou simku... :D
Odpovědět