Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Cep »

Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od štaflík »

IMHO velmi zajímavý smartfone do zlých časů za velmi pěknou cenu. Už aby se mi Xperia podělala definitivně :-)
http://www.tinydeal.com/BLACKVIEW-BV600 ... 0wodHkQPzg
Permonik
Příspěvky: 501
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Permonik »

Chtěl jsem ho doporučit nedávno známému, co sháněl nový mobil. Četl jsem recenze a zkušenosti, kde se dalo. Kompas tam prý celkem blbne. Hlavně ale mobil vypadá masivně, ale až příliš často mu při pádu praskal displej a to se nejednalo o nějaké drsné pády. Takže nakonec jsem to zamítl.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Nuwara »

Zdravím,
jen se optám, má-li někdo praktickou zkušenost s tímto telefonem: Hyundai cyrus 403q?
Díky
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Lyster »

Dneska mi přišel můj záložní telefon velikosti kreditní karty Apei 5C. Je dost krutej :)
Přílohy
DSC_0292 zmenšeno.jpg
DSC_0293 zmenšeno.jpg
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Venet »

He, dobré...
Použi a napíš recenziu ;)
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Jako záložní tel. si nechávám svůj starej android. A to z jednoho důvodu, že ho stačí jednou za čas zapnout a automaticky se mi aktualizuje tel. seznam.
K udržování kontaktů zároveň na simce, nebo je ručně přepisovat do obyčejného tel. bych se nikdy nedokopal.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Lyster »

Tak první dojmy.
Opravdu maličký telefónek do peněženky, dokladovky, kapsy atd....
Volá celkem dobře a reproduktor je i doscela hlasitý.
OLED je dobře vidět, bohužel písma josu dosti drobná, takže pro lidi kteří hůře vidí to opravdu není. (Bohužel já mam dost velkou vadu zraku, takže vím o čem mluvím.) Ale pro lidi kteří vidí dobře, určitě žádný problém.
SMS jsem s tim nepsal, určitě by to šlo, ale jak řikam, špatně na to vidim. Takže to mam jen na volání, kvůli tomu jsem to taky kupoval.
Fajn je, že to má ze spoda přepínač na odpojení baterie, brání to vybíjení baterie při nepoužívání telefonu a proti nechtěnému zapnutí.
Čeština je tam ale opravdu šílená, kde je napsáno zápisník nebo tak něco (teď přesně nevim, mam ho vypnutý a na nabiječce) je snad kalkulačka nebo tak něco. A češina tak v 30% Ale důležité věci, volání a SMS jsou lokalizovány. Ale podle obrázků člověk ani moc AJ umět nemusí, je to opravdu hloupý telefon.
Podle dokumentace by se měl umět přez BT propojit s chytrým telefonem a fungovat jako spoušť foťáku u chytrého telefonu nebo jak BT "hendsfree" z toho chytrého telefonu. Bohužel můj chytrý telefon je teď v servisu, tak nemohu vyzkoušet.

Určitě bude mít ještě nějaké chyby. Ale kupoval jsem ho opravdu jako nouzový telefon který budu nosti v dokladovce nebo v peněžence. Aby jse mohl v případě nouze někomu někam zavolat. A to tento telefon určitě splňuje. Víc nepotřebuji.
Jak to bude s výdrží baterie ukáže až čas.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

mám podobnej, používal jsem ho asi tři měsíce - občas vypadl hovor, blbej příjem signálu, občas "zatuhl", jinak v pohodě....teď leží kdesi ve skříni
případně za pár stovek přenechám :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sunny-x »

Já si pořídil jako "zálohu" ALIGATOR A290 : http://mobil.idnes.cz/test-nejlevnejsih ... lefony_kor


Na jedno nabití vydrží velmi dlouho, má to svítilnu a FM rádio (funguje i bez připojení sluchátek-jako antény). Chtěl jsem ho hlavně z důvodu toho FM rádia (je dobré vědět, co se děje, když se to pos..e).

Jako hlavní mám samozřejmě jiný mobil :-)
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

máš v podpisu hrubku = KolalokovY
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sunny-x »

Serža: ctrl+c a ctrl+v z nějakého filmového klubu. Na netu je to v obou verzích, ale máš psamozřejmě pravdu :-)
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
spojarik1
Příspěvky: 1
Registrován: 10.06.2017 23:55

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od spojarik1 »

Dobry den zaujala ma tato diskusia a aj ked sum tu absolutny novacik skusim nejake moje postrehy postnut. Strany spat bolo spomenute vytvorenie si vlastnej bts - cez openbts. "Kamarat kamarata" to skusal. Nie ale cez openbts ale cez yatebts (yate je komercny produkt ale maju aj free verziu co na ucenie staci), yate ma lepsi interface resp viac user friendly. Co je ale hlavne potreba je vlastnit sdr. Tu sa pouzilo sdr od firmy nuand a konkretne bladerf x40. Po nutnom nainstalovani softu yate na linux (ubuntu) a nainstalovani najnovsieho firmware do bladeu to pekne slapalo ( samozrejme neslo to hned nejake male zadrhele tam boli) a prvy hovor to bolo ako vianoce ak mi rozumiete :wasntme . Pouzite boli male anteny so ziskom len 2dB vsesmerove a dosah kedy bola siet ako tak stabilna bola do 15m. Nebol pouzity ziaden externy vysokofrekvencny zosilnovac a ani tie antenky nie su bohvieco. Pouzitim vhodnej anteny len na pasmo okolo 900mhz a tiez pridanie vfz a polozenie niekam na strechu by zvysilo dosah uz radovo v km. Ovladaci soft bezal na notebooku no je zamysel ho hodit do raspberry pi 3 a tym usetrit energiu a cele to napajat z powerbanky. Inac co sa tyka skusenosti tak aj davno zrusena simka sa pekne prihlasi do siete a vdaka jej imsi cislu je simke priradene telefonne cislo. Taktiez sms bez problemov a vie to pracovat aj s datami ale len gprs co by malo stacit na PTT - neskusane nie je taky mobil. Kedze zatial nevie menit arfcn tak ma len 8timeslotov a to znaci len 7 naraz vedenych hovorov pri full kvalite alebo 14 pri half rate. Telefonov moze byt prihlasenych na siet samozrejme viac. Mohlo by to byt zaujimave mat svoju vlastnu siet v komunite kedze starych mobilov je hafo a je to lacnejsie ako vysielacky a tiez pouzivat to vie kazdy a ma to ako take sifrovanie (a5/1) ktore len tak hocikto nevie rozsifrovat. Ak mate otazky kludne tu napiste.
P.S. Samozrejme ze prevadzkovanie takeho niecoho je v terajsich podmienkach porusovanim viacerych zakonov
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jenda »

spojarik1 píše:a ma to ako take sifrovanie (a5/1)
Pokud používáš SIMku, u které neznáš Ki („aj davno zrusena simka sa pekne prihlasi do siete“), tak podle mě nemáš šanci sjednat Kc a žádné šifrování se tak nekoná.
spojarik1 píše:ktore len tak hocikto nevie rozsifrovat
Deka is a fast, free and portable A5/1 (that's the cipher used in mobile phones) cracker written in OpenCL. Thanks to efficient use of vector instructions and hard-drive NCQ, the Kc key on a real-world GSM network can usually be recovered in 5-60 seconds depending on network security, signal quality etc. ;)

Ale jinak KUDOS. S tímhle jsem si zatím nehrál, jenom to tak nějak prošlo okolo.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Lyster »

Vědci vyrobili mobil, se kterým si zavoláte i bez baterie
http://mobil.idnes.cz/mobil-bez-baterky ... b_tech_oma
Allforsurvival
Příspěvky: 37
Registrován: 31.07.2017 21:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Turnov

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Allforsurvival »

Zdravím. Co tenhle? https://www.alza.cz/evolveo-strongphone ... 04.htm?o=1. :D
Samozrejme beru to, ze to bude zalozni telefon, kterej něco vydrzi a bude fungovat.....

Nejake zkusenosti? Nazory? :)

Dekuji...
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Cep »

Přiznám se, že kdybych chtěl experimentovat s nějakým odolným, tak bych zkusil nějakého Číňana:
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_262308.html?
https://www.youtube.com/watch?v=ga498qG ... kkUmP5agHM
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Uz roky se koukam po nahrade za soucasny telefon. A zrovna mi padla do oka novinka od ceske firmy. (telefon jako takovy se samozrejme vyrabi v cine)
https://www.czc.cz/iget-blackview-gbv80 ... 83/produkt

Asi si pro nej dojdu az bude dostupnej.
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Kubak »

Blackview ale není CZ firma :) iGet by měl být jen distributor. http://blackview.hk/about-blackview/

Kolega měl v minulosti koupenou BV6000, ale musel ji hned vrátit. Když telefonoval, druhá strana jej neslyšela.
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od štaflík »

iGet je jen firma, která "dělá" vlastní FW a překupuje Blackview, ke kterým si přirazí tak 30%.
Já mám Blackview BW 6000. Po HW stránce velká spokojenost, ale FW byl silně nedotažený. Telefon jsem manuálně flešnul (děsný porod), nainstaloval Nova Launcher a velmi se zlepšil. Nyní jsem hodně spokojen, jak jen člověk zvyklý roky na iPhone může s Androidem být.
IMHO těžko najít srovnatelně výkonný, vybavený a na baterku déle vydržící odolný telefon. Zatím pár lehkých čuňáren zažil a zcela beze ztráty kutičky. Samozřejmě přes displej mám krycí sklo, které prd vydrží, ale displej chrání a na wishi je jich za dvě stovky pytel.
Výhoda oproti podobným levným číňanům je v tom, že je to přecijenom trošičku "značka" - min. na needrom je jakž takž opečovávaná a na českém android foru lze k telefonu najít mraky věcí.
Odpovědět