AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od Maximus »

Problem s hnojivy bude takovy, že vetsina zemědělců bud nebude hnojit, nebo jen něco.
Slysel jsem v diskuzich, že pokud se ceny hnojiv nezlepší, tak budou spoléhat na hnojivo co je už v půdě a pocitaji s tim, ze produkce z potravinářské kvality prejde na "krmnou". Co to udela s cenami potravin je zřejmé.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od Martysedlak »

Příští jaro bude kritické, ale ne tak úplně, někteří již máme nasyslenou zásobu na příští sezónu. Ale jsou reálné odhady pokles cen na květen. Což je poměrně pozdě na jarní aplikaci. Edit: i s krmné pšenice lze péct chleba.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od DeadMan »

Tak já už jsem v klidu 8-)

Podařilo se mi najít chip tuningovou firmu, co má pobočky po celé ČR a jedna z nich je v Opavě.

Prý to dokážou vypnout a auto jezdí dál, jakoby tam ty chcanky normálně byly a systém nic nepozná ;)

A znova říkám, nějaké emise mi budou totálně u :moon

Všichni EKO-píčusové z EU mi můžou :finger
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od jerry.mysak »

Maximus
ale ten pocit , že jsme něco udělali pro Gaiu.......

Nakopat je všechny do prdele
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od drigon »

DeadMan píše: 21.10.2021 13:17 Tak já už jsem v klidu 8-)

Podařilo se mi najít chip tuningovou firmu, co má pobočky po celé ČR a jedna z nich je v Opavě.

Prý to dokážou vypnout a auto jezdí dál, jakoby tam ty chcanky normálně byly a systém nic nepozná ;)

A znova říkám, nějaké emise mi budou totálně u :moon

Všichni EKO-píčusové z EU mi můžou :finger
Pokud to bude možné, ať ti tam dají přepínač. To aby jsi mohl v případě potřeby jednotku ad blue spustit. Pokud to měří na emisích při technické kontrole tak ať tam projdeš.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od Rafael »

Diskuse k článku
Doprava a zásobování v ohrožení. Dieselům došlo AdBlue a extrémně zdražuje:
Screenshot_2021-10-21-15-38-33_20211021154750844.jpg
P.S. A jak je to s moderními dieselovými lokomotivami? Potřebují taky AdBlue?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od drigon »

Lokomotivy, které máme u nás na nákladní dopravě zatím ne.
Ale u osobní už se situace mění. Stadlery a některé další osobní jednotky už ho mají. V depu na to na čerpací stanici mají extra tankovací pistoli.
Koukej tak, aby jsi viděl.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od viktor »

jak bylo receno, motor ke svemo provozu zadne AdBlue nepotrebuje, AdBlue slouzi ke snizeni emisi NoX ktere vznikaji v modernich diesselech v dusledku orientace na chude spalovani s prebytkem vzduchu za vysokych teplot. Proto moderni dissely nekouri ale bez AdBlue produkuji vice NoX.
Tak a ted jsme na urovni amater a profesional. Respektive osobni vozidlo ( a tyka se to jen skutecne "modernich" diesselu ) Dovedu se predstavit " tuning" osobniho vozu ktere jsem majitelem a take provozovatelem na provoz bez AdBlue. Tj. na amaterske urovni. Ale na profesionalni urovni tj, tezko jako ridic si necham upravit "svoj" kamion...a ponesu veskera rizika. Nevim jak vy ale ja bych v tomle pripade dojel v "nouzaku" na nejblizssi vhodne misto s tim "at se majitel tj, fy. stara" Obavam se ze tady zas nejde o neco ceho by bylo dost resilo se jen " zasobovani" tady se jedna o dalsi systemove selhani, tj, jedna se o vetsi pruser nez to na prvni pohled vypada. Tj cena neni rozhodujici, rozhodujici je jen a jen bude/nebude protoze na tom stoji veskera ( nebo velka vetsina ) kamionove dopravy..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od Bill Masen »

Tak zrovna kamiony mě nezajímají, na silnicích a dálnicích jen překáží. To by byl smysluplný projekt EU, dostat kamiony ze silnic na koleje a nesrat se do věcí do kterých nemají.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od cipis »

No, k tomu je třeba prvně postavit ty koleje. Kamiony se nemají absolutně šanci dostat na koleje, a to neberu vůbec v potaz, že nejsou terminály na přeložení. I bez těch kamionů jsou páteřní trasy totálně zarvané, víc vlaků se tam prostě nevleze. Leckde se hnali za rychlostí, ale s vyšší rychlostí klesá vytížitelnost - těch vlaků se tam ve finále vleze míň, protože vyšší rychlost = delší rozestupy. Na to už přišli na řadě tratí, kde to zvedli, tak sice rychlík prosviští, ale nákladů se mezi to vlezlo míň ...

Tahle idea je jen idea, prakticky nerealizovatelná.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od Bill Masen »

Ale jistě že by to šlo, jenom by to musel bejt celoevropskej projekt. Třeba se vysrat na elektromobilitu individuální dopravy a tu energii a finance vložit do nákladní železniční dopravy. A samozřejmně ukončit cestování výrobků, kdy eidam z Madety se odveze do Dašic kde se zmrazí, potom do Měřína, kde se skladuje, aby se pak prodal v Kauflandu v Táboře.
Ale to už jsme tady OT.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od Germanik1 »

Kontejnerová přeprava čeká na ČD 30 let na zelenou. Ropná lobby tomu zabránila.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od jerry.mysak »

Bill Masen
koleje jsou pasé. Za komančů vedla do každý fabriky vlečka. Dneska jsou zrušený
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od bivoj »

Germanik1 píše: 22.10.2021 5:05...Ropná lobby tomu zabránila...
Kecy v kleci. Na tak malým dvorečku jako je Evropa se prostě maloobjemová kontejnerová vlaková doprava nevyplatí finančně ani časově.

Časově - pokud potřebujete distribuovat zboží rychle, tak zdržení 1 den překládkou (resp. nakládkou a vykládkou) vás zazdí za konkurencí.

Finančně - není to prostě o tak moc levnější jak to rovnou nechat dovézt kamionem. Zvláště s přihlédnutím k té časové složce zmíněné výše...

Vlaková doprava se vyplatí tehdy, když potřebujete dostat fakt hodně něčeho někam a nezáleží striktně na čase (v rámci dnů). Takže pokud si např. elektrárna objedná dopravu pro cca milion tun uhlí každé dva měsíce (pro uhelné elektrárny nic neobvyklého), tak se to rozhodně vyplatí dovézt vlakem (mnoha vlaky) než tisíci kamiony.

Ale to už jsme od AdBlue trošku jinde, ne? Takže pls konec s OT.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od kuny »

Takto to vyzerá u nás s AdBlue. Väčšina autodopravcov má zásoby na mesiac, čo nie je nič moc.

https://www.topky.sk/cl/10/2201699/Dopr ... asny-odkaz
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od dracekvo »

Naše firma si jednou na test objednala přepravu vlakem. Po týdnu ten náš náklad viděli zaparkovaný ve vedlejším městě. Od té doby opět jen kamiony.
Ráno zavoláš, po obědě je přistavený. Zkus si něco takového vyřídit s ČD, tam ještě vládne tvrdý komunismus s jeho pětiletkami.

A říci, že kamiony mě nezajímají, je poněkud krátkozraké. Bez kamionů nebude nic. Benzín, žřádlo, oblečení atd...
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od ecart »

Jak to ta civilizace dělala před 100 lety, kdy žádné kamiony nebyly?
Maximálně vlak a na krátké vzdálenosti pak valník tažený párem koní.

Hmm...se mi zdá, že jsme opravdu hodně zpohodlněli a zcela se odnaučili plánovat. V soukromém životě i jako firmy.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od dracekvo »

Tak se nejdříve podívej na úroveň v jaké žili před 100 lety a co měli možnost si koupit za výrobky. Nezlob se na mě, ale to nejde srovnávat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od Rafael »

Tehdy co potřebovali, to měli. Buď z vlastních zdrojů nebo se snažili o nějakou efektivnost nebo pokrok. Pokrok ale takový který by jejich životní úroveň zvýšil. Určitě nebyli tak blbí aby vymýšleli věci kterými by si život komplikovali a ztěžovali jako my dnes:
POHKrava_cestovatelka_20211001121606075.jpg
POHKrava_cestovatelka_20211001121606075.jpg (53.99 KiB) Zobrazeno 3691 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: AdBlue - jeho nedostatek, nahrada ci jiná řešení

Příspěvek od Montezuma »

Koukám, že ta kráva toho za poslední tři roky procestovala víc než já :lol: .
Odpovědět