Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

Podle nastvanosti v recenzich uzivatelu bych asi uvazovala o jine znacce: https://www.alza.cz/aligator-r10-extrem ... pc#recenze
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Lyster »

O odesílání SMS u Aligator R10 vím. Ale nedočetl jsem se že by to dělala i R11. Při nehorším se to dá zakázat u operátora.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od surikata »

Má smysl v případě nějakého PA scénáře udržovat v činosti 1 vysílač/přijímač mobilního operátora v provozu? Jde mi o to jestli by při dodávce el. energie dokázal fungovat a ve svém "dosahu" udržoval fůnkční mobilní síť. Třeba jen pro jednu vesnici či město.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jenda »

Ne, potřebují BSC a HLR. Na druhou stranu tyto komponenty jdou naemulovat například pomocí software OpenBTS, ale chce to nějaké znalosti.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od RobertK »

Ahoj, jako nouzovku uvažuji o této kombinaci.
Odolný smartfone např. tento https://www.alza.cz/evolveo-strongphone ... d=18852018
Do něj dát vše možné offline programy (mapy,různé atlasy, rádce a podobné vše co pracuje offline)
Ohledně spotřeby pokud na telefonu zapnete mod letadlo tak se vypnou všechny pomocné sítě GSM, WIFI, GPS,
snížit jas, a já jsem se z mobilem dostal na 10 dnů z každý den zapnut na 1-1,5h úplně bezproblému.
Určitě pořídit obal něco takového https://www.alza.cz/connect-it-ci-197-m ... d=18848328
Další věc které jsou vhodné je powerbanka https://www.alza.cz/c-tech-omega-20000m ... d=18854166 uvažuji o 2x tímto ten mobil nabiji alespoň 5x
https://www.alza.cz/goal-zero-guide10-p ... d=18854247
Kombinací muže taky nepřeběrně
muže se to doplnit tímto http://www.ecoprodukt.cz/dynamo.nabijec ... tozasuvkou

Osobně si myslím že tahle kombinace je vhodná hlavně se mi libí mít různé programy, MAPY CZ umí offline turistické mapy celé ČR i, je tam nouzová buzola, dají se sehnat programy jako atlas hub,jedlé rostliny a pokud umí člověk anglicky je těch programu pro přežití neomezeně , ze sluchátky se dá poslouchat radio, možnost číst různé příručky v PDF, má to foták a video.
Jediná negativní věc je že to je elektronika. vše by mělo být uložené ideálně v ocelovém kufříku (kvůli EMP).
Jaký je váš názor na tohle řešení ?
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

Ja mam na praci chytry telefon, do prirody a na krizi hloupou Nokii za 500 Kc. Vydrzi nabita mesic nonstop a to je hlavni :-) Ostatni mam v hlave nebo na papiru = 100% odolne vuci EMP :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DarkViperCZ
Příspěvky: 182
Registrován: 30.01.2016 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Improvizovaný kryt z větví a listí :-)

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DarkViperCZ »

Tak já mám pouze smartphone Myphone Hammer Iron, snad by měl být odolný a vhodný i pro survival :| Na dvě SIM karty, využívám jen jednu :) A jak píše proforma, zbytek mám taky v hlavě, protože je to nejjistější uložiště ;)
Adaptace je klíčem k přežití. ;-) A jak říkám: Nothing is impossible. :-)
Uživatelský avatar
scavenger
Příspěvky: 52
Registrován: 08.03.2016 14:43
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od scavenger »

Z hlavy nemůžeš tahat informace, které tam nemáš.

Mám uskladněny staré Samsungy S1, které vydrží hodně. Přehraný ROM na základní funkce a zvýšení výdrže. Funkční vykoupeny z elektroodpadu za 100Kč kus, mám tam asi 6 kusů. Nějaké prospěšné aplikace v tom, mapy jinak zbytek spoustu zajímavých poznatků, příruček, odborného čtení apod.., stejně tak i na pamět. kartách.
K tomu powerbanka, solární i manuální nabíječka z číny za pár korun a příslušenství k tomu, uloženo na principu Faradayovy klece.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od RobertK »

Ano tak nějak jsme si to představoval,
jaky máš ty ruční nabíječky ?
Robert
scavenger píše:Z hlavy nemůžeš tahat informace, které tam nemáš.

Mám uskladněny staré Samsungy S1, které vydrží hodně. Přehraný ROM na základní funkce a zvýšení výdrže. Funkční vykoupeny z elektroodpadu za 100Kč kus, mám tam asi 6 kusů. Nějaké prospěšné aplikace v tom, mapy jinak zbytek spoustu zajímavých poznatků, příruček, odborného čtení apod.., stejně tak i na pamět. kartách.
K tomu powerbanka, solární i manuální nabíječka z číny za pár korun a příslušenství k tomu, uloženo na principu Faradayovy klece.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Venet »

Potrebujem pomôcť.
Mám starý samsung B2100 ( odolný, fakt vydržal toho so mnou veľa) teraz už mám nový a tento som dal do šuflíka ako zálohu. Akurát...
Keď som ho naposledy vytiahol, aby som nabil batériu, tak som zistil že také tie gumoplasty z ktorých je kryt telefónu, sú úplne na sr*čky. Lepkavé a rozpadajú sa.
Skúšal som pohľadať na nete nový obal, ale nič som nenašiel.
Viete niekto čo s tým? Viete niekde zohnať nový predný a zadný kryt?
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Musi
Příspěvky: 25
Registrován: 12.03.2014 5:59

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Musi »

Pro případ nouze mám vysílačku a ne mobilni telefon. :roll:
Uživatelský avatar
Musi
Příspěvky: 25
Registrován: 12.03.2014 5:59

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Musi »

Hlavně co bude při prvním kolapsu? Vypneme gsm, lte, gps atd. Mapa, buzola a vycítač. To bude funkční.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od RobertK »

Drtivá programu dnes už funguje offline. Což muže být výhoda. Ale souhlasím že mapa a busola bude důležitá součást výbavy.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Baca »

GPS bude podla mna este par rokov so zmensujucou sa presnostou fungovat. Kym sa satelity nerozbehnu pres a nepopadaju na zem ci neodletia k slnku :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
scavenger
Příspěvky: 52
Registrován: 08.03.2016 14:43
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od scavenger »

I kdyby chytrý mobilní telefon v té či oné době nemohl chytat signál, stále je to přínosný skladný multitool jako 100 v jednom.
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od čimango »

Nevím, kam to lépe dát, ale patří to k mobilům:

http://mobil.idnes.cz/maskovane-vysilac ... ratori_LHR

Maskování vysílačů mobilních operátorů - nejvíc mě dostala umělá borovice v lese.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

o tu borovici si jednou nějakej datel rozbije zobák... :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Wolf
VIP
Příspěvky: 145
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Wolf »

Baca píše:GPS bude podla mna este par rokov so zmensujucou sa presnostou fungovat. Kym sa satelity nerozbehnu pres a nepopadaju na zem ci neodletia k slnku :-)
Tím bych si nebyl tak jistej, celej systém satelitů (tzv. kosmický segment) je dost aktivně řízen ze Země (řídící segment), Wikipedie k tomu říká:
Pokud by došlo k zničení pozemních vojenských stanic řídícího a kontrolního segmentu, přechází družice do režimu AUTONAV(Autonomous Navigation Mode), ve kterém jsou schopny dále pracovat až 6 měsíců. V tomto režimu spolu družice komunikují a porovnávají vzájemně mezi sebou své efemeridy a stav palubních hodin. Výsledky poskytují uživatelskému segmentu v navigační zprávě. Tento režim však nikdy nenastal, nejsou ani známy výsledky jeho případných testů
Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic. (Edmund Burke)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Lyster »

Dnes mi přišel naprosto hloupý telefon My Phone Hammer plus. Koupil jsem si ho kvůli tomu, že můj chytrý telefon Samsung S5 musím poslat na reklamaci kvůli vadnému microfonu. Dříve jsem měl Samsung Xcover 2710 a nedal jsem na něj dopustit, až do dneška jsem jej používal jako druhý mobil, ale také mi tam zlobil microfon. Ale za to co prožil a stále funguje, klobouk dolu. Zatím Hammer vypadá opradvu dobře. Je to Dual SIM (slot pro MINI (klasická) a Micro SIM.)
První poznatky jsou více méně dobré. Jen přehrávač hudby neumí přehrávat interprety nebo alba, je to v přehrávačí vše v jedné složce, ale dá se vybrat skladba samostatně ze složky souborů a přehrát. Asi největší mínus vídím v tom, že napájecí USB micro konektor je delší, aby se tam vešel přez to gumové těsnění, které telefon chrání. Takže bude problém použít jiný, než dodávaný kabel na nabíjení.
Jinak opravdu super svítilna a hlasitý reprodkuktor. Jako hloupý mobil bez internetu (je tam opravdu jen WAP :() vypadá suprově. Na volání a psaní SMS nepotřebuji nic jiného. :)

)
Přílohy
HAMMER-P_kompilacja.jpg
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od K4cer »

Lyster píše:... napájecí USB micro konektor je delší, aby se tam vešel přez to gumové těsnění, které telefon chrání. Takže bude problém použít jiný, než dodávaný kabel na nabíjení. ...
Tendle problém sem řešil taky (na jiným telefonu) a vyřešil sem jej jednoduše přistrouháním plastu kolem konektoru.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět